۰۳۱۳۶۲۶۶۰۶۰
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱

املاک داران ، راه خانه دار شدن شما را بلد است

موقعیت
امکانات
آب
برق
گاز
پارکینگ
آسانسور
انباری
درب ضد سرقت
تلفن
شوفاژ
شومینه
چیلر
فن کوئل
پکیج
کولر
استخر
سونا
جکوزی
آیفون تصویری
دوربین مدار بسته
درب ریموت
آنتن مرکزی
اینترنت مرکزی
پاسیو
باربیکیو
بالکن
حیاط
لابی
سالن اجتماعات
سرایداری
مبله
اطفاء حریق
شوتینگ زباله
وام
آب چاه
مقدار اجاره مقدار ودیعه ( رهن )

کارشناسی قیمت ملک

کارشناسی قیمت ملک

یکی از چالش پیش روی افراد در معاملات املاک عدم اطلاع دقیق از وضعیت بازار ملک یا بهتر گفته شود قیمت های واقعی است. چون بسیاری اوقات این عدم اطلاع از قیمت صحیح ملک می تواند باعث از بین رفتن بخشی از سرمایه افراد و یا حتی کلاهبرداری شود.

قیمت گذاری صحیح نه تنها به نفع مشتری است، تا با بهترین شرایط بتواند معامله املاک خود را انجام دهد؛ به نفع مشاور املاک نیز هست. بدین دلیل که باعث خوشنامی، جلب اعتماد و معروفیت به عنوان مرجع قیمت گذاری می شود.

املاک داران به دلیل جامعیت و تخصص خود توانسته است، وبسایتی را طراحی نماید که کارشناسان آن قادر به تعیین قیمت دقیق املاک شما باشند. در تعیین قیمت، معیارهای زیادی دخیل هستند تا یک کارشناسی دقیق قیمت، صورت گیرد.

املاک داران

معیارهای کارشناسی قیمت املاک

بسیاری از افراد به دلایل متفاوت مانند مهاجرت و یا سفر به شهر دیگری رفته و قصد خرید و یا اجاره منزل می کنند. این مسئله خیلی رایج است که این افراد از قیمت خانه و ملک در شهری دیگر بی خبر باشند، اما با کارشناسی آنلاین ملک این معضل تا حد زیادی بر طرف شده است. با انتخاب موقعیت ملک مورد نظرتان و ارائه اطلاعات مربوطه در فرم پایین صفحه می توانید قیمت ملک را محاسبه فرمایید.

کارشناسی رسمی آنلاین قیمت ملک

کارشناسی قیمت آنلاین مسکن در شهرهای مختلف

بسیاری از افراد به دلایل متفاوت مانند مهاجرت و یا سفر به شهر دیگری رفته و قصد خرید و یا اجاره منزل می کنند. این مسئله خیلی رایج است که این افراد از قیمت خانه و ملک در شهری دیگر بی خبر باشند، اما با کارشناسی آنلاین ملک این معضل تا حد زیادی بر طرف شده است. با انتخاب موقعیت ملک مورد نظرتان و ارائه اطلاعات مربوطه در فرم پایین صفحه می توانید قیمت ملک را محاسبه فرمایید.

کارشناسی قیمت آنلاین مسکن در شهرهای مختلف
کارشناسی آنلاین قیمت ملک

کارشناسی رسمی آنلاین قیمت ملک و پیشبینی آن

در اینجا علاوه بر کارشناسی رسمی قیمت ملک، می توانید قیمت ملک خود را در سال های آتی نیز محاسبه کنید. همچنین از امکانات ویژه این سرویس املاک داران می توان به محاسبه کمیسیون معامله ملک نیز اشاره کرد. با استفاده از این سرویس می توانید در پیشبینی معاملات خود موفق تر عمل کنید.

کارشناسی رسمی قیمت در املاک داران

معیارهای کارشناسی قیمت املاک

کارشناسان قیمت گذاری املاک در زمان بررسی های خود، فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار می دهند تا بتوانند بهترین ارزش گذاری را بر روی ملک ارائه دهند. از این جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

متراژ و زیربنا

مساحت ملک یکی از اولین فاکتورهای مورد نظر خریدار است و به همین ترتیب از اولین عوامل تاثیر گذار در قیمت نیز هست. در بسیاری از مناطق با بالا رفتن مساحت زمین یا سطح زیر بنا، قیمت ملک افزایش می یابد. حتی متراژ مشاعات آپارتمان، انباری و حیاط نیز از جمله این عوامل است.
اما همیشه نمی توان بالا رفتن مساحت را جزء فاکتورهای با تاثیر مثبت بر قیمت تصور کرد. در بعضی مواقع و بهتر گفته شود در مناطق پایین شهر، افزایش متراژ نه تنها مثبت نیست که تاثیر منفی هم دارد و این به دلیل نوع نگرش مردم و توان مالی پایین برای خرید است. مالکین این املاک حتما باید تخفیفی بر روی قیمت ملک خود داشته باشند تا بتوانند به هدف فروش دست پیدا کنند.

وضعیت سند

وضعیت سند یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت گذاری است که بسته به نوع ان می تواند متفاوت باشد. اگرچه چند سالی است اخذ سند برای تمامی املاک به راحتی صورت می گیرد و حتی امری لازم و ضروری تلقی می شود، اما بسیاری از خانه های کلنگی و ویلایی هنوز هم سند رسمی ندارند و قولنامه ای خرید و فروش می شوند. حتی در شهرهای کوچک و روستاها نیز شاهد اینگونه معاملات هستیم.
از لزوم دریافت سند که بگذریم، جلوگیری از کلاهبرداری ها و جعل را نیز به مزایای سند باید اضافه کرد. در حقیقت املاک بدون سند با قیمت کمی پایین تر از سنددارها به فروش می رسند. همچنین با توجه به انواع سند، قیمت گذاری می توند متفاوت باشد.

موقعیت ملک

در هر شهری مناطق مختلفی وجود دارد که به علت موقعیت منطقه، عرف بازار، نوع املاک موجود در آن، دسترسی به امکانات و مواردی از این دست از قیمت های بالا و یا پایین تری برخوردار هستند. به طور مثال در اصفهان مناطق ۶ و ۵ از قیمت بالاتری برخوردار هستند و به تازگی مهرآباد نیز از جمله محلات معروف و لوکس اصفهان محسوب می شود.
در نظر داشته باشید که گاهی موقعیت مکانی ملک می تواند بر روی سایر امکانات، در زمینه قیمت گذاری تاثیر بگذارد. در ادامه سایر نکات مهم را تحت عنوان امکانات ملک بیان می کنیم.

امکانات ملک

گزینه امکانات ملک و تاثیر آن در قیمت گذاری را به چند دسته می توان تقسیم کرد، که در ادامه به همه موراد آن اشارهشده است.

کارشناسی آنلاین قیمت ملک

بسیاری از خدمات امروزه به صورت آنلاین انجام می گیرند، که هم سرعت کار را افزایش می بخشند و هم اینکه اطلاعات خوبی برای افراد به دست می آید. شما از طریق کارشناسی آنلاین قیمت ملک در سایت املاک داران، می توانید اطلاعات مناسبی از قیمت ملک خود و یا ملک مورد نظرتان را به دست آورید.

پس از پر کردن نمونه فرم قیمت گذاری ملک، می توانید از قیمت آن براساس ملاک های داده شده اطلاع کسب کنید. در انتهای این صفحه فرم قیمت گذاری ملک قرار داده شده است. همچنین درباره برخی از ویژگی های ملک نیز توضیحات مختصری آورده شده است تا در ورت عدم آگاهی، از آنها اطلاع یابید.

دسترسی ها
جهت جغرافیایی ملک
سن بنا
مشاعات
امکانات داخل ساختمان
انباری و پارکینگ
امکانات واحد داخلی
دسترسی ها

دسترسی ها: دسترسی ساکنین محل به بازارها، مراکز درمانی، ایستگاه های اتوبوس و مرکز شهر از جمله موارد موثر در روند قیمت گذاری هستند.

جهت جغرافیایی ملک

جهت جغرافیایی ملک: شمالی یا جنوبی بودن ملک چون در میزان نورگیری و استفاده از پیشروی ساخت، بسیار تاثیر گذار است می توان در قیمت هم موثر باشد. در شرایط برابر موقعیتی، واحدهای جنوبی، ۵ تا ۷ درصد گران تر از واحدهای شمالی هستند.

سن بنا

سن بنا: قیمت املاک نوساز همیشه از بناهای چندسال ساخت گران تر است. بدین ترتیب برای املاک بالای دوسال، به ازای هر سال ۵/۱ درصد از ارزش بنا کاسته می شود. مثلا آپارتمان ۱۰ سال ساخت، در حدود ۱۵ درصد کاهش قیمت نسبت به مورد مشابه نوساز دارد.

مشاعات

مشاعات: مشاعات در تعیین قیمت نقش قابل توجهی دارند. وجود بَرِ زیاد، نما، راه پله استاندارد، پشت بام و امکانات آن می تواند در افزایش یا کاهش قیمت موثر باشد. به طور مثال وجود آسانسور در آپارتمان ها یک امتیاز است و عدم وجود آن به شدت از قیمت واحدهای طبقه های بالا می کاهد.

وجود یا عدم وجود حیاط اختصاصی برای واحدهای همکف نیز بر ارزش آن ها تاثیر دارد. واحدهایی که دارای حیاط اختصاصی هستند، بین ۵ تا ۱۰ درصد گران تر از موارد مشابه خود معامله می شوند.

امکانات داخل ساختمان

امکانات داخل ساختمان: از این جمله امکانات می توان به استخر، جکوزی، روف گاردن و… اشاره کرد که باعث افزایش قیمت می شوند. بهتر گفته شود هرچه امکانات لوکس در واحدهای آپارتمانی بیشتر باشد، ارزش ملک افزایش پیدا می کند.

بنابراین واحدهای موجود در برج ها به نسبت واحدهای معمولی آپارتمانی از ۲۰ درصد ارزش بیشتر برخوردار هستند.

انباری و پارکینگ

انباری و پارکینگ: وجود انباری و پارکینگ قیمت واحد آپارتمان را افزایش خواهد داد. قیمت هر متر پارکینگ ۵۰ درصد قیمت آپارتمان محسوب می شود. یعنی اگر هر متر آپارتمان ۴۰ میلیون تومان قیمت گذاری شود، هر متر پارکینگ ۲۰ میلیون تومان ارزش گذاری می شود. قیمت هر متر انباری هم بین ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت هر متر آپارتمان است.

امکانات واحد داخلی

امکانات داخلی واحد: امکانات داخلی یک واحد آپارتمان و یا حتی خانه ویلایی، آخرین قسمت هایی هستند که در قیمت گذاری لحاظ می شوند. مخصوصا امکان تغییر در دکوراسیون و نقشه داخلی واحد یکی از مسائلی است که به این دیدگاه کمک می کند.

فرم کارشناسی ملک

  یکی از موارد انواع معامله را انتخاب نمائید
  یکی از موارد انواع ملک را انتخاب نمائید
 • در صورتی که قصد خرید دارید ، درج مبلغی را که بابت هر متر می خواهید پرداخت کنید وارد نمایید به عنوان مثال بین 1.500.000 تا 2.200.000 تومان و درصورتی که قصد اجاره را دارید مبلغ اجاره را به همان صورت وارد نمایید
 • نام مناطقی که ترجیح میدهید مورد بررسی قرار دهید را وارد نمائید. به طور مثال: حکیم نظامی / مشتاق اول
 • تعداد اتاق‌های مورد نظرتان را وارد نمائید
 • می‌توانید طول بر را مشخص کنید به عنوان مثال از 2تا 3 متر باشد.
 • حداقل و حداکثر متراژ مورد نظرتان را وارد نمائید مثال : از 150 تا 200 متر مربع
 • به عنوان مثال سن بنا را از نوساز تا 3 سال مشخص نمایید
 • تعداد طبقات ساختمان را وارد نمایید به عنوان مثال از 2 تا 8 طبقه

سخن پایانی

جنس مواد و مصالح استفاده شده در واحد، خوش نقشه بودن، دکوراسیون داخلی و مواردی از این دست، شاید در نگاه اول بسیار مهم باشند، اما امکان ایجاد تغییر در آن ها زیاد است.

آخرین معیارهای قیمت گذاری، قابلیت استفاده از ملک است. ممکن است سن بنا بالا باشد، اما نوسازی یا بازسازی در آن صورت گرفته باشد و این موضوع باعث ارزش گذاری بهتر ملک می شود.

قدرالسهم آپارتمان های قدیمی از زمین نیز زمانی که سن بنا بالا برود در تعیین میزان قیمت بسیار مهم است. به هر حال کارشناسان قیمت گذاری املاک داران می توانند با در نظر گرفتن کلیه شرایط عنوان شده و بررسی قیمت های محلی، قیمت دقیق ملک را به شما ارائه دهند.

کارشناسی رسمی قیمت در املاک داران