۰۳۱۳۶۲۶۶۰۶۰
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

سرمایه گذاری ملک در اصفهان

همه ما می‌دانیم که خرید ملک یکی از مطمئن ترین راه های سرمایه گذاری است. علی الخصوص در کشور ما به دلیل وجود تورم در بخش مسکن، این حوزه همواره مورد توجه سرمایه گذاران بوده و هست. البته امکان دارد که فعالیت خرید و فروش ملک هم گاهی بدون تغییر و یا حتی با ضرر همراه باشد. اما باید این نکته را خاطر نشان شویم که نسبت به سایر حوزه ها مانند طلا، ارز و یا بورس راهی بسیار منطقی تر و مطمئن تر است. پس اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در حوزه املاک در شهر اصفهان را دارید، تا پایان این مطلب با املاک داران همراه باشید.

وارد شدن و یا ادامه دادن مسیر سرمایه گذاری در هر زمینه ای به خصوص در زمین املاک و مستغلات نیازمند پیش نیاز هایی مانند مطالعه در رابطه با قوانین و یا تحلیل قیمت ها و تورم است. البته که داشتن یک مشاوره املاک با تجربه هم می تواند به شما کمک بسیاری بکند. هدف گذاری در ابتدای قدم گذاشتن در مسیر خرید و فروش ملک می تواند شروع خوبی باشد و صد البته پایان دلپذیری هم برایتان به ارمغان آورد.

شهر اصفهان و یا شهرهای اطراف آن پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری دارند. بنابراین با هدف گذاری مطمئن می توان درآمد خوبی از این راه کسب کرد. اما هدف گذاری به چه معناست؟ چگونه برای سرمایه گذاری ملک در اصفهان هدف تعیین کنیم؟

سرمایه گذاری ملک در اصفهان

سرمایه گذاری ملک در اصفهان به صورت گام به گام

قطعا اولین گام تعیین هدف، مشخص کردن دقیق نوع ملک مورد نظر شما است! مشخص کنید که می خواهید در چه زمینه ای سرمایه خود را صرف نمایید. شما می توانید یکی از موارد آپارتمان، خانه های ویلایی، ملک کلنگی یا زمین و یا حتی ملک تجاری را برای شروع انتخاب کنید. البته منظور ما این نیست که باید فقط در یک راه کار خود را ادامه دهید. بلکه توصیه ما این است که انتخاب تنها یک گزینه به خصوص اگر تجربه لازم را ندارید، بهترین راه برای شروع است!

گام دوم شناخت محله های مختلف اصفهان، نوع بافت مسکونی و یادگیری نحوه قیمت گذاری آن هاست. بهتر است محله های مناسب برای سرمایه گذاری را بشناسید. اما هرگز خود را محدود به یک یا چند محله خاص نکنید. چرا که موقعیت خرید و فروش در هرجایی برای شما پیش می آید. محله های رو به رشد را شناسایی و ملک های مناسب در هر کدام را زیر نظر داشته باشید.

اگر فرد صبوری نیستید لازم است روی آستانه تحملتان بیشتر تمرکز کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری روی ملک نیاز به زمان و حوصله زیادی دارد. بک ضرب المثل معروف در بین مشاورین املاک وجود دارد که می گوید: “ملک را ۵ سال نگه دارید تا ۵۰ سال شما را نگه دارد!”

عوامل تاثیر گذار در سرمایه گذاری ملک در اصفهان

شناخت محله های رو به رشد که به مراکز خرید و تفریحی نزدیک هستند، گزینه های خوبی برای سرمایه گذاری مسکن به شما ارائه می دهند. همیشه در هنگام خرید این سوالات را از خودتان بپرسید: محله مورد نظرتان چقدر جای پیشرفت دارد؟ آیا دسترسی خوبی به نقاط مختلف دارد؟ آیا به وسایل حمل و نقل عمومی نزدیک است؟

اگر بودجه مناسب برای خرید ملک در خود شهر اصفهان را ندارید، می توانید در شهرهای اطراف مانند سپاهان شهر، بهارستان و یا شاهین شهر سرمایه گذاری کنید. چرا که شهرک های جدید معمولا رشد بهتری نسبت به اصفهان دارند.

همانطور که می دانید قیمت ملک در مناطق جنوبی اصفهان بالاتر از مناطق شمالی آن است. با توجه به اینکه شهرک هایی مانند سپاهانشهر و بهارستان در نزدیکی شهر اصفهان و در جنوب آن واقع شده‌اند و نسبتا قیمت های کمتری نسبت به خود شهر اصفهان دارند، برای سرمایه گذاری و خرید گزینه های بسیار خوبی هستند. از طرف دیگر به دلیل بالا رفتن قیمت ها تقاضا برای خرید در این شهرک ها به مرور بالاتر می رود که این مورد افزایش قیمت در آن جا را به دنبال دارد.

اگر قصد خرید خانه در محله های لاکچری اصفهان را دارید، به این نکته دقت نمایید که نزدیک بودن ملک به زاینده رود و کوه صفه از جمله فاکتورهایی هستند که همواره در قیمت املاک تاثیر گذارند.

جنبه های مختلف سرمایه گذاری ملک در اصفهان

همان طور که گفتیم سرمایه گذاری املاک و مستغلات بخش های مختلفی را شامل می شود. اگر قصد دارید این کار را در بخش آپارتمان ادامه دهید، شهرک ها و یا محله های لاکچری گزینه های خوبی هستند!

اگر قصد سرمایه گذاری روی زمین یا خانه های کلنگی را دارید، باید به سراغ محله های قدیمی تر مانند بیدآباد و تخت فولاد بروید.

خرید املاک تجاری و اداری نیز در محله شرایط خاص خود را دارد. اگر می خواهید در این بخش فعالیت بیشتری داشته باشید مشورت با مشاوره املاک ضروری و لازم است.

سرمایه گذاری ملک در اصفهان

چطور یک مشاوره املاک مطمئن پیدا کنم؟

گرفتن مشاوره های سرمایه گذاری و بازاریابی نیازمند یافتن مشاورین با تجربه و دلسوز است. افرادی که بتوانند شما را در زمینه خرید و فروش، ساخت و ساز و یا تهاتر در تمامی محله ها، راهنمایی کنند. شناخت مسیر درست و گزینش املاک، کارهایی هستند که در صورت نگرفتن مشاوره مناسب می توانند سرمایه شما را کاملا از بین ببرند. پس اگر قصد دارید که به سرمایه گذاری ملک در اصفهان یا سایر شهرها بپردازید، کارشناسان املاک داران آماده ارائه مشاوره به شما هستند.

جشنواره تابستانه رهن و اجاره همراه با 85 درصد تخفیف