در حال بارگذاری...

۱۹ راهکار طلایی برای افزایش و جذب انرژی مثبت در خانه

آنچه در این مقاله می خوانید:

  • بهترین راه های جذب انرژی مثبت در خانه

بهترین راه های جذب انرژی مثبت در خانه کدامند؟ اگر دوست دارید سرحال و پر انرژی باشید باید خانه خود را سرشار از انرژی مثبت کنید. راه های زیادی برای جذب کردن انرژی به خانه وجود دارد. هر وسیله ای می تواند ارتعاشی از انرژی را به فرد منتقل کند.

برای مثال اگر شما مبل زرد یا قرمز برای خانه خود بخرید، فرکانس های مختلفی از انرژی را جذب خواهید کرد. در مجله املاک داران قصد داریم راهکارهایی از انتقال انرژی مثبت در خانه را به شما ارائه دهیم.

جذب انرژی مثبت در خانه

خانه خود را مرتب کنید

مطمئنا شما هم زمان هایی که خانه بهم ریخته است کلافه و خسته می شوید. به همین دلیل مرتب بودن منزل راهی برای کاهش آشفتگی ذهن و اعصاب است. در واقع اگر شما منزل خود را مرتب نگه دارید همیشه انرژی مثبت در خانه شما برقرار است. همچنین لازم است تا وسایلی که یادآور خاطرات بد هستند یا خراب شده اند را دور بریزید تا مانع نفوذ انرژی های منفی به خانه شوید.

طبیعت را به خانه خود بیاورید

گیاهان و هوای تازه حس وصف ناپذیری به خانه می دهد. پس اگر به دنبال حس آرامش و دوری از اضطراب هستید هر صبح پنجره های خانه را باز کنید تا هوای تازه در خانه گردش کند. همچنین پر کردن خانه از گل و گیاه های زیبا همچون بامبو، پتوس و غیره را فراموش نکنید. قرار دادن وسایلی که جزئی از طبیعت اند همچون حصیر و چوب می توانند علاوه بر زیباتر کردن خانه حال شما را نیز بهتر کنند.

جذب انرژی مثبت در خانه

قدرت رنگ ها

در روانشناسی هر رنگی احساس و انرژی را منتقل می کند. حتی رنگ ها معانی مختلفی نیز دارند. رنگ سیاه گرچه بسیار شیک و مدرن است و اکثر افراد دکوراسیون هایی با رنگ مشکی را می پسندند؛ اما در دراز مدت روحیه را کسل می کند و مانع ورود انرژی مثبت به خانه می شود. اما اگر عاشق رنگ سیاه هستید لازم نیست آن ها را از منزلتان حذف کنید بلکه کافیست از تنوع رنگ ها کمک بگیرید.

 وسایل مشکی را در کنار سایر رنگ هایی که با مشکی تناسب و توازن دارند قرار دهید. اغلب افراد کنار هم قرار گرفتن رنگ مشکی و سفید را دوست دارند. اگر به رنگ سفید از یک منشور نگاه کنید رنگین کمانی از نور خواهید دید. همچنین سعی کنید از رنگ های طبیعی که در طبیعت وجود دارند استفاده کنید تا همیشه انرژی مثبت را در خانه خود پایدار نگه دارید.

آینه و انعکاس تصاویری جذاب

قرارگیری آینه در محل مناسب بسیار اهمیت دارد. در واقع شما نباید آینه را در محلی قرار دهید که وسیله ای با انرژی منفی را هر روز منعکس کند. پس تلاش کنید آینه را در محلی قرار دهید که همیشه انرژی مثبت را در خانه پایدار نگه دارد. می توانید آینه را در محلی قرار دهید که گل ها و گیاهان را انعکاس دهد.

جذب انرژی مثبت در خانه

توازن را در استفاده از عناصر رعایت کنید

عناصری که باید توازن را در آن رعایت کنید شامل آب، آتش، خاک و چوب می شوند. با این کار شما توازنی از عناصر اصلی طبیعت خواهید داشت. برای مثال کافیست گلدانی چوبی استفاده کنید که از سنگریزه پر شده و داخل آن گل وجود دارد.

همچنین در کنار آن می توانید نمادی از آب و نمادی از آتش مانند شمع بگذارید. چنانچه نمی توانید از این وسایل استفاده کنید می توانید از رنگ هایی بهره بگیرید که نمایانگر این عناصرند. رنگ سیاه نماد آب، سبز نماد چوب، قرمز نماد آتش، زرد مایل به قهوه ای نماد خاک و سفید نماد فلز است.

تاثیر باز گذاشتن در ورودی خانه

دقت کنید در ورودی خانه محل ورود انرژی مثبت و خروج انرژی منفی است. پس اگر منزل شما به شکلی است که اگر در ورودی را باز بگذارید حیاط خانه شما را نشان می دهد هر صبح اجازه بدهید در باز باشد تا جذب انرژی مثبت در خانه جاری شود.

همچنین می توانید در طراحی دکوراسیون داخلی به خصوص درب از رنگ قرمز بهره بگیرید تا ثروت و شانس را به خانه خود جذب کنید. اگر در روبروی درب اصلی خانه کاسه ای از آب و گل و لیمو قرار دهید و مرتب آن را عوض کنید انرژی مثبت در خانه شما مرتبا تمدید می شود.

جذب انرژی مثبت در خانه

به چیدمان مبلمان خانه توجه کنید

شما نباید خانه را پر از مبل کنید بلکه لازم است تا در قسمتی از خانه فضای آزاد قرار دهید تا انرژی مثبت در منزل جریان داشته باشد. شما می توانید در گوگل سرچ بزنید تا چیدمان مناسب برای منزلتان را پیدا کنید.

همیشه فضای خانه را معطر نگه دارید

تاثیر عطر در خانه خیلی شگفت انگیز است. استفاده از رایحه های آرام بخش مثل عطر گل نرگس فضای خانه را معطر و خوشبو می کند. شما می توانید از روغن های معطر نیز استفاده کنید. دارچین یکی از مواد طبیعی است که عطر بسیار عالی دارد و می تواند انرژی های منفی را از خانه دور کند. استفاده از عطر گیاهان اسطوخودوس و اکالیپتوس کمک می کند تا روحتان التیام یابد. دقت کنید شما می توانید از رایحه هایی مناسب با احساساتتان استفاده کنید.

حیوانات خانگی را فراموش نکنید

شما می توانید برخی از حیوانات بامزه خانگی را به منزل خود بیاورید. خرگوش از جمله حیواناتی است که می توانید با آن بازی کنید. حیوانات خانگی می توانند انرژی مثبت زیادی را به خانه شما ببخشند.

جذب انرژی مثبت در خانه

انرژی صوتی

انرژی صوتی نوعی از انرژی های فیزیکی است که می تواند انرژی هایی با فرکانس های مختلف انعکاس دهد. این صوت ها می توانند از دل طبیعت یا خواننده مورد علاقه تان باشند. نشستن در کنار آب و گوش دادن به صدای دل نواز رقص آب دریا بسیار آرامش بخش است.

عبور نسیم از بین درختان و شنیدن صدای فواره ها انرژی بالایی به شما منتقل خواهد کرد. همچنین شما می توانید آهنگی از خواننده موردعلاقه تان را در خانه پخش کنید. با این کار نه تنها انرژی مثبت در خانه جریان می یابد بلکه هورمون شادی در بدنتان زیاد می شود.

پخش موسیقی

گوش دادن به موسیقی کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. اینکه چه سبکی از موسیقی انرژی مثبت را در درون شما ایجاد کند نیز متفاوت است. سعی کند موسیقی هایی گوش دهید که احساس بهتری در شما ایجاد کند.

از نمک زیاد بهره بگیرید

نمک نمادی از پاکی و پاکسازی انرژی های منفی از خانه است. در واقع کاسه ای پر شده از نمک دریا می تواند همیشه انرژی مثبت شما را بالا نگه دارد. شما می توانید نمک را به تنهایی یا همراه با نمک استفاده کنید. دقت کنید کاسه نمک را در قسمت شمال شرق یا جنوب غربی خانه قرار دهید.

جذب انرژی مثبت در خانه

بسته نگه داشتن سرویس بهداشتی

دقت داشته باشید که همیشه درب حمام و توالت را بسته نگه دارید. همچنین مطمئن باشید که شیر آب باز نباشد. تلاش کنید در سرویس بهداشتی از خوشبو کننده های مناسبی استفاده کنید تا حس پاکیزگی و شادابی در شما به طور متداول ایجاد شود. این کار کمک می کند تا انرژی های مثبت و شادی آور در منزل شما جریان داشته باشد.

سینک ظرفشویی رو همیشه تمیز نگهدارید

سینک ظرفشویی یکی از مهم ترین قسمت های خانه است. یک سینک کثیف و پر از ظرف کثیف موج منفی را در منزل زیاد می کند. علاوه بر آن هر لحظه که به آن نگاه می کنید احساس کسلی و بی حوصلگی خواهید کرد. تمیز بودن سینک آشپزخانه نه تنها در روحیه شما تاثیر گذار است بلکه مانع از رشد میکروب های بیماری زا می شود. پیشنهاد می کنیم از سینک ظرفشویی گرانیتی استفاده کنید. این سینک دارای مزایای بسیاری مثل آنتی باکتریال، ضد لکه، ضد خش و مقاومت بالا است.

استفاده از آکواریوم در منزل

داشتن یک آکواریوم در منزل سبب می شود تا دریایی کوچک در خانه خود داشته باشید. وجود ماهی های زیبا در آکواریوم انرژی وصف ناپذیری به شما می دهد گویی که هر لحظه متولد می شوید و این انرژی مثبت پایدار در منزل باقی می ماند. شما می توانید به ماهی های خود غذا بدهید و از آن ها مراقبت کنید این کار احساس خوشایندی به شما می دهد.

جذب انرژی مثبت در خانه

نگهداری و رسیدگی به پرندگان

از دیگر راهکارهای جذب انرژی مثبت در خانه نگهداری از پرندگان است. شما می توانید از پرندگانی نظیر طوطی، مرغ عشق و غیره مراقبت کنید. دقت کنید بهتر است پرندگان را در حیاط یا تراس خانه نگهدارید تا علاه بر استفاده از هوای تازه بتوانید بدون نگرانی از کثیفی خانه به آن ها آب و غلات دهید. موسیقی صدای پرندگان کمک می کند تا انرژی های منفی از خانه شما دفع و انرژی های مثبت وارد شوند.

استفاده از آثار هنری

آثار هنری دست ساز یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد حال خوب و مثبت است. با آویزان کردن آثار هنری بر روی دیوارهای خانه می توانید انرژی مثبت را مهمان خانه خود کنید. هر لحظه که به این آثار نگاه می کنید جانی تازه در شما نقش می بندد.

این اثر هنری حتی می تواند نقاشی کودک شما باشد. یک ایده جالب قرار دادن عکس های عاشقانه یا خانوادگیتان بر روی چوب است. شما می توانید این چوب ها را با آهنربا بر روی یخچال بزنید. این اثر می تواند هر لحظه عشق را به زندگی شما تزریق کند.

استفاده از وسایل دایره ای شکل در منزل

شاید برای شما سوال شود که چرا استفاده از وسایل دایره ای شکل در جاهای مختلف تاکید شده است؟ در واقع دایره نمادی از وحدت است و بیان می کند که هر عملی انجام دهید انعکاس آن به خودتان باز می گردد. همچنین دایره نشان می دهد که انرژی در منزل در گردش است. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم از وسایل دایره ای شکل بیش تر استفاده کنید. در ادامه به شما چند ایده می دهیم.

کاغذ دیواری هایی با طرح دایره ‌ای شکل

کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد. شما می توانید هنگام انتخاب کاغذ دیواری به اهمیت طرح دایره ای دقت کنید. آنگاه طرحی را انتخاب نمایید که در آن دایره هایی کشیده شده است. چنانچه نتوانستید کاغذ دیواری با طرح مناسب پیدا کنید می توانید استیکرهای دایره ای خریداری کنید و روی کاغذ دیواری بچسبانید.

صندلی ‌های آویزان دایره‌ ای شکل

مطمئنا شما هم در فروشگاه های مبلمان یا وسایل خواب صندلی های دایره ای آویزان را دیده اید. این صندلی ها علاوه بر راحتی و ظاهر زیبا دارای رنگ های مختلفی هم هستند که می توانید متناسب با دکوراسیون و سلیقه خودتان انتخاب کنید. دقت کنید انتخاب یک رنگ آرامش بخش می تواند به شدت بر روی انرژی خانه تاثیر بگذارد.

جذب انرژی مثبت در خانه

دیوارکوب ‌های دایره ‌ای

افراد هنرمند بسیاری وجود دارند که روی بشقاب های گلی دایره ای طرح های زیبایی رسم می کنند. شما می توانید در گوشه کنار خانه تان از دیوار کوب های نقاشی شده یا قلم کاری شده استفاده کنید. این تابلوها انرژی را در منزلتان به گردش در می آورند.

استفاده از شمع و عود در منزل

نور شمع یکی از عوامل آرامش بخش است. تماشای آب شدن و سوختن شمع می توانید به انسان احساس مطلوبی دهد. شاید بهترین محل استفاده از شمع در کنار سایر عناصر مهم طبیعت باشد. شما می توانید تعدادی شمع در کنار گیاهان منزلتان بگذارید و روزانه آن ها را روشن کنید.

همچنین می توانید در زمان شام روی میز شمعی روشن و فضا را رمانتیک و عاشقانه نمایید. عود یکی از بهترین روش ها برای افزایش انرژی مثبت است چراکه می تواند عطری خوشبو در فضا پخش و انسان را سرحال کند.

جذب انرژی مثبت در خانه

سخن آخر

استفاده از راهکارهای افزایش جذب انرژی مثبت در خانه لازم و اجباری است؛ چراکه روح و احساس انسان لطیف است و نیاز به پرورش و نگهداری دارد. در صورتی که شما به روح خود اهمیت ندهید در دراز مدت احساس کسلی می کنید و انرژی منفی خانه شما را احاطه می کند. پس تلاش کنید راهکارهای جذب انرژی مثبت را بیاموزید و استفاده کنید تا همیشه فضای خانه شما آرام و پر نشاط باشد.