معماری و دکوراسیون داخلی

اصول فنگ شویی در دکوراسیون اداری و تجاری برای فروش بیشتر

اصول فنگ شویی و تاثیرات آن بر محیط های تجاری. اگر برای تغییر دکوراسیون یا طراحی ابتدایی آن به سراغ طراحان رفته باشید حتما اصطلاح فنگ شویی را از آن ها مکررا شنیده اید. این فن و حرفه اگرچه مدت زیادی نیست که در بین طراحان دکوراسیون مصطلح شده و بکار می رود ولی سابقه چندین هزار ساله را در کشورهای آسیای جنوب شرقی با خود به همراه دارد.

علم ایجاد تناسب در بین اجزا و اجسام تشکیل دهنده یک فضا که باعث جذب انرژی های مثبت و بالا رفتن سطح کیفیت زندگی یا بهره وری کاری می شود فنگ شویی نام دارد. در این مقاله در نظر داریم اصول فنگ شویی در دکوراسیون اداری و تجاری برای فروش بیشتر را بررسی کرده و شما را با تمام جوانب این علم و حرفه آشنا نماییم.

اصول فنگ شویی در دکوراسیون اداری و تجاری برای فروش بیشتر
اصول فنگ شویی در دکوراسیون اداری و تجاری برای فروش بیشتر

فنگ شویی چیست ؟

اگر به علوم مادی معتقدید و بعد غیر مادی را قبول ندارید به احتمال زیاد با خواندن این مقاله بسیاری از دیدگاه هایتان نسبت به محیط اطرافتان عوض خواهد شد. علم فنگ شویی به واسطه سیستم متافیزیک و وابسته بودنش به تضاد انرژی ها توانسته است تاثیر بسیار زیادی را بر روی محیط داشته باشد. فنگ شویی علم هماهنگ کردن تمام عناصر محیطی از قبیل باد، آتش، آب، فلز و زمین است در جهت افزایش انرژی مثبت محیط و بالا بردن کیفیت زندگی در فضای خانه یا کارآیی و بهره وری در محیط کار.

تاثیر این عناصر در زندگی افراد در هیچ کتاب یا مرجعی به طور واضح آورده نشده است و هیچ آمار علمی از آن موجود نیست. اما باید در نظر داشته باشید که بسیاری از علوم همچون طب سنتی نیز از شرایط یکسانی با فنگ شویی برخوردار هستند اما بر هیچ کس فایده ها و اثراتشان پوشیده نیست.

از آنجائی که بسیاری از ما انسان ها علاقه زیادی به کسب ثروت و پول داریم و به رمز و رازهای کسب ثروت علاقه مندیم، لذا به افزایش اطلاعات در زمینه فنگ شویی در دکوراسیون اداری و تجاری علاقه بسیار زیادی داریم. در ادامه با ما همراه باشید.

اثرات علم فنگ شویی در دکوراسیون
اثرات علم فنگ شویی در دکوراسیون

اثرات علم فنگ شویی در دکوراسیون

فنگ شویی آمیخته ای از علم و هنر است که بسیار بر روی طریقه چینش وسایل و لوازم منزل یا اداره حساس است. از نظر این فن شکل چیده شدن لوازم تاثیر زیادی در موفقیت و آرامش افراد دارد. به همین دلیل توجه به نکاتی که در ادامه آورده می شود جزء الزامات اجرای آن در فضا است.

 • دکوراسیون ورودی مغازه : برای شروع اصول فنگ شویی در دکوراسیون اداری و تجاری بر طبق علم فنگ شویی از ورودی مغازه شروع می کنیم. در اجرای این دکور سعی کنید از رنگ های روشن و شاد استفاده نمایید. این ترکیب رنگ تاثیر بسزایی بر روحیه مشتریان دارد و می تواند آن ها را به خود جذب نماید. همچنین استفاده از شیشه های بزرگ و تمیز به جای دکوراسیون نیز می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. درب ورودی محل اداری یا تجاری شما، همان دهانه انرژی یا راه ورود انرژی به کسب و کارتان است. سعی کنید درب را همیشه باز گذاشته و تا جای ممکن از درب های فلزی استفاده نکنید. اما در صورت استفاده از درب های فلزی ازرنگ های روشن بر روی آن ها استفاده نمایید.
مطالعه این مقاله   نقاط نا امن ساختمان هنگام وقوع زلزله و نقاط پناه گیری هنگام زلزله

از طرفی سعی کنید مطابق با کسب و کارتان از رنگ های مربوط به آن استفاده نمایید. به طور مثال در مغازه های کلاسیک از رنگ های ملایم و طیف گرم، در مغازه های مدرن از رنگ های تند و بعضا اسپرت و در نهایت در محیط های اداری از طیف رنگ های سفید و کرم و روشن استفاده نمایید.

 • استفاده از رنگ : در استفاده از رنگ ها باید نهایت تلاش را در استفاده از رنگ های مرتبط انجام دهید. شناخت رنگ ها در این زمینه به شما کمک بسیاری خواهد نمود. به طور مثال: رنگ سبز نشان دهنده آزادی و تعادل، رشد و بالندگی است از طرفی چشم در برخورد با رنگ سبز در دراز مدت دچار خستگی نمی شود. رنگ صورتی نماد شادی و نشاط کودکانه است. رنگ سفید، نشانه صلح و دوستی و خلوص است. البته باید در استفاده از رنگ سفید احتیاط لازم صورت گیرد که خدای ناکرده باعث از دست دادن روح محیط نشود. رنگ آبی نشان از صبر و صلح دارد و محیطی آرام را به شخص تلقین می نماید. رنگ زرد در افراد حس منطق و هوشمندی را القا می کند. رنگ قهوه ای و طیف رنگی آن باعث ایجاد حس ایمنی در محیط می شود. ثبات انرژی و تعادل در انرژی محیط نیز می تواند از تاثیرلت این رنگ در فضا باشد.
اصول فنگ شویی
اصول فنگ شویی

از طرفی نباید از نظر دور بداریم که فنگ شویی از تضاد رنگ ها مثلا استفاده از دو رنگ سفید و سیاه نیزدر طراحی دکوراسیون بهره می برد.

 • محل قرار گیری کانتر : در یک فروشگاه یا حتی مغازه کوچک همیشه از میز صندوق و کانتر باید در نزدیکی ورودی استفاده شود. این دو همیشه باید در یک راستا بوده و بهترین محل حرکت افراد را در نظر بگیرید.
 • استفاده از قفسه ها: علم فنگ شویی نظم و ترتیب را در سرلوحه کار خود قرار می دهد. نظم در چینش قفسه ها نیز از دست موارد است. قفسه ها باید طوری چیده شوند که از تراکم زیادی برخوردار نباشند در ضمن سعی شود اجناس مرتبط با هم در نزدیکی هم قرار گیرند. مسیر رفت و آمد مناسبی را در بین قفسه ها در نظر بگیرید. کالاهای باارزش در معرض دید قرار بگیرند و کالاهای معمولی را در قسمت های دیگر قرار دهید. حتی لازم است برای محصولات فصلی خود فضای مناسبی را در نظر بگیرید.
مطالعه این مقاله   اصطلاحات ساخت و ساز که هر مشاور املاک و سازنده‌ای باید بداند!

چیدن کالاها بر روی یکدیگر و ایجاد ارتفاع در قفسه ها بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرد. به زبانی دیگر چشم انسان، ارتفاع در چیدن کالاها در قفسه را بیشتر می بیند.

 • مرتب کردن کشوها : علم فنگ شویی به جذب انرژی های راکد در محیط توسط وسایل قدیمی و بی مصرف اعتقاد دارد. بر طبق این نظر سعی کنید وسایل روی میز را به دو قسمت با مصرف بالا و بی مصرف تقسیم کنید. وسایل قدیمی و شکسته را از معرض دید دور کنید و آن هایی که یادآور روزهای سخت گذشته هستند را دور بریزید. اسناد و مدارکتان را مرتب کرده و هر کدام را در فایل مربوط به خود قرار دهید.
 • محل قرار گیری میز کار: چه در محیط تجاری باشید یا اداری لازم است از قاعده زیر در محل قرارگیری میز کار استفاده نمایید. اگر در محیط کار خود پنجره دارید، میز را به سمتی قرار دهید که پشتتان به پنجره یا درب نباشد. سعی کنید درب ورودی را در مقابل خود طراحی کنید. فنگ شویی درب را راه موفقیت به داخل اتاق یا کسب و کار شما می داند پس تلاش کنید که این راه هموار باشد.
 • نورپردازی : سعی کنید از سیاست های علم فنگ شویی در نورپردازی محیط استفاده نمایید. بر این اساس استفاده از نور طبیعی روز بهترین گزینه برای نورپردازی است. اما در شرایطی که از نور خورشید محروم هستید لطفا از نور مناسب استفاده نمایید و هیچ نقطه ای را تاریک نگذارید زیرا نقاط تاریک در فضا ایجاد ناامنی می کند. بر روی کالای اصلی و ارزشمند مغازه تان از نور های روشن و تند استفاده نمایید تا در دید اول مورد توجه مشتری قرار گیرد.
اصول فنگ شویی و تاثیر آن بر محیط
اصول فنگ شویی و تاثیر آن بر محیط

از شمع در فضای کاری خود استفاده نمایید. ایجاد فضای عرفانی و انرژی مثبت یکی از اثرات به کار بردن شمع در محل کار است مخصوصا اگر شمع ها دارای عطر هم باشند.

 • گیاهان: از گیاهان مصنوعی به هیچ وجه در محیط کاری خود استفاده نکنید بدان علت که انرژی منفی را به محیط القا می کنند. گیاهان خاصی هستند که می توانند فضای شما را سرشار از انرژی مثبت نمایند مثل: گیاه سانسوریا، کراسولا، گیاه مار و پاچیرا.
مطالعه این مقاله   نمای شیشه ای ساختمان چیست و انواع آن کدام است؟

گیاهان با شکل گرد بسیار برای محیط کار مناسب هستند. از طرفی تهویه هوای محیط کاری در فنگ شویی بسیار لازم است. گیاهان در تصفیه و تهویه هوا و اکسیژن سازی بسیار تاثیرگذار هستند. همچنین توصیه می شود در صورت امکان از گل هایی که از خود رایحه مناسب دارند استفاده کرده تا حس نشاط را بیشتر در افراد ایجاد کنید.

 • تابلوها و پوسترها: از تابلوها و پوسترهای مناسب با کسب وکار خود استفاده نمایید و هرگز از تصویر حیوانات وحشی مخصوصا با دهان باز استفاده ننمایید. منظره ها انرژی مثبت را در محیط القا می کنند و تصاویر با رنگ تیره، جنگ و تنهایی و چهره های تیره و غم انگیز در محیط جایی ندارند. ترجیحا از رنگ های شاد و همراه با انرژی مثبت استفاده نمایید.
 • القا انرژی مثبت: موسیقی انرژی منفی را در فضا می شکند و القا کننده نشاط در محیط است. همچنین استفاده از نمک نیز در فضا به جذب انژی های منفی کمک می کند. در نقاط مختلف محل کارتان نمک قرار دهید و از معجزه آن استفاده نمایید.
 • کنج ثروت: در هر محیط کاری نقاط ثروت در جنوب غربی و شرقی محل وجود دارد که می توانید با قرار دادن یک ظرف بلوری در آن و ریختن سکه در داخل آن جذب ثروت نمایید. البته اگر روزانه تعدادی سکه نیز به آن بیافزایید می تواند حس جمع آوری ثروت را در شما زنده نگه دارد.
فنگ شویی و تاثیرات آن بر محیط های تجاری
فنگ شویی و تاثیرات آن بر محیط های تجاری

در نهایت باید یادآوری کرد که انرژی های مثبت و منفی القا شده در محیط بسیار می توانند بر روی کسب و کار شما تاثیر بگذارند. پیشنهادتیم مشاوره دکوراسیون املاک داران به شما استفاده از اصول و قواعد علم فنگ شویی در فضای اداری یا تجاری تان است تا بتوانید از اثرات آن استفاده نمایید و مقاله های ایده هایی برای دکوراسیون مغازه و طراحی فضای تجاری و لزوم دکوراسیون اداری و تجاری برای چیست ؟ و 5 عامل موفقیت در فروش بیشتر با طراحی دکوراسیون برای تغییر دموراسیون و ملک اداری و تجاری خود حتما مطالعه کنید.

امتیاز کاربران: 4.4 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

تحریریه املاک داران 3

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا