بازار مسکن

قیمت مسکن ملی بهارستان اصفهان

شهر جدید بهارستان یکی از بسترهای جدید شهرنشینی است که در آن ساخت و ساز رونق گرفته است. بهارستان از شهرهای اقماری برنامه ریزی شده است که در مسیر جاده اصفهان به شیراز قرار گرفته است. این شهر در 20 کیلومتری جنوب شرقی اصفهان قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم تا به قیمت مسکن ملی بهارستان اصفهان پرداخته و شرایط دیگر شهرهای اطراف اصفهان را بررسی کنیم. در این شهرهای تازه تاسیس، ساخت و ساز مسکن های ملی رونق گرفته است و برای افرادی که می خواهند صاحب خانه شوند شانس خوبی ایجاد شده است.

در برنامه ریزی های انجام شده، این شهر را برای جذب جمعیت سرریز شده اصفهان در نظر گرفته اند. از سال 1376 ساخت و سازها در این شهر شروع شد، در سال 1386 نیز برای شهر بهارستان، شهرداری ایجاد شد و طبق آخرین سرشماری جمعیت آن 320 هزار نفر برآورد شده است. اکنون نیز این شهر در نهضت ملی مسکن در آینده برنامه ساخت و ساز را در پیش دارد. در ادامه به معرفی بیشتر این شهر خواهیم پرداخت.

مسکن ملی شهر بهارستان
مسکن ملی شهر بهارستان

معرفی شهر بهارستان

امکانات آموزشی شهر بهارستان

این شهر تا به حال توانسته است بسیاری از امکانات آموزشی را برای مردم فراهم کند و در تمامی مقطع های تحصیلی دارای مدارس و آموزشگاه است. مراکز آموزشی شهر بهارستان عبارتند از:

  • دانشگاه های شیخ بهایی و نقش جهان و پیام نور
  • دبیرستان های صداقت، الدوز، ماضی ۱، ماضی ۲، آفتاب، تمدن، فرهنگ و غیره
  • مدارس راهنمایی؛ مدرسه سرو، کوشا، سمیه، طریقت، کاشانی، معرفی و پرتو نور.
  • دبستان ها؛ مدرسه کوشا، ولی عصر، میلاد نور، حضرت رقیه، حسنی، پیروز و غیره.

امکانات تفریحی این شهر نیز بوستانی است که، در دامنه کوه قرار دارد. همچنین دریاچه ای به نام زیتون نیز در این شهر ساخته شده است.

ویژگی مطلوب دیگر شهر بهارستان، شیب ملایم و ویژگی مناسب فیزیکی آن ها است. علاوه بر این نزدیکی آن به شهر اصفهان باعث شده است که نسبت به دیگر شهرهای تازه تاسیس اطراف اصفهان بیشتر مورد استقبال مردم قرار بگیرد. امکانات بیشتر این شهر نسبت به شهرهای مشابه خود نیز از دلایل دیگری است که مردم به این شهر بیشتر علاقه مند شده اند. پیشرفت های عمرانی این شهر در سال های گذشته بسیار قابل توجه بوده است، این شهر نخستین شهر جدید و تازه تاسیس پس از انقلاب اسلامی بوده و یکی از بزرگترین و موفق ترین پروژه های بزرگ مسکونی کشور بوده است.

مطالعه این مقاله   راهنمای خرید و فروش خانه در اصفهان
دریاچه مصنوعی زیتون شهر بهارستان
درایچه مصنوعی زیتون شهر بهارستان

قیمت مسکن ملی بهارستان اصفهان

شهر تازه تاسیس بهارستان دارای سه فاز است که مردم این شهر در آن مستقر شده اند. از سه فاز مسکونی این شهر فاز 1 و 2 آن به بهره برداری رسیده است. اما همچنان فاز 3 آن در حال ساخت و ساز است. زمین های مطلوب این شهر برای ساخت و ساز باعث شده تا در این شهر مجتمع های مسکونی بسیاری ساخته شود.

یکی از دلایلی که باعث شده تا فروش آپارتمان در شهر بهارستان رونق بگیرد، قیمت مناسب و آرامش این شهر نسبت به کلان شهر مجاور آن یعنی اصفهان است. شهر بهارستان برای کسانی که رویای خانه دار شدن را در سر می پرورانند، جای مناسبی است و قیمت آپارتمان های آن از آپارتمان های موجود در کلان شهر اصفهان بسیار مناسب تر است به همین خاطر بسیاری از مردم به اطلاع یافتن از قیمت مسکن ملی بهارستان اصفهان علاقه نشان داده اند. همچنین به جز ساختمان هایی که تازه ساخته شده اند، خانه های دیگری نیز در این شهر برای فروش وجود دارند.

همانطور که می دانید در تمام نقاط کشور، خانه هایی که نوساز هستند و کلید نخورده اند از قیمت بیشتری نسبت به سایر منازل برخوردارند. این قضیه درمورد خانه ها و آپارتمان های شهر بهارستان نیز صدق می کند. قیمت متوسط آپارتمان های نوساز و کلید نخورده در این شهر که فول امکانات باشند، بین متری 10 الی 12 میلیون تومان است. به طور مثال آپارتمانی 130 متری نوساز در شهر بهارستان حدودا 1 میلیارد و 200 میلیون تومان است. اگر که بودجه شما برای خرید آپارتمان های نوساز در بهارستان کافی نبود، می توانید به سراغ خانه ها و آپارتمان های 5 تا 10 سال ساخت این شهر بروید و با قیمتی کم تر صاحب خانه شوید. به طور مثال آپارتمان هایی با حدود متراژ 90 و پنج سال ساخت با قیمت متری 9 میلیون تومان به فروش می رسند که در کل حدود 850 تا 900 میلیون تومان برآورد می شوند.

مطالعه این مقاله   شرایط ثبت نام وام مسکن مجردها، مواردی که باید بدانید
شهر جدید بهارستان اصفهان
شهر جدید بهارستان اصفهان

خرید آپارتمان های وام دار

در شهر بهارستان اصفهان خرید خانه همراه با ارائه وام بانکی در مبالغ مختلفی انجام می گردد. خانه های آپارتمانی چند سال ساخت این شهر اکثرا دارای وام برای خرید هستند.

نکات مهم

برای به حداقل رساندن مسائلی که برای معامله های خانه های وام دار پیش می آید، فروشنده می تواند خانه خود را فک رهن کرده سپس آن را به نام خریدار منتقل کند. در این روش انتقال سند شخص فروشنده می بایست یا وام خود را کامل تصویه کند و یا اینکه با استفاده از طرح رها سند را به نام شخص دیگری انتقال دهد. اگر وام بانکی دریافت شده از بانک مسکن باشد، این بانک امتیازی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد، مبنی بر اینکه در صورت سپرده گذاری آن ها می توانند بدون تسویه حساب کامل، سند خود را از رهن بانک خارج کنند. به همین منظور شخص دریافت کننده وام باید سپرده ای باز کند که به ارزش 110 درصد ارزش اصل بدهی به جامانده اش باشد.

ثبت نام مسکن ملی شهر بهارستان

علاوه بر شهر بهارستان، شهرهای جدید دیگری نیز در اطراف اصفهان وجود دارند که شما برای خرید خانه و ثبت نام مسکن ملی می توانید اقدام فرمایید. شهرهایی که پروژه های ساخت مسکن ملی در آن ها انجام شده است و شما می توانید برای خرید این آپارتمان ها در طرح ثمن ثبت نام کنید شامل فولاد شهر، شاهین شهر و مجلسی هستند. برای دریافت اطلاعات از شرایط و مراحل ثبت نام مسکن ملی می توانید به مقاله ای که در آن به طور مفصل به این قضیه پرداخته شده است در مجله املاک داران مراجعه کنید.

مطالعه این مقاله   ثبت نام مسکن حمایتی؛ همه آنچه باید بدانید
خرید خانه در شاهین شهر
خرید خانه در شاهین شهر

آشنایی با شرایط ثبت نام مسکن ملی در شاهین شهر، فولادشهر و مجلسی

شاهین، از شهرهای دیگری است که به اصفهان نزدیک است و از امکانات خوبی برخوردار است. تعاونی مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان اعلام کرده است که مشکلات صدور پروانه ساختمانی طرح ملی مسکن شهر شاهین ‌شهر رفع شده است و پروانه ساختمانی ۱۰۰۰ واحدی شاهین‌شهر برطرف شده است.

وی اعلام کرده است که احداث طرح اقدام ملی مسکن این شهر به تعداد ۱۰۰۰ واحد در ماه های گذشته شروع شده است، و اینکه در حال حاضر با رفع مشکل پروانه ساخت احداث این واحدها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. با توجه با شروع پروژه های ساختمانی در این سه شهر، جمعیت بسیاری از کلان شهر اصفهان می توانند به این شهرها مهاجرت کنند و با توجه به اینکه قیمت آپارتمان های این سه شهر نسبت به خود اصفهان کمتر است، بسیاری از مردم که بودجه کافی برای خرید خانه ندارند می توانند اقدام به ثبت نام برای خرید خانه در این شهرها نمایند. مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان درباره مسکن های ساخته شده در این شهرها بیان داشته که این اراضی تمامی امکانات مورد نیاز از جمله خدمات زیر بنایی، خدمات رو بنایی، آماده سازی و خدمات شهری دارا هستند.

خرید آپارتمان
خرید آپارتمان

سخن پایانی

طرح مسکن ملی، بستر خوبی را برای کسانی که به دنبال خرید خانه هستند به وجود آورده است. در حال حاضر خرید خانه برای بسیاری از مردم سخت شده است، به همین خاطر این طرح باعث شده تا شرایط خرید خانه برای بسیاری فراهم شود. با توجه به اینکه خرید خانه در کلان شهر اصفهان سخت شده و جمعیت این شهر بسیار بالا رفته است، واحدهای آپارتمانی ساخته شده در شهرهای جدید بهارستان، فولادشهر، مجلسی و شاهین شهر پذیرای جمعیت بسیاری هستند.

مجموعه املاک داران علاوه براینکه در زمین خرید و فروش خانه و ساخت و ساز در اصفهان به مشتریان خود خدماتی را ارائه می کند. این خدمات شامل تهاتر، همکاری با آژانس های مشاوره املاک، مشاوره بازاریابی، مشارکت در ساخت و غیره هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا