• 24 مرداد 1401
  • تحریریه املاکداران
  • عمومی

برای اجاره آپارتمان یا سوئیت مبله، چه چیزهایی باید بدانیم؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایا و معایب اجاره خانه های مبله چیست؟ بهتر است بدانید که چنانچه در اجاره خانه عجله دارید و می خواهید در زمان کم تری این کار را انجام دهید، می‌ توانید به جای منزل خود یک خانه مبله را در نظر بگیرید. ولی این را نیز در نظر داشته باشید که قبل از خرید یک خانه مبله از مزایا و معایب آن اطلاعات کافی را داشته باشید.

اگر محل سکونت شما شهر اصفهان است، اجاره خانه مبله در اصفهان از بهترین گزینه ‎ها برای شماست. ممکن است سؤالاتی از قبیل امکانات، هزینه، مطمئن بودن و غیره برای شما پیش بیاید. برای رسیدن به جواب سوالاتتان تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

خانه مبله

هتل برویم یا خانه مبله اجاره کنیم

بعضی از سوئیت ها کاملا مبله هستند و کلیه امکانات رفاهی را دارند همچنین قانون و استانداردی برای آن ها وجود ندارد. امکانات این سوئیت ها شامل مبلمان، پرده، ظروف، تخت و لوازم آشپزخانه است. در ادامه به معرفی مزایای خانه های مبله خواهیم پرداخت.

1.صرفه‌ جویی در هزینه

چنانچه در خانه خود مبلمان ندارید یا اینکه آن ها خراب و فرسوده شده اند، می توانید با اجاره کردن یک خانه مبله در هزینه های اضافه صرفه جویی کنید. خرید وسایل جدید خانه و جستجو برای اجاره یک خانه به جزء هزینه زیاد زمان بر نیز است.

2.حمل و نقل مشکل

تنها با داشتن یک خانه مبله دیگر نیاز نیست که هزینه زیادی را برای حمل اسباب بدهید یا اینکه از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید. همین طور با اجاره یک خانه مبله، دیگر نگران آسیب‌رسیدن به وسایل خود در اسباب کشی نیستید.

3.اجاره کوتاه مدت

اکثر خانه های مبله برای اجاره کوتاه مدت در نظر گرفته‌شده‌اند. اجاره این خانه ها برای افراد دانشجو و کسانی که به دلیل شرایط کاری مجبورند مداوم خانه عوض کنند و افرادی که تنوع طلب هستند یا زود از یک خانه خسته می شوند، بسیار مناسب است.

خانه مبله 

4.متناسب بودن وسایل با فضای خانه

هماهنگی در وسایل، امکانات و فضای خانه از جمله مزیت های یک خانه مبله محسوب می شود. از جمله اصلی ترین مشکل مسافران در روزهای شلوغ سال کم بودن ظرفیت هتل و مسافرخانه ها است.

با اقامت در آپارتمان های مبله با صرفه جویی در هزینه و همچنین نبود محدودیت در رفت و آمد، از آرامش بیشتری نیز برخوردار خواهید بود. این دسته از مشکلات اکثرا در شهر تهران بیشتر به چشم می خورد؛ زیرا هزینه هتل های تهران نسبت به آپارتمان های مبله بسیار بالاتر است.

معایب رهن خانه

مالک یکسری قانون و مقررات را به مستاجر می گوید و مستاجر باید بر اساس آن قوانین عمل کند. همچنین این مقررات تعیین‌شده آزادی مستاجر را می‌گیرد و چنانچه آسیبی به خانه برسد، مستاجر باید آن را نوسازی کند.

استرس هایی که به فرد وارد می شود که نکند آسیبی به خانه برسد نیز از مشکلات خانه مستاجری است. مستاجر اجازه تغییر در خانه اجاره کرده را ندارد فقط در صورت رضایت مالک می تواند اقدام کند.

اجاره آپارتمان مبله برای چه افرادی مناسب است؟

در خانه های مبله تمامی امکانات مهیا است، همچنین وسایل این خانه ها به روز و مناسب هر سلیقه ای هستند. شاید شما با خود فکر کنید که خانه های مبله تنها شامل چندین ظروف و تلویزیون است، ولی اینگونه نیست و این خانه ها از مبلمان کامل برخوردار هستند.

خانه های مبله به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه نیز اجاره داده‌می‌شوند. واحدهای یک آپارتمان تفاوت هایی با هم دارند، در این صورت شما می توانید بر اساس اولویت و نیازهای خود یک خانه را اجاره کنید.

سلیقه ها متفاوت است و ممکن است برای فردی حیاط و نمای بیرونی آپارتمان و برای شخص دیگر امکانات داخل آپارتمان حائز اهمیت باشد. جستجوی یک آپارتمان با قیمت مناسب و متناسب با نیازها و اولویت ها، کاری بسیار سخت و دشوار است که زمان بسیاری نیز باید صرف آن کرد.

خانه مبله

آپارتمان مبله یا هتل؟

از جمله اصلی ترین بناهای صنعت گردشگری می توان به هتل ها و مجتمع های گردشگری اشاره کرد. همه مسافران برای سفرهای خود و اقامت در آن شهر نیازمند هستند که به هتل ها یا اقامتگاه ها بروند. در حال حاضر به جز هتل ها اقامتگاه های بهتر و ارزان تری نیز وجود دارد. همچنین این آپارتمان های مبله مکان هایی بسیار راحت به شمار می روند.

در سال های گذشته شهر مشهد که هنوز هتل برای میزبانی از مسافران نداشت اجاره اقامتگاه و خانه های شخصی طرفداران زیادی داشت و همچنان در اکثر شهرهای زیارتی نیز اینگونه است. اکثر افراد اسکان در آپارتمان مبله را ترجیح می دهند، چرا که به جز هزینه کم بلکه ساکنان در آسایش کامل به سر می برند.

چرا مسافران اقامت در آپارتمان مبله را ترجیح می دهند؟‌

افراد وقتی که تصمیم می گیرند به سفر بروند ابتدا در فکر وسیله نقلیه هستند بعد از وسیله نقلیه به این فکر می کنند در شهر مقصد کجا اقامت کنند.

اولین گزینه انتخابی مسافران برای اسکان هتل است. بسیاری از آنها اولین گزینه ای که به ذهنشان می رسد، اقامت در هتل است. هتل ها از 5 ستاره تا ۱ ستاره و بسته به امکانات آن متفاوت بوده و هزینه اقامت در هتل با هزینه اقامت در آپارتمان مبله بسته به امکانات و موقعیت آن متفاوت است.

هتل ها نسبت به آپارتمان های مبله از قوانین و محدودیت های بیشتری نیز برخوردار هستند. به جز محدودیت در رفت و آمد به هتل می توان به ممنوعیت آشپزی در هتل ها اشاره کرد.

آپارتمان های مبله به دلیل دنج و خلوت بودن برای افرادی که برای سفر کاری به آن شهر سفر کرده اند و به استراحت بیشتر و محیط آرامتر احتیاج دارند، مناسب است.

هتل یا آپارتمان مبله کدام بهتر است؟

هتل ها نسبت به آپارتمان های مبله شخصی از امنیت بیشتری برخوردار هستند؛ اما پرداخت هزینه بالای هتل ها برای بعضی از افراد مقدور نیست.

ایران از جمله کشورهای توریستی و گردشگری است که در اکثر روزهای سال گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جذب کرده است. به همین دلیل محدودیت در هتل ها و هزینه بالای هتل ها باعث می شود اکثر گردشگران به طرف آپارتمان های مبله بروند.

خانه مبله 

آیا اجاره آپارتمان مبله کوتاه مدت است؟

تهران از جمله شهرهای شلوغ و پر ترافیک است و نیمی از این شلوغی را افرادی که به سفرهای کاری یا تحصیلی سفر می کنند اختصاص داده اند. افرادی که برای بار اول به این شهر سفر می کنند دچار سرگردانی می شوند. به همین علت شما باید قبل از سفر به رزرو اقامتگاه خود اقدام کنید که با خیال راحت به شهر مقصد سفر کنید.

اجاره آپارتمان های مبله فقط برای اجاره کوتاه مدت نیست؛ بلکه این خانه ها را می توان به صورت بلند مدت و تا یک سال نیز اجاره کرد. ولی اغلب افراد بیشتر تمایل دارند که اسباب خود را به منزل جدیدی ببرند و در فکر اجاره خانه های مبله نیستند.

اجاره آپارتمان مبله

آپارتمان‌ های مبله همین طور که از اسم شان پیداست، مکان هایی مجهز به وسایل و امکانات برای اسکان شما هستند. این خانه های مبله در اول برای مهمانان ویژه و اتباع خارجی در نظر گرفته‌شده بودند. ولی با شیوع کرونا و اینکه تعداد این مسافران روز به روز کم تر می شد امکان استفاده مهمانان داخلی به این اقامتگاه ها فراهم شد. آزادی و امنیت این آپارتمان ها به گونه ای است که فرد احساس می کند در منزل شخصی خود اقامت می کند.

آیا آپارتمان ‌های مبله قابل اعتماد هستند؟ هزینه آپارتمان های مبله چقدر است؟

اجاره کردن آپارتمان های شخصی به صورت مستقیم از مالکانشان کار درستی نیست، چرا که در امنیت آن مطمئن نیستید و دچار اضطراب خواهید شد. از همین رو شما باید این خانه ها را از سایت های معتبر رزرو کنید که از همه جنبه ها خیالتان آسوده باشد.

این سایت ها آپارتمان های مبله اجاره ای در همه شهرهای کشور را به شما معرفی می کنند. حال سوال اینجاست که آیا شما مقدار هزینه اقامت در هتل ۵ ستاره با تمامی امکانات را به یک هتل ۲ ستاره ترجیح می دهید؟ در واقع خیر و کاملا مشخص است که هزینه این آپارتمان ها طبق شرایط متفاوت است.

از مهم ترین تفاوت قیمت ها می توان به موقعیت مکانی آن اشاره کرد. همچنین اگر آپارتمان ها در شهرهای توریستی باشد هزینه ای که باید بپردازید بیشتر خواهد بود.

قدمت آپارتمان

آپارتمان‌ هایی که تازه ساخت هستند و نمای زیبایی دارند بیشتر مورد استقبال افراد قرار می گیرد. به همین دلیل قدمت آپارتمان ها روی قیمت اجاره آن ها تاثیرگذار خواهد بود.

در صورت پیش آمدن مشکل یا داشتن سؤال در مورد اجاره چه باید کرد؟

آن چنان که گفته‌شد افراد برای وقت‌گرفتن از هتل و اقامتگاه ها از سایت ها استفاده می کنند. هر سایت شامل یک تیم حرفه ای است که اگر مشکلی رخ داد شما می توانید از این تیم کمک بگیرید. چرا که این تیم با حوصله به شما پاسخ می دهند‌.

آیا امکان اجاره آپارتمان مبله تنها در تهران وجود دارد؟

با افزایش نیاز اکثر تهران نشین ها به منازل ایده اجاره آپارتمان های مبله در این شهر بیشتر شده‌است. گردشگران و همین طور افرادی که به دلیل کارهای اداری به این شهر سفر می کنند نیازمند به آرامش و استراحت هستند.

آپارتمان مبله یا هتل؟

از جمله کشورهایی که روز به روز به گردشگران و مهمانان خارجی آن اضافه می شود ایران است. این کشور به دلیل آب و هوای خوب، مکان های تاریخی و طبیعت زیبا گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. از مهم ترین دغدغه های یک گردشگر و مسافر محل اسکان آن است.

خانه مبله 

رهن و اجاره خانه چیست و از چه زمانی شکل گرفت؟

در دوران حکومت فرعون مردم که برده او بودند و تمام دارایی مردم را از آن گرفته‌بود. بعد از آن در زمان رومانی کسانی که ثروتمند بودند منازل خودشان را به افراد بی بضاعت اجاره می دادند. درست است که فاصله طبقاتی بسیاری بین اقشار صورت گرفت اما مردم دیگر مثل زمان حکومت فرعون برده نبودند.

چرا مردم جای خریدن خانه، ترجیح می دهند آن را رهن کنند؟

در بیشتر کشورها افرادی که در آن جا زندگی می کنند تلاش می کنند که یک خانه برای خود فراهم کنند. آنان با تلاش زیاد مایلند درآمد خود را افزایش دهند که بتوانند اقدام به خرید منزل کنند.

داشتن یک منزل برای خود از مهم ترین دارایی های ارزشمند هر جامعه ای به حساب می آید. ولی در کشورهای دیگر بیشتر از آنکه در فکر خرید یک خانه باشند رهن آن خانه را ترجیح می دهند.

کلام پایانی

امیدواریم با خواندن مقاله بالا اطلاعات مفیدی را کسب کرده‌باشید. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با مزایا و معایب خانه های مبله دارید، می ‌توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

همچنین با راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران می ‌توانید ضمن خرید و فروش خانه و ویلا در اصفهان، در اجاره مسکن نیز استفاده نمایید. درمورد مزایا و معایب اجاره خانه های مبله چقدر اطلاعات دارید؟ خوشحال می شویم این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، ثبت ملک به صورت رایگان، سرمایه گذاری، شراکت در ساخت و ساز، مشاوره حقوقی املاک، معامله پایا پای، تهاتر و غیره می شوند.