طراحی سایت و مدیریت وب سایت و مدیریت پیج اینستاگرام خود را به راحتی به ما بسپارید.
0
03136266060

اهمیت داشتن یک وب سایت برای کسب و کارهای سنتی

خلاصه

اهمیت داشتن یک وب سایت از داشتن کسب و کار سنتی و روتین در گذشته بیشتر است. وب سایت ها علاوه بر آنکه فرصتی برای تعامل با دیگران ایجاد می کنند، برابری در زمینه های فرصت های شغلی و فروش محصولات یکی از کاربردی ترین عناوین داشتن یک سایت اینترنتی است. اگر چه اینترنت را قواعدی پایه گذاری کرده اند که انسان هایی با علم دیروز آنها را تصویب کرده اند. اما این مهم را در نظر داشته باشید که وب سایت همواره شما را رو به جلو پرتاب می کند.

مقدمه

در اقتصاد امروز وب سایت ها و ابزار ارتباطات اجتماعی نقش مهم و موثری دارند. قاعدتا روش های سنتی در جذب مشتری جواب گوی ارتباطات امروزی نیست و برای پشتیبانی بهتر و جا نماندن از رقبا باید شیوه های سنتی را در قالب تکنولوژی پیاده سازی کرد. یکی از راهکارهای این پیاده سازی راه اندازی سایت فروشگاهی و معرفی کسب و کار شما است.

همواره آنلاین باشید

وب سایت گستره‌ی جغرافیایی و قابلیت دسترس بودن بیشتری نسبت به آدرس حضوری شرکت دارد. برای اینکه مشتریان شما بتوانند به وب سایت و در نتیجه به شما مراجعه کنند فقط و فقط احتیاج به دسترسی اینترنتی دارند. فرقی نمی کند که ارباب رجوع از کجا به شما مراجعه کنند، هر کجای دنیا که باشند شبکه اینترنت می‌تواند ارتباط موثری را برقرار کند.

نکته دیگر در بحث دسترسی‌پذیری شما زمان است. مشتریان شما نهایتاً طی ساعات اداری کاری شما می‌توانند به محل شرکت شما مراجعه کنند، اما مراجعه مشتری به وب سایت محدودیت زمانی ندارد و در هر ساعت از شبانه‌روز، حتی در ایام تعطیل مشتری می‌تواند از طریق وب سایت با شما در ارتباط باشد و از خدمات ارائه شده توسط شما بهره‌مند شود. طبیعتاً هرقدر ارتباط مشتری با شما بیشتر باشد، امکان ارائه خدمات یا فروش محصولات افزایش می‌یابد و این امر باعث رونق کسب و کار شما خواهد شد.

تو چشم باشید

چه راهکاری برای کسب و کارتان پیشنهاد می کنید؟  اولین گزینه‌ای که پس از طرح این سؤال به ذهنتان می‌رسد، تبلیغات گسترده است، باید توجه داشت که گستره‌ی تبلیغات در خارج از شبکه‌ی اینترنت به دلیل گران‌تر بودن هزینه بسیار بیشتری را در بر دارد. سوژه های تبلیغات اینترنتی تمایل دارند که زیاد از محدوده‌ی این فضا خارج نشوند، پس خیلی مهم است که تبلیغات در فضای اینترنت مخاطب را به سایت شما راهنمایی کند. بنابراین افزایش راندمان تبلیغات و در نتیجه افزایش بهره‌وری کسب و کار شما یکی دیگر از دلایلی است که شما را ملزم به راه‌اندازی سایت فروشگاهی برای کسب و کارتان می کند.

اهمیت داشتن یک وب سایت

از مهم‌ترین دلایلی که باعث خواهد شد تا وب سایت در بهبود رونق کسب و کارتان تأثیر داشته باشد، موتورهای جستجوی گر و در صدر آن‌ها گوگل است. همانطور که می دانید گوگل یک موتور جستجو است که کاربران را بر اساس جستجوی کلمات یا عباراتی به سایت‌های هدف هدایت می‌کند. ویژگی بسیار ارزنده گوگل رایگان بودن آن است و اگر وب سایت مذکور با رعایت اصول بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو که اصطلاحا سئو سایت نامیده می‌شود به رتبه‌های بالایی دست پیدا کند، شما به صورت رایگان و بدون نیاز به صرف هزینه برای تبلیغات می‌توانید مشتری ثابت خود را جذب کنید.

معرفی و توسعه بهتر

از دیگر ویژگی‌های استفاده شبکه اینترنت برای مدیریت کسب و کار صرفه‌جویی در زمان است. فروشنده تنها برای یکبار توضیحات و تصاویر مربوطه و خدمات خود را بر روی وب سایت قرار می دهد و از تکرار دائم آن‌ها برای دیگران جلوگیری خواهد شد. همچنین مشتری نیز در محیطی بی استرس نسبت به مشاهده خدمات و محصولات اقدام می کند. اگر یکبار مشتری با رضایت از شما خرید کند، به احتمال زیاد خریدهای بعدی خودش را هم از وب سایت شما انجام خواهد داد و این همان هدفی است که شما از راه اندازی وب سایت داشته اید.

می توانید نظرات دیگران را راحت دریافت کنید

نظر ارباب رجوع بسیار مهم است. در بسیاری از موارد نظرات مشتریان سازنده است تا حدی که تأثیرات آن رونقی باور‌نکردنی به کسب و کارتان خواهد بخشید. اهمیت داشتن یک وب سایت صرف اینکه از مشتریان بازخورد بگیرید مهم است چرا که در وب سایت با استفاده از فرم‌های نظرسنجی و بخش‌های کامنتینگ، دریافت نظر بسیار آسانتر است. مشتریان وب‌سایت آرامش خاطر و فرصت بیشتری در مقایسه با ارباب رجوع حضوری شما خواهند داشت و قاعدتا با خیال راحت تری نظرشان را ارائه می دهند.

با وب سایت می توانید لیست جدیدی از کاربران را ایجاد کنید. کاربرانی که وارد می‌شوند، با درج ایمیل یا شماره تلفن خود یک راه ارتباط دائمی از خودشان به جای می‌گذارند. داشتن یک راه ارتباطی همیشگی با مشتریان کمک بالایی به نگهداری یا حتی بازگرداندن مشتری به حرفه شما می کند.

بر خط بفروشید

با توجه به رشد فروشگاه‌های اینترنتی و تجربه‌ی خوشایندی که این نوع خرید به خاطر صرفه‌جویی در وقت و هزینه می کند، در صورتی که فروش محصولی را به صورت سنتی یا ارائه خدمات مجازی داشته باشید، پس از گذشتن زمانی از راه‌اندازی وب سایتتان می‌تواند به صورت آنلاین و از طریق وب سایت نسبت به ارائه خدمات جدید اقدام نمایید. طراحی سایت فروشگاهی و فروش بر خط سریع‌تر از فروش سنتی متداول انجام می‌شود و ویژگی‌هایی چون دریافت وجه به صورت نقد توسط درگاه‌های اینترنتی بانک را به همراه دارد که باعث سهولت بیشتر خواهد شد.

نتیجه گیری

به طور کلی  اهمیت داشتن یک وب سایت می تواند ارتباط شما را با جهان امروزی عمیق و دو طرفه کند. جهانی که ارتباطات و تکنولوژی را می سازد، همانطور که ابزار زندگی را کاربردی تر کرده است، ارتباطات انسانی را پیچیده و تو در تو می کند. با استفاده از یک سایت خوب می توانید از داشتن یک ارتباط دوسر سود مطمئن باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *