در حال بارگذاری...

۶ روش کاربردی برای از بین بردن بوی رنگ در خانه

آنچه در این مقاله می خوانید: 

یکی از راه های ساده و کم هزینه برای زیبا سازی ظاهر دکوراسیون داخلی خانه استفاده از رنگ روغنی است. اما بوی تندی که بعد از رنگ آمیزی به جا می‌ ماند و تا روزها در فضای خانه می‌ پیچد، آزار دهنده خواهد بود. گاهی اوقات افراد نسبت به بوی بد این رنگ ها حساسیت نشان می دهند و دچار سوزش چشم، سردرد و تنگی نفس می‌ شوند. به همین خاطر در این مقاله چند روش سریع و کاربردی برای از بین بردن بوی بد رنگ در خانه را بررسی کردیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دلیل بوی تند و آزار دهنده رنگ چیست؟

رنگ های زیبا و براق روغنی ماندگاری بسیار بالایی دارند و جلوه ای زیبا به دکوراسیون داخلی شما می ‌دهند. اما به دلیل بوی تند زیاد آن کمتر کسی از رنگ های روغنی استفاده می‌کند. علت بوی تند این رنگ ها ترکیبات عالی استفاده‌شده در آن‌ هاست. به این صورت که بعد از رنگ آمیزی دیوارها حلال موجود در رنگ تبخیر و در هوا معلق می‌ ماند.

روش صحیح برای از بین بردن بوی رنگ در خانه

دغدغه کسانی که از رنگ روغن برای رنگ آمیزی ساختمان ها استفاده می‌کنند بوی بد این ماده است. همین نکته باعث‌شده تا افراد زیادی روش های مختلفی برای از بین بردنِ بوی بد رنگ امتحان کنند و بالاخره بعد از مدتی به نتیجه دلخواه رسیدند. قبل از شروع به رنگ کردن ساختمان حتما روز مناسبی را برای رنگ آمیزی انتخاب کنید.

طبق تجربه رنگ آمیزی دیوارها در یک روز بارانی از سرعت خشک شدن آن ها بسیار کم می کند. این نکته را در نظر بگیرید که رنگ آمیزی هر لایه از دیوار را بعد از خشک شدن لایه قبلی انجام دهید. در این صورت بوی بد در لایه قبلی محبوس‌شده و زودتر از بین می ‌رود. در ادامه ۶ راهکار مفید برای رفع بوی بد رنگ معرفی خواهیم کرد.

تهویه هوا اولین قدم برای رفع بوی بد رنگ

برای از بین بردن گاز رنگ، ابتدا تهویه ای به منظور رد شدن هوا ایجاد کنید. اگر اتاقی که رنگ کردید پنجره دارد ابتدا آن را باز کنید و درب اتاق را ببندید. با این کار از پخش شدن بوی رنگ در خانه جلوگیری خواهید کرد. در مرحله پایانی با روشن کردن هود، باقی مانده بوی رنگ در خانه را نیز به بیرون هدایت کنید. همچنین در فضاهای‌بسته مانند حمام و دستشویی برای از بین بردنِ بوی رنگ از پنکه استفاده کنید.

از بین بردن بوی رنگ

رفع بوی بد رنگ در خانه با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین یک گزینه عالی برای رفع بوی بد رنگ در خانه است که به طور طبیعی بو را جذب می کند. به همین دلیل از زمان های قدیم تا به امروز از آن برای از بین بردنِ بوی بد یخچال ها استفاده می کنند. کاربرد جوش شیرین به این شکل است که مقداری از آن را درون ظرفی ریخته و نزدیک به سطح رنگ‌شده بگذارید، پس از یک روز تأثیرات آن را مشاهده خواهیدکرد.

از بین بردن بوی رنگ

استفاده از زغال برای رفع بوی بد رنگ

زغالی که برای پختنِ کباب از آن استفاده می‌ کنید، همانند جوش شیرین در جذب بو تاثیر زیادی دارد. زغال چوب به دلیل فشرده‌شدنِ زیاد فضای بیشتری برای حرکت مولکول ها دارد. به همین دلیل بوهای اطراف را جذب می کند. برای از بین بردنِ گاز رنگ در خانه، چند زغال را در یک ظرف آلومینیومی یگذارید و به مدت یک روز در محل رنگ‌‌شده قرار دهید.

از بین بردن بوی رنگ

قهوه یک گزینه مناسب برای از بین بردنِ بوی رنگ

یک کاسه دانه قهوه یا قهوه خشک بوهای بد خانه را به خود جذب می‌ کند. به همین دلیل در تمام عطر فروشی ها برای از بین بردنِ بوهای پخش‌شده در هوا از قهوه استفاده می‌ شود. اگر به منظور رفع بوی بد و گازهای سمی محبوس‌شده در خانه از قهوه استفاده کردید، حتما بعد از اتمام کار آن ها دور بریزد.

از بین بردن بوی رنگ

استفاده از عصاره های طبیعی برای از بین بردنِ بوی رنگ

وانیل و نعناع دو عصاره طبیعی برای از حذف بوی رنگ و گازهای سمی خانه است که استفاده از آن ‌ها به این موضوع کمک بسیاری می کند. برای استفاده از آن ‌ها ابتدا چند قطره از عصاره را روی پنبه بریزید و بعد در محل مورد نظر قرار دهید.

از بین بردن بوی رنگ

استفاده از سرکه برای رفع بوی بد رنگ

طبق تحقیقات سرکه سفید برای از بین بردنِ بوی بد موثر است. اسید اتسکس موجود در آن  بوی بد محیط را خنثی کرده و از بین می ‌برد. استفاده از سرکه برای رفع بوی بد به این صورت است که یک کاسه سرکه را در محیط رنگ‌شده قرار دهید و بعد از یک روز نتیجه را مشاهده کنید.

از بین بردن بوی رنگ

نتیجه گیری

گازی که از رنگ روغن تولید می‌شود عامل ایجاد سردرد و سرگیجه در افراد است و تاثیرات بدی روی ریه افراد دارد. در این مقاله راه های از بین بردنِ بو و گازهای سمی ناشی از رنگ شدنِ اتاق را برای شما شرح دادیم در صورت به وجود آمدنِ سوالی با ما در تماس باشید.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل خرید آپارتمان در اصفهان، ثبت ملک به صورت رایگان، سرمایه گذاری، شراکت در ساخت و ساز، مشاوره حقوقی املاک، معامله پایا پای، تهاتر و غیره می شوند.