بازاریابی املاک

مقایسه بازاریابی مدرن و سنتی در آژانس های املاک

صنعت املاک هم مانند سایر صنایع، شاهد تغییر روند بازاریابی سنتی به سمت بازاریابی مدرن آژانس های املاک بوده است. تحولی که به دلیل مقرون به صرفه بودن و نتایج شگفت انگیز پلتفرم های دیجیتال در حال افزایش است.

از آن جایی که کاربران برای خرید به طور فزاینده ای به گوگل و پلتفرم های اجتماعی روی آورده اند، بازاریابی دیجیتال برای آژانس های املاک از اهمیت بالایی برخوردار است. با املاک داران همراه شوید تا به مقایسه بازاریابی مدرن و سنتی در آژانس های املاک بپردازیم.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که کدامیک از روش های بازریابی در صنعت املاک و مستغلات موثرتر می باشد؟ برخی منابع به این مسئله اشاره می کنند که پست های بلاگی می تواند بهترین راه بازاریابی املاک باشد.

بازاریابی مدرن آژانس های املاک
بازاریابی مدرن آژانس های املاک

در جای دیگر به برتری شبکه های اجتماعی اشاره‌شده و گاهی گفته‌می‌شود فرستادن بگ های تبلیغاتی با لوگوی شما بهترین راه بازاریابی است. خب کدام روش بهتر است؟ در واقع نمی توان هیچ یک را نسبت به دیگری برتر دانست.

یک استراتژی بازاریابی املاک خوب می تواند شامل همه یا برخی از این گزینه های روی میز باشد. شما باید به دنبال مجموعه ای از متدها باشید که برای حرفه شما در بازار به خوبی جواب دهد.

هرچند بازاریابی تغییر کرده است. روش های بازاریابی که چندین سال قبل جواب می دادند، شاید دیگر کاربردی و موثر نباشند. امروزه متد بازرایابی که مشاوران املاک قبلا مورد استفاده قرار می دادند به سرعت در حال جایگزین شدن با روش های مدرن بازاریابی (بازاریابی دیجیتال و بازاریابی رسانه های اجتماعی) هستند.

در اینجا به شرح روش های بازاریابی املاک و مستغلات و مقایسه آن ها با یکدیگر می پردازیم:

بازاریابی سنتی

اگر به لیست ایده های بازاریابی در صنعت املاک و مستغلات نگاهی بیاندازید، متوجه خواهید شد که اکثر آن ها در حوزه بازاریابی سنتی قرار می گیرند. احتمالا شما هر روز با پیام هایی که در دسته بندی بازاریابی سنتی قرار می گیرند، بمباران می شوید! مثل تراکت ها، بروشورها، تقویم ها و صدها اقلام فیزیکی دیگر که شما برای مشتریان قبلی و احتمالی خود ارسال می کنید.

مطالعه این مقاله   مشاوره مسکن و چگونگی یافتن ملک مناسب برای خریدار

این روش ها در سالیان گذشته خیلی خوب جوابگوی نیاز بازریابی بوده اند. به طور مثال خودکار تبلیغاتی که افراد هر روز از آن استفاده می کنند، باعث می شود در صورت نیاز به خرید یا فروش خانه با شما تماس بگیرند. البته این روش ها هنوز هم جواب می دهد.

نقطه ضعفی که روش بازاریابی سنتی دارد، این است که مسیر توجه ما تغییر کرده است. در جامعه امروزی افراد کمتر به اطراف خود توجه می کنند و اغلب له دنیای دیجیتال علاقه نشان می دهند. آیا می دانستید که کاربران فیسبوک به طور متوسط در روز 14 بار وارد فیسبوک می شوند؟

بازاریابی مدرن آژانس های املاک
بازاریابی سنتی

این احتمالا خیلی بیشتر از چیزی است که آن ها به مگنت تبلیغاتی روی یخچال خود یا تقویمی که برای آن ها فرستاده اید، نگاه می کنند. بنابراین آیا می توان گفت که روش های بازاریابی سنتی بی اثر شده اند؟ شاید! شاید هم نه!

این مسئله بستگی به بازار کار شما دارد. ممکن است روشی برای شما کاربردی باشد در حالی که برای فرد دیگری اینطور نباشد. چیزی که بر آن تاکید داریم این است که این روش ها دیگر مثل سابق جوابگو نیستند. و هر روز از تاثیر آن ها در روند جذب مخاطب کاسته‌می‌شود.

در واقع اگر متوجه شده‌اید که بازخورد مناسبی از آن ها دریافت نمی‌کنید، پس زمان آن رسیده که هزینه و زمان خود را صرف روش های بازاریابی مدرن آژانس های املاک کنید.

بازاریابی دیجیتال

در ابتدا باید بدانیم که بازاریابی دیجیتال چیست؟ در واقع به بازاریابی که به صورت دیجیتال انجام می شود، بازاریابی دیجیتال می گویند. می توان با کامپیوتر، تبلت یا گوشی های هوشمند و یا هر وسیله هوشمندی که در آینده نزدیک به بازار می آید، آن را انجام داد. همان طور که گفتیم، بازاریابی سنتی با فرستادن اقلام فیزیکی انجام می‌شود ولی بازاریابی مدرن دقیقا در نقطه مقابل آن قرار دارد.

مطالعه این مقاله   اگر می خواهید ملکی را معامله یا اجاره کنید حتما این مطلب را بخوانید

بازاریابی مدرن برخلاف بازاریابی سنتی، فرستادن‌یک سری اقلام فیزیکی برای مشتریان احتمالی نیست! در واقع این نوع بازاریابی را میتوان از سه طریق بازاریابی وبسایت، بازاریابی محتوی و بازاریابی ایمیلی انجام داد.

بازاریابی مدرن آژانس های املاک با وب سایت

شما به عنوان مشاور املاک باید دو نوع وب سایت داشته باشید:

وب سایت اصلی که مردم می توانند در آن جا اطلاعات بیشتری در رابطه با شما کسب کنند. از آن طریق با شما تماس بگیرند، سرچ انجام دهند، در مورد جایگاه شما بیشتر بدانند و به منابع دسترسی داشته باشند.

90 درصد از تلاش های بازاریابی دیجیتال شما باید مردم را به سمت این وب سایت بکشاند. وب سایت پایگاه اصلی شماست. جایی که شما کنترل آن را در دست دارید.

تولید محتوی عالی، بازاریابی ایمیلی یا بازاریابی رسانه های اجتماعی نمی توانند موثر واقع شوند اگر شما وب سایتی نداشته باشید که مشتری ار به سمت آن راهنمایی کنید.

بازاریابی مدرن آژانس های املاک
بازاریابی مدرن آژانس های املاک با وب سایت

مورد دوم، داشتن یک وب سایت املاک جداگانه می باشد. این وب سایت می تواند به شما در تبلیغات موثر فایل هایی که دارید یاری کند.

جذب مخاطب هدف به سمت سایت املاک به شما در یافتن‌خریدار برای فایل های موجود کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند تا خریداران و فروشندگان ملک در همان رنج قیمت را بیابید. البته داشتن وب سایت تازه آغاز کار برای آژانس های املاک می باشد. چرا که باید بعد از راه اندازی وبسایت به این مسئله توجه کنید: سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو)

در واقع شما به عنوان یک مشاور املاک باید به سئو سایت خود توجه ویژه ای داشته باشید. چرا که بهینه سازی موتورهای جستجو بخشی از داشتن یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق می باشد. برای جذب مخاطب هدف، تنها داشتن وبسایت کافی نیست.

مطالعه این مقاله   چرا پیش از آگهی کردن ملک باید آن را بازسازی و نوسازی کرد؟

شبکه های اجتماعی

بنگاه های املاک و مستغلات باید برای جذب مخاطب و بازدهی بالاتر، از روش های بازاریابی انلاین بهره مند شوند. یکی از مهمترین راه ها برای برندسازی، استفاده از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، فیسبوک و غیره است. پس هر چه زودتر سعی کنید با تکنیک های بازاریابی ایسنتاگرام و سایر شبکه های جتماعی آشنا شوید.
پادکست
امروزه پادکست ها به یکی از محبوب ترین روش های بازاریابی تبدیل شده اند. چرا که مردم نیز به این سبک تبلیغاتی گرایش زیادی نشان داده اند و هر روز به تعداد افرادی که از این روش استفاده می کنند، افزوده می شود. مشاوران املاک نیز نباید از این سبک غافل شوند. با داشتن پادکست های مفید در زمینه املاک، میتوان از رقبای خود پیشی گرفت.

جمع بندی

همانطور که گفتیم بازاریابی تاثیر زیادی در پیشرفت شما در صنعت املاک دارد. فرقی ندارد از کدام سبک استفاده می کنید: مدرن یا سنتی! فقط کافیست به اصول پایبند باشید و با آزمون و خطا بهترین روش را برای مجموعه خود برگزینید. در این مقاله به توضیح تفاوت های بازاریابی سنتی و بازاریابی مدرن در مشاوره املاک پرداختیم.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا