سبک زندگی

10 راه محافظت از خانه تان در برابر سرمای زمستان

زمستان در راه است و گاه فضای خانه به قدری سرد می شود که نیاز به محافظت دارد بنابراین چه خوب است تکنیک های محافظت از خانه در برابر سرمای زمستان را یاد بگیریم.

محافظت از خانه در برابر سرمای زمستان
محافظت از خانه در برابر سرمای زمستان

محافظت از خانه با چک کردن دودکش بخاری

چک کردن دودکش بخاری یکی از روش های محافظت از خانه در برابر سرمای زمستان محسوب می شود. پیش از اینکه بخاری یا شومینه را مورد استفاده قرار دهید، می بایست دودکش را بررسی کنید. دودکش باید تمیز شده باشد و دوده ای نداشته باشد، یعنی دودکش نباید مسدوده شده باشد چون این کار منجر به آتش سوزی و خطرات زیادی می شود. بنابراین چه خوب است که بتوانید شرایط دودکش را ارزیابی کنید.

محافظت از خانه توسط چک کردن آبگرمکن

در هوای سرد زمستان بسیار مهم است که برای محافظت از منزل خود آبگرمکن را چک کنید، چون آبگرمکن اگر در موقعیت درست استاندارد قرار نگرفته باشد، قطعاً مشکل ساز خواهد شد و در نهایت خطرات زیادی ایجاد می‌کند.

اگر دوست دارید که هزینه‌های آب داغ مصرفی منزل شما کاهش یابد، می‌بایست آبگرمکن شما پوشش و  عایق بندی مناسبی داشته باشد به این ترتیب بسیار مهم است که مخازن آب در محل سردخانه و یا زیر زمین نصب شده باشند تا از نظر استاندارد مشکلی نداشته باشند.

هرچه میزان گرمای خروجی از مخزن آب گرم کمتر باشد، انرژی کمتری مصرف شده و در نهایت شما هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. بنابراین برای محافظت از خانه می بایست وضعیت آبگرمکن خود را چک کنید و همینطور تنظیمات لازم را روی آن انجام دهید این موضوع اهمیت بسیار زیادی داشته و می بایست توسط همه افراد ارزیابی شود.

تکنیک های محافظت از خانه در مقابل سرما
تکنیک های محافظت از خانه در مقابل سرما

محافظت از خانه توسط پوشاندن شکاف ها

همه منازل یک سری درزها و شکاف ها دارند که در فصل زمستان سبب ورود هوای سرد می‌شوند و این موضوع در مورد چهارچوب درب و پنجره ها بیشتر صدق می کند. چه خوب است پیش از اینکه فضای داخل منزل شما بسیار سرد شود، همه درزها و شکاف ها را بپوشانید. این موضوع سبب می‌شود تا نشت گرما صورت نگرفته و در نهایت در مصرف انرژی نیز به طور کلی صرفه جویی خواهد شد. دقت کنید برای محافظت از خانه در برابر زمستان یک سری فوم ها وجود دارند که می‌توانید به واسطه آنها درزها و شکاف ها را بپوشانید و نوعی عایق گرما محسوب می شوند. این روش بسیار ارزان بوده و برای بسیاری از منازل قابل اجرا است.

مطالعه این مقاله   بازسازی کنید ، خانه تان را گران تر بفروشید

محافظت از خانه به واسطه جلوگیری یخ زدن از شیارها

بهتر است پیش از اینکه بارش برف در زمستان آغاز شود، سریع به پشت بام منزل خود بزنید و پوشش آن را چک کنید. دقت کنید که ایزوگامی که در پشت بام استفاده می شود می بایست کاملا استاندارد و سالم باشد و ایزوگام ها در برابر آسیب ها دوام بالایی داشته باشند. در واقع ایزوگام استفاده می شود تا یخ وارد خانه نشده و از منزل محافظت شود. بنابراین اگر آب داخلی شیارها یخ زده باشند در نهایت در فصل سرما دچار مشکل خواهید شد و هزینه شما نیز بیشتر می‌شود.

محافظت از خانه توسط پوشاندن شکاف ها
محافظت از خانه توسط پوشاندن شکاف ها

از گیاهان و درختچه ها محافظت کنید

اگر بتوانید گیاهان مناسب و مطمئنی در حیاط منزل خود بکارید و از آنها مراقبت کنید، پس از گذشت فصل سرما باز هم حیاط شما دست نخورده باقی می ماند. به طور کلی نیاز است که عایق‌بندی درستی در نظر بگیرید و از تخته‌های سه لایه استفاده کنید، تا گیاهان در برابر سرما در امان باشند. اگر از درختچه هایی استفاده می کنید که شاخه های بلندی دارند، باید شاخه های بلند را توسط طناب و ابزارهای مخصوص ببندید. این کار باعث می‌شود تا بارش برف سنگین سبب آسیب به گیاهان و درختچه ها نشده و شاخه های آن ها شکسته نشود. به طور کلی محافظت از درختچه های کوچک در برابر بادهای شدید را نباید فراموش کنید و سعی کنید جهت کاشت گیاهان و درختچه در حیاط، محل مناسبی را در نظر بگیرید.

کمی با فوت‌وفن ترموستات آشنا باشید

به هر حال شما برای محافظت از خانه در برابر سرما، نیاز به یک ترموستات هوشمند دارید. این موضوع اهمیت زیادی داشته و باید به آن توجه کنید. استفاده از ترموستات هوشمند باعث می شود که نوعی تکنولوژی هوشمند و پیشرفته در منزل شما اجرا شود و یک سرمایه‌گذاری بی‌نظیر فراهم شود. امروزه در بازار مدل های مختلفی از ترموستات وجود دارند که سبب کنترل ما می شوند و در نهایت از منزل شما در برابر سرمای زمستان محافظت می کنند.

مطالعه این مقاله   اصول و روش ‌های سبزی‌ کاری در آپارتمان، چگونه سبزی کاری سالمی داشته باشیم!

چه خوب است در خرید ترموستات به مشخصات آن دقت کنید و کمی اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید تا انتخاب بهتری داشته باشید. خرید ترموستات هوشمند برای منزل در ابتدا کمی دشوار به نظر می‌رسد اما اگر بتوانید مشاوره‌های لازم را به طور دقیق پشت سر بگذارید. دیگر مشکلی نخواهید داشت و در نهایت می توانید منزلی گرم و راحت برای روزهای سرد زمستان داشته باشیم. حتی مشارکت در ساخت نیز این روزها وابسته به تکنولوژی های سرمایشی و گرمایشی هوشمند است.

روش های محافظت از خانه در برابر سرمای زمستان
روش های محافظت از خانه در برابر سرمای زمستان

دزدگیر نصب کنید

نصب دزدگیر یکی دیگر از روش های محافظت از خانه در برابر سرمای زمستان محسوب می شود. البته شاید این موضوع برای شما کمی عجیب باشد اما به طور کلی منظور ما از دزدگیر استفاده از بست هایی است که درزهای در و پنجره را گرم نگه می دارند. در مواقع این دزدگیرها از ورود حشرات به داخل منزل نیز تا حد زیاد جلوگیری می کنند و انتخابی کاملا مقرون به صرفه برای شما خواهند بود. دزدگیرها مدل‌های مختلفی دارند و شما می توانید هر مدلی که با توجه به بودجه و شرایط منزل شما سازگارتر است را انتخاب کنید. البته دزدگیر هایی که برای درز در و پنجره استفاده می‌شود به نسبت دزدگیرهای ضد سرقت متفاوت خواهند بود.

عایق بندی لوله ها فراموش نشود

به هیچ عنوان نباید اجازه دهد که لوله های منزل یخ بزنند. لوله های یخ زده سبب می‌شود که آسیب زیادی به اموال دیگر وارد شده و در نهایت زمانی که دما به زیر صفر کاهش پیدا می‌کند منزل شما با سرمای زیادی روبرو خواهد شد. اگر در منزل خود شوفاژ دارید باید به لوله کشی دقت کنید و لوله ها را عایق بندی نمایید. جلوگیری از یخ زدن لوله ها یکی از بهترین روش هایی است که به شما کمک می کند تا از منزل خود در برابر سرمای زمستان محافظت کنید.

برای عایق بندی لوله ها روش های مختلف وجود دارد و روش مناسب به واسطه نوع لوله کشی منزل شما انتخاب خواهد شد. بنابراین نگران نباشید و این تصور را نداشته باشد که هزینه زیادی پیش روی شما قرار می گیرد. به طور کلی عایق هایی که برای لوله کشی استفاده می شود درجه بندی دارند و شما می توانید گزینه مناسب را خریداری کنید.

عایق کردن خانه دربرابر سرما
عایق کردن خانه دربرابر سرما

درختان را اصلاح کنید

بهتر است پیش از این که زمستان با برف و یخبندان آغاز شود، شاخه های بلند درختان منزل خود را اصلاح کنید و به نوعی درختان خود را نجات دهید. به طور کلی وقتی بار سنگین برف روی شاخه درختان قرار می گیرد احتمال ضربه محکم و ناگهانی و سقوط وجود دارد و در نهایت به اعضای خانواده و یا به بافت منزل شما آسیب جدی وارد می‌شود. بنابراین شاخ و برگ اضافی درختان را پیش از اینکه زمستان برای شما تهدید آمیز باشد، هرس کنید و اجازه دهید که درختان نیز نفس بکشند و رشد بهتری داشته باشند. در صورتی که علاقه به اصلاح شاخه های بلند درختان خود ندارید، حتما می بایست به واسطه پلاستیک مخصوص تمام شاخه های بلند را جمع کنید و اجازه ندهید که برف روی آن ها سنگینی کند.

مطالعه این مقاله   برج نشینی؛ نکاتی که باید در هنگام خرید واحد در برج رعایت کنیم

فیلترهای موتورخانه را تعویض کنید

یکی از موضوعات مهمی که برای محافظت از خانه در برابر سرمای زمستان می بایست مد نظر قرار بگیرد تعویض فیلترهای موتورخانه است به طور کلی عملکرد مناسب سیستم گرمایش در روزهای سرد زمستان وابسته به فیلترهای موتورخانه خواهد بود. بنابراین پیش از فصل سرما بهتر است سرویس فیلترها صورت بگیرد و فیلترهای کثیف کنار گذاشته شده و سیستم های جدید استفاده کنید و جریان هوا بهتر صورت بگیرد و اتلاف انرژی به حداقل برسد. فیلترهای موتورخانه باید بین ۲ الی 4 ماه تعویض شوند.

تعویض فیلترهای موتورخانه برای مراقبت از خانه دربرابر سرما
تعویض فیلترهای موتورخانه برای مراقبت از خانه دربرابر سرما

سوالات مهم

آیا برای محافظت از خانه در برابر سرمای زمستان نیاز به هزینه زیادی است؟

خیر شما می توانید به واسطه روش های گفته شده در این مقاله به سادگی از منزل خود در برابر سرمای زمستان محافظت کنید و تنها نیاز است که درز ها و شکاف هایی که سبب می شوند جلوی گرم شدن منزل شما را بگیرد را پیدا کرده و عایق کنید.

چطور می توان خانه هایی با مساحت بزرگ را در زمستان گرم کرد؟

اولین و مهمترین روشی که برای منزل با مساحت بزرگ باید در نظر بگیرید این است که سعی کنید از وسایل گرمایشی به صورت بهینه استفاده کنید و درز و شکاف ها را نیز بپوشانید و در نهایت می‌بایست فیلتر موتورخانه را تعویض کنید.

محافظت از خانه در برابر برف به چه صورت انجام می شود؟

نباید اجازه دهید که برف روی پشت بام سنگینی کند. بنابراین می بایست به کمک اعضای خانواده برف از روی پشت بام برداشته شود.

چطور می توان از یخ زدن لوله ها جلوگیری کرد؟

برای این کار نیاز به عایق بندی لوله ها بوده و عایق های متفاوتی برای شما وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

نتیجه گیری

تکنیک های محافظت از خانه در برابر سرمای زمستان متفاوت هستند و شما می توانید هر یک از روش ها را با توجه به شرایط محیط مورد نظر خود انتخاب کنید. به این ترتیب زمستانی گرم و دلنشین در کنار اعضای خانواده خود خواهید داشت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا