مشاورین املاک

تعریف دپارتمان املاک چیست؟ آشنایی با مفاهیم آکادمیک

دپارتمان املاک چیست؟ یک دپارتمان املاک خوب به چه کارهایی می پردازد؟ اگر این سوالات برای شما هم پیش آمده است تا پایان این مقاله را مطالعه فرمایید. دپارتمان های املاک تنها بزرگتر از آژانس های شخصی املاک نیستند.

در این یادداشت با مجله املاک داران همراه باشید و بخوانید که چگونه توسعه کسب وکار شما همانند یک دپارتمان می تواند در برند سازی و جلب اعتماد مشتری تاثیر داشته باشد.

دپارتمان املاک

سیستم دپارتمان املاک

دپارتمان عنوانی است گسترده از کسب و کار شما. در دنیای امروزه به واسطه شناخت و ظرفیت های نامحدودی که در اطرافمان وجود دارد نمی توان مسئله ای را به صورت تکی و فردی مطرح کرد. دنیای امروزه به واسطه ی این مسئله قرن ارتباطات نامیده شده است که روحیه سلحشوری و فردیت قهرمانانه از بین رفته است.

البته از بین رفتن نه به واسطه نابودی بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل شدن. در ادامه این یادداشت با مجله املاک داران همراه باشید و ببینید چگونه دپارتمان می تواند به دانش و کسب و کار شما رونق بخشد.

تعریف واژه

دپارتمان ها اساسا پوشش گسترده تری در همه جوانب نسبت به موضوع فعالیت و قابل بحث می دهند. عمده تفاوت یک آژانس املاک با دپارتمان در حوزه ارتباطی و جریانی است. دپارتمان ها نه تنها کل شهر بلکه در بعضی از موارد کل کشور را در بر می گیرند.

مطالعه این مقاله   برای شکایت از تخلفات بنگاه ملک باید به کجا مراجعه کرد؟

اطلاعات جامع و کاملی که در اختیار مشتریان قرار داده‌می‌شود علاوه بر اینکه اعتماد میان دو طرف را به طور روز افزون افزایش خواهد داد، در حوزه برندینگ تبدیل به نمونه ای مثال زدنی می شود.

به کارگیری افراد مجرب و متخصص در هر بخش از دیگر خصوصیات و تفاوت های دپارتمان های املاک است. دپارتمان ها تنها یک بنگاه اقتصادی از حوزه کسب و کار شما مشخصا ، آژانس املاک، نیستند. محلی برای تدریس و یادگیری اصول حرفه ای می باشند. یک دپارتمان املاک شامل بخش هایی مانند: اداری، تجاری، مسکونی، بازاریابی دیجیتالی، دارایی، منابع انسانی و … است.

واحد فروش

نقطه قوت یک دپارتمان املاک واحد فروش آن است. در این واحد علاوه بر نیروهای با تجربه و حرفه ای ، افرادی حضور دارند تا ارتباط مشتری با واحد را عمیق تر و دوستانه تر کنند. در بحث ارتباط یک آژانس املاک خوب با مشتری اشاره کردیم که، هرگاه ارتباط فروشنده با خریدار دوستانه باشد حس اعتماد و ایجاد عمق آن افزایش می یابد.

این واحد باید کامل ترین و جامع ترین اطلاعات نسبت به خواسته مشتریان را در اختیار داشته باشد تا مشتری تفاوت یک دپارتمان و آژانس املاک را احساس کند.

دپارتمان املاک
دپارتمان املاک

بازاریابی دیجیتال

با پیشرفت تکنولوژی شکل ارتباطی بشر با بشر و همچنین راه های مرتفع‌ساختن نیازهای او تغییر کرده‌است. اساسا تغییر خوب است اما از آن جایی که در این تغییر راه های فریب زیاد می شود کاربر حس خوبی به استفاده از آن به عنوان یک منبع اصلی در نظر نگیرد. دیجیتال مارکتینگ هیجان زیادی برای عامل آن ایجاد خواهد کرد .

مطالعه این مقاله   چگونه یک مذاکره کننده موفق در حوزه مسکن باشیم؟

باید در نظر داشت که در این فضا محدودیتی برای ایجاد محتوا و استفاده از ایده های خلاق وجود ندارد. در نظر داشته باشید که این واحد در یک دپارتمان املاک باید از تیم متخصص و حرفه ای تشکیل شده باشد. افرادی که علاوه بر آشنایی با علم مارکتینگ روز هوش کنترلی بالایی داشته باشد.

به عنوان مثال اگر در بورس دپارتمان شما حضور دارد هدایت کننده سرمایه باید تا حدی به استراتژی های اقتصادی مورد استفاده در بورس مسلط باشد که عملکرد بعدی را پیش بینی و با موانع رو به رو احساسی برخورد نکند. قاعدتا رقابت یکی از اتفاقاتی است که در فضای مجازی و اینترنت غیر قابل پیش بینی است و برنده کسی است که غیر قابل پیش بینی ترین عملکرد ها را داشته باشد.

منابع انسانی

شناسایی افراد و تاسیس موتور جست و جویی در این زمینه بسیار مهم است. تاسیس موتور جست و جو به معنای تشکیل هسته ای برای پژوهش و استعداد یابی است. از مهمترین عملکردهایی که یک واحد منابع انسانی باید در دپارتمان املاک داشته باشد؛ تیمی است که قرار است برای شما نیرو جذب کند.

باید در نظر داشته باشید که این تیم دلسوز مجموعه بوده و می تواند بهترین افراد را برای هر پست انتخاب کند.

مطالعه این مقاله   مشاور املاک در حل اختلاف مالک و مستاجر چه نقشی دارد؟
دپارتمان املاک
دپارتمان املاک

به عنوان مثال : شناسایی افرادی که سال ها در حوزه املاک فعالیت داشته اند یا آژانس املاک شخصی خود را داشته اند می تواند گزینه مناسبی در این زمینه باشد. مورد بعدی که باید به آن اشاره کنیم آموزش و رشد افراد در حوزه فعالیت خود است. شخصیت ها در دنیای امروزی قبل از آنکه به فکر درآمد اقتصادی باشند به دنبال ارتباطات و کسب دانش بیشتر هستند.

در واقع اگر فردی که برای شما کار می کند این گونه در ذهن خود در نظر بگیرد که قرار است چیزی به او اضافه شود حتما شوق بیشتری برای شروع کاری روز بعد دارد.

نتیجه گیری

دپارتمان املاک همانند یک دپارتمان مغز و اعصاب در جامعه است. در دپارتمان های پزشکی همواره تاکید و مباحث مطرح شده در راستای حفظ و گسترش سلامتی جامعه است. در نظر داشته باشید که شما به عنوان بزرگترین مشاور املاک شهر که هم اکنون تشکیل یک دپارتمان داده است باید در حیطه خود بهترین باشید. و  در آخر مقاله نکات مهمی که قبل از خرید خانه باید بدانید را حتما با دقت بخوانید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا