معماری و دکوراسیون داخلی

5 عامل موفقیت در فروش بیشتر با طراحی دکوراسیون

در دنیای کسب و کار فروش و به وجود آوردن شرایط افزایش آن یکی از مطلوب ترین شرایط و مورد انتظار تمامی فروشندگان است. از این جهت همیشه تلاش می کنند تا با اعمال سیاست های جدید به این مطلوب خود دست پیدا کنند. در این میان یکی از راه های تجربه شده طراحی دکوراسیون داخلی است. در دکوراسیون داخلی تاکید بر جلب توجه مشتری از بیرون از مغازه یا فضای کسب و کار شما، تا مرحله ورود به داخل محیط است. رنگ، نور، نوع کالای مصرفی در دکوراسیون و مواردی از این دست تاثیرگذارترین اجزای دکوراسیون بر روان مشتری و در نتیجه تصمیم به خرید او هستند. در ادامه 5 عامل موفقیت در فروش بیشتر با طراحی دکوراسیون را مورد بررسی قرار می دهیم.

فروش چیست

5 عامل موفقیت در فروش بیشتر با طراحی دکوراسیون
5 عامل موفقیت در فروش بیشتر با طراحی دکوراسیون

برایان تریسی در کتاب روانشناسی فروش خود می گوید:” فروش یکی از عوامل زیرمجموعه بازاریابی است، به عبارتی فروش انتهایی ترین عملیات بازاریابی در یک معامله است ولی در عین حال شروع یک رابطه بلندمدت با مشتریان است. در شکل گیری این رابطه بلندمدت، به نحوی که منجر به پیوند دائمی با مشتریان بشود مهندسی تمامی عملیات( اعم از موفق و ناموفق) ضروری است”.

تام هاپکینز در تعریفی دیگر در کتاب راه های ساده برای برای شغل شریف فروشندگی، فروش را اینگونه تعریف می کند: ” فروشندگی حرفه ای است پیچیده و قابل تامل. موفقیت در این حرفه در گروی برخورداری از مهارت فنی و تخصصی و مهارت برقراری ارتباط و تعامل با دیگران می باشد. فروشنده کسی است که نیاز مشتری را درک نموده، به منظور انتخاب صحیح، مشتری را راهنمایی نماید و سرانجام قادر باشد توافق و اعتماد مشتری را برای خرید، جلب نماید”.

با توجه به تعاریف ارائه شده از فروش یا فروشنده می توان عنوان نمود که در دنیای جدید فروش بسیار متفاوت از گذشته است. در گذشته تنوع کالاها و خدمات بسیار کم بوده و به دنبال آن فضای رقابتی وجود نداشته است. از طرفی عرضه و تقاضا نیز مانند روزگار فعلی نبوده و فروشندگان برای فروش محصولات خود با کمترین مشکل مواجه بودند. در دنیای امروز فضای رقابتی آنقدر گرم و شدید است که اگر صاحبان کسب و کار لحظه ای از رقبا غافل شوند، ممکن است کسب و کار خود را به نابودی بکشانند. در این محیط چگونه باید کار کرد و چه سیاست هایی را به کار برد، نکاتی هستند که تصمیم داریم در ادامه به آن بپردازیم.

مطالعه این مقاله   دکوراسیون روستیک چیست و چگونه خانه شما را متحول می کند

عوامل موثر بر فروش

عوامل موثر بر فروش
عوامل موثر بر فروش

برطبق نظرات جدید بازاریابان دیگر مثل گذشته محصول در کانون توجه افراد قرار نمی گیرد و این موضوع به دلیل افزلیش تنوع محصولات و قدرت انتخاب مشتری افزایش پیدا می کند. لذا امروزه شخص مشتری به عنوان موثرترین و اصلی ترین جزء فرایند فروش به حساب می آید.

توجه به مشتری، توجه به سلایق او، توجه به نیازهای مشتری که ممکن است حتی خودش از آن نیاز مطلع نباشد، ارائه مشاوره به مشتری، ارائه خدمات پس از فروش و مواردی از این دست باعث شده است تا شکل بازاریابی تغییر کند. این نوع از بازاریابی راهکارهای جدیدی را برای فروش ارائه می دهد. در روشهای جدید جذب مشتری، نیاز به خرید در مشتری ایجاد می شود یا به عبارتی تقاضای خرید گاهی در روح و روان او رخنه می کند، بدون اینکه به آن خرید فکر کرده باشد. در کنار تمام سیاست های بازاریابی، جذب مشتری و افزایش فروش، طراحی دکوراسیون داخلی یکی از راه های بسیار اساسی و پیشنهاد شده است.

تاثیر دکوراسیون داخلی بر فروش

اثیر دکوراسیون داخلی بر فروش
اثیر دکوراسیون داخلی بر فروش

عوامل تاثیر گذار بسیاری در دکوراسیون داخلی وجود دارد که به صورت حیرت آوری فروش را افزایش می دهند. ترکیب رنگ ها و طیف های رنگی، نورپردازی خاص برای هر کسب و کار و دکوراسیون ورودی یا همان ویترین مغازه، از جمله عواملی هستند که در همان لحظه اول نظر مشتریان را به خود جلب کرده و باعث تلقین حس نیاز به خرید در مشتری می شوند.

طراحی دکوراسیون بیرون مغازه

طراحی دکوراسیون بیرون مغازه
طراحی دکوراسیون بیرون مغازه

اغلب افراد هنگامی که در بازار یا مجتمع های تجاری در حال قدم زدن هستند ناخودآگاه نظرشان به ویترین های زیبا یا مغازه هایی که از چند متر مانده به درب ورودیشان دکوراسیون شیک و تمیزی را ترتیب داده اند نظرشان جلب می شود. تابلوهای زیبا با رنگ های جذاب، درب ورودی، باغچه های کنار ورودی، جنس مواد مصرفی در دکوراسیون و درب ورودی و موارد دیگر توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

مخصوصا اگر این دکوراسیون متفاوت از مغازه های اطراف باشد یا حتی طرز چیدن وسایل و محصولات در ویترین می تواند حس کنجکاوی را برانگیخته و یا حتی نیاز به خرید را در افراد ایجاد نماید. در ادامه به 5 عامل موفقیت در فروش بیشتر با طراحی دکوراسیون اشاره می کنیم.

  • از دکوراسیون ساده استفاده کنید
مطالعه این مقاله   اصطلاحات ساخت و ساز که هر مشاور املاک و سازنده‌ای باید بداند!

همانطور که عنوان شد دکوراسیون خارجی همراه با ویترین و تابلو هم معرف کسب و کار شما هستند و هم اشتیاق به خرید را افزایش می دهند. اما باید توجه داشت که در استفاده از این موارد همچنین رنگ و نور های زیاد و شدید زیاده روی صورت نگیرد. طراحی دکوراسیون داخلی شیک و ساده برای یک فروشگاه بسیار بیشتر از حتی چند فروشنده متبهر می تواند مشتری جذب کرده و فروش شما را بالا ببرد. از شلوغی یا به هم ریختگی محصولات داخل ویترین مغازه خودداری کرده و اجناسی را که می خواهید بیشتر در دید مشتری باشند با نور و رنگ از سایر محصولات جدا کنید.

  • شایسته برند خود رفتار کنید

اگر فروشگاهتان محل فروش بند یا برندهای معروف است سعی کنید در حد و اندازه آن برند از دکوری زیبا در داخل مغازه استفاده نمایید. طراحی دکوراسیون داخلی یک نوع هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری بر روی کالا و برند شماست. به این ترتیب می توانید با ایجاد توازن بین اجزای دکوراسیون داخلی ، توجه به بکارگیری تابلوها و آینه ها، محل رفت و آمد مناسب برای مشتریان، نصب قفسه های مناسب و توجه به هرچیزی که مشتری را از شما و برندتان راضی می کند، بر میزان فروش خود بیافزایید.

تاثیرات دکوراسیون مناسب بر فروش بیشتر
تاثیرات دکوراسیون مناسب بر فروش بیشتر
  • حس کنجکاوی مشتری را برانگیزید

در اجرای دکوراسیون داخلی سعی کنید سرنخ را در ویترین یا ورودی به مشتری بدهید و حس کنجکاوی را در او زنده نگه دارید. این حس را می توانید با نورپردازی خاص، نصب تابلوهای راهنما، طریقه چیدن کالاها در قفسه ها، بازی با سایه ها و رنگ ها و غیره در افراد ایجاد نمایید.

  • در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه خود از علم فنگ شویی غافل نشوید

در علم فنگ شویی به اصول ایجاد تناسب در بین اجزای محیط پرداخته می شود. در این علم از هرگونه بهم ریختگی و عدم وجود نظم خودداری شده و باید به روش های تثبیت انرژی مثبت و کاهش انرژی منفی پرداخته شود. در مقاله اصول فنگ شویی در دکوراسیون اداری و تجاری می توانید مطالب بیشتری را در این زمینه مطالعه نمایید.

مطالعه این مقاله   رنگ سال 2022 (اویم شاهانه) در طراحی دکوراسیون داخلی + ایده های خلاقانه و جدید

در کنار رعایت اصول علم فنگ شویی توجه نمایید که مردم ایران به علت شروع نوشتارشان از سمت راست، شروع کتاب ها از سمت راست و ترکیب افراد جامعه که بیشتر راست دست ها هستند، عموما بعد از ورود به هر مکانی ابتدا به سمت راست خود توجه می کنند. به همین دلیل سمت راست مغازه همان دیوار قدرت نام گرفته و بیشترین تاثیر را بر ذهن مشتریان دارد. سعی کنید از این فرصت استثنایی نهایت استفاده را ببرید.

تاثیر دکوراسیون داخلی بر فروش
تاثیر دکوراسیون داخلی بر فروش
  • از یک موسیقی آرام لذت ببرید

تاثیر موسیقی بر روح و روان انسان ها بر کسی پوشیده نیست. این تاثیر آنقدر شگرف و عمیق است که حتی می تواند بر رشد گیاهان نیز تاثیر مثبتی داشته باشد. با توجه به کسب و کار خود از نوعی موسیقی مرتبط استفاده نمایید. به همراه آن از تاثیر نور شمع و بوی خوش عطر و گیاهان طبیعی نیز غافل نشوید. سعی کنید با بکار بردن انواع روش های یاد شده مشتری را بیشتر در فضای کاری خود نگه دارید تا از فرصت ایجاد شده برای خرید او بی بهره نمانید. مبلمان راحتی که بتواند پذیرای مشتریان باشد نیز در سیر خرید بی تاثیر نیست. در فروشگاهی مانند جواهر فروشی که افراد وقت زیادی را برای خرید سپری می کنند این مبلمان می تواند کمک کننده باشد.

استفاده از هر نوع استراتژی که بتواند در فضای رقابتی دنیای امروز افراد را در برخورد اول با کسب و کار شما وابسته و تحریک به ایستادن و خرید کردن نماید، از مهم ترین کارهایی است که می توانید برای رشد و پیشرفت خودتان انجام دهید.

ایده هایی برای دکوراسیون مغازه و طراحی فضای تجاری
ایده هایی برای دکوراسیون مغازه و طراحی فضای تجاری

اگرچه کیفیت محصول، تبلیغات، خدمات پس از فروش، محل جغرافیایی کسب و کار شما و مواردی از این دست در افزایش فروش شما موثر هستند اما بحق نمی توان از تاثیر شگرف و عمیق دکوراسیون داخلی بر افزایش میزان فروش چشم پوشی کرد. لطفا برای مطالعه لزوم دکوراسیون اداری و تجاری برای چیست ؟  و  ایده هایی برای دکوراسیون مغازه و طراحی فضای تجاری  همچنین اکر دوست داشتید مصالح جدید دکوراسیون داخلی برای ساخت خانه های لوکس را مطالعه نماید. برای خواندن مقالات بیشتر و استفاده از مشاوره کارشناسان ما به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

تحریریه املاک داران 3

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا