سبک زندگی

انرژی و کاهش مصرف آن / راهکارهای املاک داران برای حفظ انرژی

انرژی و اهمیت وجود آن در دنیای امروزی برای همه عیان است. موردی که در این یادداشت به آن پرداخته ایم، راه های چگونگی استفاده بهینه از سیستم هایی است که انرژی محور هستند و جلوگیری از اتلاف آن است. مجله املاک داران با توجه به شناخت جامعه امروزی ایران و همین طور وسایل موجود در بازار این یادداشت را تهیه کرده است البته که به طور علمی و پژوهشی مطالعه در این زمینه نیاز به وجود کارشناسان خبره دارد؛ به شما اطمینان می دهیم که همان طور که موسسین شرکت”نیکو شمیم سپاهان” سابقه 20 ساله در زمینه خرید و فروش خانه در املاک داران دارند، این تجربه در جمیع زمینه ها وجود دارد و مشاورین این شرکت به راحتی می توانند در موضوعات مختلف مربوط به خانه و خانه داری اظهار نظر کنند.

مقدمه

حفظ انرژی یکی از دغدغه های انسان معاصر است. انسانی که خود انرژی تولید می کند اما توانایی حفظ و جلوگیری از هدر رفته آن را ندارد، حتی جالب است بدانید در تولید انرژی نیز هدر رفت دارد. به طور کلی انسان روزمره به موازات زمان، انرژی را نیز تلف می کند. در این یادداشت مجله املاک داران راه کارهایی را به شما پیشنهاد می دهد تا از پرداخت هزینه های اضافی هدر رفت انرژی در امان باشید. پیشنهاد می شود، تا پایان این مقاله را دنبال کنید.

انرژی و کاهش مصرف آن
انرژی و کاهش مصرف آن

به نشان انرژی دستگاهت اهمیت بده

اساسا لوازم برقی موجود در بازار برچسب مخصوص انرژی را دار هستند، این برچسب با هدف کاهش مصرف انرژی بر روی لوازم برقی تعبیه می شود و به شما در انتخاب مناسب کمک فراوان می کند. درجه بندی برچسب ها از حرف A تا G می باشد؛ که بالاترین میزان صرفه جویی در انرژی مربوط به حرف A  و با رنگ سبز است و کم ‌ترین میزان مصرف درست انرژی مربوط به حرف G مشخص شده که برای آن رنگ قرمز در نظر گرفته شده است. با پیشرفت تکنولوژی برچسب های جدیدی بر روی دستگاه ها قرار گرفته است که حروف آنها از A+++ شروع و تا D ادامه پیدا می ‌کند. معنای این درجه بندی به این صورت است که در رتبه سبز رنگ A بر خلاف مصرف انرژی کمتری که صورت می‌گیرد، بازدهی بالاتری در اختیار مصرف کننده است. مصرف کنندگان با استفاده از این جدول به راحتی اختیار مقایسه و بررسی دارند. همچنین پیشنهاد می شود یادداشت: آینه های دردار را نیز بخوانید.

مطالعه این مقاله   گیاهان آلرژی‌ زا و نحوه جایگزینی آن ها با گیاهان دیگر

از لوازم برقی درست استفاده کن

برای کاهش مصرف انرژی در محل کار باید از لامپ ‌ها و دیگر لوازم برقی به طرز صحیحی استفاده شود یا در صورت کافی بودن نور، از استفاده از لامپ های اضافی پرهزی شود. استفاده از تکنولوژی های روز مانند لامپ‌ های LED نیز گزینه مناسبی برای صرفه جویی است. به عنوان مثال از خاموش بودن کامپیوتر ها و چراغ ها تا روز کار بعد اطمینان یابید.

کارشناسان معتقدند اگر مدت زمان کوتاهی هم اتاق خود را در محل کارتان ترک می‌کنید چراغ آن را خاموش کنید اگر چه به دفعات خاموش و روشن کردن وسایل برقی منجر به آسیب آنها می شود اما حفظ انرژی و صرفه جویی در استفاده از آن همواره در اولویت قرار دارد. پیشنهاد می شود از نور طبیعی استفاده کنیم و خانه و محل کار پنجره های زیادی داشته باشد، این کار هم باعث می شود روحیه افراد به جهت مثبت تغییر کند و هم باعث ورود نور خواهد شد. باید چیدمان محل کار و خانه را به گونه ای تنظیم کنید که در همه محیط به طور مساوی تقسیم شود تا کسی برای نور لازم دست به استفاده بیشتر از لامپ ها نزند.

از لوازم برقی درست استفاده کنید
از لوازم برقی درست استفاده کنید

از لوازمت درست استفاده کن

سعی کنید از لوازمی مانند ماشین لباس شویی یا ظرف شویی هنگامی استفاده کنید که ظرفیت کاملی داشته باشند و کار شست و شو یا جاروب کردن خانه را دوبار انجام ندهید.

مطالعه این مقاله   جرم گیر طبیعی را جایگزین مواد شیمیایی کنید!

از energy sever  غافل نشو

از دیگر روش هایی که مجله املاک داران توصیه می کند استفاده از حالت ذخیره انرژی، energy sever، سیستم های پیشرفته مانند کامپیوترها است. این کار هرگز جای خاموش کردن رایانه ها را نمی گیرد و توصیه می شود، تا در زمان بیکاری از خاموش بودن سیستم ها اطمینان یابیم. جالب است بدون خاموش کردن مکرر کامپیوترها، باعث کاهش عمر آن نمی شود.

گرمای خونت و بسنج

با نظر به سرد شدن دما در روزهای اخیر بهتر است بدانیم که بیشتر انرژی مصرفی در منازل مربوط به لوازم گرمایشی است. برای کاهش مصرف انرژی خانه بهتر است از یک دماسنج استفاده کنیم و با این روش همیشه دمای خانه را در حد مطلوب نگاه داریم. دمای مناسبی که برای منزل پیشنهاد می‌ شود،18 درجه سانتی گراد بوده که در این دمای مطلوب، هوا متعادل است. زمانی که منزل ما دمای استانداردی داشته باشد، محیطی آسوده خواهیم داشت و برای مصرف درست انرژی بهتر است از لباس ‌های مناسب تر استفاده کنیم.

گرمای خونت و بسنج
گرمای خونت و بسنج

از خودروهای عمومی استفاده کن

پیشنهاد می شود برای رفت و آمدهای خود از لوازم حمل و نقل عمومی در شهر استفاده کنیم یا از یک خودرو برای ترددهایمان استفاده کنیم. ماشین‌های تک سرنشین عامل مهمی در آلودگی هوای شهرها و همچنین اتلاف انرژی هستند. دوچرخه از دیگر وسایلی است که در این روزها پیشنهاد می شود. شما با استفاده از دوچرخه دو نشان را هدف گرفته اید. هم به تناسب اندامتان کمک کرده اید و هم یک شهروند با فرهنگ شناخته می شوید.

مطالعه این مقاله   ترفندهای مدیریت خانه برای زنان شاغل جهت بهینه سازی زمان

درز پنجره هات و بگیر

پیشنهادی که در این زمینه داده می شود، این است که از نفوذ هوای بیرون به درون جلوگیری کنید و مطمئن شوید که خانه یا محل کارتان پس از بسته شدن درب ها و پنجره ها عایق شود. اغلب در و پنجره‌هایی که این روزها در ساختمان سازی استفاده می ‌شوند، دارای استانداردهای مناسبی نیستند و گرما و سرما به راحتی از آنان عبور می کند.پنجره ها و درب های خانه یا محل کارتان را با نمونه های به روز و امروزی تعویض کنید.

انرژی و کاهش مصرف آن با گرفتن درز پنجره و درب ها
انرژی و کاهش مصرف آن با گرفتن درز پنجره و درب ها

نتیجه گیری

همواره پیشگیری بهتر از درمان است و باید این نکته را در نظر داشت که یکی از راه های پیشگیری در انرژی و استفاده بهینه از آن، آگاهی از روش های به روز است. با توجه به مواردی که در این یادداشت مجله املاک داران به شما پیشنهاد داده است؛ انرژی و کاهش مصرف آن می تواند دغدغه امروز و آیندگان باشد. همچنین در پایان رکود مسکن و راه های عبور از آن برای مشاورین املاک را مطالعه نمایید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا