مشاورین املاک

مدیریت استرس در شغل مشاور املاک چه اهمیتی دارد؟

مدیریت استرس در شغل مشاور املاک اولین مهارتی است که یک مشاوره خوب، باید یاد گرفته باشد. در این یادداشت مجله املاک داران ضمن ارائه تاثیرات منفی استرس بر گفت و گوی دوجانبه و یک ارتباط اجتماعی سالم، راهکارهایی را برای کنترل و توقف گسترش آن ایراد می کند. به طور مختصر در مقدمه باید به این نکته اشاره کرد که یکی از عوامل اصلی بیماری های روانی و روان نژادی استرس است.

چگونه استرس راندمان شغلی شما را کاهش می دهد؟

احساس فشار زیاد یا همان استرس داشتن، قطعا تاثیر منفی بر عملکرد رفتاری ما دارد. بنابراین اولین کاری که باید در دستور کار قرار داد، شناخت منابع استرس زا است. مشاور املاک خوب به منظور مدیریت استرس باید لیستی از اقدامات و کارهایی که در روز انجام می دهد تهیه کند. این کار به او کمک می‌کند که کارهای خود را اولیت بندی کند.

اینگونه شما حجم کاری متناسب با ظرفیت خود را برعهده می‌گیرید. در نتیجه در مدیریت کارها عملکرد بهتری از خود نشان می دهید. از این رو برای مدیریت استرس مشاور املاک باید از انجام چند کار باهم پرهیز کنید. با تمرکز بر هر وظیفه می‌توان بهترین عملکرد را داشت. برای کاهش استرس در شغل مشاور املاک به چند تکنیکی که در ادامه به آن اشاره کرده ایم، توجه کنید.

مدیریت استرس در شغل مشاور املاک
مدیریت استرس در شغل مشاور املاک

ذهن خود را بر وظایف محوله متمرکز کنید. بسیاری از افرادی که استرس را تجربه می‌کنند، نگران گذشته و آینده هستند. سعی کنید نگرانی‌های گذشته و آینده را از بین ببرید. اگر مشتری از دست می‌رود، دیگر نگرانی فایده‌ای ندارد. بلکه باید انرژی و توان را جمع کرد و به سراغ مشتری بعدی رفت. افسوس خوردن و سرزنش کردن، تنها باعث می‌شود که استرس بیشتر ایجاد شود. از این رو برای مدیریت استرس باید کمتر افسوس خورده و نگران آینده شد.

مطالعه این مقاله   نکات مهم در فایلینگ و آگهی کردن اجاره کوتاه مدت املاک

همانطور که در لحظه زندگی می کنید در لحظه نیز کار کنید

همواره ذهنتان را بر کارهایی که دارید متمرکز کنید. بسیاری از افرادی که استرس را در طول روزمرگی های خود دارند عمدتا نگران گذشته و آینده هستند. سعی کنید در مورد آینده فکر نکنید و گذشته را به طور کامل پشت سر بگذارید. اگر قرار است مشتری خود را از دست بدهید، دیگر نگرانی و استرس هیچ توجیهی ندارد.

بلکه باید انرژی و توان را جمع کرد و به سراغ خریداری رفت که تمایل معامله بیشتر در او دیده می شود. افسوس خوردن و سرزنش کردن، تنها باعث ایجاد استرس و بستری برای بیماری های عصبی خواهد شد. از این رو برای مدیریت استرس از افسوس خوردن درباره گذشته و نگرانی برای آینده بپرهیزید.

کم تر شدن استرس در شغل مشاور املاک
کم تر شدن استرس در شغل مشاور املاک

کار امروز را به دست فردا نسپار

مدیریت استرس در شغل مشاور املاک یعنی آگاهی از اعمالی که قرار است شما در طول روز انجام دهید. مشخص بودن برنامه کاری شما باعث می‌شود ذهنتان به طور منطقی از اعمالی که قرار است انجام دهید یک استراتژی مناسب طراحی کند. در واقع بیشترین استرس‌ها در یک برنامه کاری نامنظم به وجود خواهد آمد. باید به این باور رسید که شروع روز خوب وابسته به برنامه ای است که در شب گذشته برای آن ریخته اید. بهتر است که از روز قبل برنامه کاری روز آینده خود را مشخص کنید و همه چیز برای انجام یک معامله را پیش بینی کرده باشید.

مطالعه این مقاله   نکات کلیدی خرید باغ و ویلا

نظم باعث کاهش حداکثری استرس روزانه خواهد شد. هرگز تعلل نکنید. اگر پروژه‌ای را برای مدتی به تعویق انداخته‌اید، کافی است که فقط برای آن یکی دو ساعت اضافه وقت بگذارید. سپس روی آن متمرکز شوید و برای انجام دادن آن فکر نکنید. هنگامی که بر تعلل خود غلبه کنید و کاری را به اتمام رسانید، قدم ویژه ای برای رهایی از استرس برداشته اید.

روی عواملی که باعث ایجاد استرس می شوند، یک خط قرمز بکشید

مدیریت استرس در شغل مشاور املاک به چند وسیله امکان پذیر است. اولین آن تهیه فهرستی است که باعث ایجاد استرس شغلی و شخصی شما می شوند. این‌گونه به صورت واقع‌بینانه با مسائل برخورد می کنید. برای مدیریت استرس بهتر است که از توصیه‌های دلگرم‌کننده و سخنان انگیزشی دیگران و یا کتاب ها غافل نشوید. چرا که اعتماد به نفس به مشاوران املاک کمک می‌کند که در موقعیت‌های استرس‌زا عملکرد رفتاری شایسته و درخور از خود نشان دهند.

مدیرانی که در دپارتمان های املاک فعالیت می‌کنند، طبیعتا با عوامل استرس‌زای گسترده تری همراه خواهند بود. از دیگر عواملی که باعث ایجاد استرس در شغل مشاوره املاک می شود مدیریت فعالیت مشاوران، است که اکثرا باعث نگرانی و تشویش خواهد شد. ازطرفی برخی استراتژی ها با ارائه قابلیت‌های مدیریتی بهینه شده و کنترل فعالیت‌ها و نظارت بر عملکرد مشاورین را آسان تر خواهد کرد. به‌عنوان مثال، پنل املاک داران این قابلیت را به دیگر مدیران آژانس ها می دهد که فایل خود را از لحاظ انتشار آگهی و… مدیریت کنند.

مطالعه این مقاله   مهارت های تماس با مشتری املاک کدام اند؟

به فعالیت های تفریخی بپردازید

یک مشاور املاک خوب برای مدیریت استرس، هر هفته مدت زمانی را از کار دور می شود و برنامه‌های سرگرم کننده و تفریحی در کنار خانواده دارد.

مشاور املاک باید صبور باشد
مشاور املاک باید صبور باشد

یوگا کار کنید

مراقبه و هوشیاری بعد از آن به شما به میزان بالایی در ایجاد تمرکز و کنترل استرس کمک خواهد کرد. تجسم منظره های زیبای طبیعی آرامش بخش است. در واقع کاهش استرس و مدیریت آن باید به صورت جسمی و ذهنی انجام شود. زمانی که یوگا کار می‌کنید علاوه بر آرامش بدن، ذهن نیز آرام خواهد شد.

نتیجه گیری

استرس از عواملی است که در عصر حاضر روز به روز در حال گسترش است. در گذشته به دلیل عدم مقابله با زمان از سوی انسان استرس عاملی ناشناخته بود. در حقیقت تپش قلب انسان نه به خاطر عوامل ذهنی و روانی بلکه به خاطر فعالیت حسمی او بود و این ویژگی باعث می شد اندک استرس موجود در نطفه خاموش شود. مدیریت استرس در شغل مشاور املاک از عواملی است که باعث ایجاد هویت کاری برای شما خواهد شد. در پایان هم می توانید مقاله  سختی‌های شغل مشاورین املاک چیست؟ را مطالعه نمایید.

    از طرفی به جهت مشاوره در امور بازاریابی، فراهم نمودن بهترین شرایط خرید و فروش خانه در اصفهان ، یا برای  خرید و فروش آپارتمان در اصفهان و سایر موارد مربوط به بازار با مشاوران حرفه ای ما در برگه تماس با ما سایت املاک داران  تماس حاصل فرمایید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا