بازار مسکنسرمایه گذاری مسکن

دریافت وام مسکن بانک ملی

دریافت وام مسکن بانک ملی

شرایط و نحوه‌ی دریافت وام مسکن بانک ملی چگونه است

بانک ملی یکی از بانک های ارائه کننده تسهیلات خرید مسکن است که در کنارآن، بانک مسکن و بانک سامان نیز وام مسکن را به وام گیرندگان پرداخت می‌نمایند. وام مسکن بانک ملی با نام طرح ویژه‌ی مسکن هم مطرح است (bmi.ir) که شرایط تقریبا مناسبی را در اختیار زوج‌های جوان متقاضی قرارمی دهد. در ادامه‌ی مقاله به نحوه‌ی دریافت وام مسکن بانک ملی می‌پردازیم.

شرایط و نحوه‌ی دریافت وام مسکن بانک ملی چگونه است
شرایط و نحوه‌ی دریافت وام مسکن بانک ملی چگونه است

مجموعه املاک داران اراعه کننده‌ی انواع خدمات ساختمانی از قبیل مشاوره حقوقی املاک، خرید و فروش خانه در اصفهان، مشارکت در ساخت و… انجام می‌دهد.

برای دریافت وام مسکن بانک ملی کدام حساب را افتتاح کنیم

وقتی صحبت از وام خرید مسکن به میان می‌آید همه به یاد بانک مسکن و تسهیلات متنوعی که ارائه می‌دهد می‌افتند. در واقع بیشتر افراد گمان می‌کنند که وام مسکن را فقط بانک مسکن ارائه می‌دهد. تسهیلاتی که معمولا هر چند سال یک بار با تغییراتی همراه می‌شود همانگونه که گفته شد بانک ملی از اواخر سال 96 پرداخت وام مسکن را به صورت رسمی آغاز کرد.

برای دریافت وام مسکن بانک ملی باید حساب سپرده‌ی سرمایه گذاری خاص گواهی مسکن را افتتاح نمایید. حساب سپرده سرمایه گذاری خاص بانک ملی مانند حساب‌های سرمایه گذاری با سود کوتاه مدت است که، با انتخاب بین سه طرح می‌توان آن را افتتاح کرد. تفاوت طرحهای حساب بر اساس مبلغی که سرمایه گذاری کردید و مدت ماندگاری سرمایه مشخص می شود.

برای دریافت وام مسکن بانک ملی کدام حساب را افتتاح کنیم
برای دریافت وام مسکن بانک ملی کدام حساب را افتتاح کنیم

بانک ملی در صفحه‌ی اختصاصی خود طرح ویژه شرایط هر یک از انواع حساب سپرده گواهی مسکن را ذکر کرده است که برای دریافت وام مسکن بانک ملی باید از آنها استفاده کنیم، در ادامه‌ی مقاله هر سه طرح را توضیح می‌دهیم:

طرح 1- در این طرح باید 16 میلیون تومان در حساب سپرده گذاری کنید. حداقل مدت سپرده گذاری یک ماه است و بانک هم به شما ماهانه 10 درصد سود می‌دهد. به ازای هر 18 میلیون و 200 هزار تومان که در این طرح سپرده گذاری کنید یک سهم اوراق به طور ماهانه دریافت می‌کنید.

مطالعه این مقاله   نکات مهمی که قبل از خرید خانه باید بدانید
سپرده گذاری وام مسکن بانک ملی و گرفتن اوراق
سپرده گذاری وام مسکن بانک ملی و گرفتن اوراق

طرح2- در این طرح باید حداقل 16 میلیون تومان سپرده گذاری کنید که باید به مدت 3 ماه در حساب سپرده باقی بماند. دراین طرح پس از گذشت 3 ماه و به ازای هر22 میلیون و 300 هزار تومان سپرده به شما اولین برگ اوراق تسهیلات را می‌دهند و بعد ازآن هر ماه یک برگ دریافت خواهید کرد. سود سپرده در طرح دوم 12 درصد است. در 2 طرح بیان شده ماندگاری میانگین ماهانه بر مبنای کمترین مانده در هر روز را محاسبه می‌شود.

سپرده گذاری وام مسکن بانک ملی و گرفتن اوراق
سپرده گذاری وام مسکن بانک ملی و گرفتن اوراق و به همراه سرمایه گذاری

طرح 3- در این طرح بانک ملی شما با افتتاح یک حساب 5 هزار تومانی هم می‌توانید وارد این طرح شوید. بانک ملی در این طرح فقط متعهد می‌شود که به شما 10 درصد سود بدهد. اوراق تسهیلات هم در طرح سوم بر اساس امتیازی که کسب می‌کنید و با توجه به منابع مالی شعبه بانک ارائه می‌شود. امتیاز کسب شده هم به میزان سپرده گذاری و مدت زمان ماندگاری بستگی دارد.

شرایط اختصاصی طرح شماره 2 حساب سپرده گواهی  مسکن بانک ملی

در طرح شماره ی 2 برای تخصیص هر برگ اوراق، میانگین ماهیانه بر مبنای حداقل مانده در هر روز ملاک قرار داده می‌شود. البته مانده حساب مشتریان در هیچ روزی نباید کمتر از 160 میلیون ریال باشد. در این طرح به ازای هر 223 میلیون ریال به عنوان میانگین حساب، بعد از 3 ماه برای اولین بار یک برگ اوراق گواهی حق تقدم به مشتری تعلق می گیرد.

شرایط اختصاصی طرح شماره 2 حساب سپرده گواهی  مسکن بانک ملی
شرایط اختصاصی طرح شماره 2 حساب سپرده گواهی  مسکن بانک ملی

سود سپرده‌های طرح شماره 2 به صورت ماهیانه و به میزان 10 درصد به حساب مشتریان واریز می‌گردد. البته شرط واریز مبلغ مذکور آن است که در طول سه ماه کمترین مانده روزانه مشتری پایین تر از 223 میلیون ریال نباشد. اگر متقاضی طرح شماره 2 باشید و قبل از سررسید سه ماهه تمام و یا بخشی از سپرده را برداشت کنید نرخ سود مشابه با سپرده سرمایه گذاری عادی و همان 10 درصد محاسبه خواهد شد.

مطالعه این مقاله   قیمت مسکن در سال ۱۴۰۱ طبق پیش بینی رئیس اتحادیه مشاوران املاک

هرگاه مانده مشتری در طول دوره به کمتر از حداقل مانده اعلام شده برسد اوراق تا زمان اعلام موجودی متوقف می شود. نکته مهم این که افراد می‌توانند چند حساب سپرده سرمایه گذاری خاص گواهی مسکن را برای دریافت وام مسکن بانک ملی در یک شعبه و به نام یک شخص افتتاح کنند. سود وام مسکن بانک ملی طبق آخرین اطلاعات اعلام شده ازسوی بانک ملی برای سال 1399 این بانک، برابر است با 17 درصد و دوره باز پرداخت حداکثر 12 ساله است.

با سپرده گذاری در طرح مسکن بانک ملی در حقیقت بر اساس میزان سپرده گذاری و مدت ماندگاری آن در حساب، اوراق حق تقدم دریافت تسهیلات خرید مسکن را دریافت خواهید کرد. ارزش هر یک از اوراق بانک ملی در این طرح 500 هزار تومان است. شما این اوراق را یا خودتان مورد استفاده قرار می‌دهید و یا به دیگران واگذار می‌کنید. امکان انتقال به دیگران یا همان خرید و فروش این اوراق در بانک ملی، بر اساس قیمت روز بازار محاسبه خواهد شد.

شرایط اختصاصی طرح شماره 2 حساب سپرده گواهی  مسکن بانک ملی
شرایط اختصاصی طرح شماره 2 حساب سپرده گواهی  مسکن بانک ملی

سقف تسهیلات مسکن بانک ملی

نکته‌ی مهم بعدی که باید در جریان باشید سقف اعطای تسهیلات وام مسکن در بانک ملی است که، به دو دسته تهران و شهرستانها تقسیم می‌شود. سقف تسهیلات برای تهرانی‌ها به ازای هر نفر برای خرید هر واحد مسکونی 100میلیون تومان و برای زوجهای جوان 200 میلیون تومان است؛ که به ترتیب نیاز به 120 برگ و 200 برگ اوراق مشارکت دارد. در شهرستانهای بالای 200 هزار نفر جمعیت به یک نفر 80 میلیون تومان و به زوجها 160 میلیون تومان تسهیلات تعلق خواهد گرفت. در شهرهای کوچک زیر 200 هزار نفر این رقم به ترتیب 60 و 120 میلیون تومان است.

مطالعه این مقاله   تحلیل بازار اجاره مسکن در ایران
سقف تسهیلات مسکن بانک ملی
سقف تسهیلات مسکن بانک ملی

وام جعاله بانک ملی چگونه است

بانک ملی برای هر نفر 10 میلیون وام جعاله پرداخت می‌کند. دریافت این وام بانک ملی برای زوجین نیاز به 40 برگ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن دارد.

مشخصات دریافت وام مسکن بانک ملی از نمونه جعاله این است که مدت باز پرداخت این تسهیلات جعاله حداکثر 36 ماه است و سودش هم همان 5/17 درصد  محاسبه خواهد شد. نکته‌ی مهم دیگر اینکه از زمان تقاضا برای دریافت اوراق حق تقدم وام مسکن 2 سال فرصت دارید که با آن اوراق اقدام به دریافت وام کنید. به عبارت دیگر اعتبار این اوراق 2 سال است و بعد از آن باطل می‌گردد. حالا با دانستن این اطلاعات دیگر تنها گزینه دریافت وام خرید آپارتمان یا هر ملک دیگر نخواهد بود.

وام جعاله بانک ملی چگونه است
وام جعاله بانک ملی چگونه است

شما می‌توانید روی بانک ملی هم بعنوان یک گزینه حساب کنید. می‌توانید شرایط دریافت وام مسکن بانک ملی و بانک مسکن را با هم تطبیق داده و مقایسه کنید و وام مسکن مناسب را انتخاب کنید. البته در حال حاضر سقف وام اعطایی در بانک مسکن بیشتر است اما، شاید شرایط وام بانک ملی برای بعضی افراد مناسب تر باشد. برای مشاهده‌ی انواع وام‌های بانک مسکن از بان مسکن به مجله‌ی املاک داران بروید و مقاله‌ی کدام وام مسکن به من تعلق می‌گیرد را مطالعه نمایید. به نظر شما آیا وام مسکن بانک ملی می تواند مسیر خانه دار شدن را برای خانوادها فراهم کند؟

اگر نیازمند خرید و فروش خانه، آپارمان، مشارکت در ساخت هستید کافی است به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

 

مشاهده بیشتر

املاک داران 5

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم. محسن حیدری مسئول آی تی(IT) شرکت نیکو شمیم سپاهان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا