سرمایه گذاری مسکن

بهترین مشاور مالی کیست و چرا به او نیاز داریم؟

در تمام طول تاریخ بشریت انسان‌ها در پی افزایش دارایی‌های خود بوده‌اند. چه زمانی که به کار شکار مشغول بوده اند و در پی پنهان کردن مقداری از دارایی خود برای حفظ آن از دست حیوانات یا انسانهای دیگر بوده اند؟ و چه زمانی که انواع محصولات کشاورزی خود را، که تنها سرمایه زندگیشان بوده است، باید تا سال آینده محافظت می کردند.

بعد از گذشت دوره‌های متفاوت تاریخی و زمانی که به اختراع پول و شروع مبادلات با پول یا سکه می‌رسیم، مقوله پس انداز و آشنایی با انواع بازار سرمایه گذاری و پنهان کردن پول ها به جهت جلوگیری از دزدی و محافظت از آن ها به میان می آید.

کم کم برای حل این مشکل افراد امین و بانک ها وارد عمل شدند و تا اینجای ماجرا مسئله پس انداز و مراقبت از نقدینگی حل شد. اما در ادامه و آنچه ما می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم، اصول سرمایه گذاری و بررسی نقش مشاور بازاریابی و سرمایه گذاری در بازارهای مالی است، که به درستی بتواند به شما مشاوره دهد، تا علاوه بر اینکه ریسک سرمایه گذاری بسیار کاهش پیدا می کند، هر روز بر مبلغ و مقدار آن نیز افزوده شود.

مشاور مالی کیست

سرمایه گذاری چیست؟

با این چند قدم ثروتمند شو! سرمایه گذاری شاید در اصطلاح عامه واژه ای آشنا باشد و بسیاری از افراد جامعه در هر سطحی از سواد مالی که باشند، ادعای شناخت آن و تحلیل بازارهای مختلف را داشته باشند. اما بر خلاف این تصورات سرمایه گذاری کاری بسیار تخصصی و ویژه است. از جمله اصول سرمایه گذاری شناخت بازارهای مختلف در هر کشوری است.

این شناخت به تنهایی کافی نیست و قدرت تحلیل یا علم بررسی تغییرات بازار از گذشته تاکنون و حتی پیش بینی آینده آن بازارها نیز جزء جدایی ناپذیر سرمایه گذاری است. همانطور که یادآوری شد اهمیت بحث سرمایه گذاری آنقدر زیاد است که نمی توان به راحتی به هر کسی که خود را آشنا با این مقوله معرفی می کند اعتماد کنیم. در بازارهای متفاوتی که در هر کشوری وجود دارد همیشه تعداد زیادی افراد مشتاق برای سرمایه گذاری وجود دارند.

این افراد به خیال افزایش مبلغی که سال ها آن را پس انداز کرده اند به بازارهای متفاوت مالی چون بورس، ارز، طلا و سکه، خودرو، ملک و غیره وارد می شوند. حالا این موضوع که کدام یک از این بازارها واقعا بازده خوبی داشته باشند و بدون ضرر و زیان، حتی بازدهی و سوددهی خوبی داشته باشند به شرایط متفاوتی بستگی دارد.

در ادامه قصد داریم با توجه به اهمیت مقوله سرمایه گذاری خوانندگان محترم را با اصول آن و همچنین با نقش مشاور سرمایه گذاری ملک در بازارهای مالی، بیشتر آشنا نماییم.

مشاور مالی کیست

مشاور سرمایه گذاری

مشاور به افرادی اطلاق می شود که در جهت بهبود وضعیت جسمانی، روحی، مالی و … به عامه مردم کمک می کند. اگرچه در بسیاری از دانشگاه ها به صورت آکادمیک رشته مشاوره تدریس می شود، اما افرادی که در این زمینه تجربه کافی داشته باشند به جهت انتخاب برای مشورت در اولویت هستند. این افراد بیشتر جنبه غیر انتفاعی کار را مد نظر قرار داده و قصد و نیتشان بیشتر کمک به افراد است.

این افراد باید هم در دانشگاه در رشته اقتصاد و مدیریت تحصیل کرده باشند و هم تجربه بالایی در این مورد داشته باشند تا بتوانند به کسانی که تقریبا همه سرمایه زندگی خود را برای ورود به بازاری خاص ارائه می کنند مشاوره صحیح ارائه دهند. قصد داریم به علت اهمیت انتخاب مشاور مالی و سرمایه گذاری و پاسخ به سوال معیار انتخاب مشاور املاک معتبر و چگونه یک مشاور مناسب انتخاب نماییم، خصوصیات این دسته از افراد را بررسی نماییم. همچنین به عنوان یک سرمایه گذار باید به نرخ بازگشت سرمایه در ملک، که اصلی‌ترین شاخص بازارهای مالی است، توجه کنید.

مشاور مالی کیست

چرا نیاز به مشاور سرمایه گذاری دارید؟

همه ما می دانیم که دوران جوانی زمان طلایی عمر یک نفر محسوب می شود. در این دوران شخص بیشترین انرژی را برای کار و فعالیت و پس انداز دارد. این پس انداز در آینده می‌تواند راه گشای بسیاری از امور فرد باشد به طور مثال آینده خرید زمین بهتر است یا ساختمان؟. شاید به عبارتی حکمت حقوق بازنشستگی که در تمام دوران کاری و جوانی یک نفر از حقوق اصلیش کسر می‌شود تا در آینده به او پرداخت شود هم همین موضوع باشد.

در دوران بازنشستگی افراد متاسفانه با بیماری های متعددی روبه رو می شوند. همچنین ورود افراد جدید به جمع خانواده مثل عروس ها و داماد ها و افزایش جمعیت خانواده و دلایل مشابه این چنینی باعث می‌شود که حقوق ناچیز بازنشستگی کفایت نکرده و شخص به شغل دوم روی آورد. چاره چیست و چگونه می‌توان از وقوع سختی ها جلوگیری کرد؟

در این قسمت چند مطلب مهم را باید خاطر نشان نماییم. تمام ما انسان ها به علت دوراندیشی و آینده نگری که داریم مقداری از پول خود را در بانک یا به شکل طلا یا ملک و یا به هر صورت دیگری پس انداز می کنیم. اصل پس انداز یک اصل ثابت و غیر قابل تغییر است ولی محل انجام این پس انداز ثابت نیست. اغلب ما پس انداز را از همان راهی که پدرانمان انجام داده‌اند پی می‌گیریم و تنها گاهی به دنبال راه های جدیدتر و بروزتر هستیم.

در نهایت امر بازده هریک از این سرمایه گذاری‌ها می تواند در آینده یا حتی زمان بازنشستگی به عنوان کمک خرج شخص محسوب شود بنابراین در این راستا باید آشنایی با انواع قرار داد سرمایه گذاری را داشته باشید. اگر هر یک از بازارهای سرمایه را برای تامین آتیه خود در نظر می‌گیرید پس لازم است به مطالب زیر دقت فرمایید.

 قبل از ورود به بازارهای سرمایه شناخت انواع بازارها، مدت زمان ماندن در هر بازار، زمان شروع فعالیت در بازار، مقدار سرمایه اولیه و مسائلی از این دست بسیار مهم و قابل توجه هستند. به جهت آشنایی با هر کدام از مطالب فوق و توضیحات بیشتر وجود یک مشاور مجرب در کنار شخص سرمایه گذار لازم و واجب است و در اینجاست که نقش مشاور در سرمایه گذاری موفق نمایان می‌شود.

مشاور سرمایه گذاری می تواند با تحلیل های مرتب و به موقع خود سرمایه گذار را از دقیق ترین اطلاعات روز آگاه نماید مانند پیش خرید ساختمان که با توجه به اینکه پر سود است اما نیاز به بینش و آینده نگری دارد، تا در صورت لزوم شخص بتواند سرمایه گذاری جدیدی را انجام داده یا حتی به موقع از بازار خارج شود.

مشاور مالی کیست

توانایی های مشاور مالی و اقتصادی

  • مشاور باید معتمد و با تجربه باشد. تلفیق علم و تجربه به مشاور در تشخیص درست کمک بسیاری می کند.
  • مشاور باید از بازارهای مختلف شناخت کافی را داشته باشد یا لااقل با بازاری که در آن فعالیت می کند به طور کامل آشنایی داشته باشد. مشاور باید بتواند تحلیل گذشته و پیش بینی آینده بازار را ارائه دهد.
  • ورود به تمام بازارها در هر زمانی کار صحیحی نیست. این مشاور است که مشخص می کند در چه بازاری و از چه زمانی سرمایه گذاری را باید آغاز کرد.
  • با چه مقدار سرمایه وارد بازار شویم. شاید اصطلاح تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذارید را شنیده‌باشید. این عبارت نشان دهنده آن است که سرمایه گذاری تمام مبلغتان در یک بازار یا در یک رشته، کار صحیحی نیست. چاره کار مشورت با اهل بازار است. مشاور کاردان می تواند تعیین کند که چه مقدار از پولتان را در چه زمانی و وارد کدام یک از بازارها کنید تا در نهایت با سود بیشتر و خطر کمتری مواجه شوید.
  • مشاور می تواند استراتژی ماندن در بازار یا خروج از آن را به موقع برای شما مشخص نماید. مثلا در سال های گذشته که بورس برعکس آنچه دولتمردان قول همکاری و ثبات و پیشرفت را به مردم دادند، بازار بعد از یک صعود شدید ناگهان دچار افت شد و همچنان نیز شاهد این روند هستیم بسیاری از کارشناسان امر روند ادامه مسیر خانه دار شدن با بورس مسکن را شناسایی کرده بودند و تنها کسانی در این مسیر متضرر شدند که بدون توجه به نظرات مشاوران و تنها با علم محدود خود یا به صورت احساسی در بازار باقی مانده و در نهایت بخشی یا تمام سرمایه خود را از دست دادند. پس توجه به وضعیت بازار و قدرت پیش بینی آینده آن کار هر کسی نیست و حتما مشاوران و کارشناسان حرفه ای املاک باید در این مورد نظر خود را اعلام نمایند.
  • شاید تصور کنید که برای ورود به بازارهای مالی حتما باید سرمایه زیادی داشته باشید. اما ما به شما این مژده را می دهیم که با هر مبلغ سرمایه ای می توانید وارد بازار شوید و این تنها به نظر یک مشاور باتجربه بستگی دارد.
  • بازده سرمایه شما به مبلغی که وارد بازار نموده اید هیچ ربطی ندارد. درست است که اگر مبلغ بیشتری را سرمایه گذاری نمایید به نسبت سود بیشتری نصیب شما خواهد شد، اما در بسیاری از مقاطع زمانی حتی سرمایه اندک شما می تواند سود سرشاری را شامل حالتان کند.
  • اگر کارشناس امر نیستید، مدیریت دارایی خود را به دست نگرفته و آن را به اهل فن بسپارید. حتما شما سرمایه خود را به سختی پس انداز کرده اید و در مورد نگهداری از آن نگران هستید پس توصیه تیم املاک داران به شما سپردن مدیریت داراییتان به مشاوران بازار است.
  • در دوره های متفاوت، بازارهای متفاوت سودآور هستند. همیشه تمام بازارها نمی توانند در یک دوره بخصوص زمانی به طور یکسان بازدهی داشته باشند. مثلا گاهی با افزایش توجه مسئولین به تولید داخل و حمایت از کارخانجات بازار بورس سوددهی بیشتری داشته است. و گاهی بازار ملک به دلیل رشد ساختمان سازی و وجود انبوه سازان ساختمان و حمایت از این حوزه عملکرد بهتری را از خود نشان داده است. تصمیم گیری پیرامون این موضوع که کدام بازار سوددهی بهتری برای افراد دارد را باید به کارشناسان امر سپرد و از نظر آنان تبعیت کرد.

مشاور مالی کیست

نقش افراد جامعه در سرمایه گذاری

در ابتدا لازم است که قبل از این که بدانیم بهترین مشاور مالی کیست و چرا به او نیاز داریم؟ هر فردی از لزوم سرمایه گذاری در بازار آگاه باشد. این موضوع شامل خرید خانه در اصفهان و دیگر سرمایه گذاری های حوزه مسکن نیز می شود. اما در ادامه قصد داریم وظایف یک سرمایه گذار را مشخص نماییم. سرمایه گذار باید در ابتدا هدف خود را از سرمایه گذاری مشخص نماید. چون بعضی افراد به جهت افزایش میزان پول و سرمایه خود در دراز مدت در پی این فرآیند هستند.

این افراد بیشتر رشد طولانی مدت را در نظر دارند و سود آنی و زود بازده از جمله مقاصد آنان نیست. گاهی افراد به میزان سودی که از سرمایه گذاری نصیبشان می شود نیاز دارند که با به عنوان کمک خرج یا برای برطرف کردن سایر نیازهای آتی خود از آن استفاده می نمایند. بعد از مشخص کردن هدف و میزان پولی که می توانید در بازار سرمایه گذاری کنید لازم است با مشاور مالی و اقتصادی مشورت نماییم.

از روش‌های پر سود سرمایه گذاری در حوزه مسکن با توجه به، دلیل گرنی سرسام آور مسکن که در اینجا می‌توان به آن اشاره کرد معاوضه ملک است، به شکلی که افراد برای جلوگیری از کاهش ارزش پول نقد خود روی به تهاتر یا معاضه ملک با ملک آورده اند. 

چگونه یک مشاور سرمایه گذاری شخصی انتخاب کنم؟

سرمایه گذاری مسکن، یکی از تاثیرگذارترین عوامل در زندگی هر فردی است. یک راهنمای درست مشاور می تواند زندگی افراد  را کاملا متحول نموده و با یک خدای ناکرده مشاوره اشتباه تمامی سرمایه فرد را به باد دهد. شاید در طول روز با تبلیغات بسیاری از طرف مشاورین املاک برخورد نماییم که همگی نیز خود را فردی شایسته و مناسب جلوه می دهند.

اما شناخت افراد از روی سوابق کاریشان همچنین بررسی سطح علمی و تجربه افراد برای انتخاب آن ها به عنوان مشاور شخصی می تواند بسیار کمک کننده باشد. مشاور می تواند بازاری را که شرایط مناسب برای شما داشته باشد معرفی نماید و به شما در رسیدن به هدفتان کمک نماید. اگر در نظر داشته باشیم که سرمایه گذاری چه بلند مدت و یا کوتاه مدت به جهت پیشرفت مالی در زندگی است و در تمام دوره های زندگی به آن نیاز داریم حتی از سن جوانی به این فکر خواهیم افتاد. در نهایت توصیه تیم املاک داران به شما انتخاب یک مشاور مورد اعتماد است.

شرکت های مشاور سرمایه گذاری به عنوان یکی از مهمترین نهادهای مالی در کشور می توانند نقش بسزایی در تامین مالی بنگاه های اقتصادی ایفا کنند. این مشاوران می توانند سرمایه های فردی و به میزان کم افراد را جمع آوری نموده و با رهنمودهای خود ان ها را در یک رشته و محل مناسب سرمایه گذاری نمایند. در این صورت بسیاری از سرمایه های سرگردان به تولید وارد شده و باعث حرکت چرخ اقتصادی کشور می شوند.

درست است که مشاور می تواند شما را در امور راهنمای سرمایه گذاری در املاک مسکن یا اداری کمک کند، اما لازم است که با او روراست باشید. لطفا تمام حقایق را به مشاور خود بگویید تا بتواند با در نظر گرفتن تمام شرایط شما تصمیم مقتضی را اعمال نماید. از پرداخت هزینه به مشاور حتی اگر مبلغ به ظاهر زیادی باشد هراس نداشته باشید. پرداخت این مبلغ جزء هزینه های زندگی نیست بلکه بخشی از سرمایه گذاری محسوب می شود. 

مشاور مالی کیست

پیشنهاد مجموعه املاک داران خرید خانه کلنگی در اصفهان است، زیرا سرمایه گذاری در ملک یکی از سودمندترین و کم ریسک ترین انواع سرمایه گذاری بر طبق آمارها بوده است. پرسش دیگری که ممکن است در طی این روند ایجاد شود، آن است که سرمایه گذاری در کدام یک از بخش های مسکن می تواند پربازده تر باشد.

در پاسخ به این پرسش لازم است ابتدا تمامی مناطق شهر را با کمک مشاورین املاک در اصفهان یا شهر خود بشناسید. سپس در قسمت‌های رو به رشد و نوساز که می توانند در آینده سود بیشتری را نصیب شما نمایند، اقدام به خرید خانه نماید.

همچنین مشارکت در ساخت نیز از جمله انواع سرمایه گذاری در حوزه مسکن هستند که بازدهی زیادی را برای شما به همراه خواهند داشت. بهتر است در مقالات آینده با ما همراه باشید تا لزوم سرمایه گذاری در بازار مسکن را به شما یادآور شویم.

گروه تحریریه املاک داران

هدف گروه تحریریه املاک داران همه سوالات شما را در حوزه املاک و ساخت و ساز پاسخگو باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا