بازاریابی املاکعمومی

با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید

در دنیای امروز بیشتر مشاغل دامنه های وسیع تری برای کسب و کار خود پیدا کردند و این به خاطر گسترش شبکه های اجتماعی و به وجود آمدن بازاریابی دیجیتال است. شبکه های اجتماعی در بحث دیجیتال مارکتینگ توانسته اند بخش وسیع و مهمی را به خود اختصاص دهند. شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ دیگر این روزها برای بیشتر کسب و کارها به یک الزام تبدیل شده است. با توجه به حجم وسیع تبلیغات اگر شما نتوانید در این زمینه موفق باشید، قطعا از رقبای خود جا می مانید.شبکه اجتماعی پینترست یکی از محبوب ترین و مشهورترین شبکه های اجتماعی در جهان می باشد، اما در ایران بیشتر مشاوران قابلیت های آن را نمی دانند و از آن استفاده نمی کنند.

یکی از جدیدترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی، پینترست است. این شبکه اجتماعی تقریبا برای بسیاری از مشاوران املاک خیلی آشنا نیست، به همین خاطر بیشتر آنان به سراغ شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام می روند. در این مقاله از املاک داران قصد داریم تا با این برنامه بیشتر آشنا شویم و کاربردهای آن را معرفی کنیم.

با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید
با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید

شبکه اجتماعی پینترست چیست؟

پینترست یک شبکه اجتماعی بسیار محبوب در کل دنیاست که برای اشتراک گذاری محتوا بستری مناسب را فراهم آورده است. شبکه اجتماعی پینترست با تبادل و اشتراک گذاری محتوای تصویری ثابت و متحرک پایه ریزی شده است و کاربران آن با اشتراک گذاری محتوای تصویری با یکدیگر تبادل می کنند. این شبکه اجتماعی به صورت تخصصی معطوف به محتوای تصویری و انتشار آن است.

به طور کلی این شبکه اجتماعی یک موتو جستجوی تصاویر بوده و هر تجارت و کسب و کاری می تواند در آن فعالیت کند.

با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید
با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید

آشنایی با فضای پینترست

هنگامی که شما وارد فضای شبکه اجتماعی پینترست می شوید، به شما یک تخته و یا بورد می دهد. پس از اینکه در این شبکه اجتماعی ثبت نام کردید، می توانید در این بورد یا همان تخته تصاویر مورد نظر خود را قرار دهید. به اصطلاح با پونز یا پین کردن آن را به تخته خود بچسبانید. از قابلیت های پینترست این است که به شما امکان در دسترس داشتن بی نهایت تصویر را می دهد. شما با استفاده از این شبکه اجتماعی می توانید تصاویر زیبا و حاصل از خلاقیت خود را در با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید در بورد یا همان تخته ای که پیش تر به آن اشاره کرده بودیم، تصاویر مورد علاقه خود را قرار دهید و آن ها را ذخیره نمایید.

شما همچنین می توانید تصاویر مورد علاقه خود را که در بورد خود ذخیره نموده اید با دیگر افراد به اشتراک بگذارید تا بقیه هم شاهد ذوق و سلیقه شما باشند. با ثبت نام در شبکه اجتماعی پینترست می توانید تصاویر خود را از هر منبعی که می خواهید در این برنامه منتشر کنید. از این نظر می توان شباهتی بین پینترست و اینستاگرام قائل شد، به این لحاظ که در هر دو آنها می توان محتوای تصویری منتشر کرد و تصاویر دلخواه را ذخیره ساخت.

مطالعه این مقاله   علامه مجلسی، حافظ گنجینه معارف تشیع

جذابیت پینترست آنجایی بیشتر می شود که در هر زمانی که خواستید می توانید به تصاویر مورد علاقه خود در بورد یا تخته خود دسترسی داشته باشید.

و اما کاربر حرفه ای در پینترست کیست و از کجا می توان این را فهمید؟ اصولا کاربران خلاق و حرفه ای پینترست متناسب با علایق و کسب و کار خود بورد مبتکرانه تر و خلاقانه تری دارند. از آنجایی که این برنامه به صورت حرفه ای به اشتراک گذاری و تبادل تصاویر مربوط می شود، شما می توانید تصاویری زیبا و جالب از مواردی که در کسب و کارتان وجود دارد را در معرض دید همگان قرار دهید.

به طور مثال معماران، مشاوران املاک و طراحان می توانند تصاویری زیبا و جذاب از ساختمان ها و محصولات خود در این فضا به اشتراک بگذارند. آژانس های املاک حرفه ای به خوبی می دانند که این فضاها و بازاریابی دیجیتال تا چه حد می تواند بر کسب و کار آنان تاثیر بگذارد و بازار آنها را داغ کند. پینترست از آنجایی که فضایی جدیدتر نسبت به اینستاگرام و دیگر موارد داراست، پتانسیل های زیادی هم می تواند برای دیجیتال مارکتینگ داشته باشد. به عنوان مثال در چنین بستری شما زودتر می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

سازندگان، معماران و طراحان هنر و خلاقیتی که در ساختمان های خود به کار برده اند را می توانند به بقیه نشان داده و مشاوران املاک نیز آن ها را تبلیغ نمایند.

با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید
با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید

مزیت ها و خلاقیت های شبکه اجتماعی پینترست

یک مزیت بسیار خوبی که بازاریابی در پینترست دارد و همه ما هم به احتمال زیاد شاهد آن بوده ایم، این است که هنگامی که در گوگل ما مطلبی را جستجو می کنیم نتایج موجود در پینترست نیز برای افراد نمایش داده می شود. مثلا زمانی که شما در گوگل سرچ می کنید طراحی داخلی، بسیاری از تصاویر و نتایج پینترست برایتان نشان داده می شود.

جذب مشتری های وفادار در بسیاری از مواقع در این فضاها انجام می گیرد. به عنوان مثال زمانی که شما تصاویری را با نام های پر جستجو و محبوب در بورد یا تخته خود ذخیره می سازید، مخاطب با سرچ آن به صفحه شما هدایت شده و این احتمال زیاد می شود که آنها شما را دنبال کنند و به مشتریان ثابت شما تبدیل شوند.

مطالعه این مقاله   مقایسه ایزوگام و قیرگونی و بررسی مزایا و معایب هر کدام
با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید
با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید

ساخت حساب در پینترست جهت کسب و کار

اگر می خواهید برای کسب و کار خود در این برنامه حسابی بسازید، نخست به برنامه یا آدرس سایت پینترست وارد شوید، سپس در صفحه اول آن بر روی دکمه ثبت نام Sign up کلیک فرمایید. اگر هم از پیش حسابی در این برنامه داشتید می توانید گزینه Log in را انتخاب کنید.

با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید
با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید

سپس برای به وجود آوردن حسابی برای کسب و کار گزینه Create a business account را انتخاب نمایید. در این بخش اطلاعاتی را که از شما خواسته شده را وارد می کنید. این اطلاعات شامل (رمز عبور، سن و ایمیل) هستند. پس از وارد کردن این اطلاعات دکمه Create account را بزنید.

با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید
با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید

در مواقعی که شما از پیش حسابی داشته اید و می خواهید حساب شخصی خود را به حساب کسب و کار تبدیل کنید، ابتدا باید وارد اکانت خود شوید، سپس علامت پیکانی که سمت بالای راست صفحه وجود دارد را انتخاب کنید. گزینه هایی برای شما باز می شوند، در بین آن ها گزینه ای به نام Add a free business account موجود است، آن را انتخاب کنید.

با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید
با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید

چگونه با حساب کسب و کار خود در پینترست کار کنیم؟

تا به اینجای کار مزیت ها، ویژگی ها و چگونگی ساخت حساب را در پینترست توضیح دادیم. حال به بخش های اصلی این برنامه پرداخته و روش کار کردن با آن ها را توضیح می دهیم.

پینترست چهار بخش اصلی دارد که شامل بخش های:

  1. جستجو یا search
  2. پین ها pins
  3. فید feed
  4. بوردها boards

در ادامه به صورت کامل به هر هر بخش این برنامه خواهیم پرداخت.

بخش جستجو یا search: پینترست یک موتور جستجوی بسیار خلاق است. یادتان باشد مواردی که می خواهید جستجو کنید را ساده و کوتاه سرچ کنید. هنگامی که در نوار جستجو، بالای صفحه عبارتی را سرچ می کنید، علاوه بر اینکه تصاویر مورد نظر شما پدیدار خواهند شد در زیر نوار جستجو برایتان عبارت های پیشنهادی قابل دیدن است.

فید feed: بخش فید در پینترست را در همان صفحه نخست یا Home می توانید ببینید. در بخش خانه یا Home شما تصاویری پین شده افرادی را می بینید که دنبالشان کرده اید. بخش Home در پینترست به صورتی طراحی شده است که تنها موارد مورد علاقه شما در آن نمایش داده شود. پینترست یک موتور هوشمند و خلاق است و براساس عکس هایی که قبلا پین کرده اید برای شما تصاویر جدیدی را نشان خواهد داد. هر دفعه که شما برنامه را باز می کنید پینترست با این تشخیص دقیق خود محتوای جدیدی را برایتان نمایش خواهد داد.

مطالعه این مقاله   متن آگهی مشاور املاک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید
با شبکه اجتماعی پینترست و کاربردهای آن آشنا شوید

بوردها boards: بورد، تخته ای است که پس از ورود به پینترست در اختیار شما قرار می گیرد. تصاویر مورد علاقه شما در این بخش ذخیره و نشان داده می شود. هر حساب می تواند دارای چندین بورد باشد. شما با پونز یا همان پین عکس ها را به تخته خود می چسبانید. دلیل اینکه هر کاربر می تواند چندین بورد یا تخته داشته باشد این است که او بتواند محتوا یا پین های خود را دسته بندی کرده و نظم دهد.

 پین ها pins: هرکس که با برنامه پینترست آشنا باشد می داند که این برنامه دارای تصاویر با کیفیت بسیاری است و بر پایه همین هم برنامه ریزی شده است. شما می توانید در این برنامه تصاویر خود را بدون هیچ لینکی در بورد قرار دهید.

در بورد و تخته های خود توجه داشته باشید که کپشن و محتوای متنی جالبی هم بنویسید. این موضوع به خصوص درباره مشاوران املاک نیز صدق می کند، چراکه وقتی ساختمان و ملکی را معرفی می کنند باید در کپشن به صورتی ظاهر شوند که انگار بازدید حضوری صورت گرفته است.

سخن پایانی

همانطور که در شروع مقاله گفتیم استفاده از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال امروزه امری لازم و واجب برای کسب و کارها شده است. یکی از این مشاغل که در این فضا می توانند بسیار موثر واقع شوند مشاوران املاک هستند.

مشاوران املاک با ایجاد ارتباط درست با مشتریان خود در فضای مجازی می توانند سرعت پیشرفت کار خود را چند برابر کنند. پینترست که یکی از محبوب ترین و مشهورترین شبکه های اجتماعی امروز در جهان است، برای بازاریابی و ارتباط بیشتر با مشتریان فضایی بسیار خوب و مناسب را به وجود آورده است. تبلیغات، بستری بسیار مهم در کسب و کارها است و کسی که از آن غافل بماند در رقابت با رقیبان خود از شانس بسیار کمی برخوردار است. مشاوران املاک با تصاویر با کیفیت و مناسب خود می توانند در شبکه اجتماعی پینترست تبلیغات خود را ارائه کرده و مشتریان بیشتری را جذب نمایند.

اگر در زمینه بازاریابی مشاوره املاک اطلاعات بیشتری خواستید در مجله املاک پلاس مطالب بیشتر و بسیار مفیدی در این باره وجود دارد. همچنین مجموعه املاک داران بستر مناسبی را برای همکاری و مشارکت با مشاوران املاک به وجود آورده است. در مجله املاک داران نیز می توانید موارد بسیار مفیدی را در حوزه مشاوره املاک شاهد باشید.

اگر شما هم نظری در اینباره دارید حتما به ما اعلام نمایید. در بخش نظرات می توانید دانسته های خود را با ما در مجموعه املاک داران و دیگر همکارانتان به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا