طراحی سایت و مدیریت وب سایت و مدیریت پیج اینستاگرام خود را به راحتی به ما بسپارید.
0
03136266060

گوگل احساسات ما را درک می کند. با الگوریتم برت آشنا شوید

گوگل احساسات ما را درک می کند به شرطی که ما در ارائه آن بخیل نباشیم. اساساً «درک کردن» مفهوم بسیار پیچیده ای است؛ به خصوص زمانی که آن را برای سیستم های رایانه ای به کار می بریم. اما گوگل امروزه فراتر از یک ربات عمل می کند و با هوشمندی بالا، استفاده از اینترنت و جست و جو در آن را برای ما جذاب تر ساخته است. با این تفاسیر شما به عنوان یک متخصص سئو، برای عقب نماندن از رقبا نیاز به آشنایی کامل با ارتقای هر روزه توانمندی های این موتور جستجو را پیدا می کنید و این چنین می توانید از مزیت های بیشماری که گوگل در خدمت کاربران قرار می دهد بهره مند شوید.

الگوریتم برت گوگل چگونه کار می کند؟

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که با جست و جوی برخی از کلمات نتیجه دیگری به شما نشان داده شده است. برای مثال شاید منظور شما از کلمه شیر، شیرآب باشد اما در نتیجه ای که به دست می آید با شیر خوراکی، نمایش داده می شود. در سالیان گذشته با پیشرفت علم و برنامه نویسی، گوگل احساسات مارا درک می کند و همانند دیگر موتورهای جستجو همواره در پی راهی برای دقت بیشتر و خطای کمتر بوده است، در نتیجه می توان گفت که در این زمینه تا به اینجا به موفقیت های چشم گیری رسیده است.

الگوریتم هوشمند “برت” یکی از روش هایی است که گوگل چند سال پیش به منظور پردازش زبان  طبیعی انسان طراحی کرد. برت با بررسی دقیق و موشکافانه جمله ای که کاربر در گوگل جستجو می کند، به این موتور جست و جوگر کمک می کند تا در تشخیص چیزی که کاربر به دنبال آن است، عمل کرد قابل قبولی از خود ارائه دهد. این الگوریتم یکی از یاران اصلی گوگل به شمار می رود و همه الگوریتم هایی که گوگل بعد از آن در موتور جست و جوی خود پیاده سازی کرده در بستر برت بوده است.

رعایت اصول الگوریتم برت بر سئوی سایت چه تاثیری دارد؟
رعایت اصول الگوریتم برت بر سئوی سایت چه تاثیری دارد؟

رعایت اصول الگوریتم برت بر سئوی سایت چه تاثیری دارد؟

در خطوط بالا اشاره کردیم که الگوریتم برت چه بوده و چگونه گوگل احساسات مارا درک کند و منظور کاربر را از واژه جست و جو کننده تشخیص دهد. در حال حاضر قصد داریم بررسی کنیم این الگوریتم چه تاثیری بر بهبود سئو یک وب سایت دارد. همان طور که قبلا گفتیم گوگل با وجود الگوریتم برت جزییات یک جمله را موشکافی می کند و مرتبط ترین یادداشت، تصاویر یا ویدئوهای حاضر را به نمایش می گذارد.

اگر تیم تولید یک وب سایت یادداشت هایی نامفهوم و ابتر منتشر کنند که کاربران نه تنها پاسخ سوال های خود را با خواندن آن مطلب دریافت نکنند بلکه احساس کنند تا وقتشان تلف شده است، علاوه بر آنکه جامعه بزرگی از خوانندگان را از دست می دهند در رتبه بندی گوگل نیز در پایین ترین سطح قرار می گیرند. با این تفاسیر اگر شما مسئول تولید محتوای وب سایتی هستید باید تلاش کنید تا محتوایی هدفمند و استراتژیک ارائه دهید.

این موتور جست و جوگر به کمک ابزارهای خود که یکی از آن ها الگوریتم برت است به تمام این نکات توجه ویژه دارد و شما در صورتی می توانید از این آزمون گوگل سربلند خارج شوید که رضایت خوانندگان سایت را جلب کرده باشید. الگوریتم برت تاثیر چشم گیری بر سئوی سایت دارد و شما باید بتوانید رضایت آن را جلب کنید چرا که رضایت الگوریتم برت رضایت خواننده است.

گوگل چگونه پیشگویی می کند؟
گوگل چگونه پیشگویی می کند؟

گوگل چگونه پیشگویی می کند؟

ما به عنوان کاربر جدی گوگل، که امروزه استفاده از اینترنت بدون آن بی معنا بوده است، انتظار داریم که این موتور جستجو هرچه سریع تر از گذشته ما را به هدف خود نزدیک کند. از سویی دیگر، منیجرهای سئو به عنوان یک انسان انتظار دارند تا گوگل در قامت یک ربات، رتبه بندی کاملا عادلانه ای داشته باشد. با در نظر گرفتن احساسات کاربر و منطق رباتیک، این الگوریتم که بیشترین و مرتبط ترین موضوعات را مطرح می کند می تواند قدرت پیشگویی خود را به رخ بکشد. به همین دلیل در شرح وظایف یک موتور جست و جو ذکر دو مسئله بسیار حائز اهمیت است.

مسئله اول: درک احساس خواننده است که مستقیما به تولیدکنندگان محتوا و موتورهای جست و جو بستگی دارد.

مسئله دوم: درک این نکته که دقیقا منظور کاربران از واژه در حال جست و جو چه بوده است.

نتیجه گیری

الگوریتم برت شاید در سال های آینده به عنوان پردازنده اصلی بسیاری از ربات ها برای تشخیص و پیشگویی احساسات ما به کار رود. در بسیاری از فیلم های علمی تخیلی می بینیم که چگونه یک ربات می تواند احساسات انسانی داشته باشد. گوگل همواره پیشتاز مفاهیم جدید کنش گر و جست و جو کننده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *