Warning: Illegal string offset 'header' in /home/amlakdar/public_html/wp-content/themes/iranamlak/single.php on line 2
مشاوره بازاریابی و سرمایه‌گذاری
۰۳۱۳۶۲۶۶۰۶۰
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱

Warning: Illegal string offset 'kadr' in /home/amlakdar/public_html/wp-content/themes/iranamlak/single.php on line 4

Warning: Illegal string offset 'kadr' in /home/amlakdar/public_html/wp-content/themes/iranamlak/single.php on line 17

مشاوره بازاریابی و سرمایه‌گذاری

خدمات مشاوره سرمایه گذاری املاک داران

برای دریافت مشاوره سرمایه گذاری فرم زیر را پر کنید

سرمایه گذاری املاک

مشاوره سرمایه گذاری

یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای در حال توسعه عدم اطمینان به بازارهای سرمایه گذاری است. همچنین کاهش دائمی ارزش پول ملی، موجبات کاهش تمایل سرمایه گذاران برای شروع به کار در بازار را ایجاد کرده است. شاید هرجا که سخن از بازار سرمایه گذاری به میان آید، بورس اولین اولین گزینه ای باشد که به ذهن افراد خطور می کند.

بهتر است یادآور شویم که بازارهای سرمایه گذاری در هر کشوری متنوع بوده و به بورس محدود نمی شود. طلا و سکه، ارز، ملک، بورس و … بازارهای متداول کشور ما هستند. اما برای اینکه از خطرات یاد شده دور بمانیم، بهترین کار، مشوت با مشاوران بازاریابی و سرمایه گذاری در املاک داران است.

وب سایت املاک داران با بهره جستن از مدیران و کارشناسان ارشد و با تجربه خود، مشکل بسیاری از افراد را در راه پیدا کردن بازار متعادل و سودده حل می نماید. این کارشناسان در زمینه مدیریت مالی، بازرگانی و استراتژی می توانند بهترین پیشنهادها را پیش روی کاربران بگذارند.

لزوم مشورت با مشاور کسب و کار

در ایران قوانین دفعتاً می توانند تصمیمات افراد را در زمینه ورود به بازار عوض نمایند. اگرچه امر سرمایه گذاری، به ظاهر امری ساده و پیش پاافتاده است اما زمانی ارزش این کار به طور کامل مشخص می شود که، فرد در این راه متضرر شده و سرمایه خود را از دست بدهد.

 

شاید تا به حال برای شروع یک کسب و کار جدید اقدام کرده باشید. یک طرح توجیهی مالی و اقتصادی کامل، جزء اولین مدارکی است که باید به دستگاه ذیربط ارائه دهید. برای تهیه این نوع از طرح ها بهتر است با یک مشاور باتجربه در آن زمینه مشورت نمایید تا خدای ناکرده، با شروع یک کسب و کار سرمایه خود را از دست ندهید.

مشاورانی که طرح های توجیهی و یا کسب و کار را تهیه می نمایند، سال هاست با رصد بازار و نیازهای آن، همچنین اشراف بر قوانین و مقررات کشور با استفاده از آمار، به راهنمایی افراد پرداخته اند. لذا مراجعه به آنان می تواند پروسه شروع هر کسب و کاری را از اطمینان لازم برخوردار نماید.

حوزه سرمایه گذاری بسیار وسیع بوده و لازمه آن داشتن حداقل آگاهی از علم اقتصاد است. گام برداشتن به سوی ثروت و سرمایه گذاری موفق نیازمند بینش و دانش قوی است. بدون شک، داشتن شرایط اقتصادی خوب در کوچکترین جزء یک جامعه که خانواده باشد، تا بزرگترین جزء آن که خود جامعه است تاثیر بسزایی دارد. هیچ کس نمی تواند منکر این باشد که موفقیت در حوزه ثروت و اقتصاد از مهمترین دلایل کامیابی افراد است. بسیاری از موارد مهم در موفقیت یک جامعه و یا یک فرد به آزادی مالی و اقتصادی آن فرد و جامعه وابسته است. بازارهای زیادی جهت سرمایه گذاری وجود دارند و حتی در کشورهای مختلف این بازارها متفاوت هستند.

به عنوان مثال در بعضی از کشورها ملک و مسکن جنبه مصرفی داشته و در حوزه سرمایه گذاری ورود نمی کند.

مهمترین واژه ها در مبحث سرمایه گذاری

درآمد، هزینه، پس انداز، سرمایه گذاری، سرمایه، دارایی، استقلال مالی، آزادی مالی و ثروت از مهمترین کلماتی کلماتی هستند که در سرمایه گذاری وجود دارند و باید به آنها توجه بسیاری داشت. کلمات دارای معنی و یا معانی ای هستند که باید به آنها توجه داشت. ما بیشتر کلمات را صرفا به خاطر اینکه جا افتاده اند استفاده می کنیم، بدون اینکه به معنای آن خیلی توجهی داشته باشیم. در ای بخش می خواهیم هرکدام از این کلیدواژه های مهم در حوزه سرمایه گذاری را تعریف کنیم.

درآمد:

درآمد خود را چگونه برآورد می کنید؟

درآمد میزان مشخصی از پول و سرمایه است که در مدت زمانی معلوم شما آن را کسب می کند. اما درآمد خود به دو نوع است:

درآمد فعال: وقتی مستقیما در ازای کاری که انجام می دهید پولی کسب می کنید، به آن درآمد فعال می گویند. حقوق ماهیانه و حق العمل از درآمدهای فعال به حساب می آیند. ویژگی مهم این نوع درآمد این است که در صورت ارائه ندادن خدمات و قطع کار خود، درآمدتان نیز از بین می رود.

درآمد غیر فعال: هنگامی که درآمدی بدون نیاز به فعالیت و عملی از سوی شما در مدت زمانی مشخص برایتان تولید گردد، به آن درآمد غیرفعال می گویند. به طور مثال درآمد حاصل از اجاره از این نوع درآمدها است. درآمد غیر فعال در واقع حاصل از مالکیت شما بر دارایی هایتان است.

ثروت:

ثروت می تواند معنای هم معنای زمانی داشته باشد و هم به معنای میزان سرمایه باشد. اما ثروت در اصل به معنای دارایی و سرمایه های شما نیست، بلکه به معنای مدت زمانی است که شما از طریق درآمد غیرفعال خود بتوانید آنطور که می خواهید زندگی کنید.

یک شخص می تواند ده سال ثروتمند باشد و شخصی دیگر نیز به اندازه دو نسل. تمام اهداف مالی و اقتصادی در این است که به آزادی مالی و ثروتی برسید که بتوانید در تمام طول عمر بدون دغدغه و نیاز به کار کردن تامین باشید.

سرمایه گذاری:

وقتی شما سرمایه و یا دارایی را می خرید و مقدار مشخصی پول را برای آن در نظر می گیرید، تا بتوانید در بلند مدت با مبذول داشتن و یا فروش آن سرمایه و بازده بیشتری کسب کنید را سرمایه گذاری می گویند. سرمایه گذاری می تواند کوتاه مدت هم باشد، اما سرمایه گذاری‌ای موفق و موثر است که با دید بلند مدت به آن نگریسته شود. چشم انداز بلند مدت و داشتن فکر قدرتمند از مهمترین لازمه های سرمایه گذاری موفق است.

سرمایه:

پیش تر درباره سرمایه گذاری صحبت کردیم، اما حالا می خواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که سرمایه چیست و تفاوت آن را با دارایی دریابیم؟

سرمایه چیزی است که دارای ارزش ذاتی است و حتی در گذر زمان نیز ارزش آن از بین نمی رود. ویژگی دیگر سرمایه این است که در آینده نه تنها ارزش آن از بین نمی رود، بلکه به آن افزوده نیز می شود.

و اما دارایی چیست؟

دارایی چیزی است که درآمد غیر فعال را برای صاحب خود تولید می کند. در واقع دارایی خود زیر مجموعه ای از سرمایه است.

فردی که ذهن او اعمالش را باور نداشته باشد، نمی تواند خلاقیت و تلاش کافی به خرج دهد. پس باید هدف ثروتمند بودن باشد، نه پولدار بودن. یک فرد ثروتمند هرگز فقیر نمی شود، تنها گاهی میزان پول کمتری در اختیار دارد. فرد ثروتمند همیشه می تواند درآمد و پول زیادی برای خود به ارمغان بسیاورد، اما شخصی که ذهن ثروتمندی نداشته باشد هر چقدر هم پول به او بدهید باز همان قدر فقیر می ماند.

اولین سوال مهمی که باید در این مسیر از خود بپرسید این است که در صورت نبودن حساب بانکیتان، نبودن تمام پول و سرمایه هایتان، خود شما چقدر ارزش دارید؟

پاسخ این سوال به عهده خودتان است. سرمایه گذاری یک بخش صد در صدی نیست. یک ثروتمند واقعی از شروع تا اوج موفقیتش این مورد را هرگز از یاد نمی برد و همیشه در چند بخش سرمایه گذاری می کند. سرمایه گذاری نیازمند سیاست و برنامه ریزی است.

اعتدال در تمامی زمینه ها اصل مهمی است. در سرمایه گذاری نیز ترس زیاد، باعث از دست رفتن فرصت ها شده و ناکامی را به همراه دارد، در مقابل هم بی تدبیری و ریسک زیاد می تواند آسیب زننده باشد. هردو اینها خطرناک اند اما باید بینشان حرکت کرد.

کسب ثروت!

کسب ثروت اولین و آخرین هدف در حوزه سرمایه گذاری است و هر چیزی حول محور آن می گردد. اما نمی شود تنها به کسب ثروت فکر کرد و به آن رسید، چراکه خود آن یک جهان گسترده است که ابتدا باید آن را شناخت و سپس به آن دست یابید.

سرمایه گذاری موفق

بازارهای سرمایه گذاری

نخستین سوالی که پیش می آید این است که سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری، یعنی وقتی که به منظور کسب سود و سرمایه مضاعف پول خود را به کار اندازیم. سپرده گذاری پول در بانک ها و دیگر موسسات مالی از جمله این سرمایه گذاری ها هستند.

سرمایه گذاری اما بازارهای مختلفی دارد. بازارهای طلا، ارز، ارزهای دیجیتال، بازار بورس و سهام و بازار مسکن. مجموعه املاک داران در حوزه مشاوره سرمایه گذاری در بازار مسکن خدماتی را به مشتریان خود ارائه می دهد، اما ما در اینجا می خواهیم به تمامی بازارهای سرمایه گذاری بپردازیم و ضمن تحلیل کارشناسی آنها به این نتیجه برسیم که کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر و مناسب تر هستند. البته، این موضوع به شرایط شما نیز بستگی دارد که کدام یک از این بازارهای سرمایه گذاری را بخواهید انتخاب کنید.

بازارهای سرمایه بورس و سهام آمیخته به ریسک زیادی هستند، به همین خاطر پیش از اقدام به سرمایه گذاری در این بخش حتما سعی کنید با یک مشاور سرمایه گذاری مشورت نمایید، و یا اینکه اطلاعات خود را از این بخش افزایش دهید.

سرمایه گذاری بین ریسک و بازده حرکت می کند، تا زمانی که بین این دو با آگاهی و احتیاط توام با دوراندیشی حرکت کنید، می توانید سرمایه گذاری موفقی داشته باشید.

تمامی سرمایه داران بزرگ دنیا همچون جف بزوس، ایلان ماسک، وارن بافت و غیره همیشه درباره موفقیت در سرمایه گذاری به این نکته اشاره می کنند: پولدار بودن با ثروتمند بودن متفاوت است.

یک انسان ثروتمند همواره انتخابگر خوبی است و یک انسان پولدار می تواند میزان زیادی از پول خود را از بین ببرد و دوباره بی پول شود. این مسئله را مطرح کردیم تا به مهم بودن انتخاب در سرمایه گذاری بپردازیم.

داشتن یک انتخاب درست نیازمند داشتن آگاهی و اطلاعات کافی است. پیش از هر چیز باید اطلاعات خود را چه به وسیله مطالعه و چه با کمک مشاور سرمایه گذاری افزایش دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر به این مساله بپردازیم. برای دریافت خدمات مشاوره سرمایه گذاری املاک داران نیز می توانید فرم موجود در انتهای این مطلب را پر کرده و ارسال نمایید.

سرمایه گذاری از نظر زمانی به سه دسته تقسیم می شود:

  • سرمایه گذاری کوتاه مدت: سرمایه گذاری در بازه زمانی 3 تا 4 ماه را سرمایه گذاری کوتاه مدت می گویند.
  • سرمایه گذاری میان مدت: به سرمایه گذاری بین بازه زمانی 3 ماهه تا 1 ساله، سرمایه گذاری میان مدت گفته می شود.
  • سرمایه گذاری بلند مدت: سرمایه گذاری با بازه زمانی بیش از 1 سال را سرمایه گذاری بلند دت می گویند.

اینکه شما قصد دارید سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشید و یا کوتاه مدت به اهداف شما بستگی دارد. سرمایه گذاری شاید یک مفهوم کلی باشد اما در هر بازار شرایط متفاوتی پیدا می کند. مثلا شرایط سرمایه گذاری در بازار مسکن با شرایط سرمایه گذاری در بازار بورس تفاوت های زیادی دارد.

در هنگام سرمایه گذاری چه نیازی به مشاور سرمایه گذاری هست؟

همانطور که گفته شد سرمایه گذاری در هر بازار شرایط خاص خود را دارد، نداشتن آگاهی از این بازارها و تفاوت هایشان می تواند سرمایه شما را از بین ببرد. همچنین مواردی که در هر بازار سرمایه گذاری می توانند دخیل باشند و بر سرمایه شما تاثیر بگذارند نیز مختلف خواهند بود.

با توجه به این نکات، مراجعه به مشاور سرمایه گذاری می تواند برای شما مثل راهنمایی عمل کند که شرایط را می سنجد و باتوجه به آخرین اطلاعات به شما یاری می دهد.

بازار بورس: مهم ترین بازار برای کمک به تولید ملی بازار بورس است. اگر همه چیز در بازار به طور عادی پیش برود و دولت از دخالت در آن خودداری نماید، روندی ایجاد می شود که با تحلیل های کارشناسان می تواند به سرمایه گذاران جدید کمک نماید.

بازار بورس در مقایسه با باز مسکن دارای فراز و نشیب های بسیاری است. اگر به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت و با ثبات تری هستید، به شما پیشنهاد می کنیم یازار مسکن و ملک را انتخاب کنید. بازار بورس به خصوص در سال های اخیر، به بسیاری از افراد ضربه مالی و اقتصادی وارد کرده است. با توجه به این شرایط نمی توان خیلی به این بستر سرمایه گذاری امیدوار بود، اما در مقابل بازار ملک نه تنها رکود و سقوط بسیار کمتری داشته است، همواره روند رو به بالایی داشته و میزان سرمایه گذاری در این بخش با توجه به افزایش قیمت زمین و خانه نسبت به سال های گذشته رو به رشد بوده است.

این افزایش قیمت ها باعث شده که بازار مسکن هر ساله خود را بیشتر به عنوان یک بازار سرمایه گذاری گسترده نشان دهد. علاوه بر تمام مواردی که گفته شد، سرازیر شدن بیشتر سرمایه افراد جامعه به بخش مسکن هم به رونق یافتن این بستر سرمایه گذاری منجر شده است. خرید و فروش، رهن و اجاره و غیره میزان زیادی از سرمایه افراد را به این بخش کشانده است.

لازمه سرمایه گذاری در بازار بورس آشنایی با اصطلاحات و مفاهیم آن است. در اینجا می خواهیم به این مفاهیم بپردازیم.

سرمایه گذاری در بازار بورس

بازار بورس:

مهم ترین بازار برای کمک به تولید ملی بازار بورس است. اگر همه چیز در بازار به طور عادی پیش برود و دولت از دخالت در آن خودداری نماید، روندی ایجاد می شود که با تحلیل های کارشناسان می تواند به سرمایه گذاران جدید کمک نماید.

بازار بورس در مقایسه با باز مسکن دارای فراز و نشیب های بسیاری است. اگر به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت و با ثبات تری هستید، به شما پیشنهاد می کنیم یازار مسکن و ملک را انتخاب کنید. بازار بورس به خصوص در سال های اخیر، به بسیاری از افراد ضربه مالی و اقتصادی وارد کرده است. با توجه به این شرایط نمی توان خیلی به این بستر سرمایه گذاری امیدوار بود، اما در مقابل بازار ملک نه تنها رکود و سقوط بسیار کمتری داشته است، همواره روند رو به بالایی داشته و میزان سرمایه گذاری در این بخش با توجه به افزایش قیمت زمین و خانه نسبت به سال های گذشته رو به رشد بوده است.

این افزایش قیمت ها باعث شده که بازار مسکن هر ساله خود را بیشتر به عنوان یک بازار سرمایه گذاری گسترده نشان دهد. علاوه بر تمام مواردی که گفته شد، سرازیر شدن بیشتر سرمایه افراد جامعه به بخش مسکن هم به رونق یافتن این بستر سرمایه گذاری منجر شده است. خرید و فروش، رهن و اجاره و غیره میزان زیادی از سرمایه افراد را به این بخش کشانده است.

لازمه سرمایه گذاری در بازار بورس آشنایی با اصطلاحات و مفاهیم آن است. در اینجا می خواهیم به این مفاهیم بپردازیم.

سرمایه گذاری در بازار بورس

مفاهیم و اصطلاحات در بازار سهام

بازده سرمایه گذاری: بازده، یعنی سرمایه یا درآمد بدست آمده از سرمایه گذاری. این میزان، شامل سودی است که سرمایه گذار از سرمایه گذاری خود کسب کرده است. به طور مثال وقتی می گویند سود اوراق مشارکت ثابت 30 درصد در سال است، به این معناست که بازده سرمایه گذاری به میزان ثابت در هر سال 30 درصد برای فرد سرمایه گذار است.

سوداگری: سوداگری یا سفته بازی یعنی خرید و فروش روزانه (کوتاه مدت) دارایی جهت سودآوری از نوسان قیمت. سوداگران به نگهداری از دارایی در طولانی مدت علاقه ای نداشته و دنبال نوسان گیری از سقوط و صعود قیمت معاملات هستند.

ریسک و مدیریت ریسک در سرمایه گذاری: ریسک به معنای عدم اعتماد به نتیجه کاری است. در اقتصاد ریسک یعنی وجود احتمال اینکه پیش بینی های انجام شده محقق نشوند.

مدیریت ریسک در سرمایه گذاری اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر شما به عنوان یک سرمایه گذار بسیار محتاطانه عمل کنید، شانس های بسیاری را از دست خواهید داد. همچنین اگر بسیار ریسک پذیر هم باشید، احتمال اینکه سرمایه خود را از دست دهید وجود دارد.

به همین خاطر باید قدرت مدیریت ریسک را در سرمایه گذاری داشته باشید. مدیریت ریسک، شما را قادر می سازد که ضمن وجود عدم قطعیت سرمایه گذاریتان را سود آور نمایید.

اما چگونه می توان ریستک سرمایه گذاری را برطرف کرد؟ بخشی از ریسک در سرمایه گذاری با تنوع و سرمایه گذاری در زمینه های متعدد رفع خواهد شد. با این کار می توانید وابستگی خود را به یک تجارت و یا صنعت کاهش دهید.

نرخ بازده به دست آمده از دریافت سود سهام: چگونه می توانیم بازده ناشی از سود تقسیم شده سهام را به دست آوریم؟ بازده ناشی از سود تقسیم شده سهام را با تقسیم سود تقسیم شده سالیانه سهم بر قیمت بازار سهم می توان به دست آورد.

حباب قیمتی: حبابی شدن قیمت سهم در چه شرایطی به وجود می آید؟ حبابی شدن قیمت سهم در هنگامی که سهمی رشد رو به بالایی داشته باشد، در صورتی که روند سودآوری شرکت تغییری نکرده باشد به وجود می آید.

ارزش سبد سهام: ارزش نقدی را، سبد سهام می گویند. به طور کلی، میزان وجه نقدی که از فروش سهام به سرمایه گذار می رسد ارزش سبد سهام یا ارزش پرتفوی نام دارد.

قابلیت نقدشوندگی سهم: این اصطلاح به معنی راحتی در خرید یا فروش سهام شرکت است. سهام یک شرکت هرچقدر که با سرعت بیشتری فروخته شود، تعداد مشتریان و فروشندگان آن نیز افزایش خواهد یافت و در نتیجه قابلیت نقد شوندگی آن هم بالاتر خواهد بود.

بازده و ریسک در سرمایه گذاری را چگونه حساب کنیم؟

استفاده از اطلاعات سال های گذشته می تواند یکی از راههای مفید در محاسبه میزان بازده و ریسک در بازار سهام باشد. شما با استفاده از این اطلاعات، می توانید میزان متوسط بازده را به دست آورید. اگر میزان بازده سرمایه گذاری در طول چند سال پیاپی مشخص باشد، آن را به عنوان معیار بازدهی می توان در نظر گرفت.

اشخاصی که به صورت حرفه ای در بازار دست به خرید و فروش می زنند، شاید کمتر به مشاوره نیاز داشته باشند، اما آن دسته از افراد که تازه وارد بازار شده اند و یا تحت تاثیر جو حاکم برجامعه به این سرمایه گذاری دست می زنند، بسیار با خطر سقوط سهام و نابودی سرمایه روبه رو هستند.

بازار طلا و سکه:

 یکی از بازارهایی که به علت رشد صعودی خود، همیشه مورد توجه مردم جامعه بوده است، طلا و مسکوکات گران بها است. روند بازار طلا نشان دهنده رشد در تمام مقاطع زمانیست، به همین دلیل بسیار وسوسه انگیز است.

انواع سکه نیز مانند اسکناس، توسط بانک مرکزی چاپ می شود. این سکه ها از آلیاژهای متعددی تولید می شوند. از سکه و طلا در خرید و فروش و سرمایه گذاری استفاده می شود. در معاملات، قیمت روز سکه محاسبه شده و معامله براساس آن انجام می شود. مکانیسم عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت سکه است.

اگر قصد تهاتر ملک با طلا را داشتید می توانید از خدمات املاکداران استفاده کنید. برای اقدام به تهاتر خانه با سکه و طلا، می توانید به برگه تهاتر مراجعه نمایید.

بازار سکه و طلا در مقایسه با بازار مسکن، دارای ریسک بیشتری است، یکی از خطرات مربوط به سرمایه گذاری در بازار طلا علاوه بر ثبات کمتر آن نسبت به ثبات بازار مسکن این است که احتمال از بین رفتن و سرقت طلا و مسکوکات وجود دارد، اما ملک و مسکن دزدیده نمی شود. همچنین در صورت بیمه بودن ملک، هرگونه خسارت وارد شده به ملک یا زمین برگشت پذیر خواهد بود.

سرمایه گذاری در بازار طلا

بازار مسکن:

تا به اینجای کار به طور کلی به بازارهای سرمایه گذاری و تعاریف مربوط به آنها پرداختیم. اما مجموعه املاک داران به صورت تخصصی به ارائه مشاوره سرمایه گذاری در بازار مسکن می پردازد. در ادامه شما با مزایا و شرایط خاص سرمایه گذاری در بازار مسکن آشنا خواهیم کرد.

سرمایه گذاری در هر بازار مسکن و هر بازار سرمایه دیگری، نیازمند تصمیم گیری اصولی است. تصمیم گیری اصولی برای سرمایه گذاری در بازار مسکن نیازمند در نظر گرفتن شرایط و بهره مندی از اطلاعات است.

اطلاعات در سال های گذشته به ما می گویند که بازار مسکن همواره رو به رشد بوده است و کمتر شاهد رکود و پایین آمدن قیمت ها در این بازار بوده ایم. به همین خاطر بازار مسکن می تواند انتخابی مطمئن و مناسب برای سرمایه گذاری باشد.

بازار مسکن

چگونه با سرمایه گذاری در بازار مسکن موفق شویم؟

هر چه جلوتر می رویم، بازار مسکن بین فعالان اقتصادی بیشتر به بستری مناسب برای سرمایه گذاری مطرح می شود. در طول سال های متوالی، بازار مسکن به سبب تحولات مختلف در سیاست های پولی و بازارهای موازی به عنوان بازاری کم ریسک برای سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه بوده است.

بسیاری از افرادی که در ایران سرمایه گذاری موفقی داشته اند، بیشتر بخش سرمایه خود را در بخش املاک و به خصوص زمین سرمایه گذاری کرده اند. سرمایه گذاری سودآور در این بخش نیازمند کسب اطلاعاتی پیش از اقدام به این کار است.

البته ناگفته نماند که خرید و سرمایه گذاری روی زمین، آپارتمان، زمین کشاورزی، ملک تجاری و دیگر مستغلات شرایط متفاوتی دارند که باید از آنها آگاهی کافی بدست آورید.

از جمله بازارهای بسیار کارآمد برای سرمایه گذاری می توان به مسکن اشاره کرد. املاک در تمام دوره های زمان همچون طلا، هم به جهت سرمایه گذاری و هم استفاده مورد توجه بوده اند. صنعت املاک هیچگاه سقوط قیمت را تجربه نکرده است و در دوران رکود بازار نیز به مقدار کمی دستخوش تغییرت قرار گرفته است.

سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات، از جمله مواردی است که می تواند سود خوبی را برای افراد به همراه داشته باشد. این گونه سرمایه گذاری ها انواع مختلفی دارد؛ از این دست می توان به مشارکت در ساخت اشاره کرد. در مورد قراردادهای مشارکت باید ذکر کرد که، حتما این نوع قرارداد، باید در حضور مشاور حقوقی، مشاور املاک و شاهدان نوشته و امضا شود.

از دیگر سرمایه گذاری های مسکن می توان به پیش فروش آپارتمان اشاره کرد که بسیار در خانه دار شدن جوانان موثر است. در این صورت بدون اینکه مجبور باشید تمامی مبلغ آپارتمان را یکجا بپردازید، در چند قسط و با پیشرفت کار، می توانید آن را پرداخت نمایید.

از دیگر سرمایه گذاری ها در این بازار، ساختمان سازی است. انجام پروژه های کوچک و بزرگ ساختمانی، مسکونی باشد یا تجاری و اداری، بهتر است با کمک مشاوران سرمایه گذاری انجام شود. بررسی ابعاد مختلف طرح پیش از اجرا، جانمایی طرح، میزان سرمایه لازم، بررسی ابعاد حقوقی، مدت زمان لازم و … از جمله وظایف تیم مشاوره سرمایه گذاری در املاک داران است.

سرمایه گذاری در حوزه ساختمان، کاری بلند مدت است و شاید دیر بازده باشد. املاک داران با بهره بردن از کارشناسان برتر خود در سراسر شهر، می تواند نقاط در حال رشد و مناسب سرمایه گذاری را معرفی نموده و امکان سنجی طرح را بررسی نماید تا شرکت ها و مدیران پیمان با اطمینان خاطر اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

همچنین به جهت کوتاه کردن مسیر برای بازده سرمایه، لازم است از مشاوره مدیران پیمان املاک داران بهره ببرید.

چگونه با سرمایه گذاری در بازار مسکن موفق شویم؟
مشاوره بازاریابی املاک با املاکداران

برای دریافت مشاوره بازاریابی فرم زیر را پر کنید

مشاوره بازاریابی املاک با املاکداران

بازاریابی املاک دارای شرایطی است که در اینجا می خواهیم آنها را شرح دهیم، اما نخست باید به مفاهیم بازاریابی بپردازیم.

بازار چیست؟

بازار، جایی است که خریداران (دریافت کنددگان خدمات) و فروشندگان (ارائه کنندگان خدمات) برای مبادله کالا و خدمات گرد هم می آیند. در بازار املاک بین خریدار و فروشنده شخصی به نام مشاور املاک قرار می گیرد.

مشاور املاکی که بازار خود و قواعد بازاریابی را به خوبی بشناسد، می تواند به مشاور املاک موفقی تبدیل شود. در بسیاری از بازارها صرفا خرید و مشتری روبه روی هم قرار می گیرند و دست به انجام معامله ای می زنند، اما در بازار مسکن اینطور نیست. در این بازار مسائل حقوقی، قواعد بازاریابی و سرمایه گذاری نقش بسزایی را ایفا می کنند.

به همین خاطر یک مشاور املاک باید بازاریابی را به خوبی بشناسد و به مسائل دخیل در کسب و کار خود واقف شود.

بازاریابی چیست؟

شاید بسیاری از مشاوران املاک تعریفی از بازاریابی املاک یا دیجیتال مارکتینگ املاک نداشته باشند و به همین خاطر باشد که نسبت به آن تمایلی ندارند. البته ناگفته نماند که در سال های اخیر مشاوران املاک نیز تا حدی به بقیه کسب و کارها در بازاریابی اینترنتی و فضای رقابتی موجود در آن پیوسته اند.

با استفاده از خدمات مشاوره بازاریابی املاک داران، می توانید شاهد رشد کسب و کار خود باشید. در ادامه به خدمات مشاوره بازاریابی املاک می پردازیم.

خدمات بازاریابی املاک داران

مجموعه املاک داران با استفاده از روش های مدرن بازاریابی املاک، بستری مناسب را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید سرعت بیشتری در انجام معاملاتتان به خرج دهید. بازاریابی اینترنتی املاک، یکی از روش های سریع فروش ملک بوده و در سال های اخیر بسیار رونق گرفته است.

چرا بازریابی؟

در بازاریابی املاک، فاصله بین مشتری و فروشنده یا ارائه کننده خدمات کم می شود. در دنیای امروز که کسب و کارها گسترش یافته اند و میزان رقابت نیز بالا رفته است، نیاز به بازاریابی بیشتر از هر زمان دیگری حس می شود.

در گذشته نهایتا مشاوران املاک تنها در شهر و یا استان خود به خرید و فروش دست می زدند، اما امروزه با افزایش یافتن ارتباطات خرید و فروش و تهاتر ملک بین شهرهای مختلف و حتی دور نیز انجام می شود. مشاوران املاک امروزه دیگر تنها به شهر خود محدود نیستند و به طور مثال مشاوران املاکی که در شمال ملک دارند، می توانند در شهرهای دیگر نیز ملک های خود را تبلیغ نمایند و زودتر آنها را به فروش رسانده یا رهن و اجاره دهند.

ما در مجموعه املاک داران، نه تنها برای املاک موجود در شهر اصفهان بازاریابی و تبلیغات کرده ایم، بلکه با مشاوران املاک متعددی در شهرهای دیگر چون تهران و گیلان نیز همکاری داشته ایم. برای مشاهده آگهی های ثبت شده در سایت املاک داران اینجا کلیک کنید.

همچنین شما با مراجعه به صفحه اصلی سایت و کلیک روی ثبت رایگان آگهی می توانید ملک های خود را به ثبت رسانده و آنها را بیشتر تبلیغ کنید.

بهترین تبلیغات برای املاک

مشاوران املاک از آنجایی که رابط و به اصطلاح جوش دهنده معامله هستند، باید در مراحل مختلف به نتیجه رساندن یک معامله فعالیت و انرژی خود را کنترل کنند. یکی از مهمترین مراحل فروش برای مشاوران املاک، پیدا کردن مشتری بالقوه است.

با در نظر گرفتن اینکه فضا مجازی و ارتباطات بسیار گسترش یافته اند، و تقریبا می توان گفت بیشتر مردم برای پیدا کردن موارد نیاز خود می توانند به راحتی دست به جستجو بزنند، تبلیغات و بازاریابی املاک می تواند در دیده شدن شما و نتیجه گرفتن از پتانسیل های شغلتان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

مشاور بازاریابی

بسیاری از مشاوران املاک، در دوران رکود با کاهش حجم معاملات و متعاقبا با کاهش درآمد روبه رو می شوند. لذا لازم است آموزش های لازم را در این زمینه دریافت نمایند. کاهش در آمد این قشر زحمت کش جامعه گاهی باعث ترک کار و تعطیلی دفتر مشاوره ایشان می شود.

به جهت جلوگیری از این مشکلات، تیم آموزشی و بازاریابی املاک داران، مشاوره لازم را برای بهبود فضای کسب و کار ارائه می دهد. استفاده از فضای مجازی و بازاریابی دیجیتالی از بهترین راه های پیشنهادی در این زمینه است.