معماری و دکوراسیون داخلی

بهترین طراحی دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن

دکوراسیون داخلی پذیرایی عامل زیبا  و منظم دیده شدن منزل و یا محیط  کار شما می باشد. دکوراسیون اجرای یک دکوراسیون داخلی سبک های متفاوتی اجرا می شود و کاملا به سلیقه افراد بستگی دارد که کدام یک از سبک ها را به کار ببرند. از مهمترین و کاربردی ترین این سبک ها می توان  به دو سبک کلاسیک و مدرن اشاره کرد.

ما در این مقاله به طور مختصر توضیحاتی درباره هر یک از این سبک ها  به شما عزیزان ارائه می دهیم. در ابتدا به بررسی دکوراسیون داخلی کلاسیک می پردازیم. در دکوراسیون کلاسیک بیشتر از رنگ های تیره مانند: کرم، قهوه ای، بژ، طلایی و رنگ های روغنی  استفاده می شود.

به طوری  که  در بیشتر وسایل منزل این رنگ ها به چشم می آیند. همچنین در این سبک وسایل دارای نظم خاصی می باشد و وسایل به صورت متقارن و روبه روی یکدیگر چیده می شوند. لازم به ذکر است که طرفداران این نوع سبک نسبت به سبک مدرن بیشتر می باشند. اما در نقطه مقابل سبک کلاسیک سبک مدرن قرار دارد. در دکوراسیون مدرن از رنگ های خنثی استفاده می شود و چیدمان وسایل  نیز بر خلاف سبک کلاسیک،  دارای اصول و قاعده خاصی نبوده  و تاکید این سبک در استفاده از مبلمان کمتر می باشد. همچنین این سبک از مد تبعیت می کند و به همین دلیل ایده پردازی و خلاقیت در آن جایگاه ویژه ای دارد. طراحی دکوراسیون اخلی تاثیرات بسیار مفیدی می گذارد که از جمله آن فروش بهتر ملک با طراحی دکوراسیون مناسب است که در مقاله ای جداگانه به آن پرداحته شده است.

دکوراسیون داخلی پذیرایی و اجرای آن یک کار تخصصی است و برای اینکه بتوانیم  فضای منزل و یا محل کار خود را به شکلی زیبا اجرا کنیم باید به نوعی فرهنگ و هویت را نیز مد نظر قرار داد. از رایج ترین شکل اجرای دکوراسیون های پذیرایی در کشور ما می توان به پذیرایی ال شکل، مربع  و مستطیل اشاره کرد. ما در این مقاله به شما در مورد اجرا و انتخاب دکوراسیون داخلی پذیرایی مناسب توضیحاتی ارائه می دهیم تا بتواید به صورت اصولی پذیرایی منزل خود را اجرا نمایید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع
دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع

دکوراسیون داخلی پذیرایی ال مانند چیست؟

دکوراسیون داخلی پذیرایی و اجرای آن به نحو احسنت منوط به اجرای شرایط، ترفندها و قوانین خاص هر سبک می باشد که با رعایت این نکات فضای مورد نظر شما در پایان کار قطعا زیبا و منحصر به فرد دیده خواهد شد. در خانه هایی که پذیرایی آن به شکل ال می باشد، در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی ال مانند یکی از المان ها مشخص کردن جایگاه میز ناهار خوری می باشد که معمولا میز در قسمت کوچک ال مانند ساختمان قرار می گیرد ولی اگر افراد زیادی به منزل شما رفت و آمد می کنند بهتر است که میز ناهار خوری را در  قسمت بزرگتر پذیرایی قرار دهید تا فضایی کافی برای  رفت و آمد افراد وجود داشته باشد.

مطالعه این مقاله   نکات مهم بازسازی آشپزخانه، ایده های نوسازی آشپزخانه

همچنین اگر تمایل ندارید که میز ناهار خوری در پذیرایی باشد، کتابخانه بهترین جایگزین برای میز ناهار خوری می باشد. یکی دیگر از المان در این سبک، چگونگی قرار دادن مبلمان می باش. شما می توانید با توجه به این مورد یک مرز بین اتاق ناهار خوری و فضای نشیمن ایجاد کنید و آنها را از یکدیگر جدا نمایید و یا بالعکس مبلمان را طوری بچینید که دو فضا به یکدیگر مرتبط  باشند و به این صورت که مبلمان رو به روی میز ناهار خوری قرار گیرند و به این صورت دو فضای اتاق ناهار خوری و فضای نشیمن با  یکدیگر مرتبط می شوند. برای جدا کردن این دو قسمت می بایست مبلمان را در به صورتی قرار دهید تا هیچ دیدی به میز ناهار خوری نداشته باشد و دو فضا به صورت اصولی از یکدیگر جدا شوند.

نکات مهم در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع

دکوراسیون داخلی پذیرایی مربعی  شکل نسبت به سایر اشکال  پذیرایی، دارای اجرا دشوارتری  می باشد و نیازمند دقت، حوصله و تمرکز بیشتری است. در چیدمان اینگونه پذیرایی ها همواره باید به دو نکته ی مهم نور کافی و انتخاب رنگ مناسب، دقت ویژه داشته باشید، تا دکوراسیون منزل شما زیباتر دیده شود. به طور کلی اگر نورپردازی پذیرایی شما مناسب باشد.

فضای داخلی منزل شما بهتر دیده می شود، و اگر منزل شما دارای عدم نور کافی است، به شما پیشنهاد می کنیم از لوستر و یا نور مخفی در منزل خود استفاده کنید تا جلوه دکوراسیون پذیرایی مربع بیشتر شود. همچنین به کار بردن رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون منزل شما باعث می شود پذیرایی خانه ی شما بزرگتر دیده شود به خصوص زمانی که پذیرایی شما کوچک است.

برای مثال از رنگ های روشن استفاده کنید تا منزل شما بزرگتر دیده شود. نقطه کانونی این شکل از پذیرایی ها بهتر است تلویزیون و یا شومینه باشد، سپس مبلمان را رو به روی نقطه کانونی به شکلی زیبا و مطابق سلیقه ی خود قرار دهید. یکی از مزایا ی چیدمان دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع شکل این است که در انتخاب مبلمان ها هیچ گونه محدودیتی ندارید و می توانید هر نوع از مبلمان مانند مبل کلاسیک، مبل ال، مبل راحتی، مبل مدرن و غیره استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع، مبل ها باید به گونه ای چیده شوند تا تعادل سایر وسایل خانه نیز حفظ شود.

مطالعه این مقاله   دکوراسیون روستیک چیست و چگونه خانه شما را متحول می کند
دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل
دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل

نکات مهم در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل

دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل شکل نیز دارای اصول خاصی در اجرا می باشد که اگر رعایت نشود، پذیرایی منزل شما تاثیرگاری خود را نخواهد داشت و گاهی به یک دالان یا یک راهرو شبیه می شود. از آنجایی که در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل، عرض نسبت به طول کمتر می باشد، یکی از نکاتی که در این دکوراسیون داخلی پذیرایی باید به آن توجه داشت، انتخاب مبلمان می باشد.

مبلمانی که برای این شکل پذیرایی انتخاب می شوند، بهتر است دارای فرم باریکی باشند تا فضای کمتری را اشغال کنند و رفت و آمد در بین آنها به راحتی انجام شود. در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل نقطه ی کانونی معمولا تلویزیون و یا شومینه می باشد، اما می توان از وسایل دیگر نیز استفاده کرد.

اما بهتر است نقطه کانونی در امتداد یکی از دیوار های طولی پذیرایی قرار گیرد و مبلمان را در کنار دیوار دیگر درست رو به روی نقطه کانونی قرار داشته باشند، و دقت کنید که تمامی مبل ها در یک خط قرار نداشته باشند، زیرا فضا را کشیده تر نشان می دهند. به همین دلیل بهتر است بعضی از مبل ها را در پشت دیوار عرضی خانه قرار دهید تا از طویل دیده شدن خانه جلوگیری کنید. پس از مبلمان دیگر وسایل خانه را طوری قرار دهید تا فضای گوشه دار خانه کمتر به چشم آید.

برای این کار می توانید از وسایلی که به شکل  گرد هستند استفاده کنید که از جمله این وسایل می توان به گلدان هایی به شکل گرد و میز های گرد اشاره کرد. نکته ایی که در اینجا همواره باید به آن توجه داشت جلوگیری از شلوغ شدن است، در واقع باید لوازم در پذیرایی به اندازه کافی و نیاز وجود داشته باشند.

دکوراسیون داخلی پذیرایی
دکوراسیون داخلی پذیراییدکوراسیون داخلی پذیرایی

چند نکته کلیدی برای اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی های کوچک

دکوراسیون داخلی پذیرایی های کوچک به ظاهر کاری دشوار به نظر می آید ولی با کمی دقت  و حوصله می توان آن را به بهترین نحو ممکن انجام داد. یکی از نکات مهم در اجرای دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک این است که وسایل  به شکلی در آن چیده شوند که فضا بزرگتر شود. در واقع این کار نیز به کمی خلاقیت دارد و استفاده از لوازم کوچک می تواند کمک شایانی نماید.

همچنین وجود نور کافی نیز باعث می شود که فضا بزرگتر دیده شود. برای این کار پنجره های بزرگ گزینه خوبی هستند.

آنها نور خوبی را به ساختمان انتقال می دهند و باعث بزرگتر دیده شدن فضای داخلی می شوند. اگر ساختمان شما پنجره های کوچکی دارد شما می توانید از راه های دیگری مانند استفاده از لوستر ها، چراغ مطالعه، آینه و شیشه استفاده کنید، تا نور موجود در فضا  بازتاب شود و پذیرایی بزرگتر دیده شود. نکته ی دیگر استفاده از لوازمی می باشد که دارای خطوط  و طرح هستند و با ایجاد خطای چشم  باعث می شوند که ساختمان طویل و کشیده تر به نظر آید.

مطالعه این مقاله   از تاثیرات بازسازی بر افزایش قیمت خانه چه میدانید؟

در حالت دیگر می توانید وسایل و اثاثیه را به صورت سه تایی و یا گروهی بچینید، برای مثال میز و یا مبلمان خود را به صورت سه تایی بچینید و از مبل و وسایل نامتقارن در طراحی پذیرایی منزل خود استفاده کنید. استفاده از پرده های بلند هم به صورتی که کل دیوار را پوشش دهد گزینه خوبی است. و بهتر است رنگ این پرده ها روشن و به رنگ دیوار نزدیک باشد.

دکوراسیون داخلی پذیرایی های کوچک
دکوراسیون داخلی پذیرایی های کوچک

و در نهایت توجه به رنگ ها در اجرای انواع دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی و اجرای اصولی آن یک تخصص به شمار می رود و یکی از نکات مهم در اجرای این دکوراسیون توجه به رنگ است.  به طور کلی از مهمترین رنگ هایی که در دکوراسیون داخلی بیشترین کاربرد را دارند می توان به قرمز، نارنجی، زرد، آبی، سبز، مشکی، سفید و بنفش اشاره کرد.  برای مثال قرمز یک رنگ تحریک کننده و اشتها آور می باشد و باعث ایجاد هیجان در افراد می شود. رنگ نارنجی نشاط آور و انرژی بخش می باشد و باعث افزایش حس دوستی بین افراد می شود.

رنگ زرد باعث ایجاد فضایی شاد و دوستانه شده و حس رفاه و همدردی را القا می کند. رنگ آبی تاثیر بسزایی بر روی ذهن دارد و به همین دلیل در اتاق خواب بیشتر از این رنگ استفاده می شود و باعث ایجاد حس آرامش می شود.

رنگ سبز باعث ایجاد حس طراوت و تازگی می شود و رنگ بنفش نیز باعث لوکس دیده شدن فضای خانه خواهد شد. رنگ مشکی و ترکیب آن با رنگ های متضاد باعث ایجاد جذابیتی خاص می شود، ترکیب این رنگ با طلایی باعث لوکس دیده شدن فضای داخلی می شود. رنگ سفید و کاربرد آن باعث می شود که فضا بزرگتر از حد معمول  دیده شود و همچنین این رنگ نماد صلح و دوستی می باشد. در نهایت باید توجه داشت که از هر یک از رنگ ها به اندازه و به صورت درست به کار برد تا فضایی دلنشین ایجاد شود.

مقاله های دیگری نیز درباره معماری و دکوراسیون داخلی در مجله املاک داران وجود دارد که در صورت نیاز می توانید به آن ها مراجعه فرمایید. اما مجموعه املاک داران خدمات دیگری به جز دکوراسیون داخلی ارائه می دهد. از جمله خدمات مجموعه املاک داران تهاتر، مشارکت در ساخت، استعلام سند، مشاوره حقوقی و غیره است.

امتیاز کاربران: 4.65 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا