آشنایی با قوانین

فایل منو پول در آژانس املاک

به طور کلی انجام معامله های متعدد مخصوصا معامله مسکن دارای پیچیدگی های زیادی است که امکان دارد باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی شود. قبل از اینکه این مشکلات در مورد خرید مسکن به وجود بیایند بهتر است آگاهی کامل را راجب  قوانین و مرحله های مربوطه داشته باشید. یک مساله مهم در این مورد نحوه پرداخت هزینه است. بعد از پرداخت مبلغی به عنوان بیعانه به مشاوران املاک، یک مورد ضروری تر وجود دارد و آن پرداخت هزینه در معامله های مسکن است.

سپس بعد از نوشتن قرارداد باید مراحل تنظیم سند و نقل و انتقال های مربوطه انجام شود. اکثر پرونده هایی که حقوقی هستند اگر دو طرف معامله از کارشان آگاهی کاملی داشته باشند تشکیل نمی شود. امروزه با به وجود آمدن اینترنت و سایت های گوناگون در هر مکان و شرایطی می توانید به اطلاعات مختلفی دسترسی داشته باشید  به این ترتیب احتمال بروز خطا در معاملات بسیار کمتر می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با فایل مونوپول و قوانین آن بیشتر آشنا کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

شرایط ثبت نام وام مسکن مجردها
شرایط ثبت نام وام مسکن مجردها

چگونه فایل مونوپول داشته باشیم؟

یک مشکلی که در مشاوران املاک وجود دارد و خود مشاوران هم از این مورد ناراضی هستند این است که فایلشان را معمولا به 200 املاکی می سپارند؛ این اتفاق باعث می شود که شانس مالک برای فروش بسیار کم شود. برای حل این مشکل بهتر است که فایل های مونو پول داشته باشید.

حالا در این جا به شما می گوییم که داشتن فایل مونو پول در املاک چیست؟ فایل مونو پول در آژانس املاک یعنی فایلی که فقط برای شما و در اختیار شماست. یک روش بسیار جالب برای به دست آوردن این نوع فایل ها وجود دارد که می توان با چرب زبانی اطلاعات فایل ها را از حرف های مشتری بیرون بکشید.

تقریبا اکثر مشتری هایی که با شما در تماس هستند و قصد خرید ملک یا خانه ای دارند یک ملک یا واحد را برای فروش در نظر دارند. اگر ارتباط خوبی با مشتری برقرار کنید شاید موفق به گرفتن این فایل ها شوید و روش فایل منو پول در آژانس املاک را به کار خود بگیرید.

مطالعه این مقاله   چند نکته مهم از اموال منقول و غیرمنقول در قانون

شما می توانید زمانی که مشتری در حال خرید است فایل های خوب و به درد بخور را به آن نشان دهید و با راهنمایی درست آن، ارتباط خوبی با مشتری برقرار کنید. همچنین این مورد به شما کمک می کند که در گذر زمان همان مشتری فایل های خودش رو به شما بسپارد و شما با در اختیار داشتن آن فایل و کار کردن روی آن، می توانید یک فایل مونو پول داشته باشید و با خیال راحت آن را بفروشید.

چگونه فایل مونوپول داشته باشیم؟
چگونه فایل مونوپول داشته باشیم؟

 فایل مونوپول را در آژانس املاک چه ساعتی بهتر است پیگیری کنیم؟

تصور کنید در چند روز گذشته شما سرویس یک مشتری را راه انداختید و حالا قصد پیگیری آن را دارید اما نمی دانید که چه زمانی باید کارتان را پیگیری کنید. بنابراین بهترین زمان پیگیری ساعت 12 تا ۲ است به سه دلیل:

  1. به طور معمول مشتری ها جایی مشغول به کار هستند و در ساعت های اولیه روز سرشان بسیار شلوغ است و قادر به پاسخگویی شما نیستند. ولی معمولا اکثر اوقات سر آنها خلوت است و می توانند راحت تر جواب شما را بدهند.
  2. شاید مشتری وقت نداشته باشد تا نشست را کنسل کند مثلا شما قرار را برای ساعت 12 تا 1 می گذارید و قصد دارید در ساعت 5 هم قراری داشته باشید زمان بین این دو زمان زیادی نیست که مشتری دوباره بخواهد نشست را برگذار کند.
  3. زمان جلسه دوم نباید زیاد به سمت عصر برود یعنی نباید ساعت 6 عصر شما به مشتری زنگ بزنید و بگویید چطور است الان نشست برگذار کنیم و اینکه باید با مشتری هماهنگ باشید تا فایل های یکدیگر را ببینید.
مطالعه این مقاله   انواع تهاتر و معاوضه شرایط و نکات حقوقی آن

فایل یابی در فایل مونوپول

نقطه قوتی که یک مشاور را به یک مشاور حرفه ای تبدیل می کند داشتن یک فایل مناسب است. شاید تا این جا این سوال برای شما به وجود آمده باشد که چگونه و از کجا یک فایل خوب را پیدا کنیم؟ امروزه داشتن شغل املاک نسبت به زمان های گذشته تغییرات زیادی داشته است.

به عنوان مثال در زمان های گذشته مشتریان فایل هایشان را در اختیار مشاوران املاک می گذاشتند و اختیار فروش را به املاکی می دادند. بسیار واضح است که میزان کیفیت یک ملک، بر اساس تعداد، میزان فایل ها و مشتری هایی که حضوری به املاک مراجعه می کردند سنجیده میشد؛ لذا در گذشته هر مشاور املاکی که قدیمی تر بود دارای اعتبار و فایل بیشتر نیز بوده است.

این نکته قابل توجه است که امروزه تعداد مشاوران املاک بسیار زیاد شده به صورتی که در گذشته تنها یک محل برای مشاور املاک وجود داشت و مردم و مشتریان ناچار بودند که برای معاملات خود فقط به مشاور املاک موجود مراجعه کنند. اما اکنون برای مشتریان گزینه های زیادی در زمینه مشاوره املاک وجود دارد و در یک خیابان شما می توانید چندین املاکی مشاهده کنید.

فایل یابی در فایل مونوپول
فایل یابی در فایل مونوپول

انواع فایل منوپول

فایل ها در مشاور املاک  دارای چهار دسته هستند که عبارت اند از :

  1. فایل های شناسایی شده توسط همکاران
  2. فایل های همگانی که از منبع های مختلف به وسیله املاک گرفته می شود.
  3. فایل های خصوصی مشاور
  4. فایل های مخصوص دفتر مشاور اسناد املاک

بدون تردید بهترین نوع فایل مونو پول در املاک مورد هایی هستند که فقط به مشاور املاک واگذار می شوند و این سبب می شود که آن مشاور از سایر مشاورین متمایز شود.

پیدا کردن فایل منو پول

برخلاف باورهای امروزی همیشه فایل های نوساز مناسب ترین فایل ها نیستند؛ ارزش واقعی و مناسب یک فایل، بر اساس ارزش امکانات ملک مورد نظر نسبت به قیمت آن سنجیده می شود.

مطالعه این مقاله   راهنمای خرید آپارتمان وکالتی

فایلی که از نظر امکانات کسری دارد ولی قیمتی متناسب با شرایط ملک را دارد برای فعالیت مناسب تر است .اگر ملک مورد نظر امکانات کاملی داشته باشد اما قیمت فایل با توجه به موقعیت و امکانات ملک مناسب نباشد فعالیت کردن و وقت گزاشتن روی این فایل اشتباه است حتی اگر آن ملک دارای بهترین نقشه باشد.

تعداد زیادی از مشاورین، همیشه به روش های قدیمی مشتری های خودشان را دسته بندی می کنند و با توجه به بودجه در دسترس مشتری ها، برای آن ها فایل انتخاب می‌ کنند. لذا شما باید بعد از پیدا کردن یک فایل مناسب، برای آن مشتری پیدا کنید نه اینکه برای مشتری به دنبال فایل بگردید.

در نهایت روش مشاورین روش اشتباهی است؛ مشاوران اول باید یک فایل مونو پولی مناسب پیدا کنند و بعد برای فایلشان دنبال مشتری بگردند. اینگونه نتیجه بهتری از کارشان خواهند گرفت.

سوالات متداول در مورد فایل مونوپول

تا اینجای مطلب سعی کردیم که تمام جزئیات مورد نیاز درباره فایل های منوپول به طور مفصل بیان کنیم. در ادامه نیز به چند سؤال رایج در این باره پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول در مورد فایل مونوپول
سوالات متداول در مورد فایل مونوپول

اگر صاحب ملک برای فروش به فردی وکالت داده باشد و وکیل مورد نظر فوت کند، معامله چه وضعیتی پیدا خواهد کرد؟

مطابق با قانون مدنی اگر که وکیل یا موکل فوت کند وکالت‌نامه به صورت کلی باطل می‌شود.

امیدواریم با خواندن مقاله بالا اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با فایل های منوپول در آژانس املاک دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید. همچنین با راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران می ‌توانید ضمن خرید و فروش خانه و ویلا در اصفهان، در نحوه ایجاد و پیدا کردن فایل منو پول نیز استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا