سبک زندگی

توصیه های کرونایی برای داشتن محیط کاری ایمن و بهداشتی

توصیه های کرونایی که مجله املاک داران در این یادداشت برای شما آماده کرده است در واقع اساس و پایه اصول حرفه ای ایجاد ایمنی و بهداشت در محیط کار است. در این یاددداشت سعی شده علاوه بر عنوان مواردی که می تواند محیط ایمنی برای آژانس املاک شما و کارکنان ایجاد کند، نشان دهد چگونه ایمنی، با خود بهداشت به وجود می آورد. اساسا این مورد را باید در نظر داشت که بهداشت اولین مواجهه انسان با مدرنیته است. مدرنیته ای که رفاه و آسایش را برایمان بالابرده است اما ویروس های کشنده تر مانند کرونا را زاییده که روز به روز از جمعیت جهان کم می کند.

ایمنی و بهداشت دو عنصر جدا نشدنی از یک دیگر هستند. هر جایی که بهداشت وجود داشته باشد، ایمنی همراه آن زاییده خواهد شد و هرگاه، ایمنی به کمال استاندارد برسد، بهداشت متولد می شود. در محیط اداری و مشخصا آژانس املاک، رعایت بهداشت می تواند برای خریداران و مشتریان اعتماد و ایمنی به همراه داشته باشد. در ادامه با مجله املاک داران همراه باشید تا موارد بهداشتی را بهتر بشناسید.

محیط کاری ایمن داشته باشید

نقش ایمنی در اعتماد سازی اجتماعی بر همگان پوشیده نیست. این موضوع از سوی دفاتر املاک کوچک کمتر مشاهده می‌شود، جالب است بدانید نقش بسزایی در روحیه کارمندان و مراجعه‌کنندگان دارد. از نظر علمی، ایمنی به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم شده است. بخش سخت افزار آن: استفاده از دوربین مدار‌بسته، دزدگیر و آتش خاموش‌کن و… مشاور املاک است. اما ایمنی نرم افزاری به حفظ حریم خصوصی افراد و امنیت سایبری آنان در جهان امروزی باز می گردد.

مطالعه این مقاله   مقایسه اجاره بها شهرهای گران دنیا و ایران
توصیه های کرونایی برای داشتن محیط کاری ایمن و بهداشتی
توصیه های کرونایی برای داشتن محیط کاری ایمن و بهداشتی

چگونه ایمنی سخت افزاری ایجاد کنیم

ایمنی سخت‌افزاری به شما کمک می‌کند تا عمیقا، از جان، مال و اطلاعات خود صیانت کنید. همان‌طور که گفته شد، این موضوع شامل موارد متعددی می‌شود که در زیر به آن اشاره می کنیم:

  • استفاده ازدوربین مدار بسته: تجهیز دوربین مدار بسته در دفاتر مشاور املاک، نقش کلیدی در کنترل موقعیت های گوناگون دارد. دوربین‌ها انواع گوناگونی دارند که باید بسته به نیاز، بهترین گزینه از میان آنها انتخاب شود. برخی دوربین‌ها امکان اتصال آنلاین در گوشی هوشمند را به شما می‌دهند که در زمان عدم حضور یا تعطیلی دفتر همه چیز را کنترل کنید.استفاده از آنها توصیه می شود.
  • از دزدگیر استفاده کنید: دزدگیر از دیگر مواردی است که به منظور حفظ ایمنی در محیط کار باید به آن توجه داشت. سیستم‌‌‌های موجود در این زمینه جهت حفاظت از دفاتر مشاور املاک و اطلاعات آن کاربرد دارند. برای افزایش امنیت آژانس املاک، استفاده از این سیستم‌ها حتما پیشنهاد می‌شود. نصب دزدگیر باعث آسودگی کارمندان خواهد شد.

نرم افزار چیست و چگونه ایمنی آن را ایجاد کنیم؟

شما نیز بارها با این واژه برخورد کرده اید، “نرم افزار”. درواقع رابط کاربری انسانی که به واسطه یک سخت افزار دست ساخت خود او ایجاد شود را، نرم افزار گویند. نرم افزارها به دلیل عدم قطعیت در دریافت و ارسال اطلاعات می توانند برای همگان دسترسی ایجاد کنند، برای جلوگیری از این موضوع شرکت هایی با ایجاد برنامه های حفاظتی، امنیت را برای کاربران ایجاد کرده اند. در حوزه آژانس املاک باید این مورد را رعایت کرد که از بهترین برنامه های نرم افزاری برای جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی کارکنان انتخاب شود. امنیت سایبری کامپیوتر و امروزه اهمیت زیادی برای آژانس‌های املاک دارد.

مطالعه این مقاله   تمیز کردن لوازم برقی در خانه تنها با 7 قدم!

این روزها که استفاده از کامپیوتر و ذخیره اسناد در آن، جایگزین کاغذ و دفتر اداری شده، مشاوران املاک باید به امنیت سایبری کامپیوتر، توصیه می شود. بخش بزرگی از اطلاعات املاک و مشتری‌‌ها در کامپیوتر‌های اداری، به نوعی عمومی، ذخیره می‌شوند. بنابراین باید به امنیت آن‌ها در کامپیوتر‌های اداری اهمیت داد. نرم‌افزارهای ضد ویروس، جدا کردن کامپیوترهای اصلی از شبکه‌های بیرونی و موارد این‌چنینی، تاثیر زیادی بر امنیت دارد. در این مباحث پیشنهاد می‌شود حتما با یک مشاور امنیت نرم‌افزاری کار کنید.

توصیه های کرونایی برای داشتن محیط کاری ایمن و بهداشتی
توصیه های کرونایی برای داشتن محیط کاری ایمن و بهداشتی

بهداشت اماکن اداری

رعایت اصول بهداشتی همانند ایمنی در محیط کار توصیه می شود. در این روزها که ویروس کرونا گسترش یافته، باید مشاوران املاک بیشتر از گذشته به این موضوع اهمیت دهند.

نکات بهداشتی مواردی است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

هر روز محیط کارتان را با مواد ضد عفونی نظافت کنید.

استفاده از ظروف شخصی در انتقال بیماری ها نقش موثری دارد.

همواره راه ورود و خروج برای هوا در نظر بگیرید و به تهویه محیط توجه کنید.

از وجود جعبه کمک های اولیه در همه مکان های اداری اطمینان یابید.

تجهیزات فرسوده مانند سیم های برق را برای جلوگیری از آتش سوزی تعویض کنید.

بهترین محیط را برای کارمندان خود تدارک ببینید.

مطالعه این مقاله   راه حل های مناسب برای مرتب کردن کمد لباس
توصیه های کرونایی برای داشتن محیط کاری ایمن و بهداشتی
توصیه های کرونایی برای داشتن محیط کاری ایمن و بهداشتی

بهداشت دفتر املاک

نکات بالا، باید به طور کامل در دفاتر املاک نیز رعایت شود. چرا که دفاتر املاک در تماس مستقیم با افراد هستند و مراجعه‌کنندگان مختلفی دارند. به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی مشاوران و مشتریان املاک باید در ساعات حضور در دفتر از ماسک استفاده کنند. حتی بد نیست برای جلوگیری از انتشار این ویروس و سلامت خود و مراجعه کنندگان ترجیحاً مذاکرات به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس باشد.

نتیجه گیری

در آخراین مورد را باید در نظر داشت که رعایت اصول ایمنی و بهداشتی به عملکرد آژانس املاک و استراتژی کاری شما نمره بالایی می دهد، این مهم را همواره باید در نظر داشت و عدم توجه به آن از سوی کارمندان را باید گوشزد کرد.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا