عمومی

بهترین کشور جهان برای زندگی کجاست؟

بهترین کشور جهان برای زندگی کجاست؟ پاسخ به این سوال می تواند شروع مسیر مهاجرت باشد. دغدغه و نگرانی اکثر مردم جهان، تعیین و انتخاب بهترین کشور جهان برای زندگی است. کشوری که بتواند تمام نیازهای مردمانش را برطرف کند و بهترین کیفیت زندگی را برای شهروندانش فراهم کند. علاوه بر این، مردم آن کشور از امنیت روانی و فیزیکی بالایی برخوردار باشند.

پیش از اینکه به این موضوع بپردازیم، باید به این نکته توجه کرد که پلتفرم املاک داران، برای خرید و فروش ملک در اصفهان و شهرهای دیگر کشور، خدماتی را ارائه می کند، برای ثبت آگهی رایگان ملک و دیگر اقدامات مهم برای معامله در حوزه املاک و مستغلات، می توانید در سایت املاک داران و در بخش خدمات ویژه ما اقدام فرمایید.

بهترین کشور جهان برای زندگی

 

آب و هوا نیز از دیگر موارد مهم در انتخاب یک کشور مناسب است. ولی نمی تواند در مقابل دیگر معیارها مهم و پراهمیت باشد. ممکن است بسیاری از کشورها خیلی از ویژگی ها را نداشته باشند. ولی بتوانند به راحتی جوابگوی شهروندان خود در دیگر زمینه ها باشند. بنابراین معیار و شرایط شما از جمله موارد مهمی است که در انتخاب یک کشور مناسب تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

در این مقاله ما سعی کرده ایم تمام موارد مربوط به اقتصاد، امنیت، فرهنگی و دیگر مواردی که برای هر کشوری حیاتی است را برای شما عزیزان بسنجیم و درمورد آنها به صورت مفصل صحبت کنیم. در صورتی که قصد دارید بیشتر با این موارد آشنا شوید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما بمانید.

بهترین کشور برای زندگی از لحاظ درآمد

درآمد مناسب و خوب از بارزترین فاکتورهایی است که در انتخاب محل زندگی نقش بسزایی دارد. بسیاری از افراد زمانی که قصد مهاجرت به یک کشور را دارند، در ابتدا میانگین درآمد آنجا را می سنجند و با درنظر گرفتن آن، کشور مقصد را برای مهاجرت انتخاب می کنند. معمولا، اشخاصی که درآمد سرانه بالایی دارند از رفاه بیشتری نیز برخوردارند.

سطح درآمد ناخالص ملی از جمله معیارهای مهم در این دسته بندی به شمار می رود. به عنوان مثال لوکزامبورگ از درآمد ۷۱ میلیارد دلاری، به صورت ناخالص برخوردار است و سطح درآمد افزایشی دارد. همچنین با توجه به جمعیت بسیار کمی که دارد توانسته اقتصاد کلان و سرمایه گذاران بیشتری را داشته باشد. امروزه این کشور در اروپا به یکی از موفق ترین کشورها در زمینه اقتصاد شناخته می شود.

بهترین کشور جهان برای زندگی

از دیگر کشورهای اقتصادی می توان به کانادا اشاره کرد که از درآمد ناخالص ملی ۱/۸۶ تریلیون دلاری برخوردار است. این کشور دارای جمعیت ۳۷ میلیونی بوده و توانسته فرصت های بیشماری را برای رفاه شهروندان خود رقم بزند.

بهترین کشور از لحاظ امنیت

امنیت از دیگر موارد مهم برای انتخاب محل زندگی است. بدون شک هیچ فردی دوست ندارد در کشوری زندگی کند که امنیت کافی وجود نداشته باشد. بنابراین امنیت تاثیر زیادی در آرامش روان و شغل یک فرد دارد. کشورهای امن به ترتیب شامل سوئیس، کانادا، نروژ، دانمارک و استرالیا بوده و بعد از آن رده های پنجم تا دهم کشورهای نیوزلند، سوئد، هلند، اتریش و فنلاند است.

بهترین کشور جهان برای زندگی

بهترین کشور از لحاظ آموزش

امروزه آموزش از مهمترین دغدغه هایی است که والدین برای تربیت صحیح فرزندان خود به آن نیاز دارند. بنابراین می توان گفت که سیستم آموزشی استاندارد برای موفقیت هر چه بیشتر و آینده خانواده ها و فرزندان مهم و حیاتی است. آمریکا اولین کشوری است که از لحاظ سیستم آموزشی خیلی قوی بوده و دارای حمایت های دولتی و ایالتی است. کشور بعدی انگلستان بوده که دارای سیستم های آموزش PISA، استانداردهای بین المللی است. بعد از آمریکا و انگلستان می توان به ترتیب به کشورهایی مثل آلمان، کانادا و فرانسه اشاره کرد.

بهترین کشور جهان برای زندگی

بهترین کشور از لحاظ هزینه

هزینه نقش بسزایی در انتخاب سبک زندگی دارد و باعث کیفیت آن خواهد شد. لذا هر چه قدر هزینه زندگی به صرفه و مناسب تر باشد، به همان میزان سطح زندگیتان بهتر خواهد بود. از همه مهمتر این معیار تاثیر مستقیمی در امنیت روانی دارد و می توانید خودتان را با هر شرایطی وفق دهید.

هزینه زندگی در کشورهایی مثل سوئیس، ایتالیا، آلمان، بلژیک، فرانسه و اتریش عالی است این کشورها در رده های اول تا ششم قرار دارد. رتبه بندی با توجه به کشور آمریکا در نظر گرفته شده است. اگر قصد دارید به این جاها یا سایر کشورها مهاجرت کنید، در ابتدا به خوبی درمورد آن جا تحقیق کنید.

بهترین کشور جهان برای زندگی

بهترین کشور از لحاظ سرمایه گذاری

مطمئنا یک فرد کارآفرین و باتجربه دوست دارد کشوری را انتخاب کند که با راه اندازی پروژه جدید بتواند سرمایه عظیمی کسب کند. بنابراین سرمایه گذاری یک امر مهم بوده که باید از لحاظ سیاسی و اقتصادی بسیار امن باشد و سود بالایی را در پی داشته باشد. اما بهترین کشور از لحاظ کسب درآمد و سرمایه گذاری کدام است؟ در سال ۲۰۲۰ کانادا به عنوان بهترین کشور در این زمینه شناخته شد.

در خدمات ویژه املاک داران می توانید به بخش مشاوره سرمایه گذاری در مسکن مراجعه کرده و در این رابطه سوالات خود را در میان بگذارید.

بهترین کشور جهان برای زندگی

بهترین کشور از لحاظ سیستم بهداشت و درمان

سیستم بهداشت و درمان در صورتی که به صورت استاندارد باشد باعث ایجاد امنیت جسمی و روانی مردم شده و در کاهش بیماری ها نقش زیادی ایفا خواهد کرد. تحقیقات نشان داده کشورهایی که از سیستم درمانی باکیفیتی روبه رو هستند، امید به زندگی و طول عمر بیشتری خواهند داشت. کشورهایی مثل انگلستان و سوئیس بهترین سیستم های بهداشتی را دارند.

بهترین کشور جهان برای زندگی

بهترین کشور از لحاظ اشتغال

کشورهایی مثل آمریکا، آلمان و کانادا از جمله کشورهایی هستند که از لحاظ اشتغال بهترین مقام را دارند. به همین دلیل، در سال های گذشته بعضی از کشورها مثل کشورهای عربی جایگاه مناسبی در این زمینه دریافت کرده اند. اشتغال در هر کشور با توجه به اقتصاد آن جا ارتباط مستقیم دارد. همانگونه که گفتیم این سه کشور در مقام های اول، دوم و سوم قرار گرفته اند.

آمریکا

این کشور شرایط مناسبی در زمینه کسب و کار و سرمایه گذاری دارد و مقام اول به آن تعلق دارد. کشور آمریکا دارای ویژگی هایی مثل فضای باز اقتصادی، گسترش مشاغل و تکنولوژی روز است.

کانادا

کانادا در این زمینه رتبه دوم را به خود اختصاص داده و بیشترین فرصت های شغلی را دارد. استان های این کشور مثل انتاریو، کبک و برینیش کلمبیا از رتبه های شغلی بالایی برخوردار هستند. امروزه کشور کانادا توانسته نرخ بیکاری را به شدت کاهش دهد و آن را به خوبی کنترل و مدیریت کند.

آلمان

سومین رتبه کشور در جهان آلمان است که از لحاظ اشتغال جزو مهمترین کشورهای صنعتی به شمار می آید. این کشور از نظر تکنولوژی و خودروسازی بهترین اشتغال زایی را دارد و لذا میانگین درآمد بالایی خواهد داشت‌. این قابلیت باعث‌شده که کشور آلمان به یک گزینه جذاب برای مهاجران باشد.

چین

کشور چین دومین اقتصاد بزرگ در جهان محسوب می شود و علاوه بر پیشرفت در سطح اشتغال توانسته رشد سریع بازار را از آن خود کند. این کشور به خاطر تولید بی شمار کالا و محصولات در جایگاه چهارم قرار دارد.

استرالیا

این کشور در زمینه مشاغل خدماتی بهترین کشور است و رشد نسبتا بالایی در زمینه هایی مثل گردشگری، طراحی وب سایت، فناوری و کامپیوتر دارد؛ به گونه ای که میانگین درآمد سالانه یک مهندس فناوری در بازه ۱۰۰ تا ۱۴۰ دلار در سال است. بعد از استرالیا کشورهایی مثل ژاپن، قطر، امارات، نروژ و انگلستان در جدول رده بندی اشتغال قرار می گیرند.

بهترین کشور جهان برای زندگی

بهترین کشور جهان برای زندگی از لحاظ کیفیت زندگی

هر چه قدر که زندگی از کیفیت بالاتری برخوردار باشد مطمئنا هزینه و امنیت بیشتری نیز دارد. لذا مهمترین چیزی یک شخص باید در انتخاب بهترین کشور در نظر بگیرید کیفیت زندگی خوب است. این معیار علاوه بر امنیت و هزینه به مواردی مثل هزینه مسکن، هزینه زندگی، قدرت خرید، وضعیت ترافیک، شرایط آب و هوایی و سطح بهداشت بستگی دارد.

در ادامه به معرفی چند کشور که از نظر کیفیت زندگی اولویت بندی شده اند خواهیم پرداخت.

سوئیس

سوئیس برای شهروندان خود از ۷۰۰ میلیارد دلاری و همین طور سرانه ناخالص ۶۵ هزار دلاری استفاده می کند. این کشور به جز درآمد بالا، از لحاظ سیستم آموزشی و سیستم درمانی نیز پیشرفته عمل می‌کند. کشور سوئیس به عنوان شادترین و با کیفیت ترین کشور از نظر کیفیت زندگی شناخته می شود.

کانادا

کشور کانادا دارای GDP معادل ۱/۷ تریلیون دلاری و همین‌طور از سرانه حدود ۴۹ هزار دلاری است. از همه مهمتر کانادا اقتصادهای برتر جهان را دارد و به خاطر روابط سیاسی پهناور و ثبات اقتصادی از معیارهای مناسبی برخوردار است.

ژاپن

کشور ژاپن در رده سوم قرار دارد و از درآمد ناخالص ملی ۵۰۰۰ میلیارد دلاری و سرانه ۴۴ هزار دلاری برخوردار است. این کشور جزو بزرگترین و گسترده ترین قطب های تکنولوژی در جهان بوده و از صنعت برای کیفیت زندگی شهروندان خود استفاده می کند.

بهترین کشور جهان برای زندگی

آلمان

کشور آلمان نیز از جمله کشورهای صنعتی است که از فرهنگ بسیار غنی برخوردار است. این کشور بهترین اقتصاد را دارد و ۴۰۰۰ میلیارد دلاری و سرانه ۴۲ هزار دلاری را برای شهروندان خود فراهم کرده است.

استرالیا

این کشور از سطح زندگی با کیفیتی برخوردار است و به خاطر مدیریت بالایی که در کنترل بحران ها دارد باعث پیشرفت این کشور شده‌است. استرالیا از فرصت های شغلی مناسبی برخوردار است و امکانات فوق العاده ای دارد. از دیگر کشورها که دارای کیفیت زندگی مناسبی هستند می توان به انگلستان، آمریکا، نروژ، سوئد و هلند اشاره کرد.

نتیجه گیری

انتخاب بهترین کشور جهان برای زندگی، با توجه به معیار و فاکتورهایی بررسی می شود و یک کشور می تواند طبق امتیازهایی که برای شهروندان خود فراهم کرده از تمام جهات برای مردم آن شهر مناسب باشد. بهترین کشور، کشوری است که رفاه و آسایش را برای مردمان خود ایجاد کند و در روحیه آنها تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا