بازاریابی املاکمشاورین املاک

با روش های جدید بازاریابی برای مشاوران املاک آشنا شوید

از آنجایی که بازار مسکن همواره در کشور ما از ویژگی های جالب و خاص خودش برخوردار بوده است، اطلاع پیدا کردن مشاوران املاک از روش های جدید بازاریابی به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. چون صنعت و بازار املاک مانند دیگر بازارها با سرعت بیشتری نسبت به قبل در حال حرکت است، روش های نوینی نیز به وجود آمده، که مشاوران املاک با واقف شدن بر آنها می توانند خود و کسب و کارشان را به روز کنند. خیلی ها نیز در این بازار به ساخت و ساز و یا خرید و فروش و سرمایه گذاری روی آورده اند. مسئله مهمی که باید مورد توجه قرار داد این است که بازار ملک نیز مانند دیگر بازارها دوران رکود و رونق داشته است و روند نزولی و صعودی خود را دارد. حال در اینجاست که بازاریابی اهمیت خود را نمایش می دهد. بازاریابی موفق است که، در هر دوره همراه با فراز و نشیب بتواند تاثیرگذار باشد، در ادامه این مقاله می خواهیم به ترفندها و روش های جدید بازاریابی که می تواند به مشاوران املاک کمک کند بپردازیم.

ترفندهای نوین بازاریابی مشاوران املاک
ترفندهای نوین بازاریابی مشاوران املاک

اطلاعات مشتری را بگیرید

گاهی پیش می آید که بعضی از مشاوران املاک از اهمیت مشتریانی که به آن ها رجوع می کنند، بی خبر هستند، منظور این حرف را با مثالی بیان می کنیم، معمولا وقتی خانه یا ملکی متناسب با میل مشتری پیدا نمی شود و مشاور املاک تنها کاری که می کند این است که کارت ویزیت خود را به آنها داده و می گویند که تماس بگیرند. این کار بسیار بد است!

اگر می خواهید در کسب و کار خود موفق باشید، به هر مشتری اهمیت بدهید و به آنها به چشم فرصت و مشتری قطعی خود نگاه کنید. در هر کسب و کاری موقعیت ها اهمیت بسیار زیادی دارند، پس به موقعیت های خود اهمیت بدهید. در این صورت اگر ملک مورد نظر مشتری را نیافتید، تمامی اطلاعات لازم را برای تماس مجدد، از او دریافت کنید و به او بگویید که تمام تلاش خود را برای یافتن ملک مورد نظر او انجام خواهید داد. البته باید تمامی تلاش خود را بکنید و قول بی جا ندهید. با این کار در واقع دارید به مشتری می گویید که به او و درخواستش اهمیت می دهید، همچنین علاوه بر اینکه احتمال انجام معامله را افزایش می دهید اطمینان و اعتماد مشتری را نیز جلب می کنید.

مطالعه این مقاله   مشاوران املاک موفق در جهان چگونه مشتریان خود را تحت تاثیر قرار می دهند؟
ترفندهای جدید برای بزای بازاریابی مشاوران املاک
ترفندهای جدید برای بزای بازاریابی مشاوران املاک

از تکنولوژی روز با خبر باشید

بسیاری از مواردی که در تکنولوژی جدید وجود دارند می توانند به کار مشاوران املاک بیایند. به طور مثال عکاسی حرفه ای، گجت ها و فضای مجازی از جمله مواردی هستند که مشاوران املاک با استفاده از آنها می توانند به کسب و کار خود رونق دهند. با استفاده از عکس های جذاب و خوب می توانید زیبایی های ملک هایتان را به نمایش بگذارید و مشتری های بیشتری جذب کنید. این عکس ها را در تلفن همراه خود، کامپیوتر یا تبلت خود می توانید نگه دارید و در هنگام مراجعه مشتریان به آن نشانشان دهید. این را بدانید که تصاویر خوب می توانند تاثیر بسیار زیادی در تصمیم مشتریان بگذارند. اما فضای مجازی و تاثیرات آن بر رشد کسب و کار بر کسی پوشیده نیست، با قرار دادن تصاویر و اطلاعات خانه ها و املاک خود می توانید مشتریان بیشتری جذب کرده و نام آژانس املاک خود را پرآوازه تر کنید. همچنین می توانید با مشاوره یک آژانس تبلیغات اینترنتی از تکنیک های تبلیغاتی و بازاریابی اینترنتی استفاده کنید.

از دروغ گفتن پرهیز کنید

پروسه بازدید از خانه، یکی از مهمترین مراحل در روند خرید خانه است. اگر پیش از بازدید خانه، تعریف های شما از ملک با آنچه که مشتری بعدا خواهد دید، مغایرت داشته باشد، مشتری اعتماد خود را نسبت به شما از دست خواهد داد.

مطالعه این مقاله   اصطلاحات ساخت و ساز که هر مشاور املاک و سازنده‌ای باید بداند!

از ترفندهای متفاوتی برای اطلاع رسانی استفاده کنید

یکی از روش هایی که حتی در کشور آمریکا نیز مرسوم است، نصب اعلامیه های فروش بر روی درب خانه ها است که می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. با نصب کردن این اطلاعیه ها می توانید نظر عابران را به خانه مورد نظر که برای فروش گذاشته شده است جلب کنید. نا گفته نماند که این روش برای آپارتمان ها دشوارتر است.

راحت تر اجازه بازدید مشتریان از خانه یا ملک را بدهید

روش بسیار جالب دیگری هم که در کشور آمریکا توسط مشاوران املاک و صاحبان ملک ها انجام می گیرد، این است که اعلام می کنند در یک روز کامل و مشخص بازدید از ملکی که برای فروش گذاشته شده برای عموم آزاد است. لازمه انجام این کار آن است که اطلاع رسانی به خوبی انجام بگیرد، مخصوصا در محله های اطراف ملک مورد نظر. برای انجام این کار می بایست فرم های مخصوصی را تهیه کرده و اطلاعات مراجعه کنندگان را در آن ثبت نمایید. این کار برای این است که اگر آنها نتوانستند خانه را خریداری نمایند یا اینکه مورد قبولشان واقع نشد، به آنها موارد مناسبی را پیشنهاد کنید. با این کار می توانید مشتریان بیشتری جذب نمایید.

ترفندهای مهم در کسب و کار مشاوران املاک
ترفندهای مهم در کسب و کار مشاوران املاک

پیش از بازدید مشتریان ملک یا خانه را آماده کنید

خانه ها و املاک همانند اجناسی هستند که شما آن ها را می فروشید، پس حتما پیش از اینکه مشتری آن را ببیند، آماده اش کنید تا به چشم انها بیاید. توجه داشته باشید که نباید هیچ نقص و عیبی در خانه وجود داشته باشد و یا اینکه پروژه تعمیراتی نصفه کاره مانده باشد. ای موارد امی توانند در تصمیم مشتریان بسیار تاثیرگذار باشند. مثلا فروشندگان وقتی محصولی را می خواهند به فروش برسانند، سعی می کنند به بسته بندی و جنبه های بیرونی آن توجه کنند، برای کار مشاوران املاک نیز قضیه به همین صورت است و ظاهر خانه مانند بسته بندی آن عمل می کند. اگر خانه نیاز به تعمیر داشته باشد، هرچه سریع تر باید این کار انجام پذیرد. لوازمی که اضافی هستند یا به درد نمی خورند و به ظاهر خانه لطمه می زنند را از خانه خارج کنید. همچنین اگر مشتریان خانه را نپسندیدند از آن ها دلیلش را پرسیده و جایی یادداشت فرمایید.

مطالعه این مقاله   درآمد مشاوران املاک در کدام فصل بیشتر می شود؟
ترفندهای مشاوران املاک
ترفندهای مشاوران املاک

شبکه سازی

شبکه سازی ارتباط های شما را افزایش می دهد، افزایش ارتباطات در کسب و کار مشاوران املاک می تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد. وقتی که با مشاوران املاک دیگر محله ها ارتباط و توافقات نزدیکی برقرار کنید، می توانید از موجودی اطلاعات آنها مطلع باشید. وقتی که به ایجاد این روابط مناسب و موثر دست بزنید راحت تر می توانید خانه های مناسبی برای مشتریان خود پیدا کنید. این کار برای شما، مشتری و همکارتان سودآور خواهد بود.

روش های جدید بازاریابی برای مشاوران املاک
روش های جدید بازاریابی برای مشاوران املاک

سخن پایانی

کسب و کار مشاوران املاک امروزه با سرعت بیشتری دارد رو به جلو حرکت می کند، به همین خاطر مشاوران املاک باید علم خود را درباره کارشان به روز کرده و از روش های جدید بازاریابی آن اطلاع پیدا کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و بهره مندی از آموزش هایی که برای مشاوران املاک در نظر گرفته شده است، می توانید به سایت املاک پلاس مراجعه کنید و از دوره هایی که برای این حوزه در نظر گرفته شده است بهره مند شوید. همچنین مجموعه املاک داران خدمات ویژه ای در زمینه مشارکت در ساخت، خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، مشاوره و سرمایه گذاری، تهاتر و غیره ارائه می کند.

برای استفاده مشاوره بازاریابی و سرمایه گذاری به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا