بازاریابی املاک

مشاوره مسکن و چگونگی یافتن ملک مناسب برای خریدار

مشاوره مسکن یکی از کسب و کارهایی است که علاوه بر بهره برداری چشم گیری یکی از دردسر آفرین شغل ها است. خودتان را جای مشتری بگذارید. پس از عمری تلاش قرار است پول هایتان را برای خرید خانه خرج کنید. حتما خریدار به مشاوره ای اعتماد می کند که با چند جمله گفت و گو با او سطح سلیقه اش را پیدا کند. یک مشاوره مسکن خوب کسی نیست که معاملات بیشتری را در طول روز انجام دهد کسی است که با یک نفر چند معامله انجام دهد؛ اعتماد دوطرفه تنها با رفتار حرفه ای و اخلاق انسانی به وجود می آید. در این یادداشت مجله املاک داران تکنیک هایی را پیشنهاد می کند که شما را یک مشاوره املاک حرفه ای خواهد کرد.

شناخت مشتری یکی از مهمترین موضوعاتی است که به علوم اجتماعی و روانشناسی بسیار وابسته است. این مهم را باید در نظر داشت که شناخت یک فروشنده از نظر روانی و اجتماعی به مراتب با پزشک یا متخصص متفاوت است. زمینه شناخت در حوزه های کسب و کار و مشخصا در زمینه مشاوره املاک تجزیه و تحلیل نظرات و سلیقه مشتری و مخاطب است. اگر چه فروشنده بتدریج با میزان تجربه ای که در این عرصه دارد می تواند هوشیاری خود در این زمینه را افزایش دهد اما هرگز نمی تواند بر شناخت خود مهر علمی بزند. پیشنهاد می کنیم این یادداشت را تا انتها بخوانید و از اهمیت این موضوع آگاهی یابید.

مشاوره مسکن و چگونگی یافتن ملک مناسب برای خریدار
مشاوره مسکن و چگونگی یافتن ملک مناسب برای خریدار

پژوهش میدانی کلید اصلی است

پیش از هر پیشنهادی، آنچنان در مورد خانه تحقیق کنید که گویی خودتان می خواهید در آن زندگی کنید. قبل از این که مشتری را برای بازدید ملک به محل ببرید، درباره تمام ویژگی‌های ملک اطلاعات کافی به دست آورید. شما باید مطمئن باشید که چیزی از آن خانه نیست که با عدم آگاهی تان رو به رو شود. درباره محله هایی که تقاضای زیادی دارند، حتما پیش از ارائه خدمات به مشتری، با مالک صحبت کنید. اطمینان یابید که خانه به فروش نرفته باشد؛ بعد با مالک و مشتری قرار بگذارید. این کار در مشاوره مسکن اهمیت زیادی دارد. به‌طور کلی شما باید اعتماد مشتری را حفظ کنید. پیشنهاد می کنیم یادداشت 5 عامل موفقیت در فروش بیشتر با طراحی دکوراسیون تا انتها مطالعه کنید.

مطالعه این مقاله   کاربرد بازاریابی رابطه ای در مشاور املاک چیست؟

تجزیه و تحلیل کاملی از خانه داشته باشید

برای جمع اوری اطلاعات هر خانه یک پوشه درست کنید و تمام مشخصات را به صورت یکجا در آن نگهداری کنید. یک فهرست با الگوی ثابت به مشتری، شما را حرفه‌ای نشان می‌دهد. پرونده اطلاعات خانه، تمام ویژگی‌هایی است که آن ملک دارد. این پوشه شامل قیمت،‌ تعداد اتاق ها، متراژ و… است. اگر آگهی ملک را به‌صورت آنلاین و در سایت ها منتشر می‌کنید، این بسته اطلاعاتی را در توضیحات و متن آگهی اضافه کنید.

وقتی خریدار، قبل از دیدن آن، با مشخصات آشنا شود، تعداد تماس های منجر به معامله بیشتر خواهد بود. به یاد داشته باشید که خرید خانه، به‌خاطر شرایط ویژه و چگونگی یافتن آن، مشکل تر از انواع دیگر ملک است. افرادی که برای خرید خانه اقدام می‌کنند، قطعا سرمایه یک عمر خود را برای این کار کنار گذاشته باشند. مستأجرهای ملک مسکونی هم شرایط ویژه‌ای دارند و همیشه به‌دنبال بهترین گزینه با کمترین دردسرها هستند.

وقتی اطلاعات ملک را به‌طور کامل در اختیار مشتری قرار دهید، انتخاب را برای او آسان می‌کنید. همچنین از تماس‌های بیهوده هم جلوگیری می‌شود. درنتیجه شما و مشری تان، تجربه لذت بخشی خواهید داشت.

مشاوره مسکن و چگونگی یافتن ملک مناسب برای خریدار
مشاوره مسکن و چگونگی یافتن ملک مناسب برای خریدار

در هنگام بازدید اجازه دهید خانه خودش را معرفی کند

یکی از نکات حساسی که باید به آن توجه داشته باشید آن است که بعد از ورود به خانه، لازم نیست همچنان فروشنده باشید. بگذارید خانه خودش به فروش یا اجاره برسد. به بیان ساده، بگذارید مشتری اولین نظر خود را از اینکه آیا خانه برای او مناسب است یا خیر ارائه دهد. در مقابل باید نظر خود را بر اساس آنچه از شرایط مشتری می‌دانید، به او ارائه کنید.

مطالعه این مقاله   از اهمیت کارت ویزیت مشاور املاک در بازاریابی چه میدانید؟

خرید و فروش مسکن در اصفهان  کار ساده‌ای نیست و تجربه‌ای خاص به شمار می‌رود. بسیاری از خریداران هم در تصمیم‌گیری دچار شک خواهند بود. در اینجا حتما در تصمیم‌گیری به آن‌ها کمک کنید. به نظر آن‌ها توجه کرده و با ارائه هدفمند نظر خود تصمیم نهایی را لحاظ کنید. به طور کلی می بایست تعادلی بین ارائه توضیحات از خانه و خلاصه گفتن برقرار کنید. مشتری نباید حس کند که به هر قیمتی می‌خواهید خانه را به او بفروشید. شما توضیحات را از پیش ارائه کرده‌اید. در زمان نشان دادن ملک، سعی کنید بیشتر روی نگرانی‌هایی تمرکز کنید که پس از بازدید، امکان وقوع آن وجود دارد. برای اطلاع بیشتر از این موضوع مطالعه یادداشت املاک دار حرفه ای چگونه با مشتری برخورد می کند را به شما پیشنهاد می کنم

مشاوره مسکن و چگونگی یافتن ملک مناسب برای خریدار
مشاوره مسکن و چگونگی یافتن ملک مناسب برای خریدار

همواره به عهد خود وفا کنید

در روز خدمت به خریدار، به موقع در مکان حاضر باشید. وقت‌شناسی و خوش قول بودن عوامل مزاحم را در ذهن خریدار از بین برده و تصمیم برای خرید را هموارتر می کند. مشتری ای که از شما عصبانی باشد را در تصور کنید. احتمال اینکه خانه را به دلایل غیر منطقی رد کند، در این وضع افزایش پیدا می‌کند. توجه کنید که قول شما، وعده خلف باشد. این نکته در مشاوره مسکن از بدیهیات رفتاری اخلاقی است.

مطالعه این مقاله   راهنمای خرید و فروش خانه در اصفهان

واسه کارت پیگیر باش

پس از آنکه همه مشخصات را بیان کردید، برای مشتری وقت بگذارید. این فرصت برای بحث در مورد بازار مسکن در منطقه و خانه مورد نظر او لازم است. یادداشت‌های مشتری را بررسی کنید. با این کار می‌فهمید او از چه سطح سلیقه ای برخوردار است. در مشاوره مسکن باید پیگیری مشتری را فراموش نکنید. همه ویژگی‌های خانه را مرور کنید. شاید لازم باشد که مشتری‌ها بیش از یک بار به خانه رجوع کنند. هم پایه آنها باشید.

واسه خریدار خونه رو پیدا کن

باید توجه کنید که پیش از نشان دادن خانه ، مهم‌ترین مرحله، پرونده سازی و پیدا کردن خانه‌های مناسب است. به‌عنوان یک مشاور املاک حتما می‌دانید که خرید و اجاره خانه، از شلوغ‌ترین سطح ها عنوان می شوند. یک مشاور املاک حرفه‌ای، همیشه مجموعه مناسبی از خانه‌ها و آپارتمان‌های فروشی و اجاره‌ای منطقه را در دست دارد. فرقی نمی‌کند که این خانه‌ها از چه منبعی گردآوری شده باشند، مهم آن است که در زمان رجوع مشتری‌ها، اطلاعات کافی را داشته باشید.

نتیجه گیری

در نظر داشته باشید که شما به عنوان یک مشاوره املاک باید علوم ارتباطی را در سطوح مختلف یادبگیرید و مطمئن باشید چنین موضوعی نه تنها در کسب و کار و رونق بخشی به آنها کمک می کند، بلکه شما را به عنوان یک مشاور مسکن حرفه ای در جامعه برند می کند.

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا