جشنواره تابستانه رهن و اجاره همراه با 85 درصد تخفیف

مشاورین املاک

چطور تبلیغات بهتری را برای املاک داشته باشیم؟

تبلیغات و بازاریابی درست موتور اصلی هر حرفه و شغلی به شمار می آید که در مرحله نخست برای جاودانگی و مرحله دوم جهت رشد و اوج رسیدن به آن نیاز است. به همین علت در این مقاله سعی و تلاش ما بر این است که در رابطه با قابلیت های بهترین تبلیغات املاک به شما مطالبی را ارائه دهیم.

در سال های پیش تعداد این مشاورین املاک بسیار کم تر بود اما در چند سال اخیر مشاوران املاک زیادی را شاهد هستیم که در این حوزه مشغول به کار هستند. به علاوه سایت معروفی به نام دیوار، کار و بار املاک را رقابتی کرده است.

این رقابت سبب می شود که تنها راه های سنتی برای پیشرفت در این کار میسر نباشد. از همین رو مشاوران املاک مجبورند راه های دیگری را برای پیشرفت و رشد در رقابت در پیش گیرند. از مهم ترین این روش ها می توان به تبلیغات اشاره کرد.

تبلیغات املاک
تبلیغات املاک

فرمول جادویی برای بهترین تبلیغات املاک

پیش از هر چیزی بهتر است بدانید که هیچ فرمول جادویی برای تبلیغات موجود نیست. چرا که اگر این فرمول برای تبلیغات وجود داشت، کلیه مشاوران املاک از آن بهره می بردند. ولی متاسفانه هیچ فرمول طلایی وجود ندارد. به همین خاطر مشاوران باید بهترین تبلیغات را با در نظر گرفتنِ کار خود انتخاب کنند‌.

ضروری است تبلیغات مشاوران متناسب با خواسته ها، مشتریان، محدودیت‌ های مالی وغیره باشد و این موارد برای تمامی مشاوران متفاوت است. به عنوان مثال آگهی های ملکی در شمال کشور با آژانس املاک تهران یکسان نیستند.

نکاتی برای بهترین تبلیغات املاک وجود دارد که می توانید برای بهتر شدن آگهی ملکی خود از آن ها استفاده کنید. در ادامه مطلب به مواردی از این نکات اشاره خواهیم کرد.

ویژگی‌ هایی بهترین تبلیغات املاک چیست؟

برای موفقیت در آگهی های ملکی به فرمولی نیاز نیست و تنها باید با ویژگی های یک تبلیغ خوب آگاه باشید. به طور کلی مسئله تبلیغات و بازاریابی از قواعد و اصول بخصوصی پیروی می‌ کنند. از جمله مهم‌ ترین نکاتی که مشاورین املاک لازم است به آن توجه کنند مشخص کردن زمان، مکان و رسانه مورد نظر است.

مطالعه این مقاله   فرهنگ سازمانی مشاور املاک چه تاثیری در پیشرفت و رشد آژانس ما دارد؟

مخاطب و مشتری شما در تبلیغات املاک چه کسانی هستند؟

نخستین مطلب مهم در تبلیغات، مشخص کردن مشتری و مخاطب است. شغل املاک بسیار بازار پیچیده و وسیعی دارد. از موجران و مستاجران گرفته تا خریداران و فروشندگان شخصی و همین طور سرمایه‌ گذاران و سازندگان که همه آن ها خواسته های مخصوص به خود را دارند. به عنوان مثال نیازهای فرد خریدار ویلا در شمال کشور که تنها برای سرمایه گذاری آن را خریداری کرده با خریداری که برای استفاده شخصی ویلایی خریده است نیازهای گوناگونی دیده می شود. نیاز مشترک هر دو آن ها بازگشتِ سرمایه و افزایش سود به دست آمده‌است.

یک مشاور حرفه ای بهتر است مشتریان خود را گروه بندی کند و متناسب با نیازها، سلایق و خواسته‌ ها به آن ها پاسخ دهد. به طور مثال چنانچه دسته ای از مشتریان شما قصد خرید ویلا در شمال کشور را دارند اما بودجه کافی را ندارند، می توانید ویلاهایی با قیمت مناسب برای فروش به آن ها قرار دهید.

در تبلیغات املاک چه چیزی را برای مخاطب بیان ‌می‌ کنید؟

نحوه محتوای آگهی از نکات اساسی و مهم در نشر آن به شمار می رود. اشتباه اکثر افراد بر این است که محتوای آگهی را به گونه ای که خودشان می پسندید طراحی می کنند. ولی این درستی نیست و آگهی باید متناسب با خواسته های مشتریان طراحی شود.

به عنوان مثال ممکن‌است شما علاقه مند باشید که نام یا نام خانوادگی شما در آگهی ذکر شده‌باشد. برای نشر آگهی باید در این فکر باشید که می خواهید کدام دسته از مشتریان را به سمت خود سوق دهید و همین طور مطالبی که باید با آن ها در میان بگذارید کدامند.

تبلیغات املاک
در تبلیغات املاک چه چیزی را برای مخاطب بیان ‌می‌ کنید؟

تبلیغات املاک را کجا منتشر می‌ کنید؟

در این مرحله لازم است که مشخص کنید چه افرادی را می خواهید به سمت خود بیاورید و برای این کار باید چه اقداماتی انجام دهید. سرمایه شما برای آگهی ها اندک است. از همین رو باید مکانی را برای آگهی انتخاب کنید که مشتریان منتخب شما نیز در آن جا هستند. این کار سبب می شود با بودجه اندک مشتریان زیادی را جذب کنید و به هدف خود برسید.

مطالعه این مقاله   معیار انتخاب مشاور املاک معتبر

تبلیغات با توجه به موقعیت مکانی بسیار متفاوت است به این گونه که شاید بتوان در پمپ بنزین های شمال کشور تبلیغات کرد اما این کار برای شهری مثل تهران پاسخ نمی دهد.

در سال های قبل برای تبلیغ آگهی از مجلات، تبلیغات خیابانی، روزنامه‌ ها وغیره استفاده می کردند. این روزها با پیشرفت شبکه های اجتماعی این کار بسیار راحت تر شده‌است. مثلا افراد می توانند از سایت دیوار یا صفحه رسمی اینستاگرام خود برای تبلیغ آگهی خود استفاده کنند، زیرا مشتریان منتخب شما در این شبکه های اجتماعی حضور دارند.

تبلیغات املاک را چه زمانی منتشر می‌ کنید؟

مرحله بعدی برای نشر بهترین آگهی ها شناسایی زمان مناسب نشر آن است. چرا که هر تبلیغ در هر زمان ممکن است نتیجه ای ندهد. به عنوان مثال آگهی جذب قرارداد اجاره در فصل زمستان زمان مناسبی نیست.

یا اینکه فکر کنید اکثر مشتریان شما کارمندان ادارات هستند. به طور کلی کارمندان حدودا ساعت ۹ تا ۱۲ به بررسی کردن اینترنت خود هستند و شب را در کنار کانون گرم خانواده سپری می کنند. پس شما باید به گونه ای تبلیغ خود را نشر دهید که در این بازه زمانی نظر مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند‌.

این موضوع نیز در وبسایت‌ ها، شبکه‌ های اجتماعی، بیلبوردها و… نیز اینگونه است. از همین رو لازم است تعیین کنید که مشتریان منتخب شما در چه زمانی بیشترین حضور را در شبکه های اجتماعی دارند‌.

نکاتی برای تولید محتوای تبلیغات املاک و انتشار آن

امروزه شبکه های اجتماعی نسبت به روش های قدیمی محبوبیت بیشتری را کسب کرده است. ایجاد محتوای مناسب و اثر بخش نیازمند نکاتی بوده که لازم است به آن ها توجه کنید.

تبلیغات املاک
تولید محتوای تبلیغات املاک

نکاتی برای اینستاگرام

نشر آگهی در صفحه رسمی اینستاگرام بدون شک هزینه کم تری نسبت به تبلیغات پستی دارد. البته توجه کنید که فضای مجازی محدودیت ۱۵ ثانیه ای و تبلیغات پستی محدودیت ۱ تا ۱۰ دقیقه ای دارد. برای منتشر کردن آگهی در اینستاگرام باید به زمان نشر و صفحاتی که شما را تبلیغ می کنند، توجه کنید.

مطالعه این مقاله   از اهمیت کارت ویزیت مشاور املاک در بازاریابی چه میدانید؟

نکاتی برای بهترین تبلیغات املاک در دیوار

در هر برنامه ای نیز باید بر اساس شرایط آن این نکات را به کار گیرید‌. به عنوان مثال در برنامه دیوار لازم است دقت کافی بر روی انتخاب عناوین را داشته باشید، زیرا عناوین تاثیر زیادی بر روی جذب مشتری دارد. انتخاب محتوای مناسب در عناوین به شما این امکان را می دهد که کاربران زیادی در برنامه دیوار شما را دنبال کنند‌.

چند نکته درباره تبلیغات پیامکی

تبلیغ با استفاده از پیامک نیز مزایا و معایب خود را دارد. در روش تبلیغات پیامکی محدودیت کاراکتر وجود داشته و همین طور بر هزینه های تبلیغاتی اثر بسازی دارند. البته این امکان را به شما می دهد که شماره تماس خود را در آن قرار دهید. همین طور باید تعیین کنید که به چه افرادی و گروه هایی قصد دارید پیامک ارسال کنید‌.

توجه به روند بازار، نکته‌ ای اساسی در تبلیغات املاک

نکته ای دیگر که برای بهتر شدن آگهی باید از آن استفاده کنید، در نظر گرفتن روند بازار است. حقیقتا دستیابی به بهترین و تبلیغات کار پیچیده ای است. چرا که شما باید شکست ها را در این راه بپذیرید و هزینه های زیادی صرف این کار بپردازید. البته اگر این نکات را رعایت کنید می توانید به هدف اصلی خودتان و موفقیت دستیابی پیدا کنید.

نتیجه گیری

هدف اصلی ما از این مطالب رسیدن به بهترین تبلیغات و پیشرفت در این حرفه بود. چنانچه سوال یا انتقادی در این باره دارید می توانید در پایان این مقاله آن را با ما در میان بگذارید تا همکاران ما در اولین فرصت به سوالات شما رسیدگی کنند.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

جشنواره تابستانه رهن و اجاره همراه با 85 درصد تخفیف