مشاورین املاک

نکات مهم در فایلینگ و آگهی کردن اجاره کوتاه مدت املاک

نکات مهم در فایلینگ و آگهی کردن اجاره کوتاه مدت املاک

هنگامی که صحبت از اجاره ملک می‌شود، شاید ابتدا ذهن شما به سمت اجاره یک خانه برای سکونت چند ساله یا اجاره طولانی مدت مغازه و کارگاه برود. اما امروزه در بسیاری از مواقع افراد خواستار اجاره کوتاه مدت یک ملک هستند. اینجاست که نکات مهم در فایلینگ و آگهی کردن چنین مواردی، اهمیت بسیار پیدا می‌کند. در این مطلب سعی داریم شما را با فوت و فن فایلینگ املاک برای اجاره‌های کوتاه مدت آشنا سازیم. لطفاً تا پایان همراه ما بمانید. در صورت داشتن هر گونه سؤال درباره اجاره کوتاه مدت و بلند مدت یا خرید و فروش خانه و ویلا در اصفهان و دیگر شهرها، می‌توانید با مشاوران املاک داران در ارتباط باشید.

نکات مهم در فایلینگ و آگهی کردن اجاره کوتاه مدت املاک
نکات مهم در فایلینگ و آگهی کردن اجاره کوتاه مدت املاک

چه کسانی به سراغ اجاره کوتاه مدت می‌روند؟

پیش از این که با نکات مهم در فایلینگ آشنا شوید، باید بدانید مخاطبان شما برای اجاره کوتاه مدت ملک، چه کسانی هستند. اصلاً منظور از اجاره کوتاه مدت چیست و چه تفاوتی با اجاره بلند مدت دارد؟

معمولاً هنگامی که مدت زمان اجاره یک ملک کمتر از شش ماه باشد، این نوع اجاره، کوتاه مدت نامیده می‌شود. افراد ممکن است به دلایل متفاوتی متقاضی اجاره یک ملک برای مدتی کوتاه باشند. برای مثال گاهی اشخاص مجبور هستند به دلیل ضرورت کاری یا پروسه درمانی، چند ماهی را در شهری دیگر سپری کنند و یا برای مدت کوتاهی در شهر محل تحصیل خود خانه‌ای را اجاره نمایند. گاهی نیز سفر و تفریح، کار اداری و … دلیل تقاضا برای اجاره کوتاه مدت است. خوب است بدانید برخی افراد حتی به دنبال اجاره روزانه یک ملک هستند. در تمام این موارد لازم است نکات مهم در فایلینگ به طور کامل رعایت شده باشد تا هم صاحب ملک و هم متقاضی، خیلی سریع و آسان به مقصود خود برسند. در ادامه تمام نکاتی که درباره آگهی کردن اجاره‌های موقت و کوتاه مدت باید بدانید، در اختیار شما گذاشته خواهد شد.

آشنایی با نکات مهم در فایلینگ برای آگهی‌های کوتاه مدت

ابتدا باید بدانید فایل کردن اجاره‌های کوتاه مدت نیز به اندازه اجاره‌های بلند مدت اهمیت دارد. پس لازم است تمام اصول را برای چنین آگهی‌هایی رعایت کنید تا بدون دردسر به هدف دلخواه خود برسید. فراموش نکنید که همین نوع اجراها نیز می‌توانند سود مالی و موفقیت بسیاری برای شما در بر داشته باشند. در ادامه نکاتی ساده اما بسیار مهم عنوان خواهند شد که با رعایت آن‌ها می‌توانید به عنوان یک برند موفق به کار خود در حوزه املاک ادامه دهید.

مطالعه این مقاله   راهنمای جامع راه اندازی یک آژانس املاک
آشنایی با نکات مهم در فایلینگ برای آگهی‌های کوتاه مدت
آشنایی با نکات مهم در فایلینگ برای آگهی‌های کوتاه مدت

1- تصاویر را جدی بگیرید

یکی از نکات مهم در فایلینگ که اهمیت بسیار دارد، استفاده از تصاویر حرفه‌ای و جذاب است. خصوصاً در عصر حاضر که بسیاری از مراحل کارها غیرحضوری و به کمک فضای مجازی انجام می‌شود، این نکته اهمیت دو چندان پیدا کرده است. به جرأت می‌توان گفت آگهی‌هایی که بدون عکس در فضای مجازی منتشر می‌شوند، بسیار کمتر از آگهی‌های عکس‌دار بازدید دارند. در این میان نیز هر چقدر عکس‌ها زیباتر، باکیفیت‌ترو  حرفه‌ای‌تر باشند، شانس مورد توجه قرار گرفتن آگهی بالاتر می‌رود.

شاید بتوان گفت در مورد آگهی اجاره‌های کوتاه مدت، تصاویر زیبا اهمیت بیشتری دارند. هر چند نکات مهم در فایلینگ این موارد، متعدد هستند اما عکس خوب مهم‌ترین نکته است. شخصی را در نظر بگیرید که برای دفتر کار خود به دنبال اجاره کوتاه مدت یک ملک است. بدون شک ظاهر آراسته ملک و دکوراسیون شیک و مدرن برای این شخص اهمیت بسیاری دارد و به راحتی می‌تواند او را مجاب به اجاره کند. با این حساب تهیه عکس‌های مناسب از تمام فضای ملک می‌تواند شما را چند قدم در جذب مشتری جلوتر ببرد.

2- از جادوی فضای مجازی غافل نشوید

باید اعتراف کنیم دیگر بدون کمک گرفتن از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نمی‌توان در هیچ حرفه‌ای به اندازه کافی پیشرفت داشت. این یکی از نکات مهم در فایلینگ و آگهی کردن اجاره‌های کوتاه مدت به حساب می‌آید. در سالهای قدیم هر مشاور املاک یک دفتر بزرگ داشت که اطلاعات مربوط به ملک‌ها در آن دیده می‌شد. همین دفتر ساده، مهم‌ترین و در واقع تنها ابزار کار در این حرفه به حساب می‌آمد. اما امروزه با توجه به وجود پلتفرم‌های مختلف، آگهی‌های اجاره به شکل دیگری در معرض دید مشتریان قرار می‌گیرند. با این حساب لازم است همگام با پیشرفت تکنولوژی حرکت کرد و دایره کار مشاوره را به فضای مجازی و سوشیال مدیا نیز گسترش داد.

از جادوی فضای مجازی غافل نشوید
از جادوی فضای مجازی غافل نشوید

3- از تبلیغات مجازی استفاده کنید

از دیگر نکات مهم در فایلینگ و آگهی کردن، استفاده حداکثری از پتانسیل‌های فضای مجازی و کمک گرفتن از تبلیغات است. به عبارتی دیگر، تنها داشتن یک اکانت در اینستاگرام یا سایت دیوار برای جذب مشتری کافی نیست. بلکه باید در فواصل زمانی مناسب از تبلیغات اینترنتی نیز بهره ببرید. برای مثال این روزها بسیاری از کسب و کارها برای معرفی خود به مخاطب، با اینفلوئنسرها و بلاگرهای مشهور در ارتباط هستند. از آن‌جایی که این افراد دایره مخاطبان وسیعی دارند، می‌توانند یک تریبون مناسب برای معرفی کسب و کار و آگهی‌های ویژه شما برای اجاره کوتاه مدت باشند. تنها کافیست پیج اینستاگرامی موفق و اینفلوئنسر مناسب را پیدا کنید و برای بهتر و بیشتر دیده شدن از آن‌ها کمک بگیرید.

مطالعه این مقاله   آموزش چانه‌زنی در مشاور املاک؛ چگونه حرفه‌‌ای شویم؟

 

4- از ویدئوهای جذاب استفاده کنید

چهارمین نکته از نکات مهم در فیلترینگ املاک، استفاده از ویدئوهای جذاب هستند. اگر بتوانید یک ویدئوی حرفه‌ای از فضای ملک تهیه کنید و به عبارتی یک تور مجازی برای مشتریان ترتیب بدهید، به شکلی باور نکردنی در اجاره‌های کوتاه مدت پیشرفت خواهید داشت. زیرا بدون شک تماشای فیلم می‌تواند تأثیری چند برابر بزرگ‌تر نسبت به تماشای چند عکس داشته باشد. در چنین حالتی مشتری بدون این که نیاز باشد برای مراجعه و بازدید حضوری از ملک وقت بگذارد، می‌تواند اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق یک فیلم ویدئویی باکیفیت دریافت نماید.

تور مجازی ترتیب بدهید
تور مجازی ترتیب بدهید

توجه داشته باشید که تمام نکات مهم در فایلینگ، در کنار هم بهترین نتیجه را می‌دهند. برای مثال حتماً تور مجازی از ملک را در فضای مجازی و اکانت خود به اشتراک بگذارید و از آن برای تبلیغ ملک و جذب مشتری بهره ببرید.

5- استفاده از تصاویر حرفه ای

مطمئن باشید اگر با پرداخت هزینه‌ای بیشتر، یک عکاس حرفه‌ای یا کارشناس مسلط به فضای مجازی را استخدام کنید، درآمد شما بیش از این‌ها افزایش خواهد یافت. پس حتماً از افراد حرفه‌ای در روند کار خود کمک بگیرید و این نکته را به عنوان یکی از  نکات مهم در فایلینگ املاک در نظر داشته باشید. تولید محتوای حرفه‌ای، قراردادن تصاویر و ویدئوهایی که با امکانات مناسب تهیه شده‌اند، تبلیغات حرفه‌ای و … همگی بخشی از کار مشاوره املاک‌هستند که در عصر امروز اهمیت بسیاری پیدا کرده‌اند.

6- در ذهن مخاطب رخنه کنید

در ابتدای متن نیز به این نکته اشاره شد که شناخت مخاطب مهم‌ترین مرحله از فایلینگ و آگهی اجاره‌های کوتاه مدت است. پس برای معرفی ملک، ابتدا خود را به جای مشتری بگذارید. از خودتان سؤال کنید مخاطبی که قرار است این ملک را برای مدتی کوتاه اجاره کند، به چه مواردی بیشتر اهمیت می‌دهد؟ این یکی از نکات مهم در فایلینگ ملک به حساب می‌آید.

در ذهن مخاطب رخنه کنید
در ذهن مخاطب رخنه کنید

برای مثال دسترسی آسان، آدرس سرراست، مبله بودن و برخورداری از دکوراسیون لوکس، نزدیک بودن به مراکز تجاری و اداری بزرگ و از جمله مواردی است که برای اجاره کوتاه مدت یک دفتر کار مهم خواهد بود. از طرفی دیگر اگر ملک شما برای اجاره کوتاه مدت توسط دانشجویان مناسب است، نزدیک بودن به دانشگاه، امنیت منطقه، دسترسی به فروشگاه‌ها و مراکز خرید و … از مواردی است که باید در آگهی با تأکید بیشتری عنوان شوند. در واقع یکی از نکات مهم در فایلینگ این است که بتوانید برای جذب گروه هدف مناسب هوشمندانه عمل کنید و روی اطلاعات مهم و کلیدی تمرکز بیشتری داشته باشید.

مطالعه این مقاله   کتاب‌های مفید برای مشاورین املاک+PDF

7- هیچ جای سؤالی باقی نگذارید

زندگی این روزها در شلوغ‌ترین وسریع‌ترین شکل خود پیش می‌رود. پس لازم است از تمام توان خود در هر بار فرصت استفاده کنید. به عنوان آخرین نکته از نکات مهم در فایلینگ املاک و آگهی کردن اجاره کوتاه مدت باید به تمام و کمال بودن اطلاعات اشاره کرد. هر آنچه مخاطب باید بداند، به طور مختصر اما جامع ارائه دهید. یک آگهی کوتاه که دارای اطلاعات مورد نیاز مهم باشد، از آگهی‌ها و توضیحات طولانی و مفصل، بهتر عمل می‌کند. محل قرارگیری ملک، متراژ، کاربری، امتیازات و امکانات و … را به طور کامل در آگهی قید کنید. اگر ملک مورد نظر ویژگی خاصی دارد، برای مثال مبله است، به صورت ساعتی اجاره داده‌می‌شود و …، حتماً درباره آن صحبت کنید.

مزایای اجاره کوتاه مدت برای مستاجر چیست؟

  • برای افرادی که ممکن است اقامت کوتاه مدتی در یک شهر داشته باشند ، این نوع اجاره برای آن ها به صرفه و کم هزینه است.
  • در اختیار گذاشتن فضای بیشتر و حریم خصوصی بالاتر به مستاجران در مقایسه با اجاره های طولانی مدت.
  • احساس راحتی بیشتر در این خانه ها بسیار بیشتر از هتل ها است. به خصوص برای خانواده هایی که می خواهند در طول اقامتشان همراه با دوستان و فامیل های خود لحظات خوشی را داشته باشند.
  • ایجاد دوستی و آشنایی با همسایه ها از مزایای اجتماعی اجاره کوتاه مدت منزل است.
  • آرامش بیشتری نسبت به هتل ها و اقامتگاه های سنتی دارد.

مزایای اجاره کوتاه مدت برای موجر چیست؟

  • اگر مالکی قصد فروش ملک خود را داشته‌باشد ، می‌تواند تا زمان به فروش رسیدن ، آن را اجاره کوتاه مدت دهد.
  • در صورتی که مستاجر مورد تایید مالک نبود ، می توان به راحتی خانه را پس گرفت.
  • فرسودگی کمتر با اجاره کوتاه مدت نسبت به اجاره های بلند مدت

 

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی املاک در این موضوع به سایت املاک داران مراجعه کنید. برای خرید و فروش و رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان به سایت املاک داران مراجعه کنید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود خوشحال می شویم که امتیاز دهید :

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

املاک داران 5

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم. محسن حیدری مسئول آی تی(IT) شرکت نیکو شمیم سپاهان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا