راهنمای خرید و فروش باغ و ویلا در اصفهان

لیست سرفصل های این مقاله : 

سرمایه گذاری در خرید ملک همیشه در سرتاسر جهان مرسوم بوده است و مردم کشور ایران نیز از این قاعده مستثنی نیستند. خرید باغ و ویلا عموما برای سرمایه گذاری نیست و می‌تواند فرصتی برای استفاده افراد از آب و هوای بهتر در منطقه دیگری باشد.

لذا به جهت آشنایی با راهنمای خرید و فروش باغ و زمین کشاورزی در اصفهان، بهترین مناطق را به همراه مسائل حقوقی آن در این نوشتار بیان خواهیم کرد.

اصفهان شهری است صنعتی که البته از بعد کشاورزی و تولید نباتات نیز یکی از قطب‌های کشور محسوب می‌شود. باغات و زمین‌های زراعی در این استان بسیار زیاد هستند اما کمبود آب، یکی از مشکلات عمده در این استان است. بدین منظور توصیه می‌شود قبل از خرید باغ و باغچه با مشاوران مجموعه املاک داران تماس حاصل فرمایید.

خرید و فروش باغ و ویلا

 

نکات مهم در خرید باغ

باغ در مناطق مختلف از کشور به دلایل مختلف خریداری می‌شود. از جمله دلایل خرید این نوع از املاک می‌توان به اهداف سرمایه گذاری، گردش و تفریح آخر هفته، ساخت و ساز ویلا و خانه باغ، باغداری و تولید میوه و... اشاره کرد.

به هر دلیل که قصد خرید باغ را دارید باید به نکات مهمی که در این زمینه وجود دارد دقت فرموده و با استفاده از مشاوره حقوقی املاک در املاک داران از پیشامد مشکلات حقوقی جلوگیری نمایید.

در هنگام خرید باغ به موارد زیر دقت فرمایید:

  • اگر باغ دارای سند رسمی باشد احتمالا با مشکلی در زمینه خرید و فروش آن‌ها برخورد نخواهید کرد. و می‌توانید با گرفتن استعلام از صحت وجود سند، صحت وجود فروشنده و یا وکیل ایشان و حتی ابعاد و حدودات باغ از کلیه شرایط ملک مطمئن شوید.

اما مشکل زمانی می‌تواند بروز کند که ملک باغ دارای سند رسمی نباشد. پیشنهاد می‌شود قبل از انجام این گونه معاملات به اداره ثبت اسناد شهرستان مراجعه کرده و وضعیت ثبتی سند را بررسی فرمایید.

در صورتی که وضعیت ثبتی برای آن ثبت نشده باشد با اطمینان بیشتری می‌توان برای معامله آن اقدام کرد. اما از طرفی باغ یا باغچه‌های دارای قولنامه ممکن است مشکلات دیگری نیز داشته باشند. از جمله این مشکلات قرار گرفتن آن‌ها در طرح تفضیلی است که حتما باید از بخشداری محل استعلام شود. مشکل دیگر داشتن بیش از یک مالک یا داشتن معارض است. در این صورت بعد از خرید دچار بحران های حقوقی خواهید شد.

  • بسیاری از املاکی که روزانه در آگهی‌های مختلف دیده می‌شوند آنقدر شرایط وسوسه کننده‌ای را برای خرید پیشنهاد می‌دهند، که شاید کمتر کسی بتواند در مقابل آن‌ها مقاومت کند. این آگهی‌ها که بیشتر مربوط به خرید باغ و یا باغ ویلا، روزانه به تعداد زیاد در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند. این آگی ها می‌توانند بسیار خطرناک باشند. اغلب این نمونه از تبلیغات، باغ‌هایی را در شمال کشور و یا شهرستان‌های خوش آب و هوای ایران معرفی می‌کنند که عملا هر کسی دوست دارد در آن مناطق صاحب ملکی هرچند کوچک باشد.

بی تجربه بودن در امر انجام معاملات، عدم آشنایی با ابعاد حقوقی مسئله، فروش به غیر و یا فروش به چندین نفر می‌توانند، گریبان خریداران را گرفته و سال‌ها آن‌ها را در پله‌های دادگستری بالا و پایین کنند. راه چاره این کار بررسی و تحقیق بیشتر به علاوه مشورت با مشاوره حقوقی املاک در املاک داران است.

  • کاربری زمین باغ یکی دیگر از مسائل مبتلا به است که اگر در هنگام خرید به آن توجه نکنید در آینده ممکن است تمام برنامه‌هایی را که برای خرید آن ملک دارید به هم بریزد. گاهی اوقات افراد با تصور ساخت ویلا در باغ اقدام به خرید می‌نمایند. بعد متوجه می‌شوند که وزارت جهاد کشاورزی، بخشداری و دهیاری محل و سایر ارگان‌ها به این محل پروانه ساختمان نمی‌دهند. و حتی گاهی ممکن است تغییر کاربری زمین عملا مقدور نباشد. لذا لازم است قبل از خرید برنامه و هدف خود را مشخص کرده و برای جلوگیری از پیشامد این گونه خطرات، استعلامات لازم را بگیرید. همچنین از فروشنده اقرار نامه به صورت محضری دریافت نموده تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانید اقدام قانونی انجام دهید.
  • راهنمای خرید و فروش باغ و زمین کشاورزی در اصفهان بدان جهت نگاشته‌شده‌ است که موارد کلاهبرداری در حوزه خریدو فروش باغ زیاد به چشم می‌خورد. قبل از خرید زمین باغ به صورت قولنامه‌ای لازم است محل را از نظر وجود در اراضی ملی یا همان منابع طبیعی نیز بررسی نمایید. در این مورد باید عنوان کرد که بر حسب ماده یک از قانون ملی شدن جنگل‌های کشور سال 1341، تمام عرصه و اعیان جنگل‌ها، مراتع و بیشه‌های طبیعی جزء اموال عمومی محسوب شده و متعلق به دولت است. حتی اگر تصرف و سند مالکیت پیش از این تاریخ باشد.
  • یکی از موارد راهنمای خرید و فروش باغ و زمین کشاورزی در اصفهان حق آب است. تامین آب یکی از موارد بسیار مهم در هنگام خرید است. آب در بین باغات عموما به صورت مشترک است و هر باغ اجازه استفاده از مقدار مشخصی از آن در ساعات تعیین شده دارد. به همین منظور باید در قولنامه نوشته‌شده این مقدار و ساعت یا به قولی "حقابه"، به صراحت ذکر شده تا بین مالکان مشکلی ایجاد نشود. از طرفی ممکن است باغ به صورت اسمی با چاه و یا سهم آب به فروش برسد که لازم است، این موضوع به اثبات برسد.
  • از دیگر مشکلاتی که بسیار پیش می‌آید می‌توان به وجود جوی آب و نهر در وسط باغ اشاره کرد. البته وجود گذر عمومی در کنار باغ هم می‌تواند دردسرهایی را ایجاد نماید. رعایت فاصله و یا همان حریم قانونی تا جاده نیز از این دست موضوعات است. لازم است در هنگام انجام این گونه معاملات وجود هرکدام از موارد فوق به صورت جزئی در قولنامه ذکر شوند.
  • حریم بستر و یا حریم قانونی رودخانه موجود در کنار باغ هم می‌تواند در هنگام اخذ سند رسمی مشکل ساز باشد. بهتر است این حریم قبل از خرید باغ استعلام شود تا شما هزینه ارزش واقعی ملک را بپردازید. سپس در موقع درخواست سند رسمی هم دچار سردرگمی نخواهید شد.

اگر به دنبال موارد بیشتری برای راهنمای خرید و فروش باغ و زمین کشاورزی در اصفهان هستید به مجله‌ی املاک داران مراجعه کرده و مقاله‌ی نکات کلیدی خرید باغ و ویلا را مطالعه کنید و قبل از خرید به تمامی نکات توجه کنید.

خرید باغ در باغ بهادران

خرید باغ و ویلا در شهر اصفهان، برای بسیاری از ساکنان این شهر و شهرهای اطراف آن جذابیت زیادی دارد. شهرهای اطراف کلان شهر اصفهان دارای جاذبه های تاریخی، گردشگری و طبیعی بسیاری هستند. یکی از این شهرها باغ بهادران است.

خرید و فروش باغ و ویلا در باغ بهادران اصفهان، در سال های اخیر بسیار رونق گرفته‌است. از آن جایی که این شهر در کنار ساحل رودخانه زاینده رود قرار گرفته‌دارد، شرایط مناسبی برای باغ سازی پیدا کرده‌است. باغ بهادران از توابع شهرستان لنجان بوده و در مسیر جاده اصفهان به شهرکرد قرار گرفته‌است.

شرایط این شهر برای کشاورزی بسیار مناسب است و آب و هوای فوق العاده ای هم دارد. جاذبه های طبیعی باغ بهادران باعث‌شده تا بسیاری از مردم برای ساخت‌و ساز باغ و ویلا به آن جا روی بیاورند. از همین رو ساخت و ساز باغ و ویلاهای زیبا و لاکچری در این شهر افزایش یافته‌است.

کشت بادام و گردو در شهر باغ بهادران رونق بسیار زیادی داشته و برنج نیز از جمله محصولات کشاورزی آن است. اگر قصد اجاره باغ و ویلا در باغ بهادران اصفهان را داشتید، می توانید به مقاله اجاره ویلا در باغ بهادران، بهشت گمشده‌ی اصفهان مراجعه کرده و اطلاعاتی از این شهر به دست آورید.

همچنین در سایت املاک داران آگهی های باغ و ویلا در باغ بهادران قرار گرفته‌است که با جستجو در آن می‌توانید به خرید و یا اجاره ملک مورد نظر خود بپردازید.

[caption id="attachment_16018" align="aligncenter" width="900"]خرید و فروش باغ و ویلا

 

خرید باغ و ویلا در حیدرآباد

خرید و فروش باغ و ویلا در حیدرآباد اصفهان، در سال های اخیر رونق بسیاری گرفته‌است. باغ و ویلاهای لوکس و بسیار خوبی در روستای حیدرآباد اصفهان ساخته‌شده‌اند. این روستا برای تفریح و برگزاری جشن ها مکان بسیار مناسبی و از طبیعت زیبایی نیز برخوردار است.

باغ و ویلاهای موجود در روستای حیدرآباد اصفهان، از امکانات و تجهیزات بسیار خوبی برخوردارند. در واقع می توان گفت بیشتر افرادی که به دنبال خرید و یا اجاره باغ و ویلاهای لوکس در شهر اصفهان هستند به سراغ ملک های این منطقه می آیند.

اگر قصد خرید باغ و ویلا در حیدرآباد اصفهان را داشتید به برگه خرید و فروش زمین کشاورزی و باغ در اصفهان مراجعه کرده و آگهی های آن را مشاهده کنید.

خرید و فروش باغ و ویلا

 

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

تمامی نکات عنوان‌شده در مورد خرید باغ در خرید زمین‌های کشاورزی و زراعی نیز باید مد نظر باشند. به علاوه اینکه قانون به منظور حفظ کاربری باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی قانون تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها جز در موارد خاص محدود کرده است. به این جهت نمی‌توان در کاربری آن‌ها دخل و تصرفی کرد مگر اینکه با اجازه ارگان‌های ذیربط باشد.

البته ناگفته نماند که احداث گلخانه‌ها، دامداری‌ها، مرغداری‌ها، پرورش ماهی و کارگاه‌های صنایع تکمیلی و غذایی، زیرمجموعه قانون زیر نبوده و به تغییر کاربری نیازی ندارند. پس لازم است پیش از خرید این گونه املاک نیز به نوشتار راهنمای خرید و فروش باغ و زمین کشاورزی در اصفهان مراجعه کرده و یا با کمک مشاوره حقوقی املاک در املاک داران اقدامات لازم را انجام دهید.