در حال بارگذاری...

 • 24 مرداد 1401
 • تحریریه املاکداران
 • وبینار

جلسه هفتم وبینار : آشنایی با قوانین مشاوره املاک

آنچه در این مقاله می خوانید:

قوانین در کسب و کار مشاوره املاک اهمیت بسیار زیادی دارند. بسیاری از مشکلاتی که گریبانگیر مشاورین املاک می شود به همین قوانین برمی گردند. با این وجود، خیلی از مشاورین املاک به این مسئله بی توجه هستند و متاسفانه آن را در نظر نمی گیرند. در وبینار آشنایی با قوانین املاک داران، می توانید از اهمیت این موضوع اطلاع کسب کرده و با مهم ترین قوانین مربوط به شغل مشاوره املاک آشنایی یابید.

ثبت نام در وبینار مشاوران املاک موفق

در این مطلب از قوانین مهم در مشاوره املاک برای شما خواهیم گفت، اما با شرکت در وبینار می توانید بیشتر از این مبحث اطلاعات کسب کنید. برای شرکت در این وبینا، تا تاریخ 21/2/1401 در سایت ایسمینار ثبت نام کرده و در آن شرکت کنید.

همچنین اگر قصد دارید در وبینارهای دیگر دوره مشاورین املاک موفق شرکت کنید، می توانید به مجله املاک داران مراجعه فرمایید. املاک داران با برگزاری وبینارهای مختلف، با موضوعات مرتبط با کسب و کار املاک قصد دارد به جنبه های تخصصی این حرفه بپردازد.

قوانین بسیاری هستند که به کار مشاوران املاک می آید و با تسلط بر آنها ی توانند به مشتریان خود مشاوره خوب و مفیدی بدهند. علاوه بر این، مشاور املاکی که تسلط کافی بر قوانین داشته باشد مشتریان را به خود جذب می کند و قابل اعتمادتر به نظر خواهد رسید. همچنین، در کسب و کار مشاوره املاک قوانین می توانند مشکلات بسیار پیچیده ای را برای مشاوران املاک به وجود آورند، به همین خاطر داشتن اطلاعات کافی از آنها می تواند از بروز مشکلات جلوگیری کند.

مشاوران املاکی که قوانین را بلد نیستند، در هنگام سوال پرسیدن مشتری از پاسخ دادن به آنها ناتوان خواهند بود و در نتیجه اعتماد مشتری را از دست خواهند داد.

مسائل حقوقی، جزء آن دسته از موضوعات است که تقریبا هرکسی آنها را نمی داند، به همین جهت زمانی که مشتری به سراغ مشاور املاک می رود انتظار دارد که به پاسخ خود برسد، هنگامی که مشتری نه تنها پاسخی دریافت نمی کند بلکه می بیند مشاور املاکی که به آن مراجعه کرده است نیز آن را نمی داند، اطمینان خود را از دست خواهد داد.

در اینجا می خواهیم به چندتا از مهم ترین نکات قانونی در کسب و کار مشاوره املاک بپردازیم:

 • پیش از بستن قرارداد مدارک شناسایی طرفین را ببینید: در هنگام بستن قرارداد، وقتی که طرفین به بنگاه شما مراجعه می کنند تا قرارداد ببندند، نخستین کاری که شما باید انجام دهید این است که مدارک شناسایی طرفین را دریافت کنید. با این کار می توانید اطمینان حاصل کنید که کلاهبرداری در کار نیست. علاوه بر این کار، باید از مدارک شناسایی آنها کپی دریافت کرده و بایگانی کنید.
 • کد رهگیری صادر نکنید!: اگر معامله ای بیرون از بنگاه شما انجام شده است نباید برایشان کد رهگیری ارسال کنید.
 • با دقت وکالتنامه مشتری های خود را بررسی کنید: در بعضی از موارد پیش می آید که مشتری مسئولیت خرید یا فروش را بر عهده وکیل و یا شخص دیگری می گذارد. در این صورت تمامی اطلاعات مربوط به وکالتنامه مشتری خود را مورد بررسی قرار دهید، مانند تاریخ، موضوع و غیره.
 • کد رهگیری را به شخصی که مسئولیتی ندارد ندهید: کد رهگیری را به اشخاص غریبه و یا کسانی که مسئولیتی ندارند، ندهید تا تخلفی پیش نیاید.
 • از مشتری بخواهید تا فرم خرید را کامل کند: متاسفانه در سال های اخیر میزان کلاهبرداری ها افزایش یافته است و کلاهبرداران به جای خریدار خود را جا می زنند. برای محکم کاری از مشتری بخواهید تا فرم مربوط به خرید را کامل کند.
 • تمام جزئیات را درج کنید: تمامی توافقاتی که بین خریدار و فروشنده، موجر و مستاجر و یا شرکا انجام می شوند را با تمام جزئیات در قرارداد درج کنید.

این موارد گفته شده تنها گوشه ای از مسائل مهم حقوقی در کسب و کار مشاوره املاک است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه باید در وبینارهای آموزشی شرکت کرده و به مطالعه بپردازید. دانستن مسائل حقوقی و قضایی می توانند در موفقیت مشاورین املاک تعیین کننده باشند.

قوانین مربوط به کسب و کار املاک که باید درباره آنها اطلاعات داشته باشید به شرح زیر هستند:

 • قوانین ملک مشاع
 • قوانین مشارکت در ساخت
 • مسئولیت کیفری و مدنی مشاورین املاک
 • قوانین مربوط به رهن و اجاره
 • قوانین مربوط به خرید و فروش
 • قوانین مربوط به تهاتر

امیدواریم با دیدن این وبینار اطلاعات شما در زمینه قوانین مربوط به شغل مشاوره املاک افزایش یابد، اما به یاد داشته باشید که این موضوع بسیار گسترده است و نیاز به آموزش های بیشتری دارد. اگر می خواهید در زمینه آشنایی با قوانین مشاوره املاک، اطلاعات بیشتری دریافت کنید می توانید به دسته بندی آشنایی با قوانین مجله املاک داران مراجعه کرده و به مطالعه مقاله های آن بپردازید.

همچنین مجموعه املاک داران ارائه کننده خدمات متعددی است که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان و غیره می شوند.