جشنواره تابستانه رهن و اجاره همراه با 85 درصد تخفیف

گردشگری

خطوط اسرارآمیز نازکا چطور ترسیم شدند؟

صحرای نازکا مجموعه بزرگ و شگفت انگیزی از خطوط است. این خطوط منحصر به فرد در ۴۰۰ کیلومتری جنوب شرقی لیما در مکانی بین پالیا و نازکا قرار دارد. گفته‌شده که در زمان های گذشته بومیانی در این مکان زندگی می ‌کردند که این خطوط نازکا را به وجود آورده‌اند.

این خطوط بسیار بزرگ و وسیع هستند به طوری که اگر از روی زمین به آن‌ ها نگاه کنید متوجه شکل ظاهری آن‌ ها نخواهید شد. برای مشاهده این خطوط حتما باید از جایی مرتفع یا از هلیکوپتر به آن ‌ها نگاه کنید. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد این اشکال سحرآمیز داشته باشید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

تعداد خطوط در صحرای نازکا

همانگونه که پیش تر نیز اشاره کردیم هنگامی که با هلیکوپتر یا هواپیما از صحرای نازکا گذر کنید تعداد زیادی از این اشکال خارق العاده را می‌ بینید. اگر بخواهیم تعدادی از شکل ها را برای شما نام ببریم می توانیم به سوسمار، ماهی، ستاره، مثلث، عنکبوت و… اشاره کنیم. در صحرای نازکا 70 تصویر، 800 خط مستقیم و 300 شکل هندسی رسم شده‌است. نکته جالبی که در این مکان وجود دارد بزرگ بودن طول بعضی از این نقوش است که به 15 متر نیز می ‌رسد. به دلیل اینکه در این صحرا باد زیادی نمی‌ وزد شکل این نقوش همانند روز اول حفظ شده‌است.

مطالعه این مقاله   راهنمای جامع سفر و پیشنهاد غذا در مسافرت و طبیعت گردی

بومیان آن منطقه می گویند در گذشته مردم این نقوش را روی یک نمودار رسم کرده و بعد آن ‌ها را در مقیاس های بسیار بزرگ طراحی می‌ کردند. هنوز دلیل کشیده‌شدن این نقاشی ها مشخص نیست. بعضی ها بر این باورند که این نقش و نگاره ها جایگاه هایی برای فرود سفینه موجودات فضایی بوده است.

خطوط نازکا
تعداد خطوط در صحرای نازکا

چرا این اشکال کشیده شده است؟

نظریه های متفاوتی در این مورد وجود دارد که از معروف ترین آن ‌ها می توان به نظریه اریک فون دنیکن اشاره کرد. به‌گفته وی، این خطوط جایگاهی برای فرود سفینه های فضایی بوده‌اند. اما برخی دیگر بر این باورند که انگیزه ‌ای مذهبی پشت کار مردمان آن زمان وجود داشته‌است. مردمان آن زمان باور داشتند باید اشکالی به وجود بیاورند که تنها خدا توانایی دیدن آن‌ ها را داشته باشد. پژوهش‌ های جدید نشان‌داده که طراحی این خطوط به آب ارتباط داشته‌اند و در ناحیه هایی مثل دشت ساحلی پرو بسیار ارزشمند است.

ساخت نگاره ‌های نازکا از هوا

نویسنده‌ ای به اسم جیم وودمن می ‌گوید ممکن نیست بدون اینکه فردی در هوا بوده و به صورت مستقیم روی خطوط نظارت داشته، نگاره ‌های نازکا ساخته‌شده باشند. زمانی که شما روی زمین هستید، هیچکدام از بخش های نگاره‌ نازکا و عظمت آن‌ ها را نمی ‌بینید. مگر این که از بالا به آن‌ ها نگاه کنید. هیچ راهی وجود ندارد که شما بتوانید آن را قانع کنید که این خطوط و نگاره ‌های شگفت انگیز بدون آن که سازنده یک بار آن ها را از بالا دیده باشد، ساخته شده است.

مطالعه این مقاله   دیدنی‌ های العین؛ زیباترین شهر کویری امارات

فرضیه وودمن در مورد نگاره‌ های نازکا

فرضیه وودمن در مورد خطوط نازکا به این صورت است که از یک بالن هوای گرم برای دیدن و ساختنِ این خطوط استفاده شده‌است. او برای اثبات نظریه خود یک بالن با مواد و تجهیزات دوران باستانی نازکا ایجاد کرد و توانست پرواز موفقی در حد 2 دقیقه تجربه کند. باید بگوییم که شواهد کمی از وجود بالن در آن زمان به دست‌‌آمده و تعداد زیادی از محققان نظریه وودمن را غیر قابل باور می ‌دانند.

بزرگ‌ترین کتاب ستاره‌ شناسی دنیا

دانشمندی به نام پل کُسُک در این مورد می ‌گوید: خطوط نازکا بسیار پر معنا و مفهوم است و در گذشته از این مکان به عنوان یک رصد خانه بسیار بزرگ استفاده می ‌کردند. به همین خاطر این دانشمند نام این مکان را بزرگ ‌ترین کتاب ستاره‌ شناسی دنیا معرفی کرد. در سال 1968 یک ستاره شناس آمریکایی به نام جرالد هاوکینز این نظریه را آزمایش کرد. جرالد سعی کرد با یک آزمایش موقعیت مکانی یکی از خطوط را به کامپیوتر وارد کند. بعدا با محاسبه  اتفاق های ستاره‌ شناسی این خطوط، نظریه را بسیار پایین اعلام کرد.

خطوط نازکا
فرضیه وودمن در مورد نگاره‌ های نازکا

نتیجه گیری

با خواندنِ این مقاله می‌توانید اطلاعات جالبی درباره این مکان شگفت انگیز به دست بیاورید و از شگفتی هایی که در این دنیا وجود دارد با خبر شده و از آن ها لذت ببرید. در صورت پیش آمدن هرگونه سوالی می‌ توانید با ما در تماس باشید.

مطالعه این مقاله   خانه های تاریخی کاشان با معماری شگفت انگیز!

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

جشنواره تابستانه رهن و اجاره همراه با 85 درصد تخفیف