طراحی سایت و مدیریت وب سایت و مدیریت پیج اینستاگرام خود را به راحتی به ما بسپارید.
0
03136266060

صفر تا صد بازاریابی محتوا رو از املاک پلاس یادبگیر

خلاصه

بازاریابی برای محتوا آن هم از صفر تا صد یکی از نکاتی است که در این یادداشت املاک پلاس برای شما آماده کرده است. در این یادداشت قبل از هرچیز می خوانیم بازاریابی محتوا چیست؟ به چه دردی می خورد؟ و چگونه می توان با شناسایی بازار هدف بر کسب و کار خود رونق بخشید. البته نباید از این ویژگی مهم غافل شویم که برند شما به طور ناخودآگاه بازاریابی منجر به سودآوری و بهره برداری بیشتری خواهد شد.

مقدمه

هرکاری نیاز به متخصص دارد. باید به این باور برسیم که بهره گیری از استادکار و توانایی اعتراف به نابلدی در هر حرفه ای خود از اصول اخلاقی و انسانی است. قطعا تامین محتوا برای شبکه های مجازی علاوه بر تجربه نیاز به دانش اجتماعی و لحظه ای دارد. در این یادداشت مجله املاک پلاس تازه ترین شیوه های بازاریابی محتوا را از صفر تا صد به شما ارائه می دهد، تا فرهنگ استفاده و مشاغل در این زمینه در کشور ما افزایش یابد.

محتوا را چگونه بازاریابی می کنند

در کسب و کارهای مجازی مهم ترین قسمت مشاغل عنوان شده را باید بازاریابی محتوا عنوان کرد. کسب‌وکارها با رویکردهای استراتژیک خود که عمدتا توزیع محتوای ارزشمند و هدفمند برای جذب و حفظ مخاطبان بهره می برند. در چنین موقعیتی مخاطب با استفاده از محتوای تولیدشده جذب و به طور ناخودآگاه به سمت خرید می رود. قطعا هر محتوایی با هدف سودآوری بیشتر تولید می شود. شرکت های بزرگ در این دوره از این شیوه برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود بهره می برند.

مهمترین ویژگی بازاریابی برای محتوا

بازاریابی از گذشته نیز وجود داشته است. شاید بتوان گفت که از هنگامی که که داد و ستدها شکل گرفت بازاریابی  و مشخصا بازایابی محتوا شکل گرفت. در سال‌های اخیر به دلیل گسترش شبکه های مجازی و استفاده روز افزون از این شبکه ها راه های نوینی برای بازاریابی در اختیار کسب و کارها قرار گرفته است.

در ادامه چند نمونه از ویژگی های این استراتژی را آورده ایم:

صرفه جویی در هزینه ها

بهره گیری از گونه های مختلف بازایابی باعث کم شدن هزینه‌ها خواهد شد. برای نمونه شما می‌توانید محتوایی هدفمند تولید کرده و آن را در وب‌سایت یا دیگر بخش‌های اینترنت به‌راحتی توزیع کنید. با این کار شما هزینه تولید یک محتوا را داده ولی از آن در همه شبکه ها یا وب سایت ها استفاده می کنید. این کار باعث صرفه‌جویی قابل‌توجهی در هزینه‌های پیش رو خواهد شد.

تبلیغات برندینگ

از جمله ویژگی هایی که استفاده از یک متخصص برای طراحی از سفر تا صد محتوای سایت خود، در اختیارتان قرار می دهد؛ تبلیغات گسترده و ناخودآگاه برای شرکت یا گونه های مختلف از کسب و کار شما است. با این روش شما می توانید با کمترین هزینه ها بهترین و بیشترین تبلیغ را برای برند خود انجام دهید.

افراد رو به خودت مطمئن کن

می‌توان جلب اعتماد افراد و خریداران به طور ناخود آگاه از جمله مسائلی عنوان کرد که با بازاریابی محتوا به آن دست پیدا می کنید. هرچه محتوای شما دقیق‌تر و تخصصی‌تر باشد افراد به شما و مهارتتان اعتماد بیشتری خواهند کرد. زمانی که افراد به محتوای شما اعتماد کنند آن را دنبال کرده و منتظر محتواهای تازه تری در این زمینه خواهند بود. این یعنی تبدیل کاربران معمولی به مشتریان ثابت که باعث افزایش اعتماد میان شما و دیگری خواهد شد.

رنکت و تو گول بالا می بره

بازاریابی محتوا در یک کلام در واقع تولید محتوایی که تخصصی تر و هدفمند تر باشد. درواقع هر چه محتوای منتشرشده در سایتتان منحصربه ‌فرد و بهتر باشد موتورهای جست‌وجو اعتبار بیشتری به سایت شما می‌دهند. در نتیجه سایت شما در نتیجه های جست و جوی موتور های جست و جو گر  اینترنتی در برگه های اول نمایش داده می شود و این پدیده باعث می شود مخاطبان سایت شما افزایش یابند.

حواست به مستمر بودن مطالبت باشه

در طبیعت هر جانداری عمر مشخصی دارد، شما نیز باید این مورد را در نظر داشته باشید که تیم تولید محتوا رو دور تکرا نیوفتد و اصطلاحا  هرز کار نکند.  هرچه این چرخه عمر طولانی‌تر باشد محتواهای تولیدی شما نیز جاندار تر خواهد بود.

چند راه کار را در این زمینه املاک پلاس پیشنهاد می دهد

قبل از تولید محتوا برای هرکاری برنامه ریزی کن

در واقع مشخص کنید که در کدام یک از شبکه های اجتماعی می خواهید محتوا را نشر دهید. برنامه‌ریزی کردن در هنگام تولید محتوا به این معنی که محتوایی که می‌خواهید نشر دهید را به لحاظ مفهوم و دیگر مناسبات مشخص کنید. مخاطبان را شناسایی کرده و بر اساس نیاز آن‌ها محتوا را تولید کنید. این نکته بسیار مهم است که نیاز بازار را شناسایی کنید. همواره برنامه ریزی یکی از شاخه هایی است که به ما اجازه می دهد تا قدرت پیش بینی خود را افزایش دهیم.

هدفمند باشید

هنگام استفاده از شبکه های مجازی مختلف از مطابقت داشتن کلی آنها مطمئن شویم. باید بفهمیم که محتوای خود را از طریق چه کانال‌هایی منتشر می کنید. علاوه بر استفاده از شیوه های سنتی، با توجه به این که شما نمی توانید قشر کلاسیک که آسیب پذیرترین اقشار در یک جامعه هستند، را نادیده بگیرید، مشخص کنید از روزنامه استفاده می کنید یا از اینترنت این دو رقیب یک دیگر هستند اما جالب است بدانید در جوامعی مانند ایران عملا رفیق یک دیگر خواهند بود.

نتیجه گیری

شما به عنوان رهبر یک مجموعه که قرار است کسب و کارش به طور موازات با تمدن یک جامعه رو به جلو برود باید استفاده شبکه های مجازی و تولید محتوا برای این شبکه ها را یاد بگیرید. البته همانطور که مجله املاک پلاس به شما توصیه کرد، بهتر است از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید. ما مشاورین املاک پلاس را به شما پیشنهاد می کنیم که علاوه بر تجربه در این زمینه ها، با تحصیل آکادمیک علم ارتباطات در شناسایی بازار مهارت بالایی و از صفر تا صد بازاریابی محتوا را برایتان انجام می دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *