معماری و دکوراسیون داخلی

چگونه آینه می تواند فضای خانه تان را افزایش دهد؟

آینه ها را می توان اولین برخورد انسان با خودش نامید. انسانی که همواره قبل از دیگران به خود فکر می کند. اهمیت وجود آن در محیط خانه یکی از اهدافی است که در این یادداشت مجله املاک داران آن را دنبال می کند. جالب است بدانید که در اصول فنگ شویی نیز آینه یکی از مهم ترین و کاربردی ترین وسایلی است که می توان نام برد. در این مقاله علاوه بر راهکارهایی که برای استفاده بهتر وزیباتر از این وسیله به شما پیشنهاد می کنیم؛ به این نکته خواهیم پرداخت که آینه محیطی را زیباتر می کند که خود منظم و زیبا باشد، پس قبل از استفاده از آن باید نظم در محیط را بررسی کرد.

مقدمه

لذت تماشای منیت انسان به واسطه بازتاب نور یکی از فضایلی است که همواره مورد مناقشه فلاسفه و منطقیون بوده است. تیتر این یادداشت از داستان زیبای” هوشنگ گلشیری” وام گرفته شده و نشان می دهد آینه در ذهن انسان نیز کاربرد بازتاب دهنده دارد. آینه به عنوان کاربردی ترین و اصلی ترین وسیله در این زمینه شناخته می شود. موردی که در این یادداشت به آن پرداخته می شود، کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی خانه است. پیشنهاد می شود با مجله املاک داران همراه باشید تا با آینه و تنوع کاربرد آن در خانه تان آشنا شوید. همچنین می توانید نقش مشاور در سرمایه کذاری را مطالعه نمایید.

نقش آینه ها در زیباتر شدن خانه
نقش آینه ها در زیباتر شدن خانه

خانه ات را بدون هیچ دردسری بزرگ کن

مهمترین ویژگی کاربرد آینه در دکوراسیون خانه، به خصوص خانه‌هایی که کوچک هستند، بزرگ نمایی وسعت به واسطه ایجاد خطای دید است. آینه اگر در جای مناسب نصب شود، ذهن بیننده را فریب می‌دهد و حس وسعت فضا را به او منتقل می‌کند. آینه‌های قدی بزرگ برای این منظور پیشنهاد می شوند. در ادامه چند روش با هدف ایجاد خطای دید به شما توصیه می شود:

  • می‌توانید آینه را پشت کمدهای کوتاه قرار دهید تا این تصور به وجود آید که فضای پشت کمد وسیع است.
  • نصب آینه دیواری بر دیوار کنار هم، انعکاس نور را بیشتر می‌کند و باعث امتداد یافتن فضا می‌شود و از جمله کاربردهای جالب آینه است.
  • در آشپزخانه هایی که پنجره ندارند می توانید از آینه و طراحی های مختلف آن استفاده کنید.
  • می توان با قرار دادن یک آینه میان قفسه کتاب‌ها به فضای فشرده آن، عمق بدهید تا وسیع‌تر به نظر برسد.
  • بالای شومینه یک آینه دیواری بزرگ نصب کنید تا تمامی قسمت‌های دیوار را بپوشاند. در این صورت اتاق روشن‌تر و جادارتر به نظر می‌رسد.
مطالعه این مقاله   اصول تعمیر و نگهداری ساختمان

چگونه با آینه نور را افزایش دهیم

می توان با قرار دادن آینه قدی بزرگی میان دو پنجره و ایجاد حس امتداد فضا و فریب خوردن ذهن بیننده نور را افزایش داد. در این حالت احساس می‌کنیم اتاق، نور بیشتری دارد و روشن‌تر است. راه دیگر قرار دادن آینه در جایی است که نور لامپ‌ها را بازتاب می دهد. می‌توانید آینه دیواری را پشت آباژور یا دیگر چراغ‌های تزئینی نصب کنید یا آن را به گونه‌ای نصب کنید که نور لامپ‌های سقف را افزایش دهد.

نقش آینه ها در زیباتر شدن خانه
نقش آینه ها در زیباتر شدن خانه

با آینه پنهان کاری کن

قطعا در خانه خود کمدها یا اتاق‌های کوچکی دارید که بخواهید آن‌ها را از دید دیگران پنهان کنید. در این حالت استفاده از آینه را به شما پیشنهاد می دهیم. می‌توانید در کمدها یا اتاق مورد نظر را با آینه کاری بپوشانید و آن را پنهان کنید. به این ترتیب هم فضای خانه بزرگتر و پرنورتر به نظر می‌رسد و هم نظم بیشتری پیدا خواهد کرد.

سقف خونه ات بالاتر ببر

از قدیم آینه کاری در سقف رواج داشته است، این کاربرد علاوه بر زیبایی بخشیدن به محیط، در راستای افزایش ارتفاع به کار می رود. اگر تالارهای آینه قصرهای قدیمی دیده باشید، حتما متوجه شده‌اید که تکثیر نور و تصویر در قطعات کوچک آینه کاری همراه با راز و رمز و حس طراوت همراه است.

در عصر حاضر آینه کاری بیشتر در فضاهای مذهبی دیده می شود و باید این مسئله را در نظر گرفت که آینه کاری فقط برای مساجد و دیگر اماکن مذهبی نیست بلکه انسان همواره باید خود را در آینه و در خانه خود ببیند.

مطالعه این مقاله   5 عامل موفقیت در فروش بیشتر با طراحی دکوراسیون

با آینه مینیمالیست شو

مینیمال یک مفهوم هنری است که در آن خرده زیرهای و دیگر ابزارات اضافی هست می شوند. از کاربردهای جالب آینه در این سبک طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی با آینه است. در این روش کابینت‌ها و قسمت‌های زیرین روشویی با آینه پوشانده می‌شود و در بیننده تصور شناور بودن اجسامی مانند روشویی را تداعی می کند.

نقش آینه ها در زیباتر شدن خانه
نقش آینه ها در زیباتر شدن خانه

آینه از کلاسیک تا مدرن

از دیگر کاربردهای آینه ایجاد حس و حال کلاسیک در دکوراسیون خانه تان است. به خصوص در اتاق پذیرایی با استفاده درست از آینه می‌توان اتمسفر فضا را دگرگون کرد. یک مدل طرح‌دار از آینه دیواری که دیوار کنار میز غذاخوری را پوشش دهد، که بسیار زیبا و دیدنی خواهد شد.

بازتاب نور شمع‌ها به طور طبیعی به زیبایی محیط خواهد افزود. توجه داشته باشید که دست شما برای انتخاب باز است و رنگ‌های آینه تنها یک نمونه واحد نیست. می‌توانید با توجه به زمینه رنگ اتاق پذیرایی خود از آینه‌هایی با رنگ های مختلف استفاده کنید.

استفاده از آینه فانتزی یکی دیگر از کاربردهای جالب آینه و راه‌های تغییر دکوراسیون  خانه تان است. برای مثال تنها با نصب یک آینه خورشیدی در بالای میز کنسول می توانید حال و هوای خانه تان را دگرگون کنید.

از مدل های خورشیدی می توان در اتاق خواب استفاده کرد و امید را به خواب کودک و خانواده تان بیاورید.
به عنوان مثال برای یک دیوار تاقچه‌ای بسازید و سه آینه کوچک با سایزهای مختلف، همراه با وسایل تزئینی دیگر روی آن قرار دهید. آینه ها روی تاقچه حالتی قدیمی دارد و محیط را نوستالژیک می کند. توصیه می شود یادداشت املاک داران در رابطیه با مصالح جدید دکوراسیون را مطالعه کنید.

زیباتر شدن خانه با آینه ها
زیباتر شدن خانه با آینه ها

با آینه فنگت و بشور

فنگ شویی یک علم نوین سنتی است که از چین به ارث رسیده است. باید این مهم را بدانید که فنگ شویی محدود به محیط نمی شود و باید از درون آن را آغاز کنیم. این دانش قواعدی درباره استفاده از وسایل خانه و نحوه قرار دادن آن‌ها، انتخاب رنگ‌های مناسب برای هر محیط و همچنین استفاده از وسایل تزئینی را پیش روی ما قرار می دهد تا سطح سلیقه مان را افزایش دهیم. با این کار می خواهیم انرژی مثبت محیط را آزاد کنیم که این امر موجب سلامتی، شادمانی و آرامش همه گان خواهد شد. یکی از مسائل مهم در فنگ شویی، آینه و کاربرد آن است. استفاده صحیح از آن می‌تواند به جریان بهتر انرژی در خانه منجر شود . برای به کار بردن آینه بر اساس اصول فنگ شویی، چند نکته را در ادامه املاک داران به شما پیشنهاد می کند.

  • این وسیله زیبایی ها را بیشتر می کند بنابراین آینه را در مقابل قسمت‌های زیبای خانه خود قرار دهید.
  • از آینه های مدرن در دیوار خانه تان استفاده کنید. آینه‌های قاب‌دار عمق بیشتری به فضا می‌دهند و می‌توان از آن مانند یک تابلوی نقاشی استفاده کرد.
  • در تخت خواب خود هیچ آینه ای نصب نکنید. توصیه می شود از دیوارهای کنار تخت حداقل مقدور بهره ببرید.
  • همواره این نکته را فراموش نکنید که نصب آینه با رویکرد مضاعف کردن نور و زیبایی انجام می شود اما در صورتی که محیط خانه شما به هم ریخته و نامنظم است، آینه این بی‌نظمی را نیز دوچندان خواهد کرد بنابراین باید خانه تان را قبل از هرکاری منظم کنید.
مطالعه این مقاله   نحوه نورپردازی و کنترل هوشمند آن در ساختمان

آینه را مانند صورتتان تمیز کنید

فنگ شویی اولین قانونش این است که همواره وسایل را تمیز و مرتب کنیم؛ پس آینه که کاربردی ترین این وسایل است را همواره تمیز و مرتب نگهدارید.

نتیجه گیری

همواره می توانید وسایلی را بیابید که در زیبا سازی خانه تان کاربرد فراوان داشته باشد، اما این نکته را در نظر داشته باشید که هر وسیله ای قبل از قرار گرفتن در خانه تان به عنوان زیبا کننده دکوراسیون محیط باید از نظر زیبایی شناسی کاملا با رنگ ها و ابعاد همخوانی داشته باشد. پیشنهاد می کنیم یادداشت املاک داران برای خانه اولی ها را بخوانید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا