در حال بارگذاری...

  • 24 مرداد 1401
  • گروه تحریریه املاک داران
  • وبینار

جلسه پنجم وبینار : تاثیر زبان بدن در موفقیت شغل مشاور املاک

زبان بدن در سال های اخیر، موضوع بسیاری از کتاب ها و مباحث را به خود اختصاص داده است. این موضوع در بسیاری از کتاب ها برای مشاغل مختلفی مطرح شده و افراد زیادی را تحت تاثیر قرار داده است.

در این وبینار مبحث زبان بدن برای مشاوران املاک مطرح شده است که از اهمیت زیادی برخوردار است. مشاوره املاک شغلی است که برای حرفه ای شدن در آن باید پازل های زیادی را کنار هم بچینید، هرکدام از تکه های این پازل به تنهایی نمی توانند اثر گذار باشند و در کنار هم شما را به موفقیت خواهند رساند.

یکی از تکه های پازل موفقیت مشاوران املاک، یادگیری زبان بدن است. زبان بدن، پس از زبانِ انسان دومین وسیله انتقال دهنده مفاهیم است. زبان بدن گاهی حتی به جای ما حرف می زند و دست ما را رو می کند، گاهی نیز با داشتن آگاهی از آن، می توانیم آن مفاهیم و اثری که خودمان میخواهیم را انتقال دهیم.

املاک داران با برگزاری وبینارهای متعدد سعی دارد جنبه های تخصصی کسب و کار مشاوره املاک را آموزش دهد. بسیاری از مشاوران املاکی که به دنبال افزایش موفقیت در کسب و کارشان هستند و می خواهند پول بیشتری در بیاورند، به دنبال ترفندهای این شغل می روند.

بسیاری از تکنیک ها و ترفندهایی که در شغل مشاوره املاک مطرح می شوند یا منسوخ شده اند و یا اینکه تاثر منفی هم دارند. در وبینارهای املاک داران می توانید با روش های مدرن و تخصصی این حرفه آشنایی یافته و بر دانش خود به عنوان یک مشاور املاک بیفزایید.

از زبان بدن می توان منظور و مفاهیم مختلفی را استنباط کرد، اما باید این نکته را در نظر گرفت که همیشه هم این برداشت ها نمی توانند درست باشند.

برای هر حرکتی در زبان بدن منظورهای خاصی را تعریف کرده اند، اما باید این را دانست که این موارد نسبی هستند، به طور مثال شاید شخص در موقعیتی باشد که ما نمی دانیم و از رفتار و حرکات او برداشتی اشتباه داشته باشیم.

پس هرگز با استنباط های قطعی نباید دچار پیش داوری و نتیجه گیری های غلط شوید. در وبینار زبان بدن این مسائل را بیشتر مورد بررسی قرار داده ایم. با ثبت نام و شرکت در این وبینار می توانید از اثرات و ویژگی های زبان بدن در مشاوره املاک آگاهی یابید. این وبینار در تاریخ 7/2/1401 در سایت ایسمینار برگزار می شود.

شما به عنوان مشاور املاک شاید دچار سوء برداشت شوید، اما باید حتما به زبان بدن خودتان توجه نشان دهید. شما به خصوص در زمان انجام معاملات و جلسه های مهم باید مراقب حرکات و زبان بدن خود باشید تا مشتری دچار تعبیر بدی از سوی رفتارهای شما نشود.

در ادامه به بررسی چندتا از مهمترین نکات درباره زبان بدن می پردازیم:

لباس و ظاهر مناسبی داشته باشید: در هر شغل و پیشه ای که باشید حتما این نکته را می دانید که ظاهر و پوشش هر شخص، نخستین موردی است که افراد می بینند و بر اساس آن از شخصیت طرف مقابلشان استنباط می کنند. به همین خاطر حتما می بایست به این مسئله توجه نشان دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر از این مورد می توانید به وبینار تیپ ظاهری مشاوران املاک مراجعه کنید.

دوستانه و صمیمانه به مشتریان خود دست بدهید: اگر می خواهید به سرعت ارتباط خوب و مناسبی را با مشتری هایتان ایجاد کنید، دست دادن گرم و صمیمانه می تواند بسیار موثر باشد. در هنگام دست دادن باید این را در نظر داشته باشید که دزدیدن نگاه از طرف مقابل می تواند مانع از به وجود آوردن ارتباط مناسب شود. در هنگام دست دادن حتما به چشمان شخص مقابل نگاه کنید.

لبخند بزنید و گشاده رو باشید: همیشه در مواجهه با مشتریان خود لبخند بزنید و استقبال خوبی از آنان داشته باشید. اما در نظر داشته باشید که در مواقع اشتباهی به آنان لبخند نزنید، چراکه شاید به نظرشان می آید که آنان را مسخره می کنید. مثلا هنگامی که مشتری سوالی را مطرح می کند نباید لبخند داشته باشید، چونکه احتمال دارد او برداشت کند که شما دارید او را مسخره یا تحقیر می کنید.

درست بایستید و بنشینید: شما هنگامی که مشغول گرداندن یک معامله هستید و سرنوشت آن را تعیین خواهید کرد، می بایت به درستی بایستید و بنشینید. در ایستادن خود کاملا صاف و مطمئن بایستید و بدنتان را به صورت مورب یا کج نگیرید. در هنگام نشستن نیز نباید به صورت لمیده باشید و پاهایتان را روی هم بیندازید.

با حرکات دست خود حرف بزنید: هنگامی که می خواهید احساسات خود را بروز دهید حتما با حرکت دادن دست خود آن را بروز دهید. همچنین برای تعریف کردن مسئله ای می توانید از حرکات دست خود استفاده کنید. در زبان بدن مشاوران املاک، دست عضوی بسیار مهم است که با حرکت دادن به آن حس اعتماد به نفس و قدرت و اثرگذاری را می توانید بروز دهید.

امیدواریم که وبینار زبان بدن مشاوران املاک بتواند به شما در افزایش میزان موفقیت شغلیتان کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از کسب و کار مشاوره املاک و دیگر موارد مربوط به آن می توانید به مجله املاک داران مراجعه کنید.

همچنین مجموعه املاک داران خدمات متعددی را در این حوزه ارائه می کند که شامل خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند.