سبک زندگی

معرفی خیابان شیخ صدوق اصفهان ، امکانات و مراکز مهم آن

محله شیخ صدوق با توجه به گرانقیمت بودن به لحاظ ارزش املاک و همچنان  دسترسی آن به دیگر بافت های شهری جز محله های مرجع قرار می گیرد . از نظر مراکز آموزشی – رفاهی – فرهنگی دارای تعدد و تنوع است و می تواند نیازهای شما و خانواده تان را پاسخ کو باشد . این محله شامل همه اقشار یک جامعه است و صرفا طیف خاصی را شامل نمی شود . املاک داران به شما پیشنهادمی دهد برای آشنایی بیشتر با این محله یادداشت را مطالعه کنید . همچنین برای شناخت بهتر اصفهان بهتر است مقاله معرفی محله جلفا  را هم مطالعه نمایید.

شیخ صدوق یکی از محله های خوش نشین و نوستالژیک شهر اصفهان است. خوش نشین نه به معنای عامیانه آن بلکه به معنای نوستالژیک و سنتی ، اجتماع زیاد با خاطرات و رویدادهای تاریخی فراوان ، است . در این یادداشت ابدا سعی بر این نیست که رویدادهای تاریخی و اجتماعی آن محله را یادآوری کنیم بلکه از نظر حوزه املاک ، بافت تاریخی  آن و اهمیت وجودی آن مورد بررسی قرار می گیرد . با مجله املاک داران برای آشنایی بیشتر با شیخ صدوق اصفهان همراه باشید .

موقعیت

محله شیخ صدوق از نظر دسترسی و  امکانات رفاهی موقعیت مناسبی دارد . محدوده جغرافیایی این محله از مرداویج تا پل فردوسی است . امکان دسترسی به همه شبکه ، اجتماعات و بافت شهری ، های شهری از جمله مواردی است که باید به آن اشاره کرد .  در واقع این مسئله بزرگترین مزیتی است که یک محله خوب نسبت به سایرین دارد .  در بافت اجتماعی این محله نمی توان قشر بخصوصی را در نام برد چرا که معلمان، کسبه ، کارمندان و حتی پزشکان نیز در این محله زندگی می کنند . این محله به دلیل انشعاب مستقیمی که از دروازه شیراز اصفهان می گیرد پُرتردد ترین خیابان به لحاظ عبور و مرور خودروهای شخصی است . در واقع خیابان شیخ صدوق جنوبی و شیخ صدوق شمالی همواره در مرکزیت رفت و بازگشت سفرهای درون شهری قرار دارد .

مطالعه این مقاله   اصول و روش ‌های سبزی‌ کاری در آپارتمان، چگونه سبزی کاری سالمی داشته باشیم!

مراکزی که در شیخ صدوق هستند

علاوه بر آنکه شیخ صدوق در واقع مرکز موسسات آموزشی و مراکز تربیتی است این امکان را به شما می دهد که هرچه سریع تر و راحت تر به محل تحصیل خود بروید . وجود دبیرستان ، هنرستان و دیگر مراکز آموزشی که از جمله مزایایی است که زندگی در این محله برای شما به همراه دارد . امروزه همانگونه که پیشرفت تکنولوژی به عملکرد انسان در مواجهه با سد های پیش رو برای رسیدن به آرزوها و آمال هایش بهتر شده است ،

دلشوره ، استرس و اضطراب ناشی از نگرانی از دست دادن نیز افزایش یافته . به عنوان مثال : اگر شما در محله ای زندگی می کنید که با فلان مدرسه خوب در شیخ صدوق فاصله زیادی دارد برای رفت و آمد فرزندتان به آن مدرسه نیاز به تهیه یک سرویس خصوصی دارید . حال در نظر بگیرید اگر محل زندگی خود را به محله شیخ صدوق منتقل کنید علاوه بر اینکه نیازی به تهیه سرویس خصوصی در این زمینه ندارید .

از استرس ها و نگرانی های ناشی از رفت و آمد نیز کاسته خواهد شد . آنچه پدران ما تعریف می کنند که فاصله زیادی با محل تحصیلشان داشتند و خود به تنهایی این راه را طی می کردند در حقیقت افسانه ای بیش نیست . چرا که در آن زمان تاریخی تعداد وسایط نقلیه بسیار کم بوده و همچنین میزان خشم در رانندگی و … از پایینی برخوردار بوده است .  پیشنهاد املاک داران این است که  هرچیزی را بنابه موقعیت و  زمان خود بررسی کنیم .

مطالعه این مقاله   ضرورت رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز
معرفی خیابان شیخ صدوق اصفهان ، امکانات و مراکز
معرفی خیابان شیخ صدوق اصفهان ، امکانات و مراکز

برخی از مراکز فرهنگی که املاک  داران به معرفی آنها می پردازد

  1. موسسه فرهنگی خانه کودک به آدرس خیابان شیخ صدوق شمالی – بلوار آیینه خانه
  2. آموزشگاه موسیقی نوای مهر سپاهان به آدرس خیابان شیخ صدوق شمالی – خیابان شیخ مفید
  3. آموزشگاه موسیقی پایور به آدرس خیابان شیخ صدوق شمالی – خیابان شیخ مفید
  4. آموزشگاه موسیقی قمر به آدرس خیابان شیخ صدوق شمالی – خیابان میرفندرسکی
  5. کتاب خانه عمومی و تخصصی حقوق میرداماد به آدرس خیابان شیخ صدوق شمالی – خیابان نیکبخت

باید این نکته را در نظر داشت که وجود مراکز آموزش فرهنگی – هنری در هر محله ای علاوه بر اشاعه مدرنیته جامعه را به سمت تمدن و هنر سوق می دهد . البته که تمدن و هنر دو معقوله جدای از هم هستند اما باید این نکته را در نظر داشت که وجود یک مرکز فرهنگی می تواند مسیر حرکت جامعه ناهنجار را به هنجار تغییر دهد . هدف املاک داران هرگز نبوده که جامعه کنونی دیگر محله های اصفهان را ناهنجار توصیف کند بلکه می خواهد این موضوع را مطرح کند که هنجار و به طور کلی الگوهای هنجاری در سطوح مختلف تاریخی – زمانی همواره دستخوش  تغییر می شوند که تنها راه تطبیق دادن جامعه با الگوریتم های جدید اجتماعی توسعه مراکز آموزشیدر زمینه هنری و فرهنگی است .

انتخاب شیخ صدوق برای زندگی

با توجه به این نکته که شیخ صدوق محله گران قیمتی نسبت به دیگر محله های اصفهان است و در کنار مرداویخ و خیابان میرفندرسکی از امنیت خوبی برخوردار می شود نباید از این نکته غافل شد انتخاب یک محله نیز مانند سایر انتخاب های انسان از دو جز سلیقه و منطق تشکیل شده اند . سلیقه که عملا بُعد احساسی رفتار مغز نسبت به مواجهات را شامل می شود همواره  به پسماند تاریخی ذهنی  افراد و تجربه زیسته او باز می گردد اما بیشتر در انتخاب مکان مناسب برای زندگی با منطق اشخاص سر و کار داریم .

مطالعه این مقاله   چطور یک همسایه خوب باشیم ؟

منطق شامل کلیاتی می شود که شما و خانواده شما را در رفاه قرار می دهد . باید در نظر داشته باشید که انتخاب شما نباید الزامی برای خانواده تان باشد و انتخاب یک محله و یک منزل برای سکونت باید به گونه ای باشد که رضایت جمعی از آن انتخاب را در پی داشته باشد . املاک داران به شما پیشنهاد می دهد که اگر برای اولین بار در اصفهان زندگی می کنید قبل از انتخاب هر محله ای موقعیت اجتماعی و سطح روانی خانواده خود را ارزیابی کنید .

نتیجه گیری

در پایان باید به این نکته اشاره کنم که محله شیخ صدوق  مانند هر محله دیگری ممکن است معایبی داشته باشد و این یادداشت صرفا در جهت توصیف امکانات و دسترسی های محلی بوده است .  شیخ صدوق جنوبی و شیخ صدوق شمالی دارای ایستگاه های مناسب اتوبوس است که این مهم دسترسی به منازل و موسسات اموزشی در این محله را سهولت بخشیده است . برای خرید خانه لوکس در اصفهان و خرید آپارتمان لاکچری در اصفهان به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا