سرمایه گذاری مسکن

پرسودترین سرمایه گذاری در کدام یک از بازارهای ایران است؟

پرسودترین سرمایه گذاری در بازار هر کشوری، می تواند بسیاری از مسائل را در حوزه اقتصادی آن کشور تعیین کند و یا حتی افراد بسیاری را مجذوب خود می کند. به طور مثال در کشور ما هر از گاهی بازار خاصی پرسود و جذاب به نظر می رسد. اما واقعا کدام یک از بازارها از همه پرسودتر و قابل اعتمادتر هستند. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که درآمد بیشتر به منزله اوضاع اقتصادی بهتر است، اما با نگاهی به سرمایه داران بزرگ و افراد موفق در این حوزه به این واقعیت پی می بریم که آن ها بیشتر موفقیت خود را مدیون سرمایه گذاری های صحیحشان هستند.

بیشتر این افراد با سرمایه گذاری بجا و درست خود، توانسته اند دارایی های خود را افزایش دهند. پس اگر تا به حال درباره سرمایه گذاری اطلاعاتی نداشته اید و علاقه مند به کسب اطلاعات درباره آن هستید، به ادامه این مقاله توجه فرمایید.

پرسودترین سرمایه گذاری چیست و انواع آن کدام است؟

به زبان ساده و کاملا مشخص، سرمایه گذاری یعنی از پول، پول درآوردن. پولسازی به وسیله پول!

به شرایط اقتصادی خود نگاهی بیندازید و ببینید که چه چیزهایی را تا به حال افزایش داده اید. نیروهای کاریتان را، تعداد کارهایتان را و یا میزان ارتباط خود را افزایش داده اید؟

پس از بررسی آن ها شاید به این نتیجه برسید که این موارد به هیچ وجه باعث افزایش سرمایه و دارایی شما نشده اند. این موارد امکان دارد که نتیجه ای برای شما در بر نداشته باشند، اما در سرمایه گذاری حتما باید به طور مستقیم کاری بکنید که سرمایه شما افزایش یابد.

چه کسی را سرمایه گذار می نامند؟

سرمایه گذاری را کسی انجام می دهد که بتواند از پول و سرمایه کنونی خود ثروت بیافریند. بعضی افراد بین کارآفرین و سرمایه گذار شباهت هایی را مطرح می کنند و بعضا این دو را با یکدیگر اشتباه می گیرند، اما این دو باهم تفاوت های بسیار مهمی دارند. تفاوت اصلی کارآفرین با سرمایه گذار این است که شخص سرمایه گذار با پول خود سرمایه اش را افزایش می دهد، اما کارآفرین به وسیله نیروهای انسانی و سیستم ها به دارایی و سرمایه خود می افزاید. البته پیش می آید که کارآفرینی، سرمایه گذاری کند ولی این برای آنان همیشگی نیست.

گاهی هم پیش می آید که سرمایه گذاران به جای اینکه برای خود سرمایه گذاری کنند، برای دیگران این کار را انجام می دهند و در مقابل از آن ها هزینه دریافت می کنند. در این حالت شخص هم سرمایه گذار است و هم کارآفرین.

چرایی های سرمایه گذاری

استقلال مالی:

به طور کلی آخرین هدف از سرمایه گذاری، رسیدن به استقلال مالی است. اما استقلال مالی به چه معناست؟

هنگامی که شخص صرفا با هدف کسب درآمد کار نکند، به استقلال مالی رسیده است. کسی که به استقلال مالی رسیده باشد به راحتی می تواند زندگی خود را مدیریت کند و به شکلی دلخواه زندگی کند.

مطالعه این مقاله   دریافت وام مسکن بانک ملی

اگر افراد بخواهند هرچه زودتر به استقلال مالی برسند، باید مسیر سرمایه گذاری را برگزینند. اما در مسیر سرمایه گذاری روش های مختلفی وجود دارد.

قانون تصاعد:

تصاعد چیست؟ تصاعد به معنی افزایش یافتن چند برابری است. حال می رویم بر سر مبحث تفاوت بین سرمایه گذاری و درآمد. در طول یک سال، درآمد شما در بهترین حالت تا 40 درصد می تواند افزایش یابد. بیست درصد به خاطر تورم و بیست درصد دیگر به خاطر تلاش و پیشرفت شما. این ها سودهایی هستند که به درآمد افراد مربوط می شوند.

در بحث سرمایه گذاری نیز سه نوع سود وجود دارد:

سود تورم

سود سرمایه گذاری

سود حاصل از سود سرمایه گذاری

اگر شما به درستی سرمایه گذاری نمایید این امکان وجود دارد که سرمایه شما چندین برابر شود.

مصون ماندن از تورم

افزایش تورم به منزله افزایش سرمایه شماست. هنگامی که تورم پیش می آید اجناس گران می شوند و حتی سرمایه شما کمتر می شود. اما وقتی به درستی سرمایه گذاری کرده باشید، نه تنها سرمایه شما آسیبی نمی بیند بلکه چند برابر نیز می شود. این قانون برای همه انواع سرمایه گذاری ها صدق می کند.

داشتن حق انتخاب

اگر شما از طریق درآمد و شغل بخواهید سرمایه خود را افزایش دهید، در بیشترین حالت با دو تخصص می توانید این کار را انجام دهید. ولی بازارهای سرمایه گذاری به خاطر تنوع زیاد بازارهای سرمایه گذاری و محصولات به شما حق انتخاب های زیادی می دهند. تنوع زیاد در حوزه سرمایه گذاری باعث می شود که شما بتوانید سرمایه های بیشتری نیز کسب کنید.

ارتباط بیشتر با افراد موفق

بیشتر افرادی که به لحاظ اقتصادی موفق هستند در حوزه سرمایه گذاری فعالیت کرده اند و ارتباط با آن و استفاده از تجارب آنان می تواند در کار شما تاثیر بسزایی بگذارد. همچنین وقتی شما در میان این افراد باشید، دارایی شما نیز افزایش خواهد یافت.

دیدگاه ها درباره سرمایه گذاری

در طول تاریخ افراد مختلفی با رویکردهای گوناگون به حوزه سرمایه گذاری پا گذاشته اند. به همین علت دیدگاه های مختلفی نیز درباره این شغل وجود دارد. مثلا پرسودترین سرمایه گذاری در بازار مسکن با دیدگاه ها و شرایط مختلفی انجام می پذیرد که البته به نیاز و تخصص اشخاص نیز مربوط می شوند. بسیاری از افراد به سراغ سرمایه گذاری نمی روند و دلیل آن ترس است. اما اگر شخص دیدگاه بلند مدت داشته باشد می داند که سرمایه گذاری بهترین روش برای افزایش سرمایه بوده و تنها ناآگاهی این ترس را به وجود می آورد. در سرمایه گذاری بعضی از افراد نیز هستند که پس از آموزش دیدن و گرفتن ارتباط، فقط و فقط برای پول درآوردن سراغ سرمایه گذاری می روند. این افراد پرسودترین سرمایه گذاری ها را انتخاب می کنند و در زمانی که مردم خریدار اند، آنها فروشنده هستند و زمانی هم که عموم فروشنده باشند این افراد خریدارند. اگر به موضوع پرسودترین سرمایه گذاری در بازار مسکن علاقه داشتید و می خواستید در این حوزه سرمایه گذاری انجام دهید، در مجله املاک داران می توانید اطلاعات ارزشمندی را در این حوزه کسب کنید. همچنین اگر به همکاری برای سرمایه گذاری در این حوزه احتیاجی داشتید، مجموعه املاک داران به شما خدماتی را ارائه می کند.

مطالعه این مقاله   آشنایی با انواع بازارهای سرمایه گذاری و نحوه کسب در آمد از آنها

انواع روش سرمایه گذاری

مثل هر کار دیگری پیش از انجام دادن آن باید بررسی هایی را انجام دهید. اگر می خواهید سرمایه گذاری کنید، پیش از آن باید ببینید که کدام حوزه برای این کار، بهترین انتخاب است.

سرمایه گذاری روی محصول دیگری

ارز دیجیتال و بورس از نمونه های سرمایه گذاری بر روی محصول دیگر هستند. اولین بستری که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود، سرمایه گذاری بر محصولات دیگران است. این روش سرمایه گذاری به این صورت است که شخص یا سازمانی بستر سرمایه گذاری را فراهم می کند و دیگران برای افزایش سود خود محصولات آنان را می خرند.

سرمایه گذاری بر خود

روش بعدی که در سرمایه گذاری وجود دارد این است که بر روی خودمان سرمایه گذاری کنیم. این نوع سرمایه گذاری به این معنی است که بر رشد و ارتقای خود سرمایه گذاری کرده تا از خودمان بازده کسب نماییم. در این روش که هرچه سرمایه گذاری فردی را جدی تر بگیرید، زودتر هم به نتیجه خواهید رسید.

این موضوع را بارها بزرگترین سرمایه داران جهان بیان کرده اند. در این باره پیشنهاد می شود که هر ساله مبلغی در حدود 30% از درامد خود را صرف آموزش های مجدد، رفتن به همایش ها و کنفرانس ها و خرید کتاب و مقالات جدید کنید تا همیشه به عنوان یک سرمایه گذار علم روز را در اختیار داشته باشید.

سرمایه گذاری بر محصول خود

درست است که یک کارآفرین و یا سرمایه گذار در دوره های متفاوتی از کار خود باید بر روی محصول خود تحقیقات خاص انجام داده و برای ارتقای آن وارد عمل شود، اما نباید این موضوع به نزدیک بینی بیانجامد. در علم بازاریابی به تمرکز صرف بر روی محصول و بدون در نظر گرفتن خواسته های مشتری، نزدیک بینی می گویند. نیازهای مشتری را به صورت مداوم مورد بررسی قرار داده و سپس برای ایجاد تغییرات در محصول خود برنامه ریزی نمایید.

بهترین روش سرمایه گذاری

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که از بین این روش های سرمایه گذاری، کدام یک از همه بهتر است؟ بعضی افراد هستند که تصمیم می گیرند نخست روی محصولات دیگران سرمایه گذاری کنند و دیگر همین رویه را برای همیشه در پیش می گیرند. این رویکرد اشتباه است و باعث می شود که شخص از دیگر روش های سرمایه گذاری غافل بماند و در نتیجه سود دهی مناسبی هم در کار نخواهد بود.

مطالعه این مقاله   وضعیت بازار مسکن در آبان 1400

پرسودترین سرمایه گذاری آن است که شخص به صورت تک بعدی پیش نرود، یک گفته معروف ان است که همه تخم مرغ ها را داخل یک سبد نچینید. این سخن بدان دلیل است که باید تمام بازارها را بررسی نموده و سپس اقدام به انتخاب دو یا چند عدد از آن ها که از پتانسیل اجرایی بالاتری برخوردارند، دست زد. در این هنگام اگر بازاری به صورت موقتی دچار افت شود سرمایه گذاری و سود ناشی از آن در سایر بازارها جبران کننده خسارات وارده است.

سرمایه گذاری در ایران

منابع سرمایه گذاری انرژی، سرمایه و زمان هستند.

فرمول مهمی که در سرمایه گذاری وجود دارد را برای شما توضیح می دهیم و به این مطلب می پردازیم که چقدر و بر روی چه مواردی باید سرمایه گذاری کرد. در شروع به سرمایه گذاری باید 30 درصد از میزان سرمایه گذاری خود را به سرمایه گذاری بر خود اختصاص داد. این مساله ثابت است و هر ساله شخص باید سی درصد از سرمایه اش را به آموزش، شرکت در همایش ها و سمینارها و غیره اختصاص دهد. حالا چرا می گوییم که باید هر سال به صورت ثابت این سی درصد وجود داشته باشد؟ خواندن مقاله ها و کتاب های جدید باعث می شود که شما از بازار و علم آن عقب نمانید چراکه هیچ چیز ثابت نمی ماند و در صورتی که شما هم با علم جدید بازار حرکت نکنید بی شک عقب می مانید.

اما میزان سرمایه گذاری بر محصول دیگران در شرووع کار 20 درصد بوده و این کار به خاطر این است که رقبا و وضعیت بازار را محک بزنید. 50 درصد دیگر را نیز به سرمایه گذاری بر محصولات خود اختصاصص دهید. این 50 درصد شامل بهبود کیفیت و خدمات محصولات است.

در ادامه کار نیز میزان سرمایه گذاری بر خود را تا 40 درصد افزایش دهید و 60 درصد دیگر آن را روی محصولات خودتان سرمایه گذاریی کنید.

سخن آخر

در این مقاله برای شما انواع سرمایه گذاری و تعریف آن را بیان کردیم. اگر به موضوعات مرتبط با این مقاله علاقه داشتید می توانید به دیگر مقالات ما در مجله املاک داران مراجعه فرمایید. اگر هم به مشاوره درباره پرسودترین سرمایه گذاری در بازار مسکن نیازی داشتید، می توانید با همکاران ما ارتباط برقرار کنید.

برای استفاده مشاوره بازاریابی و سرمایه گذاری به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا