طراحی سایت و مدیریت وب سایت و مدیریت پیج اینستاگرام خود را به راحتی به ما بسپارید.
0
03136266060

برای محتوای سایتت برنامه ریزی کن | استراتژی محتوا

خلاصه

استراتژی برای تولید محتوای با کیفیت و مهم باید یک استراتژی کامل و جامع داشت. جامعیت بخشیدن به استراتژی را می توان با روش هایی که در این مطلب املاک پلاس به آن پرداخته است، آموخت. برنامه ریزی و استراتژی عمده تفاوتشان در به روز بودن است. استراتژی بسیار وابسته به استفاده از راهکارهای نویسن و به روز است و این مهم می تواند برنامه ریزی ما را دقیق و کامل کند.

برای محتوای سایتت برنامه ریزی کن | استراتژی محتوا

مقدمه

داشتن استراتژی، برنامه ای که برای رسیدن به هدف یک مجموعه تنظیم و تهیه می شود، در همه زمینه ها اهمیت دارد. در زمینه برنامه ریزی برای محتوا و هدف مند کردن آنها باید این نکته را در نظر گرفت که محتوا همواره اولین ویژگی است که شما را به هدفتان نزدیک می کند. در ادامه املاک پلاس چگونه استراتژی داشتن برای محتوا را بررسی خواهد کرد.

محتوا هم نیاز به بازاریابی دارد

تعریف بازاریابی محتوا این گونه است: بازاریابی محتوا بخشی از استراتژی کسب و کارها است. در این بخش از بازاریابی سعی می‌شود با تولید محتوای ارزشمند و مفید و در عین حال جذاب و یکپارچه مخاطبان را جذب کرد. اگر این موضوع ادامه پیدا کند می توانید یک مشتری ثابت کسب کنید.این تعریف بسیار سطحی و ساده است و برای اطلاع بیشتر در این زمینه باید خود به پژوهش و مطالعه بپردازید.

چگونه برای محتوا استراتژی داشته باشیم

اکنون یا این تعریف راحت‌تر می‌توانید به مفهوم استراتژی محتوا دست یابید. استراتژی محتوا یک برنامه ریزی دقیق و کامل بر اساس اهداف کسب و کار شماست. می توان به شکل زیر تقسیم بندی کرد:

برای مطالبتان هدف گذاری کنید و به ترتیب قسمت های یک نوشته را جلو ببرید.

به نوشته شخصیت دهید: برای تولید محتوا باید هویت برند خود، ارزش‌ها، اهداف و… را مشخص کنید.

رفتار و اخلاقیات مشتری و دیگر مشخصات رفتاری وی را بشناسید و ارزیابی کنید.

همکاران خود را زیر نظر داشته باشید: باید رقبای خود زیر ذره بین بگذارید تا ایرادات خود را رفع کنید و بتوانید از آنها جلو بیفتید.

کلمات کلیدی خود را تقسیم بندی کنید، وسعی کنید همواره از کلمات ناب استفاده کنید

برای راهنمایی مشتریان نقشه داشته باشید

برای مطالب خود نقشه تهیه کنید و دسترسی به آنها را راحت و سریع بکنید.

تقویم داشته باشید و هر مطلب را در روز خاصی قرار دهید

اهمیت داشتن استراتژی

اگر یک وب سایت اینترنتی دارید استراتژی خاصی تعیین نکنید، هر روز باید دغدغه این موضوع را داشته باشید که امروز چه محتوایی تولید کنم. در این صورت به احتمال زیاد شکست خواهید خورد. استرس این که امروز چه بنویسم بدون داشتن هدف و شناخت مخاطبانتان منجر به تولید محتوای بی ارزش خواهد شد.

با کمک برنامه ریزی برای خود یک جهت مشخص می‌کنید. این جهت در مسیری به سمت اهداف شما خواهد بود و کمک می‌کند در طی مسیر به هیچ عنوان منحرف نشوید و کمک به هدف مند کردن محتوا خواهد کرد.

چرا استراتژی محتوا می تواند مفید باشد؟

هدف خاصی از تولید یک محتوا دارید.

درصد موفقیت شما افزایش خواهد یافت

یکپارچگی در محتوا

کیفیت در محتوا باعث پیشرفت خواهد شد

در رتبه سئو تاثیر بسزایی دارد

چگونه با استراتژی سئو افزایش پیدا می کند؟

رضایت مخاطبان با رتبه سئو رابطه مستقیم دارد. به همین دلیل گوگل همیشه در حال بهبود الگوریتم‌هایش است. پیشرفت سریع هوش مصنوعی سبب شده این الگوریتم‌ها حتی ارتباط بین کلمات و جملات را نیز متوجه شوند. این پیشرفت قطعا روز به روز بیشتر هم خواهد شد. مهم است کسب و کارها روی محتوای سایت خود را بهینه کنید. این سایت سعی می‌کند مانند مخاطبانش به محتوا نگاه کند و روز به روز نیز در این زمینه پیشرفت بیشتری کرده است. پس تولید محتوای باکیفیت و جذاب قطعا راهبردی تر و تاثیرگذارتر است.

تعیین استراتژی مناسب

پس از تعیین هدف، وضعیت کسب و کار خود را بررسی کنید. ببینید تا کجا پیش رفته‌اید و برای رسیدن به هدف تا چه میزانی می‌توانید هزینه کنید. برای اینکه به بررسی کسب و کار خود بپردازید توصیه می شود موارد زیر را در نظر بگیرید.

به راه های درآمد شرکتتان توجه کنید؟

خدماتی را که از محبوبیت بیشتری برخوردار است گلچین کنید.

بر روی ویژگی های مختلف خدماتتان سرمایه گذاری کنید و همواره برندینگ را در دستور کار قرار دهید.

به تیم فروش اهمیت بدهید و نوین ترین تکنولوژی ها را در اختیارشان بگذارید.

وقعیت فعلی محتوای خود در بازار را بررسی کنید

در مرحله بعد باید به سراغ وبلاگ سایت خود بروید. ببینید چه محتوایی تا کنون منتشر شده است؟ روند تولید محتوا چگونه بوده و آیا محتواهای ارزشمند و باکیفیتی در وبلاگ دارید؟ پیشنهاد می شود در بررسی وبلاگ خود به موارد زیر اهمیت بدهید.

آیا در زمینه های مختلف متخصص دارید؟

به تیم تولید محتوا چه میزان اهمیت می دهید؟

محتواهای منتشر شده را بررسی کنید؟

فاکتورهای برندینگ که از پیش تعیین شده را بررسی کنید.

از ابزارهای گوگل آنالیتیکس، سرچ کنسول و بررسی بک لینک‌ها و … استفاده کنید. می‌توانید یک دید خوب نسبت به چشم انداز محتواتان بررسی کنید.

مشخص کنید از چه راههایی محتوای خود را منتشر می کنید.

هم اکنون انتخاب کنید برای انتشار محتوا از چه کانال‌هایی استفاده می کنید. اینستاگرام، لینکدین، وب سایت شخصی، ایمیل، اس ام اس و … همگی نمونه‌هایی از این ابزارها هستند . شما باید با توجه به نوع کسب و کار خود چندین کانال مناسب را در اختیار داشته باشید و با تدوین استراتژی محتوا به طور منظم در آنها مطلب به اشتراک بگذارید.

نتیجه گیری

داشتن استراتژی از شیوه های نوین بازاریابی است. املاک پلاس علاوه بر اینکه این شیوه را تعریف می کند. تعریف درست این ویژگی و چگونگی به کاربردن درست آن می تواند کسب و کارتان را رونق بخشد سعی کنید، همواره در زندگیتان استراتژی داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *