مشاورین املاک

شناخت مشتریان املاک، انواع تیپ شخصیتی مشتریان املاک

مقدمه

شخصیت، تنها بُعدی که انسانیت را از حیوانیت جدا می کند. شخصیت مجموعه ای از احساس، اخلاق و رفتار است که فرد پس از عبور از دوران جوانی به طور ناخودآگاه به خود می گیرد. در این یادداشت مجله املاک داران درباره اهمیت شناخت انواع تیپ ها و شخصیت هایی است که دائما در طول روز با آنها سر و کار داریم. ما می توانیم با آموختن چند نکته روانشناسی میزان درک خود از خواسته و علاقه مشتری را افزایش دهیم.

رفتار خود را تطبیق دهید

شناخت مشتریان املاک، انواع تیپ شخصیتی مشتریان املاک
شناخت مشتریان املاک، انواع تیپ شخصیتی مشتریان املاک

تعدد تیپ های شخصیتی مشتریان به هیچ عنوان نباید برای شما مهم باشد. بلکه باید نوع رفتار خود را مطابق با هر فرد تغییر دهید. به عبارتی مشاوران باید سبک ارتباطی خود را با هر نوع تیپ شخصیتی انعطاف پذیر نمایند. یک مشاور خوب باید در نظر داشته باشد که نحوه گفت و گو با مشتریان تفاوت خواهد داشت.

توجه به حساسیت‌های مشتری و حوصله به خرج دادن در مقابل شخصیت های متنوع مشتری املاک، جزء لزومات است. یک مشاوره املاک خوب باید تمامی مدل‌ها و تیپ‌های شخصیتی را ‌بشناسد. در نتیجه مشاوران دقیقا مطابق با نوع شخصیت‌ آن‌ها برخورد می‌کنند. آگاهی از انواع شخصیت‌های مشتری،‌ سبب می‌شود فرایند خرید و فروش به راحتی پشت سر گذاشته شود.با ما همراه باشید تا در ادامه تیپ های مختلف را بهتر بشناسید.

مطالعه این مقاله   ایده های جالب برای کسب درآمد مشاورین املاک در زمان کرونا

شخصیت های مشتاق

شناخت مشتریان املاک، انواع تیپ شخصیتی مشتریان املاک
شناخت مشتریان املاک، انواع تیپ شخصیتی مشتریان املاک

شخصیت هایی هستند که هر فروشنده ای از آنها خوب استقبال می کند. چرا که خریدار مشتاق به صورت شاد، هیجان زده و سرگرم کننده به آژانس شما می‌آید. این تیپ شخصیتی انواع نظرات مطلوب را درباره خانه ارائه می‌کند. او به سادگی ابراز رضایت می کند. آن شخصیت همواره در آستانه خرید به نظر می رسید، باور کنید این پدیده یک هیجان واقعی است. اما در نظر داشته باشید که خریداران مشتاق در لحظه خرید نمی‌کنند.

آن‌ها تمامی مسائل را بررسی می‌کنند، از خانه‌های زیادی بازدید می‌کنند تا انتخاب درست تری داشته باشند. البته آن‌ها این نگرش مشتاقانه را در هر کدام از بازدیدهایشان نشان می‌دهند. در واقع لزوما پیشنهاد شما برای آنها شگفت انگیز نیست. تیپ شخصیتی مشتاق در بعضی از مواقع آمادگی مالی برای خرید ندارد. آن‌ها اغلب در موقع معامله متوجه می‌شوند که از پرداخت مبلغ قرار داد بر نمی آیند.

با این وجود نمی‌توان گفت این نوع شخصیت، چشم‌انداز خوبی نداشته. در حقیقت این دسته از ارباب رجوع خریداران واقعی هستند؛ اما نباید در لحظه اول به آن‌ها اعتماد کرد. چرا که آن‌ها به احتمال زیاد با اشتیاق و هیجان از آنچه که می‌پسندند، صحبت می‌کنند. مشاوران املاک در مقابل این تیپ شخصیتی مشتری املاک باید با برنامه ریزی برخورد کنند.

مطالعه این مقاله   ثبت نام مسکن حمایتی؛ همه آنچه باید بدانید

شخصیت های تحلیل گر

شناخت مشتریان املاک، انواع تیپ شخصیتی مشتریان املاک
شناخت مشتریان املاک، انواع تیپ شخصیتی مشتریان املاک

شخصیت های تحلیلی درست روبه روی خریداران مشتاق قرار می گیرند. این نوع خریداران غالبا سر و صدای زیادی به راه می اندازند. با دقت همه جوانب را بررسی می‌کنند. این تیپ شخصیتی مشتری املاک سوالات زیادی از شما نخواهد پرسید. بلکه به تحقیقات خود در آرامش ادامه می دهد. شخصیت های تحلیلی، جدی و دقیق هستند. به این صورت که اگر باشما مذاکره کنند حتما از پیشنهادتان استقبال کرده اند.

وظیفه یک مشاوره خوب صبوری و اهمیت به این شخصیت ها است. بسیاری از مشاوران املاک به دلیل ساکت و دقیق بودن این مشتری‌‌ها، زیاد آنها را جدی نمی گیرند. در حالی که این مشتریان با اطمینان بیشتری خانه را انتخاب می‌کنند. شخصیت های تحلیلی از شما اطلاعات زیادی در مورد ملک می خواهند. به همین جهت باید با حوصله به سوالات و نیاز آنها برخورد کنید.

شخصیت های خوددار و کنترل کننده

شخصیت های خوددار بسیار دقیق و سنجیده رفتار می‌کنند. همچون بازرس‌هایی هستند که تمامی نکات را در کمترین زمان ارزیابی خواهند کرد. این تیپ شخصیتی مشتری املاک انبوهی از سوالات را در ذهن می پروراند. باید توجه داشته باشید که به این سوالات جواب های کوتاه و قانع کننده ای بدهید. به عبارتی این شخصیت ها همواره از حاشیه دور خواهند شد.

مطالعه این مقاله   8 واقعیت که در مورد طراحی تراکت مشاور املاک نمی دانید!

شخصیت های خوددار در گروه مشتریان املاک سریعا به سراغ اصل مطلب می روند. مشاوران باید در مقابل این تیپ های شخصیتی حساب شده عمل کنند. به سوالات آن‌ها پاسخ قانع کننده بدهید. بزرگ نمایی در پاسخ‌ها ممکن است آن‌ها را از خرید خانه دور کند. چرا که این افراد از ریا پرهیز می‌کنند.

شخصیت های دوست داشتنی حمایت کننده

شناخت مشتریان املاک، انواع تیپ شخصیتی مشتریان املاک
شناخت مشتریان املاک، انواع تیپ شخصیتی مشتریان املاک

شخصیت های حمایت کننده یک خریدار ایده آل هستند. این تیپ شخصیت های مشتری املاک دوستانه،  و صبورانه رفتار می‌کنند. هنگامی که با شخصیت های حامی طرف هستید، باید واقعا توجه دقیق خود را به او متمرکز کنید. این فرد واقعا برای مشاوران املاک و افراد حاضر در آژانس احترام قائل می شود. رابطه وی با مشاوران املاک فراتر از یک مشتری یا خریدار خواهد بود. مشاوران نیز طبیعتا باید با آنها صبور و مهربان باشند.

نتیجه گیری

شخصیت ها و تنوعشان به نوعی از جمله مزایایی است که حرف یک آژانس املاک در اختیار شما قرار می دهد. شما در این حرفه به تدریج تجربیات خود می افزایید. تجربیاتی که در روابط عاطفی و زندگی شخصیتان مطمئنا کارآمد خواهد بود. تیپ شناسی و شناخت شخصیت های مختلف مسلما به بهبود روابط و روند پیشرفت کسب و کارتان کمک خواهد کرد.

امتیاز کاربران: 4.5 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

املاک داران

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا