سرمایه گذاری مسکن

انواع سرمایه گذاری در بازار مسکن

سرمایه گذاری در هر بخشی یکی از ملزومات زندگی مالی افراد است. امروزه دیگر نمی توان به درآمد های عادی برای گذران زندگی اکتفا کرد و حتی کاهش ارزش پول به علت تورم بالا باعث شده همه اقشار جامعه به سرمایه گذاری نیاز پیدا کنند.

تشخیص و شناخت انواع بازارها و مدیریت مالی اشخاص یکی از دردسرهایی است که تمامی سرمایه گذاران با آن روبه رو هستند. به همین جهت لازم است تا با کارشناسان و مشاورین امر در مورد هر یک از بازارها مشورت کرده و با امکان سنجی کامل وارد آن شوند.

در مقالات قبلی در وبلاگ املاک داران به انواع بازارهای سرمایه گذاری و لزوم وجود مشاور در این بازارها اشاره کردیم. در این مقاله سعی داریم در مور انواع سرمایه گذاری در بازار مسکن بیشتر صحبت کرده و به خوانندگان گرامی اطلاعات بیشتری را ارائه نماییم.

لزوم سرمایه گذاری در بازار مسکن

لزوم سرمایه گذاری در بازار مسکن
لزوم سرمایه گذاری در بازار مسکن

در تمامی کشورهای جهان صنعت ساختمان یکی از صنایع تولیدی مهم و اشتغال زا به حساب می آید. رونق بازار مسکن و ساخت و ساز می تواند 300 شغل را به طور مستقیم و 1300 شغل را به صورت غیر مستقیم ایجاد نموده و حمایت نماید. کشور ما ایران در دوره های متفاوتی از تاریخ رنگ و بوی رونق این صنعت را به خود دیده است و این درست زمانی بود که این صنعت از رونق بالایی برخوردار شد.

در این زمان سرمایه زیادی نه به جهت واسطه گری و دلال بازی بلکه یک سرمایه گذاری صحیح وارد بازار شد و در ادامه این رونق تاثیر بسیاری گذاشت. در مقالات پیشین از لزوم سرمایه گذاری زیاد صحبت کردیم و اشاره کردیم که سرمایه گذاری نه تنها یک درآمد مضاعف را برای صاحب سرمایه به دنبال دارد اما از کاهش ارزش پول نیز می کاهد.

مطالعه این مقاله   کمیسیون ماده 100 شهرداری چیست

در این میان بازار مسکن یکی از پرسود ترین و پربازده ترین بازارها شناسایی شده است. این بازار اگرچه در بعضی مقاطع زمانی کمی تحت تاثیر قیمت ارز یا قوانین و تحولات سیاسی و اقتصادی قرار گرفته است اما در هر حال یکی از بازارهای کم ریسک و پرسود محسوب می شود.

از جهتی از دیدگاه ایرانیان ملک به عنوان یک کالای سرمایه ای محسوب می شود و از آنجاکه هم محل زندگی یا کسب و کار شخص محسوب می شود و هم در طول زمان، افزایش ارزش پیدا می کند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

انواع سرمایه گذاری در بازار املاک

انواع سرمایه گذاری در بازار املاک
انواع سرمایه گذاری در بازار املاک

شاید تصور کنید که سرمایه گذاری در بازار املاک به مبالغ بالایی نیاز دارد اما بدانید که با خواندن ادامه مطالب به این موضوع پی خواهید برد که سرمایه گذاری در این بازار با هر مبلغی امکان پذیر است. لطفا با ما همراه باشید و انواع سرمایه گذاری در بازار مسکن را مطالعه فرمایید.

خرید و فروش عادی در بازار املاک

یکی از ساده ترین و زود بازده ترین انواع سرمایه گذاری در املاک، خرید و فروش است. در این نوع از سرمایه گذاری فرد به تناسب مبلغ کم یا زیاد را به مدت کم برای خرید ملکی سرمایه گذاری کرده و بعد از فروش سودی را به دست می آورد.

خرید ملک به قصد سرمایه گذاری در طولانی مدت

خرید انواع ملک برای سرمایه گذاری بهتر است حتما با مشورت یک مشاور با تجربه صورت گیرد. در این نوع از سرمایه گذاری ها شخص مبلغ پس انداز خود را برای حفظ ارزش پول و حتی افزایش این ارزش سرمایه گذاری می کند. مناطق رو به رشد هر شهر، ساختمان هایی که کار ساخت و ساز آنها نیمه کاره رها شده است، مناطقی که کارشناسان احتمال می دهند با گذر خیابان یا اتوبانی دارای ارزش افزوده شود و املاکی از این دست برای سرمایه گذاری طولانی مدت مفید هستند. زمین هایی که در شهرک های نزدیک به کلان شهر ها هستند نیز از آینده سرمایه گذاری خوبی برخوردارند.

مطالعه این مقاله   آشنایی با انواع بازارهای سرمایه گذاری و نحوه کسب در آمد از آنها

خرید خانه، بازسازی و فروش

بسیاری از شرکت ها یا افراد، خانه های قدیمی را شناسایی کرده، و پس از خرید، بر روی آن ها بازسازی انجام داده و وقتی خانه شکل مرتب تر و امروزی به خود گرفت حالا آن را به مشتری عرضه می نمایند. در این بین ارزش افزوده ای بنا بر تعمیراتی که صورت گرفته است برای شخص یا شرکت ایجاد می شود. گاهی افراد خانه های سنتی و قدیمی را به این جهت انتخاب می کنند تا بتوانند در آن کسب و کاری را اعمم از رستوران، باغ یا کافه راه بیاندازند و کسب درآمد کنند.

پیش خرید

یکی از راه های سرمایه گذاری در بازار مسکن پیش خرید آپارتمان است. این نوع از خرید به این دلیل اهمیت دارد که شما در قسط اول مجبور به پرداخت مبلغ اندکی هستید و به مرور زمان و با پیشرفت کار مابقی مبلغ را پرداخت می کنید. به همین جهت کمترین فشار مالی را متحمل می شوید و حتما به خاطر وجود تورم از ارزش بیشتری در سرمایه گذاری خود بهره خواهید برد. در بسیاری از این پیش فروش ها حتی می توانید از وام بانکی کم بهره یا وام مسکن نیز استفاده نمایید.

خرید ملک تجاری

خرید ملک تجاری یا مغازه یکی از توصیه های تیم املاک داران به سرمایه گذاران محترم است. این املاک هم ارزش افزوده ای را طولانی مدت نصیب سرمایه گذار می کند و هم با اجاره دادن آن می توانند از مبلغ اجاره به عنوان کمک درآمد خود استفاده نمایند. از طرفی املاک تجاری همیشه از رشد قیمت خوبی برخوردار هستند.

مشارکت در ساخت

در ابتدای مقاله عنوان کردیم که حتی با مبالغ کم هم امکان سرمایه گذاری در بازار املاک وجود دارد در این مورد باید به مشارکت در ساخت اشاره نمود. افرادی که زمین دارند ولی توانایی مالی برای ساخت و ساز را ندارند می توانند وارد فرآیند مشارکت در ساخت شوند. همچنین چند نفر با روی هم قرار دادن سرمایه های اندک خود امکان ساخت و ساز را در حجم انبوه تر فراهم می کنند.

مطالعه این مقاله   دریافت وام مسکن بانک ملی

خرید باغ و ویلا

اگر از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارید از ملکی که در آن سرمایه گذاری می کنید استفاده نمایید، گزینه خرید باغ و ویلا را به شما پیشنهاد می دهیم. باغ و ویلا مخصوصا در مناطقی که به صورت دهکده تفریحی و ویلایی برنامه ریزی شده اند از ارزش افزوده بالایی برخوردار هستند. مخصوصا اگر جزء نفرات اول در خرید یا ساخت و ساز این ویلا ها باشید مطمئنا از سود بیشنری برخوردار می شوید.

خرید مسکن

خرید مسکن به جهت اجاره دادن آن حتی اگر در مناطق پایین شهر هم باشد سود دهی خوبی دارد. این خانه ها از قیمت پایین تری برخوردار هستند و راحت تر از خانه یا آپارتمان های بالای شهر یا با متراژ بالا قابل خرید و فروش هستند، بنابراین می توانن گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشند.

خرید زمین یا خانه های کلنگی

خرید زمین یا خانه های کلنگی به جهت ساخت و ساز نیز ارزش افزوده بالایی را نصیب صاحبان آن می کند از طرفی چند نفر می توانند سرمایه های اندک خود را روی هم گذاشته و با حجم پولی بالاتر وارد این بازار شوند.

در نهایت قابل ذکر است که سرمایه گذاری با هر هدف و به هر مبلغی که صورت بگیرد می تواند در بلند مدت هم ارزش پول شما را حفظ کند و هم در صورت اجاره دادن یا فروش زود هنگام سودی را نصیب شما نماید. به جهت مطالعه مقالات انوع بازارهای سرمایه گذاری و نقش مشاور در سرمایه گذاری در بازارهای مالی به وبلاگ سایت املاک داران مراجعه نمایید.

برای استفاده مشاوره بازاریابی و سرمایه گذاری به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

امتیاز کاربران: 4.6 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

تحریریه املاک داران 3

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا