طراحی سایت و مدیریت وب سایت و مدیریت پیج اینستاگرام خود را به راحتی به ما بسپارید.
0
03136266060

چرا باید گواهینامه ISO دریافت نمود؟

امتیازهای گواهینامه ISO چه تاثیراتی در کسب و کار دارد؟ نخست به این سوال پاسخ می دهیم که سازمان جهانی ISO چیست و به طور کلی در سراسر جهان چه وظایفی دارد؟ سازمان جهانی ISO در سراسر دنیا مسئول گردآوری و به وجود آوردن استانداردهای جهانی است. این سازمان جهانی با تکیه بر قوانین و نیازهای کشورها هم از تولید کننده و هم از مصرف کننده حمایت می نماید. گواهینامه ISO به قدری اهمیت دارند که در بین تمامی مدیران، کارمندان و دیگر افراد حقیقی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشند. سازمان جهانی ایزو با اصول و قواعد خود به مدیران در تمامی عرصه ها کمک می نماید.

امتیازهای گواهینامه ISO شامل چه چیزهایی می شوند؟
امتیازهای گواهینامه ISO شامل چه چیزهایی می شوند؟

امتیازهای گواهینامه ISO شامل چه چیزهایی می شوند؟

همه شرکت ها و سازمانه هایی که خدمات ارائه می کنند برای ارتقای سطح کیفیت خدمات و محصولات خود سراغ اخذ گواهینامه ISO می روند. مدیران سازمان ها و شرکت ها برای اینکه هزینه های تولید خود را کاهش دهند گرفتن گواهینامه ISO را امری واجب می بینند. حال این سوال پیش می آید که چرا گرفتن گواهینامه ISO می تواند باعث کاهش هزینه های تولید گردد؟

دریافت این گواهینامه از آنجایی که با استاندارد سازی همراه است می تواند هزینه های اضافی در تولید و ارائه خدمات را کاهش داده و در عین حال کیفیت کار شما را بالا برد.

از دیگر امتیازهای گواهینامه ISO این است که موسسه و یا شرکت شما چه کوچک و چه بزرگ می تواند اعتماد و اعتبار بسیاری جلب کند. اخذ این گواهینامه به منزله رعایت استانداردهای جهانی در امور مدیریتی، کیفی، بهداشتی و امنیتی می باشد. هنگامی که شما برای موسسه یا شرکت خود دست به تهیه گواهینامه ایزو می زنید در بین مشتریان و خریداران از وجهه بهتری برخوردار خواهید بود.

بسیاری از مدیرانی که قصد دارند تا مجموعه خود را پیشرفت و توسعه بیشتری دهند و از امتیازات مختلفی برخوردار شوند به فکر گرفتن این گواهینامه می افتند. همچنین شرکت ها و موسساتی که دارای گواهینامه ISO بوده اند همواره در مناقصات پیروز شده اند.

شما با اخذ گواهینامه ISO و آوردن استانداردهای آن در کارتان این است که شما با این عمل شرکت خود را یک سر و گردن نسبت به دیگر رقابایتان بالاتر می برید و در همه جای دنیا محصولات و خدمات شما از اعتبار زیادی برخوردار خواهند شد. جلب اعتماد مشتریان و داشتن مشروعیت در میان دریافت کنندگان خدمات همواره به موفقیت روزافزون و شهرتی شایسته برای شرکت ها و موسسات انجامیده است. شما با گرفتن گواهینامه ISO یکباره توان رقابتی خود را نیز چند برابر می کنید و در بین شرکت ها و موسساتی قرار می گیرید که از مقبولیت بالایی برخوردارند.

امتیازهای گواهینامه ISO به اندازه ای به توان و قدرت شرکت ها و موسسات می افزاید که بسیاری از مدیران هزینه های هنگفتی را در مسیر اخذ کردن آن می پردازند.

این گواهینامه همچنین با استانداردهای خود وظایف و مسئولیت های مشخصی را برای اشخاصی که داخل سیستم یک شرکت یا موسسه کار می کنند شرح می دهد و این مسئله باعث جلب اعتماد افراد درون سیستم می گردد. در طول روال ارائه خدمات و تولید محصولات داشتن شفافیت برای موسسات و شرکت ها بسیار مهم است، چراکه این امر باعث می شود تا میزان مقبولیت آنها افزایش یافته و در بین رقبای خود بیشتر دیده می شوند.

کارکرد اخذ مدرک ISO در برندسازی
کارکرد اخذ مدرک ISO در برندسازی

کارکرد اخذ مدرک ISO در برندسازی

یکی از مهمترین و اساسی ترین مراحل در صنعت برندینگ یا برندسازی دریافت گواهینامه ISO می باشد. از دیگر امتیازهای گواهینامه ISO اهمیت بالای آن در برندسازی می باشد، برندسازی در افزایش ارزش شرکت ها و موسسات تاثیر بسزایی دارد. افزایش ارزش یک شرکت و دریافت این ارزش توسط مشتریان در سطح کشوری و یا جهانی میزان موفقیت شرکت را به شکل فوق العاده ای افزایش می دهد. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد، که نقش برند یک شرکت چیست؟ برند هر شرکت به عنوان سرمایه اقتصادی آن بوده و می تواند در به هدف رساندن شرکت یا موسسه نقش موثری ایفا کند.

گواهی ISO و افزایش میزان بهره وری

انواع ایزوها

استاندارهای ایزو بسته به کارکرد و تعریفشان به شکل کد مشخص شده اند. iso9001 مربوط به مدیریت کیفیت و iso14001 به مسئله تعهد موسسه دربرابر محیط زیست اشاره دارد. هریک از این ایزوها به مورد خاصی دلالت می کنند و شرکتی که برچسب آن را داشته باشد از آن کیفیت و استاندارد بهره مند بوده و به آن متعهد می باشد.

امتیازهای گواهینامه ISO برای مصرف کننده و تولید کننده
امتیازهای گواهینامه ISO برای مصرف کننده و تولید کننده

امتیازهای گواهینامه ISO برای مصرف کننده و تولید کننده

از امتیازهای گواهینامه ISO برای مشتریان این است که آنها با اِشراف بر قوانین و استانداردهای ایزو هنگامی که محصولی و یا خدماتی را از شرکتی که دارای این گواهینامه است دریافت می کنند می توانند از کیفیت دریافت محصولات و یا انجام خدمات اطمینان خاطر داشته باشند. از سوی دیگر از آنجایی که سازمان جهانی ISO از شهرت بسیار زیادی در سطح جهانی برخوردار است و استاندارهای آن برای همگان شناخته شده است، مدیران با دریافت آن علاوه بر اینکه واقعا کیفیت محصولات و خدمات خود را افزایش می دهند، بلکه این مسئله را با دریافت این گواهینامه به همگان ثابت می کنند و این افزایش کیفیت در مجموعه های مختلف یک شرکت باعث تسهیل انجام کارها و افزایش رضایت مشتریان و کارکنان می گردد.

علاوه بر موارد گفته شده در رابطه با مزایای گرفتن این گواهی، مدیران با اخذ این مدرک می توانند برند و شرکت خود را در بین بهترین و شناخته شده ترین شرکت ها قرار دهند، همین مسئله می تواند در بیشتر شناخته شدن شرکت و موسسه کمک شایانی نماید.

اخذ مدرک ایزو و در نتیجه استاندارهای آن برای موسسات و شرکت ها بهره مند شدن آنها از رویکرد فرآیندگرایی و توانمند ساختن سرمایه انسانی را به ارمغان می آورد.

تسهیل در تجارت با دریافت گواهینامه ISO
تسهیل در تجارت با دریافت گواهینامه ISO

تسهیل در تجارت با دریافت گواهینامه ISO

پیش تر گفتیم که کاهش هزینه های تولید از تاثیرات مثبتی می باشد که گرفتن گواهینامه ISO بر کار شما می گذارد، این روند در انتها باعث افزایش بهره وری و سود می گردد. دریافت گواهینامه ISO برای مدیران، شرکت ها، کارکنان و مشتری ها به صورت دومینو وار مزیت هایی را به وجود می آورد که در این بین هیچ کدام ضرر نمی کنند. این گواهینامه که تقریبا تمامی مدیران شرکت ها و موسسات موفق آن را اخذ نموده اند در تجارت و رقابت های بازرگانی برای آنان بسیار موثر بوده است.

نتیجه گیری

گرفتن مدرک ISO در کل نه تنها بر راندمان کار شما تاثیر مثبتی می گذارد، بلکه اطمینان و اعتماد مشتریان بیشتری را می توانید جلب نمایید. گواهینامه ISO در واقع امروزه مدرکی معتبر می باشد که به شرکت ها اعتبار بیشتری بخشیده و حتی موجب رشد سود دهی آنان می گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *