مجله ویدئویی

تفاوت بین ملک اداری و تجاری در چیست؟

 

در این کلیپ از مجموعه املاک داران خواهیم دید که ملک تجاری ملکی است که دارای سند ملک تجاری است که توسط شهرداری بررسی و مجوز صادر می شود در واقع ملک تجاری، ملکی که دارای امتیازاتی شامل : سرقفلی و دارای نصب تابلو می‌باشد می‌توان انواعی ازآن‌ها نام برد مغازه، دفتربیمه و… راه اندازی نمود.

ساختمان اداری، بهترین مکان برای دفتر کار است؛ که بخشی از نهادهای دولتی می‌باشند افرادی که درآن جا شروع به فعالیت می‌کنند درضمن اینکه مکان‌ها وموقعیت اداری که همان واحد مسکونی می‌باشد با تغییر کاربری ملک مسکونی به اداری، جاهای شلوغ همانند مشاغل سالن ارایشگاه که محل پر رفت و آمد و جایی است که تردد وترافیک زیادی ایجاد می‌کند وباعث مزاحمت هماسیگان می‌شود باتوجه به  بررسی شهرداری باعث به وجود امدن جریمات سنگین می‌شود.

تفاوت ملک تجاری و اداری به این معناست که معمولا کارهای اداری طبقات بالا که جنبه دفتری خواهد داشت و مغازه‌ها طبقات پایین می‌باشد، دفترهایی که برای کارهای اداری و واردات و صادرات می‌باشد، مغازه جزئی از فروش است.

خرید املاک اداری در اصفهان و شهرهای دیگر پرهزینه بوده بنابراین باید به ویژگی‌های آن که مشاوران املاک در اصفهان به آن اشاره خواهند کرد توجه شود مانند: نورخوب، ظاهرمناسب، و…که مهم ترین آن پارکینگ محل مورد نظراست. در زمان قرارداد موقعیت انشابعات آب، برق، گاز، باید ذکر شود و در ضمن حتما به مالیات بر اجاره املاک تجاری که از قبل پرداخت شده توجه شود. برای دانستن مسائل حقوقی اجاره ملک اداری می‌توانید از مشاوران حقوقی ملک در مجموعه املاک داران کمک بگیرید.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا