طراحی سایت و مدیریت وب سایت و مدیریت پیج اینستاگرام خود را به راحتی به ما بسپارید.
0
03136266060

ولاگ چیست و چه تفاوتی با ویدئوی تبلیغاتی دارد

ولاگ، نسل جدیدی از مهندسی تبلیغات است که به زودی جای گونه های دیگر را می گیرد. عمده تفاوتی که یک ولاگ خوب با ویدئوی تبلیغاتی دارد در محتوایی است که به بیننده ارائه می دهد. بیننده در یک ویدئوی تبلیغاتی بیش از آنکه به دنبال یادگیری و دلایل باشد به دنبال جذابیت و کشمکش جریانی است. اما در یک ولاگ محصول رسانه ای کامل، تحویل مخاطب داده می شود. به این صورت که رسانه هم محتوای مناسبی دارد و هم جذابیت بصری چشم گیری برای مخاطب ایجاد کرده است. پیشنهاد می شود این یادداشت را تا انتها دنبال کنید تا به یک ولاگر حرفه ای تبدیل شوید.

چرا باید ولاگ تولید کنیم؟
چرا باید ولاگ تولید کنیم؟

اول: چرا باید ولاگ تولید کنیم؟

همانطور که در مقدمه این یادداشت به آن اشاره کردیم محتوای ولاگ باید ارزشمند و جذاب باشد و تنها معرف و پیشنهاد دهنده به مخاطب شناخته نشود بلکه خود به تنهایی دلیلی برای استفاده از آن محصول به حساب آید.

از سوی دیگر مخاطب، هنگام ورود به وبسایتی که دارای ولاگ (ویدئوهای آموزشی تبلیغاتی) باشد احساس خوش آیندی پیدا خواهد کرد.

نیازی به تجهیزات گران قیمت برای تولید ولاگ های حرفه ای نیست، اما باید توجه داشت که استفاده از ابزار به روز و حرفه ای می تواند به حرفه ای بودن شما در تولید ولاگ ها کمک کند.

جالب است بدانید موتورهای جست و جو نیز در الگوریتم های خود استفاده از کلمات: راوی یا گوینده و واژه هایی از این دست را دارای اهمیت قرار داده است.

در حال حاضر نیز اگر وارد سایت گوگل شوید و در مورد موضوعی یک شاخصه آموزشی را جست و جو کنید ویدئوهای بیشماری را برایتان در نتایج خود نمایش می دهد که علاوه بر ارتباط با موضوع از بازدید بالاتری برخوردار هستند؛ پس یکی از الگوریتم های موتورهای جست و جو میزان بازدید و جذابیت ویدئویی است که به عنوان آموزشی- تبلیغاتی در سایت خود قرار داده اید.

این مسئله نشان دهنده کارکرد مثبت خزنده های گوگل برای تعیین سئوی مطالب است.

نیازی نیست که برای انتشار ولاگ ها وب سایتی مجزا را راه اندازی کرد. اگر چه وجود سایتی مجزا برای ولاگ هایتان می تواند از جمله پارامترهای مثبت برای شما باشد اما به طور کلی ولاگ ها در یوتیوب و دیگر رسانه ای تخصصی ویدئویی می توانند مورد استقبال موتورهای جستجوگر قرار گیرد.

در نظر داشته باشید که قرار دادن یک ولاگ در وب سایت می تواند تا ۱۵۰ برابر بازدید سایتتان را افزایش دهد.

چگونه با ساخت ولاگ سرمایه دار شویم؟
چگونه با ساخت ولاگ سرمایه دار شویم؟

دوم: چگونه با ساخت ولاگ سرمایه دار شویم؟

جالب است بدانید که بهترین یوتیوبرها سالانه بین ۲ تا ۳ میلیون دلار درآمد دارند که صرفا کار آنها ساخت ولاگ است. از همین رو می توان با تولید ولاگ های آموزشی که جذابیت بصری بالایی نیز دارند زمینه را برای کسب درآمد فراهم کرد. بهترین راه برای کسب درآمد از ولاگ یوتیوب است.

سوم: با تولید ولاگ پله های ترقی را دو تا دو تا طی کنید.

برای اینکه به طور کامل این مسئله را متوجه شوید مجله املاک پلاس به شما پیشنهاد می دهد این یادداشت را تا انتها دنبال کنید.

به عنوان مثال در دنیای امروز که محدودیت زمانی بسیار بیشتر از گذشته است شما ترجیح می دهید یک فیلم کوتاه پر معنا ببینید یا یک فیلم بلند که مدام داستان خود را کش می دهد.

از طرفی برخی از سکانس های یک فیلم باعث می شود تا بیننده به عقب بازگردد و دوباره آن را تماشا کند در ولاگ شما دقیقا همین کار را انجام می دهید. در واقع سکانس هایی تولید می کنید که دقیقا با هوش سلیقه ای مخاطب رابطه مستقیم برقرار می کند.

شما باید بررسی کنید که کدام یک از موضوعات مطرحه بیشتر مورد استقبال مخاطبین در فضای مجازی قرار می گیرد. برای این کار می توان از اکسپلور اینستاگرام و تلگرام کمک گرفت. این دو موتور جست و جو با هوشمندی به شما نشان می دهند چه موضوعاتی برای مخاطب شما جذاب هستند.

البته باید در نظر داشت که این ابزار فقط نباید برای ولاگ ها یا ویدئوهای جذاب مورد استفاده قرار گیرد. بلکه شما باید برای تولید هر محتوایی تحقیقات میدانی خود را کامل انجام دهید.

برای آنکه ولاگ خوبی در اختیار مخاطب قرار دهید باید این سوالات را از خود بپرسید:

چهارم: برای آنکه ولاگ خوبی در اختیار مخاطب قرار دهید باید این سوالات را از خود بپرسید:

 قرار است چه مسئله ای را برای مخاطب مطرح کنم؟ و در نهایت به چه می خواهم برسم؟ در چه ژانری قرار است ویدئوهای خود را انتشار دهم؟ آیا باید از صفحه کامپیوتر خود فیلمبرداری کنم و یک راهنمای گام به گام برای مخاطبین خود تولید کنم؟ آیا باید تا با کسانی که مرا مشاهده می کنند، صحبت کنم؟

نتیجه گیری

پاسخ دادن به سوالات مطرح شده در بالا می تواند ذهن شما را برای رسیدن به مطلع یک ویدئوی آموزشی جذاب که عملا تبلیغ وسیعی برای کسب و کار شما است باشد. ولاگ ها به زودی جایگزین همه فیلم های آموزشی در جهان خواهند شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *