آپارتمان

برج های آ اس پ تهران کجاست؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

امروزه با توجه به اینکه ازدحام جمعیت در تهران افزایش یافته‌است و با توجه به اینکه تهران پایتخت ایران است، سیل زیادی از این جمعیت به سکونت در برج های مسکونی روی آوردند. برج های مسکونی که با توجه به همین مسئله افزایش جمعیت ساخته‌شده‌اند و این ویژگی را دارند که افراد زیادی را در خود جای دهند. یکی از این برج های قدیمی برج مسکونی آ اس پ است.

تهران بزرگ را می توان نماد برج های کوچک و بزرگ در ایران دانست. برج آ اس پ یکی از برج های بسیار قدیمی و بزرگ در پایتخت به حساب می آید که نزدیک به ۵۰ سال قدمت دارد.

برج ها با توجه به امکاناتی که در اختیار ساکنان قرار می دهند، دارای قیمت های متفاوت هستند. دیگر پارامترها هم در قیمت گذاری برج ها تاثیر زیادی دارند. برج آ اس پ هم از این قاعده مستثنی نیست و در حقیقت امکانات و تسهیلات مختلفی را در اختیار ساکنان قرار می دهند.

"<yoastmark

برج های آ اس پ تهران کجا قرار گرفته‌اند؟

این برج ها در موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی از شهر تهران قرار گرفته‌اند و ساکنان آن دسترسی راحتی به مناطق مختلف پایتخت را دارند. برج های آ اس پ در منطقه ۶ شهرداری کلان شهر تهران واقع شده‌اند.

این برج ها که در منطقه ۶ شهرداری کلان شهر تهران واقع شده‌اند، از سمت شمال با برج بین المللی تهران و بزرگراه حکیم، از سمت غرب با بزرگراه کردستان، از سمت شرق با بلوار آزادگان و از سمت جنوب با خیابان ایران شناسی مجاور است. قرارگیری این برج ها در این نقطه از تهران، باعث شده است تا ساکنین برای دسترسی به سایر نقاط تهران بیش از پیش راحت باشند و بتوانند به راحتی از شاهراه ها و خیابان های اصلی عبور کنند. به همین دلیل است که این برج در بین برج نشینان از محبوبیت خاصی برخوردار است و افراد زیادی به سکونت در این مجتمع مسکونی علاقه دارند.

با توجه به ویژگی های خاصی که برای برج های آ اس پ گفته‌شد، جزو بهترین مجتمع های مسکونی است که با فراهم آوردن امکانات در داخل خود، زندگی را برای ساکنین جذاب تر و دل پذیرتر می کند. همان طور که گفتیم مجتمع های مسکونی آ اس پ یکی از قدیمی ترین مجتمع های مسکونی به حساب می آیند. جالب اینجاست که بدانید برج آ اس پ از ۲۳ طبقه تشکیل می شود. جرقه ساخت این سه برج از سال ۱۳۵۰ زده‌شد. در همان سال، اقدام های اولیه ساخت برج های مسکونی صورت گرفت.

ساخت برج های آ اس پ در زمینی به مساحت ۱۱۰۰۰ هزار متر تا سال ۱۳۵۴ به طول انجامید. مجتمع های مسکونی ( آ اس پ) بعد از گذشت ۴۳ سال، همچنان یکی از بهترین برج های مسکونی تهران به حساب می آیند. میان سه برج آ اس پ برج "آ" از همه گران قیمت تر و به قول معروف از همه ی برج ها مجلل تر است.

ساکنان مجتمع مسکونی نوبنیاد ونک (آ اس پ) بدون هیچ مشکلی در طبقات آن می توانند رفت و آمد کنند بدون اینکه با مشکلی مواجه شوند، زیرا امکانات آن از قبل فراهم شده است. مجتمع های مسکونی آ اس پ ۲۵۰ واحد آپارتمانی، ۱۲۰ واحد آپارتمانی ویلایی، ۱۴۰ واحد تجاری و نزدیک به ۵۷۰ واحد انباری و پارکینگ دارد. با توجه به تعداد واحدهای بالا در برج های مسکونی آ اس پ ، به منظور مدیریت ترافیک آسانسور و تردد راحت ساکنین، برای دسترسی به طبقات هر برج ۴ بالابر (آسانسور) در نظر گرفته‌شده است. احتمال اینکه کاربران با مشکل عبور و مرور در طبقات مواجه شوند، بسیار کم است.

"<yoastmark

مشخصات برج آ اس پ

در واقع مجتمع آ اس پ از سه ساختمان آ اس پی برخوردار است که برج آ با نام آسمان ۲۳ طبقه و ۸۹ واحد دارد، در حالی که در مجتمع مسکونی اس یا سیمرغ ۲۳ طبقه و ۱۶۷ واحد وجود دارد. همچنین برج پ یا پرند مشتمل ۲۳ طبقه و ۱۳۹ واحد است. در مجتمع مسکونی آ اس پ پارکینگ در طبقات ۱ تا ۳ این سه ساختمان قرار دارد.

شاید برای‌تان جالب باشد اما واژه آ اس پ بر گرفته شده از نام سه سهام دار اسدی، سلطانی و پناهی این مجتمع است. البته اینکه در نمای برج asp از قطعات بتونی با سنگ های ریز سفید استفاده شده که بر زیبایی این برج ها افزوده است.

امنیت برج آ اس پ

از آنجایی که این ساختمان ها جزو بزرگترین و مهم‌ ترین برج های تهران هستند، پس قطعا از امنیت بالایی برخورداری دارند و لازم به نگرانی در این مورد نیست. یعنی حتی با در نظر گرفتن رفت و آمدهای زیادی که در داخل این مجتمع ها بر قرار است، از سیستم های کنترل تردد قوی و جدید استفاده شده است.

البته افرادی که وارد asp تهران می شوند لزوما ساکنان ا اس پ نیستند، پس هم در آسانسور و هم در راهروها از دوربین های مدار بسته استفاده می کنند. بنابراین تمامی دوربین هایی که در اماکن عمومی برج asp نصب شده در برج نظارت و توسط چندین نگهبان مورد بررسی قرار می گیرد.

امکانات برج های نوبنیاد ونک یا همان آ اس پ

مجتمع های مسکونی آ اس پ نیز مانند دیگر مجتمع های مسکونی که در پایتخت قرار گرفته‌اند، امکانات ویژه و مخصوص به خود را دارا هستند. به عبارتی بهتر ویژگی های یکسان همه برج های پایتخت، وجود امکانات خاصی است که در دل خود جای داده‌اند. قابلیت ها و امکانات گوناگون در هر برج باعث آرامش اغلب ساکنان خواهد بود. در این قسمت قصد داریم به برخی امکانات برج های آ اس پ بپردازیم:

 استخر

استخر در مجتمع های مسکونی باعث شده‌است تا ساکنان آن دیگر نیازی به مراجعه به استخر در جای دیگر نداشته‌باشند. مجتمع های مسکونی آ اس پ هم مانند بسیاری از مجتمع های مسکونی لوکس دیگر از جکوزی و سونا برای آقایان و خانم ها برخوردار است. بنابراین کسانی که در برج های مسکونی آ اس اپ زندگی می‌کنند، بدون داشتن محدودیت می‌توانند از استخر برج استفاده کنند. ناگفته نماند استخر این برج برای عموم آزاد است. به همین دلیل ممکن است در بعضی از روزهای هفته فضای استخر شلوغ تر باشد.

"<yoastmark

سالن های ورزشی

امروزه با توجه به ساختار و سبک زندگی و کم تحرک بودن افراد، وجود سالن های ورزشی در برج های مسکونی مانند برج آ اس پ یک نوع مزیت به حساب می آید. وجود سالن های ورزشی امکانات لازم جهت ورزش کردن افراد ساکن در برج را فراهم می آورد. این مجتمع مسکونی به سالن هایی مجزا برای ورزش خانم ها و آقایان تجهیز گردیده است.

سالن های همایش و اجتماعات

سالن های همایش و اجتماعات در مجتمع های مسکونی یکی از ضروریات است. زیرا محلی مناسب برای تشکیل جلسات و تصمیم گیری ها در امور ساختمان هستند. با توجه به تعداد بالای ساکنان برج، بدیهی به نظر می آید که صمیمیت و آشنایی اغلب ساکنین برج با یکدیگر و همچنین برگزاری جلسات مهم برج یک سالن اجتماعات امری بسیار ضروری است.

مجهز به سیستم کنترل رفت‌ و آمد

برای تامین امنیت برج های مسکونی وجود سیستم کنترل رفت‌ و‌ آمد یک امر لازم الاجراست. به دلیل رفت و آمدهای زیادی که به داخل برج صورت خواهد گرفت، کنترل ترددها به تامین امنیت برج کمک بسیار زیادی خواهد کرد. در مجتمع مسکونی آ اس پ هم روزانه افراد زیادی تردد می کنند.

فضای سبز

با توجه به اینکه بیشتر فضاهای شهری توسط خیابان ها و برج مسکونی محاصره شده‌اند، وجود فضای سبز در داخل یک برج می‌تواند باعث دسترسی آسان تر افراد ساکن در آن جا به این محیطی تفریحی شود.

مهد کودک

برج ها یا همان مجتمع های مسکونی ASP با داشتن مهد کودک باعث می شود تا خانواده هایی که فرزند کوچک تر دارند، به محیط های آموزشی خارج از مجتمع بی نیاز شوند و با خاطر آسوده فرزندشان را به مهد کودک روانه کنند.

وجود زمین های اسکیت

ورزش اسکیت یکی از جذاب ترین و در عین حال هیجان انگیزترین رشته های ورزشی برای نوجوانان و جوانان است. وجود زمین مخصوص اسکیت باعث می شود تا نوجوانان و همچنین جوانان به محیط های ورزشی این چنینی در محیط زندگی خود دسترسی پیدا کنند.

قیمت اجاره در برج آ اس پ

قطعا به خاطر داشتن ویژگی، امکانات و امنیتی که در مجتمع مسکونی آ اس پی وجود دارد، قیمت واحدهای آن با سایر واحدهای مسکونی در نقاط دیگر تهران متفاوت و چه بسا گران‌تر خواهد بود. البته اینکه asp  کجاست و در چه بخش تهران قرار دارد هم روی قیمت اجاره آن تاثیر گذار است.

با این حال در این زمان هیچ کدام از واحدهای asp خالی نیستند و مالکان هم قصد اجاره یا فروش را ندارند. بنابراین چند نکته در مورد قیمت اجاره این برج ها وجود دارد که لازم دیدیم آن را بیان کنیم. اول اینکه هزینه اجاره واحدهای بالایی برج با واحدهای پایینی یکی است. و دوم اگر اختلاف هزینه ‌ای باشد این اختلاف هزینه ها به خاطر امکانات و قابلیت هایی چون سیستم سرمایشی و گرمایشی وغیره است.

"<yoastmark

نتیجه گیری

برج هایی مانند برج آ اس پ در پایتخت که از مراکز مسکونی و تجاری هستند، به تامین مسکن افراد زیادی در این شهر شلوغ کمک کرده اند. امکاناتی که در این برج در نظر گرفته‌شده را برای شما شرح دادیم. این امکانات شامل مهد کودک ، فضای سبز ، سیستم های کنترل تردد و زمین های اسکیت و سالن های ورزشی و سالن های اجتماعات می شود.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا