مشارکت در ساخت

اصفهان یکی از مهمترین کلان شهرهای ایران است که این روزها در صدر سرمایه‌گذاری و مشارکت در ساخت قرار گرفته است. افزایش جمعیت شهر و نیاز شدید اصفهان برای ساخت ساختمان و احداث مناطق جدید تجاری، مسکونی و تفریحی از جمله عواملی است که سبب افزایش سرمایه گذاری و مشارکت در ساخت اصفهان شده است. در ادامه به بحث مشارکت در ساخت و ساز در شهر اصفهان و نکات مربوط به آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

آخرین آگهی های مشارکت در

فروش زمین و کلنگی 143 متری

11 هفته پیش در فروش زمین و کلنگی

قیمت : پنج میلیارد و هفتصد و بیست میلیون

اصفهان / اصفهان / نازبند

مشارکت در ساخت ساختمان 135 متری

56 هفته پیش در فروش زمین و کلنگی

قیمت : توافقی

اصفهان / اصفهان / ولدان

زمین 182 متر بلوار شفق اصفهان مناسب برای ساخت و ساز

69 هفته پیش در فروش زمین و کلنگی

قیمت : سی و نه میلیارد

اصفهان / اصفهان / شفق

نحوه مشارکت در ساخت و ساز اصفهان

کلان شهر بودن اصفهان از یک طرف و چهره قدیمی آن از سوی دیگر باعث شده تا تضادی میان شهرسازی و پیشرفت به وجود بیاید. به همین جهت بسیاری از مالکان در شهر اصفهان به دنبال سرمایه گذارانی می‌گردند که بتوانند در پروژه‌های ساخت و ساز مشارکت کنند. همچنین پروژه‌های ساخت و ساز در اصفهان شامل موارد زیادی همچون بازسازی ساختمان‌ها، طراحی باغ، بازسازی خانه‌های فرسوده، مشارکت در پروژه‌های بزرگ ساختمان سازی و موارد این چنینی می‌شود. از سوی دیگر، افزایش جمعیت شهری و مهاجرت از روستاها و شهرهای کوچک به سمت نصف جهان، سبب شده تا بازار تقاضای مسکن همیشه در این شهر داغ باشد. به همین جهت می‌توان گفت که فرصت‌های سرمایه گذاری زیادی در این شهر زیبای تاریخی وجود دارد. همانطور که می‌دانید بازار مسکن ، بهترین و امن‌ترین جایی است که می‌توان در آن سرمایه گذاری کرد. از ویژگی‌های مثبت مشارکت در ساخت و ساز اصفهان این است که همه سرمایه گذاران با بودجه‌های متفاوت می‌توانند در این پروژه‌ها شرکت کنند. در واقع میزان پروژه‌های ساخت و ساز آنقدر زیاد است که افراد می‌توانند از میان آنها انتخاب کرده و بهترین و سازگارترین آنها با شرایط‌شان را پیدا کنند.

متاسفانه موردی یافت نشد

چرا خدمات مشارکت در ساخت املاک داران را انتخاب کنیم؟

مجموعه املاک داران، خدمات متعددی را در زمینه مشارکت در ساخت ارائه می‌دهد که عبارتند از: تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت، تهیه لیست مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت، معرفی سازنده، عقد قرارداد مالکین و تعیین داوری در قرارداد مشارکت در ساخت. تجربه و سابقه‌ طولانی این مجموعه و تیمی حرفه‌ای از کارشناسان و متخصصان املاک و مستغلات، می‌تواند در تمام مراحل مشارکت در ساخت، از مشاوره و ارزیابی ملک تا عقد قرارداد و نظارت بر ساخت، شما را همراهی کند. املاک داران، همواره بر رعایت حقوق طرفین مشارکت در ساخت، تأکید دارد. این شرکت، قرارداد مشارکت در ساخت را به صورت دقیق و کامل تنظیم کرده و تمام حقوق و تعهدات طرفین را در آن لحاظ می‌کند.

انواع پروژه‌ های ساختمانی برای مشارکت در ساخت و ساز اصفهان

همانطور که گفته شد، پروژه‌های مختلفی با سرمایه گذاری‌های متفاوتی در اصفهان وجود دارد که می‌توان برای مشارکت در ساخت انتخاب نمود. مهمترین مواردی که می‌توان در آن سرمایه گذاری کرد عبارتند از:

 • مشارکت در ساخت و ساز و ساختمان سازی در پروژه‌های مسکونی شهر
 • بازسازی ساختمان‌های فرسوده در اصفهان که تعدادشان کم نیست
 • خرید و فروش و طراحی باغ
 • خرید خانه‌های کلنگی در اصفهان و تبدیل کردن آن به مجتمع‌های مسکونی و تجاری
 • مشارکت در ساخت و ساز اماکن تفریحی و تجاری
 • مشارکت در طراحی و دکوراسیون داخلی منازل و واحدهای آپارتمانی در شهر اصفهان

مزایای مشارکت در ساخت اصفهان

بازار مسکن به طور کلی در مقایسه با بازارهای طلا، ارز و بورس مزایای بیشتری برای افراد دارد. ضمن اینکه به دلیل امنیت مالی که در این بازار وجود دارد، بیشتر سرمایه گذاران ترجیح می‌دهند در پروژه‌های ساختمانی سرمایه گذاری کنند. مخصوصا بعد از نوسانات شدید بازار بورس و دلار که باعث آمدن بسیاری از سرمایه گذاران در بازار مسکن شد. حال در کنار تمامی مزایایی که سرمایه گذاری در بازار مسکن دارد، مشارکت در ساخت اصفهان نیز مزایای برای افراد به همراه دارد که به شرح زیر است:

 • امنیت بالا در بازار مسکن اصفهان
 • عدم داشتن نوسانت شدید در زمینه قیمت پروژه‌ها در دوره‌های زمانی کوتاه مدت
 • عدم نیاز به داشتن دانش تخصصی در زمینه ساخت و ساز
 • افزایش قیمت مسکن و عدم کاهش یافتن قیمت آن
 • امکان به دست آوردن سود بسیار بالا در پروژه‌های ساختمانی
 • امکان سرمایه گذاری با بودجه‌های مختلف و کم
 • بالا بودن همیشگی تقاضا در بازار مسکن اصفهان
 • عدم وجود رقابت شدید در بازار مسکن
 • عدم کاهش یک شبه قیمت کالا
 • قابلیت بهره مندی از وام و دیگر تسهیلات بانکی
 • حفظ و افزایش سرمایه در طولانی مدت
 • کسب درآمد از طریق اجاره دادن مسکن

بهترین مناطق اصفهان برای مشارکت در ساخت

برای انتخاب بهترین منطقه جهت مشارکت در ساخت اصفهان باید به فاکتورهای مهمی توجه داشت. مطمئنا می‌دانید که رودخانه زاینده رود این شهر زیبا را به دو قسمت تقسیم کرده است. شهر اصفهان نیز دارای مناطق مختلفی است که در بعضی جاها قیمت بالاتر بوده و موقعیت بهتری نیز دارند. اما به طور کلی برای انتخاب بهترین منطقه باید این موارد را در نظر گرفت:

موقعیت جغرافیایی و مکانی منطقه

مناطق متوسط و پایین شهر اصفهان، قیمت‌های کمتری داشته و میزان تقاضا نیز بیشتر است. باید ابتدا هدف از سرمایه گذاری را مشخص کرد که در کدام منطقه شهر و برای کدام قشر خاص جامعه قصد ساخت و ساز دارید، سپس منطقه مورد نظر را انتخاب کرد.

توجه به بودجه

دومین مورد برای انتخاب بهترین منطقه، بودجه فرد سرمایه گذار است. شخص باید بتواند از پس هزینه‌های مربوط به ساخت و ساز و تحویل ملک بر بیاید.

قرار گیری ملک در کنار مراکز خرید و درمانی

یکی دیگر از مواردی که موجب افزایش و فروش بهتر ملک می‌شود، میزان دسترسی به مراکز خرید، بازار، مراکز تفریحی و درمانی است. همچنین جاذبه‌های گردشگری نیز می‌تواند بر روی قیمت ملک تاثیر گذار باشد.

انواع مشارکت در ساخت ملک اصفهان

مشارکت در ساخت و ساز ساختمان‌ها در شهر اصفهان، از لحاظ بستن قرارداد، انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است:

مشارکت عادی

در مشارکت عادی، سهم سرمایه گذار معمولا بین 40 تا 60 درصد تعیین می‌شود. این نوع مشارکت بیشتر از دیگر انواع آن میان سرمایه گذاران و صاحبان ملک رایج است.

مشارکت سهامی

در مشارکت سهامی، سرمایه گذار بخشی از ملک را خریداری می‌کند. در این روش سازنده به عنوان یکی از طرف‌های قرارداد ذکر می‌شود و سهم او با توجه به سهم ملک خریداری شده، محاسبه می‌شود.

مشارکت تهاتری

مشارکت تهاتری به این معنا است که سازنده ملک را به طور کامل ساخته و تمامی هزینه‌های مربوط به آن را نیز می‌پردازد. در نهایت بخشی از ساختمان یا مبلغی بلاعوض به او تعلق می‌گیرد.

مشارکت تکمیلی

مشارکت تکمیلی زمانی مطرح می‌شود که قسمتی از پروژه ساخته شده و سرمایه گذار از میانه راه وارد آن می‌شود. در این صورت مالک میزان کار انجام شده را محاسبه کرده و بر اساس باقی مانده آن، سهم سرمایه گذار را مشخص می‌کند.

مشارکت معاوضه‌ای

در این نوع از مشارکت در ساخت اصفهان همانطور که از نامش پیداست، سرمایه گذار با توجه به سهمی که آورده، از واحدهای ساختمانی سهم می‌برد. لازم به ذکر است که در قراردادهای ساخت و ساز مشارکتی، درصد مشارکت ساخت نیز در ابتدای کار تعیین می‌شود تا از بروز اختلاف در آینده جلوگیری شود.

مراحل ساخت و ساز مشارکتی در اصفهان

اولین مرحله در مشارکت ساخت و ساز، تعیین مساحت زمین و قیمت آن است. چنانچه این کار انجام نشود، ممکن است منافع مالک تحت تاثیر قرار گیرد. دومین مرحله بستن قرارداد مشارکت است که بهتر است این کار را در دفترخانه اسناد رسمی انجام داد. این کار از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری خواهد کرد. در هنگام عقد قرارد دارد باید مبلغ و آورده هر دو طرف ذکر شود. مانند سرمایه ای که سازنده می‌آورد و قیمت و مساحت زمین که توسط مالک آورده شده است. در قرارداد باید تعهدات هر دو طرف حتما ذکر شود. تعین مدت زمان اتمام ساخت و ساز از دیگر موارد مهمی است که باید حتما در قرارداد ثبت شود. گاهی سازنده یا سرمایه گذار چکی از مالک دریافت می‌کند که تضمین کننده انجام تعهدات مالک برای انتقال سند است. ضمانت اجرایی مشارکت در ساخت (وجوه التزام و تضامین) از مهمترین موارد در هنگام عقد و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت است.

جمع بندی

قراردادهای ساخت و ساز، یک قرارداد ساختمانی است که میان مالک و سرمایه گذار بسته می‌شود. در این قرارداد آنها با شراکت اقدام به ساخت و ساز می‌کنند. قراردادهای مشارکت در ساخت شرایط ویژه خود را دارند که باید حتما به آنها توجه شود. گاهی سرمایه گذاران تمایل دارند که در کلان شهرها اقدام به ساخت و ساز و سرمایه گذاری کنند. مشارکت در ساخت اصفهان، یکی از این موارد است زیرا شهر اصفهان قابلیت‌های زیادی برای انجام پروژه‌های ساختمانی دارد که می‌تواند یک بازار امن و پر سود برای سرمایه گذاران باشد.

مشاهده ییشتر