معماری و دکوراسیون داخلی

با گل ها ، چگونه به خانه مان حس طراوت اضافه کنیم ؟

گل ها زیبایی طبیعت هستند. همانطور که آتش فشان ها را خشم طبیعت می خوانند، گل ها را مهربانی طبیعت با موجودات روی زمین عنوان می کنند. باید این مسئله را در نظر داشت که گل می تواند خلق و خویتان را به جهت مثبت تغییر دهد. از گل ها آرامش بگیرید و شاهد زیبایی شان باشد. در این یادداشت مجله املاک داران چند نمونه از گل ها و همچنین نحوه نگهداری صحیحشان را ذکر می کند که علاوه بر خواندنی بودن به نوعی نیاز هر انسان امروزی است که با این موضوع آشنایی پیدا کند.

خانه های بدون حیاط، ساختمان های تو در تو و اتاق های کوچک باعث شده است تا نگاهمان به طبیعت و زندگی بسیار محدود شود. اگر دقت کنیم، این روزها بیشتر وقتمان را با تکنولوژی می گذرانیم، شبکه های مجازی، بازی های کامپیوتری و… . ارتباط انسان با طبیعت اولین نیازی است که بشر برای زیست روانی خود دارد.

با توجه به عدم کنترل زمان در عصر حاضر توسط انسان برای تفریح و تنفس درمیان درختان و سرسبزی، یکی از کارهای پیشنهادی، آوردن طبیعت به خانه است. شاید در کمتر خانه ای این روزها گل و یا پرنده نبینیم. در این یادداشت مجله املاک داران به انواع گیاهان آپارتمانی و معرفی آنان اشاره کرده است، پیشنهاد می شود این یادداشت را تا انتها مطالعه کنید.

 با گل ها ، چگونه به خانه مان حس طراوت اضافه کنیم ؟
با گل ها ، چگونه به خانه مان حس طراوت اضافه کنیم ؟

گل های آپارتمان نشین

گیاه آپارتمانی در واقع گلی است که در برابر شرایط آپارتمان نشینی انسان مقاوم است. اما این موضوع به این معنی نیست که زمان نگهداری گیاهان آپارتمانی دقت به خرج ندهیم. گل و گیاه چه آپارتمانی باشد و چه نباشد مانند بزرگ کردن فرزندمان باید به آن توجه کنیم. شاید شما در انتخاب های گذشته تان شکست خورده اید و هر گیاهی به خانه می آوردید پژمرده می شد. مجله املاک داران برای شما چند نمونه آورده است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

مطالعه این مقاله   مصالح جدید دکوراسیون داخلی برای ساخت خانه های لوکس

ماداگاسکار را به خانه بیاورید

شخصیت شما نیز اگر به این گونه است که دوست دارد گلتان فنچه بزند، کالانکوئه انتخاب مناسبی برای شما است. این گل آپارتمانی از گیاهان مقاوم است. کالانکوئه ازگل های بومی ماداگاسکار است و بیش از ۲۰۰ گونه مختلف دارد. کالانکوئه از تیره گل ناز است، دارای طول عمر بالا و در برابر خشکی و سرما از خود مقاومت نشان می دهد.این گیاه آپارتمانی از دسته گیاهان پویا است.

بیشتر تصور می‌کنند که این گل پس از اتمام فصل گل‌دهی از بین می‌رود، اما کالانکوئه همواره گل می دهد. این گیاه نیاز به آبیاری زیاد دارد و دوست دارد نور زیاد و غیر مستقیم به برگ‌ها و شکوفه هایش بتابد. کالانکوئه در آغاز فصل سرد در طیف رنگی قرمز، زرد، سفید، سرخابی وارد بازار می‌شود. این گل آپارتمانی دارای گل‌های ریز با گلبرگ‌های چهارتایی و برگ‌های گوشتی است. ساقه‌های کالانکوئه در سال اول آبدار و  شکننده است و در سال دوم چوبی و شکننده می شود.

با کالانکوئه مهربان باشیم

این گیاه از انواع  آپارتمانی مقاوم است ولی باید از نحوه نگهداری آن اطلاع کافی داشته باشید. قبل از اقدام به آبیاری دقت کنید که خاک خشک باشد. آب زیاد باعث فاسد و پوسیده شدن ریشه آن می‌شود. زهکش خاک نیز باید به گونه‌ای باشد که آب به سرعت از خاک خارج شود تا ریشه‌ها نپوسند. کالانکوئه از گل های آپارتمانی مقاوم است و در برابر آفات و حشرات مقاومت بالایی دارد اما بعضی مواقع مورد حمله شته قرمز قرار می‌گیرد. کالانکوئه نیاز به نور غیر مستقیم زیادی دارد. پشت پنجره بهترین جایی است که می توان این گیاه را قرار داد.

مطالعه این مقاله   نقاط نا امن ساختمان هنگام وقوع زلزله و نقاط پناه گیری هنگام زلزله
 با گل ها ، چگونه به خانه مان حس طراوت اضافه کنیم ؟
با گل ها ، چگونه به خانه مان حس طراوت اضافه کنیم ؟

مادر شوهرت و بیار تو خونه

گل سانسوریا به دلیل مقاومت و سختی برگ‌ها به زبان مادرشوهر معروف و به خاطر شکل تیز و خاص برگ‌ها به گیاه شمشیری شهرت دارد. سانسوریا از گیاهان بومی غرب آفریقا است و دارای گونه های خاصی است. سانسوریا با برگ‌های نواری و سبز رنگ از گیاهان آپارتمانی مقاوم محسوب می شود. برگ‌های سربالا و نواری مانند گیاه سانسوریا جلوه‌ای خاص چشم انداز خانه تان می بخشد. این گل آب کم و محیط کم نور را تحمل می‌کند البته نور مستقیم را بیشتر دوست دارد. عمر نسبتا طولانی دارد و برای افرادی که وقت کافی برای سر و کله زدن با گیاهان ندارند،  مناسب است.

سانسوریا در دو نوع بلند و کوتاه است. سانسوریای پا کوتاه، با برگ‌ها مستقیم از خاک خارج می‌شوند؛ این گونه سانسوریا ساقه زیرزمینی به نام ریزوم دارد که برگ‌ها مستقیم از روی آن از خاک سر در می‌آورند. البته چند وقتی است که نوع کاکتوسی و بیابانی آن به بازار امده است .

سانسوریا از دسته گل هایی است که شکوفه می زند و غنچه می دهد. در پاییز از بخش میانی سانسوریا گلی به رنگ سبز و سفید رشد می کند. این گل زیبایی خاصی ندارد اما بسیار بوی خوبی دارد. سانسوریا جز گیاهان آپارتمانی است که به تصفیه هوا کمک زیادی می‌کند. جالب است بدانید این گیاه در شب اکسیژن تولید می کند. اگر حیوان خانگی دارید از نگهداری سانسوریا چشم پوشی کنید چرا که از خود سم تولید می کند.

مطالعه این مقاله   سیستم خانه هوشمند و 5 قابلیت مهم آن
 با گل ها ، چگونه به خانه مان حس طراوت اضافه کنیم ؟
با گل ها ، چگونه به خانه مان حس طراوت اضافه کنیم ؟

 

بامبو بازی کنید

 بامبو از جمله گیاهان آپارتمانی محبوب این جامعه است. یکی از دلایل محبوبیت گل بامبو نگهداری آسان و بی‌دردسر آن است. گیاه بامبو برای افراد پر مشغله مناسب است. اگر تا به حال تجربه نگهداری از گیاهان آپارتمانی را ندارید، به شما پیشنهاد می شود بامبو را انتخاب کنید. گل بامبو از گیاهان بومی غرب آفریقا و شرق جنوب آسیا است.

بهترین نوع گل بامبو در کشورهای آسیای شرقی مانند چین و ژاپن، همچنین هند رشد می کند. بامبو به صورت بوته‌های به هم فشرده شده نمو پیدا کرده و ارتفاع زیادی پیدا خواهند کرد. اگر خوب از بامبو مراقبت کنید این گل زیبا می شود و رشد می کند. باید در نظر داشت که بلند شدن بیش از حد گل بامبو و رشد برگ‌های آن چهره زیبایی به گیاه نمی‌دهد و گاهی باعث شکسته شدن ساقه های آن می شود.

نتیجه گیری  

انتخاب گل مانند انتخاب لباس است. سلیقه شما برای دیگران و فروشنده را آشکار می کند. گل فروشی نیز بهترین کار دنیا است، و پا گذاشتن به فروشگاه گل همواره حال آدم را خوب می کند. حال در نظر بگیرید بخشی از آنها در خانه تان باشند، بی شک حالتان نسبت به گذشته بهتر خواهد بود.در آخر مقاله  آینده خرید زمین بهتر است ؟ یا ساختمان ؟ را حتما مطالعه کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا