بازار مسکنمشاورین املاک

8 راهکار طلایی برای کسب درآمد حاصل از اجاره

مسکن می تواند علاوه بر جنبه مصرفی، برای کسب درآمد حاصل از اجاره نیز مورد استفاده قرار بگیرد. این قضیه کاملا بستگی به نیاز شما دارد که می خواهید از مسکن چگونه استفاده کنید. اگر قصد دارید برای سرمایه گذاری از مسکن استفاده کنید می‌ توانید برای اجاره و پیش فروش آن اقدام کنید.

بنابراین اجاره دادن یک مسکن از جمله روش هایی است که می تواند برای درآمد زایی افراد بسیار مناسب باشد و امروزه بیشتر مورد توجه اشخاص قرار گرفته است.

بسیاری از افراد می توانند با پیدا کردن مستاجر به حوزه اقتصاد پا بگذارند و با روش هوشمندانه و مدیریت مناسب سرمایه ای زیاد کسب کنند.

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که دوست دارید با این روش پا به عرصه اقتصاد بگذارید می توانید تا انتهای مقاله املاک داران همراه باشید و با تمام نکات گفته شده به سرمایه گذاری مناسبی برسید. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

کسب درآمد با اجاره
کسب درآمد با اجاره

گام اول: با بازار جهت کسب درآمد حاصل از اجاره

یکی از نخستین روش ها برای کسب درآمد از مسکن، داشتن اطلاعات کافی و همین طور عملگرایی است که هر فرد سرمایه گذاری باید از آن استفاده کند. یقینا بدون داشتن تجربه و اطلاعات کافی از بازار مسکن نمی توان کسب درآمد مناسبی داشت.

مثلا در صورتی که از یک محله یا مسکن اطلاعات کافی نداشته باشید امکان دارد که هیچوقت به درآمد قابل توجهی نرسید و درآمد خودتان را نیز کاملا از دست بدهید.

شاید سوال پرسید که چگونه می توان از بازار اجاره شناخت کافی پیدا کرد. برای اینکار اول از همه باید در مورد منطقه، شهر و محله های اطراف آن خانه تحقیقات انجام داد. سپس به خوبی متوجه خواهید شد که کدام یک از آنها برای سرمایه گذاری بهتر است.

اگر شخصا در بازار تحقیق کنید می بینید که برای موفقیت بیشتر باید ابتدا از مشتریان ارتباط بگیرید و سپس اقدام به بقیه مراحل کنید.

گام اول: با بازار جهت کسب درآمد حاصل از اجاره
گام اول: با بازار جهت کسب درآمد حاصل از اجاره

گام دوم: شناسایی هدف برای کسب درآمد حاصل از اجاره

در گام دوم باید دقت کنید که اطلاعات کافی یا دیگر موارد تنها کافی نیست و باید شما هدف خودتان را از اجاره مسکن و سرمایه گذاری مشخص کنید.

گام سوم: شناخت ریسک در زمان های مختلف

در گام سوم باید پی ببرید که به ریسکش می ارزد یا نه و آیا با ریسک، به سود بالا و سرمایه گذاری می رسید؟ بعد از آنکه مطمئن شدید حالا باید بهترین موقعیت و مناسب ترین محل را شناسایی کرده و بعد آن را انتخاب کنید. بنابراین بهتر است که بودجه خود را در نظر بگیرید و بگویید که ارزش دارد یک خانه برای اجاره انتخاب کنید یا بعدا با این کار به مشکل بر می خورید.

مطالعه این مقاله   همه چیز درباره مهارت های ارتباطی مشاوران املاک

اگر که به این نتیجه رسیدید که خرید این ملک و اداره کردن آن ریسک کمتری دارد حالا می توانید اقدام به خرید کنید. ولی این نکته را نیز در نظر بگیرید که اگر به هر علتی مستاجر شما بخواهد خانه را ترک کند ممکن است که تا چند مدت طولانی خانه شما خالی باشد و هیچ درآمدی نداشته باشید.

در نتیجه، داشتن اطلاعات کافی از میزان ریسک به شما کمک خواهد کرد که برای خرید آپارتمان و کسب درآمد به صورت اجاره ای بهتر تصمیم بگیرید.

گام چهارم: انتخاب مشاور املاک معتبر

بعد از اینکه توانستید بازار را بهتر بشناسید حالا می‌ توانید با استفاده از یک مشاور معتبر، آپارتمان و ملک خود را انتخاب کنید. زیرا شناخت یک مشاور املاک معتبر و دارای مجوز، از جمله مواردی است که بعد از قیمت اهمیت پررنگی دارد. همچنین می تواند به شما اطمینان دهد که آسیب های ناشی از اجاره مسکن را به حداقل می رساند.

بنابراین حتماً باید مشاور شما خوب باشد و در صورتیکه یک مشاوره بد را انتخاب کنید باعث می شود که آسیب های جبران ناپذیر را در مسیر کسب و کار به همراه داشته باشید.

با راهکارهای درآمد حاصل از اجاره آشنا شوید!
با راهکارهای درآمد حاصل از اجاره آشنا شوید!

گام پنجم: شناخت مستأجر ملک

هیچ فرد سرمایه گذاری در کسب و کار اجاره ملک نمی تواند بدون شناسایی کافی از مستأجر خود به پیروزی و موفقیت برسد. به جز مراقبت از خود ملک، موارد بسیار ضروری تری نیز در این گونه سرمایه‌ گذاری ها وجود دارد.

بنابراین تعیین مستأجری که به سرمایه و ملک شما ضرری نزند و از بهای آن کم نکند، خیلی با اهمیت است. حتی مطلع بودن از سابقه مالی مستأجر می تواند ریسک بسیار زیادی در پرداخت اجاره منزل داشته باشد.

به جز موارد گفته شده، زمان خالی کردن ملک نیز می ‌توانید امید داشته باشید که با حداقل ترین دردسر ملک شما تحویل داده شده است. یکی از مشکلات بنیادی که مالک در رویکرد اجاره مسکن و مستاجر با آن مواجه می‌ شود مشکلات بعد از تخلیه ملک است.

به خاطر این کم کاری و تنبلی مستأجر، مالک دچار خسارات جبران ناپذیری می شود. همین طور در برخی از موارد، مستأجر از خالی کردن ملک در زمان مشخص شده اجتناب کرده و مالک را با مشکلات بسیاری مواجه می ‌کند.

"<yoastmark

گام ششم: فرآیند و رویکرد مشخص اجاره ملک

در نهایت، هیچ راهبرد سرمایه گذاری بدون وجود یک فرایند از پیش تعیین شده نمی تواند همه جوانب های کسب درآمد را اجاره کند و به تدبیر و مدیریت آنها بپردازد. در این گونه کسب و کارها، باید به دارایی خود به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کرد و بسیار دقیق و منظم به آن بپردازید.

مطالعه این مقاله   درآمد و آینده مشاور املاک چگونه است؟

به عنوان مثال هر فرد سرمایه ‌گذاری باید به صورت دقیق و حساب‌شده به زیرساخت یک فرآیند بپردازد. و کل رویکرد آن را در نظر داشته باشد. در این صورت می‌تواند ریسک های سر راه خود را کنترل کندو سرمایه گذاری و دارایی خود را در مسیر درستی جلو ببرد.

تنها شناخت بازار برای فرد سرمایه گذار کافی نیست و باید برای شناسایی بهتر بازار، پا در عرصه سرمایه گذاری گذاشت و بهترین آپارتمان برای کسب درآمد انتخاب کرد. در نتیجه با شناخت کامل بازار و بدون ریسک، می توان به کسب درآمد با سود بالا رسید.

گام ششم: فرآیند و رویکرد مشخص اجاره ملک
گام ششم: فرآیند و رویکرد مشخص اجاره ملک

گام هفتم: کسب درآمد و سرمایه گذاری از طریق ویلا

شما علاوه بر اجاره منازل و آپارتمان، می‌ توانید از ویلا نیز برای اجاره دادن استفاده کنید. امروزه وجود گردشگران باعث شده است که اجاره ویلا بسیار سود آور باشد. شما می توانید با داشتن ویلا در اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کار پر رونقی داشته باشید.

بنابراین وجود یک ویلا با تمام امکانات و ظرفیت اقامت بالا می تواند گردشگران زیادی را به سمت ویلای شما بکشاند. با این کار به صورت میانگین درآمد بالایی داشته باشید.

اما شاید سوال بپرسید که چگونه ویلای خود را به گردشگران و مسافران اجاره دهیم؟ شما می توانید با استفاده از مسافران بین راه و از طریق تبلیغات اینترنتی، شماره تماس، پوستر و تابلوهای اجاره ویلا این کار را انجام دهید.

گام هشتم: کسب درآمد از طریق اجاره سوئیت

کسب درآمد به وسیله ی اجاره سوئیت، نیز یکی از روش های کسب درآمد است که مانند ویلا برای گردشگران مورد استفاده قرار می گیرد. که برای پیدا کردن مسافران و گردشگران می توانید سوئیت خود را به صورت تلفنی، اینترنتی و پوستر تبلیغ کنید و مسافران زیادی را به سمت ویلای خود بکشانید.

گام هشتم: کسب درآمد از طریق اجاره سوئیت
گام هشتم: کسب درآمد از طریق اجاره سوئیت

چند توصیه برای افزایش کسب درآمد حاصل از اجاره

 

 

 

  • نظارت کاملی بر روی مستاجران خود داشته باشید.

تحویل گرفتن خانه از برخی از مستاجران ممکن است هزینه های مالی و زمانی زیادی را بر صاحبخانه تحمیل کند. گاهی تخلیه منزل تا 6 ماه طول می کشد. در نتیجه بهتر است اقدامات پیشگیرانه را در رابطه با آن ها اعمال نمایید. به طور مثال مسئولیت پذیری مالی آن ها را بررسی کنید و یا در مورد سوپیشینه آن ها تحقیق نمایید.

  • خانه خود را در برابر صدمات احتمالی توسط مستاجر مقاوم سازی نمایید.

معمولا صاحبخانه نمی تواند بابت صدمات ناشی از حضور مستاجران در منزل ، پوی را از ودیعه آن ها کم کند. بنابراین بهتر است از بروز این مشکل پیشگیری نماید. مثلا می توان در اجاره نامه به نصب نکردن تلویزیون بر روی دیوار ، عدم نصب میخ یا جالباسی اشاره کرد. طبق تجربه محوطه سازی با مصالح با دوام مانند وینیل یا آجر ، هزینه های تعمیر را کاهش می دهند.

  • ملک خود را به مشاورین املاک بسپارید.

درست است که در ابتدا ممکن است مشاورین املاک هزینه ای را بابت اجاره یا فروش ملک شما دریافت کنند اما در طولانی مدت می توانند هزینه ها و استرس شما را از بابت ایجاد آسیب به ملک‌تان کاهش دهند.

  • مستاجران خود را راضی نگه دارید.

راضی ماندن مستاجر باعث می شود که مدت زمان بیشتری را در ملک شما بمانند. همین مورد هزینه های پیدا کردن مستاجر جدید را کاهش می دهد. ضمن آن که مستاجر قدیمی ممکن است از ایرادات کوچک محل زندگی یا کار خود چشم پوشی کند. اما مستاجر جدید به دنبال پیدا کردن یک جای دون ایراد است و ممکن است از شما بخواهد تعمیرات لازم را انجام دهید.

  • هیچگاه هزینه های انرژی را در اجاره لحاظ نکنید.

هزینه های انرژی مانند انواع قبوض باید از اجاره جدا باشند. پرداخت این قبوض به عهده مستاجر است. در غیر این صورت مستاجر هیچ محدودیتی برای مصرف انرژی ندارد و این هزینه دائما افزایش می یابد.

  • کمدهای دیواری یا میزهای آماده در منزل خود پیاده سازی کنید.
مطالعه این مقاله   خبر خوش از پرداخت وام مسکن به بازنشستگان کشور | افزایش سقف وام مسکن کارکنان

این مورد در نگاه اول عجیب است. شاید فکر کنید که چرا باید هزینه زیادی برای این کار متحمل شوید وقتی قرار نیست خودتان ازآن استفاده نمایید! دلیل این مسئله آن است که با وجود وسایل از پیش ساخته ، مستاجر نمی تواند دائما وسایل را جا به جا کند و با این کار به ملک شما صدمه ای وارد نماید.

سخن نهایی

امیدواریم با خواندن مقاله بالا اطلاعات مفیدی را کسب کرده‌باشید. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه کسب درآمد از طریق اجاره دارید، می ‌توانید در بخش نظرات بنویسید.

همچنین با راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران می ‌توانید ضمن خرید و فروش خانه و ویلا در اصفهان، در اجاره مسکن نیز استفاده نمایید. اما شما از چه روش هایی برای اجاره منزل خود استفاده می کنید؟

خوشحال می شویم این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. همچنین نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

مجموعه املاک داران در زمینه های مختلفی به ارائه خدمات می پردازد، این خدمات شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و غیره می شوند، برای بهره مندی از این خدمات می توانید به صفحه اصلی سایت املاکداران مراجعه کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا