۰۳۱۳۶۲۶۶۰۶۰
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱

تهاتر ملک با ملک در اصفهان

فروش یک واحد آپارتمان ۲۵۵ متری واقع در مهر آباد
ویژه ۸ عکس

فروش یک واحد آپارتمان ۲۵۵ متری واقع در مهر آباد

اصفهان, شهر اصفهان, محله مهرآباد,

قیمت ۲۰,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

متری ۸۰,۰۰۰,۰۰۰تومان

فروش زمین 250 متری دو کله نور در چمران
ویژه فوری ۱ عکس

فروش زمین 250 متری دو کله نور در چمران

اصفهان, شهر اصفهان, محله تیران,

قیمت ۴,۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

متری ۱۹,۰۰۰,۰۰۰تومان

پیش فروش  واحدهای 190 متری در شهرک امیر حمزه
ویژه فوری ۹ عکس

پیش فروش واحدهای 190 متری در شهرک امیر حمزه

اصفهان, شهر اصفهان, محله امیریه,

قیمت توافقی

فروش و معاوضه خانه 480 متری در بهترین نقطه آبشار
ویژه فوری ۱ عکس

فروش و معاوضه خانه 480 متری در بهترین نقطه آبشار

اصفهان, شهر اصفهان, محله آبشار,

قیمت ۶۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

فروش اداری 5 طبقه در خیابان رودکی
ویژه فوری ۱ عکس

فروش اداری 5 طبقه در خیابان رودکی

اصفهان, شهر اصفهان, محله باغ دریاچه,

قیمت توافقی

فروش 2 واحد آپارتمان 180 متری در خیابان ابوالحسن
ویژه ۵ عکس

فروش 2 واحد آپارتمان 180 متری در خیابان ابوالحسن

اصفهان, شهر اصفهان, محله چرخاب,

قیمت توافقی

آپارتمان 320 متری در خیابان حمزه اصفهانی
ویژه ۱ عکس

آپارتمان 320 متری در خیابان حمزه اصفهانی

اصفهان, شهر اصفهان, محله رکن الدوله شرقی,

قیمت ۲۵,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

متری ۸۰,۰۰۰,۰۰۰تومان

آپارتمان 149 متری پنج آذر با ویو ابدی
ویژه فوری ۹ عکس

آپارتمان 149 متری پنج آذر با ویو ابدی

اصفهان, شهر اصفهان, محله شهریار,

قیمت ۳,۵۷۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

متری ۲۴,۰۰۰,۰۰۰تومان

تهاتر در واقع یک نوع معامله پایاپای است که در آن مبادله کالا با کالا صورت می گیرد. این روش معامله امروز در بازار املاک بسیار رواج یافته است. در واقع افراد می توانند ملک خود را با ملک دیگری تهاتر کنند. اما چه چیزی باعث‌شده که تهاتر ملک تا این حد رشد کند؟ تهاتر ملک با ملک در اصفهان تا چه حد انجام می شود؟

قطعا با افزایش قیمت ملک در کشور و از طرفی کاهش نقدینگی در بین مردم، افراد علاقه بیشتری به انجام معاملات کم ریسک تر دارند. در این موارد هیچ پول و یا چکی رد و بدل نخواهد شد و در  اصطلاح عامیانه به آن تاخت زدن هم می گویند.

اگر مالک قصد انجام معامله به صورت تهاتر داشته باشد چند راه پیش روی اوست. گاهی می توان ملک که شامل ساختمان یا زمین است را با چند ملک کوچک تر تاخت زد. در موارد دیگر و در صورت هم ارزش بودن املاک هر دو طرف، مبادله به راحتی انجام می شود.

تهاتر ملک با ملک در اصفهان

تهاتر ملک با ملک در اصفهان

همان طور که اشاره کردیم به دلیل افزایش قیمت مسکن و ترسِ از دست دادن خانه در بین مردم، اغلب افراد در صورت لزوم به جا به جایی تلاش می کنند تا بتوانند ملک خود را با ملک دیگری در منطقه مورد نظرشان تاخت بزنند!

در اصفهان نیز با افزایش نجومی قیمت انواع زمین و ساختمان به خصوص از سال ۱۴۰۰ به بعد، تقاضا برای تهاتر در شهر اصفهان و یا تهاتر ملک در اصفهان با ملک در شهرهای دیگر شدت بیشتری گرفت. البته مشکلات دیگری نیز وجود داشت که به این مورد دامن زدند.

با بروز پدیده خشکسالی که چند سالیست گریبان گیر بیشتر مناطق ایران به خصوص شهر اصفهان شده‌است، خطر فرو نشست بسیاری از مناطق را تهدید می کند. به همین دلیل میزان تقاضای تهاتر ملک با ملک در شهر اصفهان و شهر تهران افزایش زیادی داشت. به این صورت که افراد خواستار مبادله ملک خود با ملک دیگری در استان های کم خطرتر مانند مازندران و گیلان هستند.

املاک داران در تلاش است، به افرادی که خواستار انجام تهاتر ملک با ملک در اصفهان و یا شهرهای دیگر هستند کمک کند تا با کمترین ریسک و در سریع ترین زمان به نتیجه دلخواه خود برسند.

انواع تهاتر ملک

تهاتر ملک انواع مختلفی دارد. به طور مثال تهاتر ملک با طلا، دلار یا خودرو! به طور کلی تهاتر به چند دسته ساده، قهری، تسویه ای، قضایی و قراردادی تقسیم می شود.

اغلب تهاترهایی که در صنعت ساختمان انجام می شود از نوع تهاتر ساده هستند. این معامله کاملا سنتی بوده و هیچ پولی در آن جا به جا نخواهد شد. سازندگان با استفاده از این روش به راحتی می توانند خانه های نوساز خود را بفروشند و خانه های قدیمی را خریداری و نوسازی کنند.

تهاتر ساده در صنعت ساختمان علاوه بر ملک با ارز، طلا، باغ و سهام هم انجام می شود.

تهاتر ملک با ملک چه مزیتی دارد؟

  • سرعت بالا در انجام معامله : مهم ترین مزیت تهاتر ملک سادگی آن است که باعث می شود با سرعت بیشتری به نتیجه برسد. نیازی نیست که مالک به دنبال مشتری های مختلف باشد و قیمت های مختلفی را پیشنهاد دهد.
  • ریسک پایین : به دلیل آن که هدف در معاملات تهاتر مشخص است، ریسک معامله هم کاهش می یابد. گاهی مالک بعد از فروش ملک خود تا مدتی نمی تواند خانه یا زمین مورد نظرش را پیدا کند. در همین زمان امکان افزایش قیمت ها وجود دارد. بنابراین فرد مالک مجبور است سطح توقع خود را پایین بیاورد و گاها حتی یگر نمی تواند خریدی انجام دهد. با معاملات پایاپای این مشکل هرگز به وجود نخواهدآمد.
  • راه حلی مناسب برای سازندگان : در بازار پر تلاطم امروز که قیمت مصالح روزانه بالا می رود، ممکن است که سازنده برای به پایان رساندن پروژه نیاز به مصالح داشته باشد در صورتی که نقدینگی لازم برای خرید را ندارد. در این موارد می تواند ملک خود را به فروشنده مصالح دهد و در ازای آن مصالح دریافت کند. این معامله به اصطلاح دو سر سود به نفع هر دو طرف معامله است.

تهاتر ملک با ملک چه معایبی دارد؟

  • تعیین دقیق ارزش املاکی که قرار است تهاتر شوند. در این صورت ممکن است یکی از طرفین کمتر و دیگری بیشتر سود کند.
  • ارزش ملک، کالا و خدمات همگی با مرور زمان دستخوش تغییر می شوند. پس هرگز نمی توان گفت که سود قطعی است.

تهاتر ملک با ملک در اصفهان

برای انجام تهاتر ملک با ملک در اصفهان به کجا مراجعه کنم؟

پیدا کردنِ ملک مناسب برای تهاتر و تعیین قیمت کارشناسی‌شده از جمله مواردی هستند که نیاز به دقت و تجربه بالایی دارند. این بدین معناست که اگر به دنبال تهاتر هستید باید به سراغ مشاورین املاک معتبر و با سابقه بروید!

تهاتر باید در شرایط کاملا رسمی، زیر نظر کارشناس و با انعقاد قرارداد قانونی انجام شود. با رعایت این نکته از بروز هرگونه مشکل قانونی در آینده پیشگیری خواهید کرد! فسخ معاملات پایاپای هم طبق شرایط خاص و با رضایت کامل دو طرف انجام می پذیرد.

تنظیم قرارداد تهاتر قوانین خاصی دارد که بهتر است در حضور کارشناس مشاوره املاک انجام شود. به طور مثال ویژگی های کامل املاک، مدت زمان قرارداد، مبلغ قرارداد، مشخصات طرفین و شرایط فسخ را باید دقیقا در قرارداد بنویسند.

مجموعه املاک داران با سال ها تجربه در زمینه خرید و فروش، رهن و اجاره، سرمایه گذاری و تهاتر ملک آماده خدمت رسانی است. شما می توانید به صورت روزانه جدیدترین فایل های تهاتر را در سایت املاک داران مشاهده کنید. همچنین می‌توانید ملک خود را در ثبت کرده تا از طریق سایت ما به هزاران مشتری نمایش داده‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره ملکی با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

جشنواره تابستانه رهن و اجاره همراه با 85 درصد تخفیف