طراحی سایت و مدیریت وب سایت و مدیریت پیج اینستاگرام خود را به راحتی به ما بسپارید.
0
03136266060

گواهینامه ssl چیست؟. آشنایی با انواع مختلف آن

گواهینامه ssl از مهمترین فاکتورهایی است که یک سایت معتبر باید داشته باشد. امروزه به دلیل کلاهبرداری های متعددی که در بستر اینترنت انجام می گیرد، دیگر نمی توان با خیال راحت در فضای مجازی معامله و پرداخت انجام داد. یکی از فاکتورهایی که به هر کاربری کمک می کند تا با خیال راحت به وب گردی و معامله در سایت هدف بپردازد، وجود گواهینامه ssl است. به راحتی از نوار ابزار بالای مرورگر خود می توانید این اطمینان را پیدا کنید به این صورت که در مقابل آدرس هر سایتی علامت قفل قرار دارد که با خط موربی مخدوش یا آزاد است. علامت آزاد و سبز قفل به معنای وجود گواهینامه است و قرمز شدن و مخدوش بودن آن عدم وجود گواهینامه را می رساند. البته اکثرا مرورگر ها این امنیت را در خود دارند که اجازه ندهند سایت های بدون گواهینامه به راحتی لود شوند.

همه آنچه باید در مورد گواهینامه ssl بدانید
همه آنچه باید در مورد گواهینامه ssl بدانید

همه آنچه باید در مورد گواهینامه ssl بدانید

کاربران هنگام ورود به سایت مورد نظرشان با واژه https مواجه می شوند. مطمئنا بیشتر افرادی که با این ترکیب آدرس سایت روبه رو می شوند با مفهوم آن آشنایی ندارند. معنای کامل لغوی آن در زبان انگلیسی Hyper Text Transfer Protocol است. در زبان فارسی چنین معنا می شود: پروتکل انتقال فوق متن؛ آنها در بردارنده قوانینی هستند که برای ارسال فایل های گرافیکی، ویدئویی، صدا و همچنین کد نویسی ها در نظر گرفته شده اند. در معنای دیگر کلمه https باید به حرف s که در انتهای این واژه وجود دارد دقت کنیم. s این مفهوم را می رساند که اتصال به وجود آمده بین بستر اینترنت و دستگاه شما دارای امنیت مناسبی است و به عبارتی دیگر یک ارتباط قانونی است. اما معنای کلمه ssl  مخفف واژه هایSecure Sockets Layer است که در زبان فارسی وجود یک درگاه امن را بازگو می کند. با خرید گواهینامه ssl  برای سایت خود علاوه بر افزایش اعتبار، این اطمینان را به کاربران سایت خود می دهید که اطلاعات و حریم خصوصی شان حفظ خواهد شد.

با انواع گواهینامه ssl آشنا شوید

(DV)domain Validation

(OV)Organization Validation

(EV)Extended Validation

گواهینامه ssl چرا برای سایت شما لازم است؟

این گواهینامه از این جهت برای سایت شما ضرورت دارد که اعتباری دوچندان به سایت می بخشد و همین امر باعث می شود تا علاوه بر افزایش رنک سایت اعتماد گوگل به سایت شما افزایش یابد. گواهینامه  ssl فقط برای کاربران ایجاد اعتماد نمی کند و قطعا باعث آسودگی خیال از سوی شما نیز خواهد شد.

دامنه های ir و گواهینامه امنیتی
دامنه های ir و گواهینامه امنیتی

دامنه های ir و گواهینامه امنیتی

این گواهینامه برای دامنه های ir به عنوان یکی از ساده ترین و ارزان ترین نوع این گواهی است که از پرطرفداران آن به حساب می آید. عدم محدودیت صدور این گواهینامه برای دامنه های ir  و همچنین دیگر دامنه ها باعث افزایش محبوبیت آن شده است. با خرید این گونه از گواهینامه می توانید برای ساب دامین ها یا ساب فولدر های سایت خود گواهینامه اخذ کنید. این نوع از گواهی SSL تحت عنوان CERTUM –COMODO برای سایت ها صادر می شود.

چگونه از گواهینامه ssl رایگان استفاده کنیم؟
چگونه از گواهینامه ssl رایگان استفاده کنیم؟

چگونه از گواهینامه ssl رایگان استفاده کنیم؟

باید این نکته را در نظر داشت که این نوع از گواهینامه ها بسیار کاربرد کمی دارند چرا که خدماتی مانند بیمه و پشتیبانی برای آنها در نظر گرفته نشده است؛ اگر اتفاقی برای سایت شما یا گواهینامه روی دهد هیچگونه تعهد و امکان پیگیری وجود نخواهد داشت. صدور این گواهینامه تنها برای یک ساب دامین امکان پذیر است و هیچ گونه تعهدی در برابر هک سایت شما ندارد. بستر سایت شما با استفاده از این گواهینامه هرگز امنیت کافی نخواهد داشت. گواهینامه رایگان توسط کمپانی lets encrypt  صادر می شود که بهتر است از آن به عنوان یک ابزار آزمایشی استفاده کنید.

گواهینامه ssl چیست؟
گواهینامه ssl چیست؟

چگونه گواهینامه ssl ضامن امنیت سایت شما می شود؟

گواهینامه های امنیتی SSL به عنوان یک تکنولوژی استاندارد شناخته شده اند که از آن برای برقراری یک ارتباط امن میان دو کاربر استفاده می شوند. وجود گواهینامه از همه اطلاعاتی که بین کاربر و مرورگر اینترنت رد و بدل می شود حفاظت می کند و باعث می شود اطلاعات رد و بدل شده دست نخورده و سالم به مقصد برسند.

امروزه گواهینامه SSL به عنوان یک استاندارد فنی معتبر در جهان به شمار می رود که توسط میلیون ها سایت در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. برای اینکه یک سایت در ارتباطات با کاربران از امنیت بالایی برخوردار باشد قطعا به گواهینامه امنیتی نیازمند است.

نتیجه گیری

گواهینامه های امنیتی ابتدایی ترین ویژگی یک سایت خوب محسوب می شوند. باید در نظر داشت که رعایت قوانین امنیتی و استفاده از افزونه ها و کد هایی که باعث افزایش امنیت سایت شما می شود از جمله راه هایی است که می توانید کاربر را از امنیت سایت خود مطمئن کنید. از فعالیت های خوبی که در کشورمان صورت می گیرد صدور مجوز و نمادهای مربوطه از سوی اصناف برای وب سایت ها است. لذا می توان با تکیه به این مجوزها، از سایت هدف استفاده کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *