تهاتر در واقع یک نوع معامله پایاپای است که در آن مبادله کالا با کالا صورت می گیرد. این روش معامله امروز در بازار املاک بسیار رواج یافته است. در واقع افراد می توانند ملک خود را با ملک دیگری تهاتر کنند. اما چه چیزی باعث‌شده که تهاتر ملک تا این حد رشد کند؟ تهاتر ملک با ملک در اصفهان تا چه حد انجام می شود؟

قطعا با افزایش قیمت ملک در کشور و از طرفی کاهش نقدینگی در بین مردم، افراد علاقه بیشتری به انجام معاملات کم ریسک تر دارند. در این موارد هیچ پول و یا چکی رد و بدل نخواهد شد و در  اصطلاح عامیانه به آن تاخت زدن هم می گویند.

اگر مالک قصد انجام معامله به صورت تهاتر داشته باشد چند راه پیش روی اوست. گاهی می توان ملک که شامل ساختمان یا زمین است را با چند ملک کوچک تر تاخت زد. در موارد دیگر و در صورت هم ارزش بودن املاک هر دو طرف، مبادله به راحتی انجام می شود.

به دلیل افزایش قیمت مسکن و ترسِ از دست دادن خانه در بین مردم، اغلب افراد در صورت لزوم به جا به جایی تلاش می کنند تا بتوانند ملک خود را با ملک دیگری در منطقه مورد نظرشان تاخت بزنند!

در اصفهان نیز با افزایش نجومی قیمت انواع زمین و ساختمان به خصوص از سال ۱۴۰۰ به بعد، تقاضا برای تهاتر در شهر اصفهان و یا تهاتر ملک در اصفهان با ملک در شهرهای دیگر شدت بیشتری گرفت. البته مشکلات دیگری نیز وجود داشت که به این مورد دامن زدند.

با بروز پدیده خشکسالی که چند سالیست گریبان گیر بیشتر مناطق ایران به خصوص شهر اصفهان شده‌است، خطر فرو نشست بسیاری از مناطق را تهدید می کند. به همین دلیل میزان تقاضای تهاتر ملک با ملک در شهر اصفهان و شهر تهران افزایش زیادی داشت. به این صورت که افراد خواستار مبادله ملک خود با ملک دیگری در استان های کم خطرتر مانند مازندران و گیلان هستند.

املاک داران در تلاش است، به افرادی که خواستار انجام تهاتر ملک با ملک در اصفهان و یا شهرهای دیگر هستند کمک کند تا با کمترین ریسک و در سریع ترین زمان به نتیجه دلخواه خود برسند. در صورتی که قصد دارید از تهاتر ملک با طلا اطلاعاتی بدست بیاورید با کارشناسان ما در املاک داران در ارتباط باشید.