اپارتمان

فروش آپارتمان قسطی در اصفهان چگونه است

ارزش گذاری آپارتمان هایی که در اصفهان به فروش می رسند بر اساس سن ساختمان، متراژ آپارتمان، امکانات ساختمان و موقعیت مکانی آن انجام می شود. اما این موارد گفته شده تنها معیار های ارزش گذاری آپارتمان نیستند و موارد دیگری نیز برای آن وجود دارد. تعداد اتاق ها، تعداد طبقه ها و مصالح به کار رفته ملاک هایی هستند که در ارزش گذاری ساختمان تاثیر بسزایی دارد و در قیمت نهایی آن برای فروش بسیار تعیین کننده خواهد بود. فروش آپارتمان قسطی در اصفهان، دارای شرایط و روش های مختلف خرید بوده و با توجه به ملاک های گفته شده دارای انواع مختلفی هستند که شامل آپارتمان های لوکس، آپارتمان های قدیمی، پیش ساخته و شهرک های آپارتمانی می شوند.

کسی که می خواهد آپارتمانی را خریداری نماید، می بایست براساس بودجه ای که برای خرید خانه در نظر گرفته است مناسب ترین مورد را انتخاب و خریداری کند. پس از اینکه شخص آپارتمان مورد نظرش را شناسایی کرد، باید دقت بسیار زیادی در انتخاب موقعیت و منطقه آپارتمان مورد نظر خود به خرج دهد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به توضیح و تشریح انواع آپارتمان های فروشی در اصفهان و روش های خرید خانه در این شهر بپردازیم.

آپارتمان قسطی در اصفهان

آپارتمان چیست؟

پیش از آنکه به مقوله خرید و فروش آپارتمان در اصفهان پرداخته و انواع آن ها معرفی کنیم، قصد داریم چیستی آپارتمان را شرح دهیم. آپارتمان ساختمان بزرگی است که تعداد مشخصی واحد دارد و به قولی به این تعداد واحدها تقسیم شده است. این واحدها در یک مجموعه مسکونی بوده و از یکدیگر مستقل هستند. ساکنان هر واحد در آپارتمان بدون کوچکترین تعرض به حقوق یکدیگر در کنار هم زندگی می کنند، در بعضی آپارتمان ها امکاناتی وجود دارد که بین بعضی از واحدها مشترک است. امکاناتی چون استخر، لابی، آسانسور و غیره از این دسته امکانات هستند، در بعضی مواقع هم هر کدام از این امکانات می توانند مختص هر واحد به صورت مستقل باشند.

مطالعه این مقاله   وظایف مدیر ساختمان در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی شامل چه مواردی است؟
فروش آپارتمان قسطی در اصفهان
فروش آپارتمان قسطی در اصفهان

آشنایی با انواع آپارتمان های فروشی در اصفهان

با اینکه آپارتمان های موجود در اصفهان به طور کلی شبیه یکدیگر هستند، مواردی هم وجود دارد که آن ها را از همدیگر متمایز می کند.

آپارتمان های قدیمی

این نوع آپارتمان ها متقاضیان خاص خود را دارند. ویژگی های مشترک آپارتمان های قدیمی این است که اصولا در مناطق قدیمی شهر هستند و از قیمت پایین تری برخوردارند. همچنین احتمال آن زیاد است که این نوع آپارتمان ها فاقد امکانات باشند.

آپارتمان های لوکس

این نوع آپارتمان ها در موقعیت های مناسبی از شهر اصفهان ساخته شده اند و علاوه بر داشتن دسترسی مناسب به امکانات شهری، در محله های لوکس اصفهان احداث شده اند. علی رغم موقعیت جغرافیایی مناسب از امکانات و مصالح مناسبی هم بهره برده اند. این آپارتمان ها هم از زیبایی ظاهری درونی برخوردار هستند و هم اینکه چشم انداز بسیار خوبی دارند. آپارتمان های لوکس از 40 متر به بالا تا چند صد متر می توانند وجود باشند. همچنین امکانات آن ها از امکانات آپارتمان های معمولی فراتر هستند.

آپارتمان های پیش ساخته

این آپارتمان ها از مصالح ارزان تری نسبت به بقیه آپارتمان ها ساخته شده اند و سبک تر و مقاوم تر هستند. عملیات ساخت آپارتمان های پیش ساخته زودتر از بقیه آپارتمان ها نیز به پایان می رسد و گزینه بسیار خوبی برای کسانی هستند که از درآمد کمتری برخوردارند و می خواهند خانه ای با موقعیت مناسب خریداری کنند.

آپارتمان های شهرکی

انبوه سازان با هدف افزایش تولید مسکن به ساخت آپارتمان های ارزان قیمت در حومه شهر می پردازند. این نوع آپارتمان ها همچنین با هدف رفع نیازهای متقاضی ساخته می شوند به خاطر اینکه در مناطق ارزان قیمت ساخته می شوند، نسبت به بقیه آپارتمان ها از قیمت پایین تری برخوردارند. شهرک ها از بلوک های بزرگی تشکیل می شوند که شامل چندین طبقه هستند. هر یک از این طبقات نیز دارای چندین واحد با متراژهای گوناگون بوده و دارای امکانات استانداردی هستند. این نوع آپارتمان برای کسانی که بودجه محدودی برای خرید خانه دارند بسیار مناسب است.

مطالعه این مقاله   رکود در بازار ساخت و ساز، تورم در بازار مسکن!

راهنمای خرید آپارتمان فروشی در اصفهان

در اصفهان به روش های مختلفی می توان خانه خریداری کرد. شخص خریدار با توجه به بودجه خود آپارتمانی را انتخاب می کند که بتواند هزینه خرید آن را بپردازد. در ادامه به انواع روش های خرید آپارتمان در اصفهان خواهیم پرداخت.

خرید آپارتمان قسطی در اصفهان
خرید آپارتمان قسطی در اصفهان

خرید آپارتمان در اصفهان به صورت نقدی

در اصفهان به شکل های مختلفی آپارتمان ها فروخته می شوند. انواع مختلفی برای خرید خانه وجود دارد و همین باعث می شود که خریداران بتوانند با در نظر گرفتن بودجه خود، آپارتمان مناسبی را انتخاب کرده و آن را خریداری کنند. اگر شخص خریدار آپارتمانی را پیدا کرد که به لحاظ قیمت با شرایط و بودجه اش هماهنگ باشد، پرداخت هزینه معامله به صورت نقدی صورت می پذیرد. در معاملاتی که، ثمن معامله، به صورت نقدی پرداخته می شود، این امکان وجود دارد که شخص فروشنده تخفیفی را برای شخص خریدار در نظر بگیرد.

فروش آپارتمان قسطی در اصفهان

وقتی که شخص خریدار برای پرداخت هزینه خرید آپارتمان پول نقد نداشته باشد تا هزینه خرید خانه را یکجا پرداخت کند و یا با کمبود بودجه روبه رو شود، در این حالت مشاور املاک وساطت کرده و بین خریدار و مشتری قرار می گیرد. با وساطت مشاور املاک، خریدار و فروشنده به توافق می رسند که آپارتمان به صورت قسطی به فروش برسد، این دو طرف تعداد اقساط و موعد مقرر پرداخت آن را طبق قراردادی که نوشته شده است معین می کنند. در این نوع معامله، معمولا تعدادی چک به عنوان ضمانت به فروشنده داده می شود.

پیش فروش خانه و آپارتمان در اصفهان

اگر به این موضوع علاقه مند بودید و می خواستید اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید در مجله املاک داران در مقاله پیش فروش آپارتمان در اصفهان 1400 می توانید اطلاعات بیشتری در این باره به دست بیاورید.

مطالعه این مقاله   برج ها و خانه های لوکس در اصفهان را بشناسید

پیش از خرید آپارتمان ابتدا باید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت تحویل داد، و پس از اینکه آپارتمان تکمیل و تحویل داده شد، به صورت اقساط هزینه خرید خانه پرداخته می شود. در آن نوع معامله قراردادی بین مشتری و فروشنده، توسط مشاور املاک منعقد می شود. در این قرارداد فروشنده موظف می شود که خانه را سر موعد مقرر آماده کرده و تحویل دهد. در آن طرف هم شخص خریدار موظف می گردد که هزینه خرید خانه را در تاریخ های تعیین شده به فروشنده پرداخت کند تا او بتواند واحد را تکمیل نماید.

خرید آپارتمان در اصفهان
خرید آپارتمان در اصفهان

خرید خانه در اصفهان با وام

در اصفهان بسیاری از مردم به خرید این نوع خانه ها تمایل دارند. خانه های وام دار به این شکل هستند که شرکت سازنده برای هر واحد وامی در نظر گرفته باشد، به طور مثال بسیاری از آپارتمان های انبوه ساز به این صورت فروخته می شوند. در این حالت نیازی نیست که شخص خریدار قیمت آپارتمان را به طور کامل بپردازد، بلکه می تواند میزان نقدی را تهیه کرده و مابقی مبلغ را در چند سال به صورت قسطی بپردازد.

آپارتمان قسطی در اصفهان
آپارتمان قسطی در اصفهان

سخن آخر

در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که اگر فروشنده برای ارزش گذاری خانه خود جهت فروش آن به مشاور املاک و کارشناس املاک مراجعه کند و همچنین خریدار نیز قیمت تعیین شده توسط کارشناس املاک را بپذیرد، این کسب و کار و خرید و فروش ملک در اصفهان رونق بیشتری پیدا می کند.

اگر به این مقاله علاقه داشتید و قصد خرید و فروش آپارتمان در اصفهان را داشتید، مجموعه املاک داران آماده خدمت رسانی به شما است. علاوه بر این مجموعه املاک داران خدماتی چون مشارکت در ساخت، تهاتر، مشاوره حقوقی املاک و غیره را نیز ارائه می دهد.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا