بازار مسکن

چگونه خانه بخریم؟

خرید خانه چه به جهت سرمایه گذاری باشد و یا استفاده، در نهایت همیشه مورد توجه ایرانیان بوده است. اول باید خانه بخریم، جمله ای که از زبان بسیاری از مردم هر روز شنیده می شود. علت چیست و چرا مردم کشور عزیز ما اینقدر به خرید خانه اهمیت می دهند؟ دیده می شود که بعضا افراد حاضرند زیر بار وام های سنگین و انواع فشارهای اقتصادی بروند اما هرچه زودتر صاحب خانه شوند. این موضوع که چرا خانه بخریم، موردی است که قصد داریم در ادامه به آن بپردازیم. همچنین توصیه می شود که راهنمای خرید و فروش زمین و خانه کلنگی در اصفهان در املاک داران را بررسی نموده و بیشتر به دلیل اصرار بزرگ ترها بر خانه خریدن پی ببرید.

همچنین اگر از دید سرمایه گذاری به موضوع نگاه کنیم بهتر است قبل از این کار انواع سرمایه گذاری در بازار مسکن را مطالعه فرمایید.

چرا باید اول خانه بخریم؟

از جمله مردم جهان که بسیار به سرمایه گذاری و تامین محل امن برای سرمایه خود اهمیت می دهند، ایرانیان هستند. در قدیم که بانک ها به شکل امروزی وجود نداشتند، مردم برای نگه داری سرمایه خود دور از دسترس راهزنان و حتی خطرات از این دست مجبور به دفن تمام پول و سرمایه خود در زیر زمین بودند. اما خودشان هم می دانستند که این راه هم نمی تواند بسیار کارساز باشد. اما خرید ملک و خانه از همان زمان مورد توجه قرار می گرفت چون هم راهی برای حفظ سرمایه بود و هم افزایش سرمایه. پس یکی از پاسخ های سوال چرا خانه بخریم همین تامین محل زندگی افراد خانواده است. همچنین گاهی افراد تنها دید سرمایه گذاری ندارند و می خواهند با پس انداز اندکی که دارند، آپارتمان کوچکی را در شهرک ها یا حومه شهر بخرند. راهنمای خرید و فروش آپارتمان در اصفهان در املاک داران می تواند راه گشای این خواسته شما نیز باشد.

مطالعه این مقاله   نقش پیامک در پیشرفت شغلی مشاوران املاک

آیا اولین گزینه برای سرمایه گذاری خانه است؟

به مرور زمان راه های دیگری هم برای سرمایه گذاری غیر از خرید ملک و خانه ایجاد شد اما هنوز هم راه قدیمی خرید سرمایه ای ملک ادامه پیدا کرد. امروزه نگاه مردم به خرید خانه تنها نگاه سرمایه گذاری نیست بلکه تامین امنیت و آسایش خانواده و همچنین داشتن سرپناهی که افراد را از اجاره نشینی نجات دهد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. از بعد روانشناسی قضیه که بگذریم، خانه خریداری شده می تواند در آینده پشتوانه مالی خوبی برای خانواده باشد. امروزه اگر افراد به نیت سرمایه گذاری قصد خرید دارند بهتر است نکات کلیدی خرید باغ و ویلا در املاک داران را مشاهده کنید.

معمولا همه ما براساس برنامه زندگی در ابتدا به دانشگاه رفته سپس وارد چرخه کار و فعالیت‌های اقتصادی می شویم و یا این که مستقیما به بازار کار وارد خواهیم شد. پس از گذشت چندین سال کار و تلاش مقداری پس انداز را به دست آورده ایم که این پس  انداز ماحصل سال‌ها زحمت و نتیجه تلاش‌مان بوده است پس دوست داریم با یک سرمایه گذاری مناسب و به موفق این پس انداز خود را در راه درستی هزینه کرده باشیم.

هنگامی که بحث از خرید یا سرمایه گذاری به میان می آید دچار یک چالش می شوید که اول خانه یا ماشین بخرید پس این یک اتفاق عادی است چون اولین حرکت بزرگ اقتصادی خرید این دو موضوع مهم است زیرا باعث افزایش چشم گیر کیفیت زندگی شما خواهد شد.

مطالعه این مقاله   پیش‌ فروش آپارتمان در اصفهان 1400
چطور خانه بخریم
چطور خانه بخریم

این نکته مهم را همیشه در ذهن خود به یاد داشته باشید که اگر در ابتدا قصد خرید خانه یا ماشین را دارید باید در انجام معامله کاملا آگاه و تمام زوایای معامله را در نظر داشته باشید. در هر معامله اقتصادی یک سری عوامل نقش دارند که بر تصمیم و اقدام تان و همچنین برشرایط معامله اثر خواهند گذاشت پس مهم ترین مورد تاثیرگزار بر معامله، عوامل اجتماعی کشور می باشد.

حتما برای شما کاملا واضح و قابل لمس است که وضعیت اقتصادی و معیشتی حاکم بر کشور نشان می دهند که باتوجه به شرایط موجود خرید خانه و یک ملک شخصی یا حتی زمین شخصی حرکتی موفق در زمینه سرمایه گذاری است. یک امر طبیعی است که هر جامعه ای از نوسان های اقتصادی و اجتماعی در زمان خود در امان نخواهد ماند. همان طور که قبلا هم به ان اشاره کردیم هر معامله و اقدام اقتصادی موفقی مستلزم ان است که هدفمند باشد. همچنین برای حفظ ارزش پول و کسب سود بهترین پیشنهاد سرمایه گذاری در حوزه مسکن است.

خانه سرمایه است چگونه بهترین سرمایه گذاری را انجام می دهیم ؟

بهترین سرمایه گذاری با بررسی دقیق و کسب مهارت و دانش صورت می پذیرد. پس نیازمند یک مشاور سرمایه گذاری آگاه هستید تا به شما مشاوره دهد ملکی که خریداری می کنید چه محاسنی دارد و حتی از معایب آن نیز شما را آگاه سازد. بهترین سرمایه گذاری در ایران خرید آپارتمان است و زمانی این مهم درست انجام می شود که آپارتمان به قیمت درست روز باشد و معایب غیر قابل تغییر چون نداشتن پارکینگ و یا نور کافی در آن موجود باشد.شما باید آگاه شوید که چه مناطقی ، چه نوع گذرهایی و چه نوع آپارتمانهایی مناسب سرمایه گذاری و خرید مطمئن هستند. بهترین کار استفاده از یک مشاور املاک (دقت کنید مشاور و نه فروشنده) است که شما را درست راهنمایی کند. پس چرا خانه بخریم تا به اینجا توانسته است خرید آپارتمان را از جمله بهترین گزینه ها برای شما برشمارد.

مطالعه این مقاله   راهنمای خرید و فروش خانه در اصفهان
آیا امسال خانه بخریم یا خیر ؟
آیا امسال خانه بخریم یا خیر ؟

جمع بندی خرید خانه  :

زمانی که با این میزان تورم، سختی به دست آوردن پول، کشاکش نوسانات بازار و افت و خیز شرایط اقتصادی ، در جواب چرا خانه بخریم در آخر تصمیم به خرید خانه می گیرید، پراز وسواس، دلهره، ترس، تشویش و تردید می شوید که اتفاقا خوب هم هست؛ چرا که کمک می کند بی گدار به آب نزنید.

اما باید بدانید که شما برای یک خرید ساده لباس ساعت ها وقت می گذارید و بازار سنجی می کنید و هزینه صرف می کنید؛ حال برای  انجام  یک سرمایه گذاری ماندگار همچون خرید خانه چگونه می توانید از هزینه های مالی و زمانی پرهیز نمایید؟

تخفیف ، بهینه سازی ، افزایش اطمینان خرید واژه های دیگری است که واژه های منفی پیشین را مثبت می کند، که از روش مطمئن یعنی انتخاب یک راهنمای آگاه و قابل اعتماد و بررسی علمی و مشاوره ای که او انجام می دهد و سبک سنگین هایی که خودتان انجام می دهید به یک راه درست برای خرید مطمئن خانه ی خود راهنمایی شوید.

پس بدانید که، یا باید خود مهارت و تشخیص سرمایه گذاری ملکی را بدرستی کسب کنید یا اگر توان این کار را ندارید باید با انتخاب درست مشاوراملاک، هزینه استفاده از تخصص و مهارت وی را بپردازید.

مشاهده بیشتر

املاک داران

ما در تیم تولید محتوای املاک داران در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه مشاورین املاک، مسائل حقوقی و سرمایه گذاری در بازار مسکن را برای شما فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. چرا نخریم. خدا رو شکر جیب پر پول و قدرت انتخاب و وضعیت اقتصادی عالی مملکت . لطفا یه مقاله بنویسید بفرمایی اصلا چرا خونه نخریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا